Egreat R6S

broda1725

New member
Bez reklam
Dlaczego nie aktualny może ktoś by napisał o tym playerku bo mało na tym forum o tych cudach ze stajni Egreat.

Z miła chęcią bym się dowiedział o tym sprzęcie w porównaniu z Himedia czy Xtremera, tym bardziej że stoje na zakupem któregoś z tych playerków.
Jak na nich chodzi wifi ogólnie net czy nie blokuje bardzo łącza, nie zamula netu. I jak wyglada w porównaniu z R200S Pro czy R300 ? Ma ktoś porównie ?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Hejka czy mógłbyś coś napisać wiecej, skąd jest dostawca jak jest ewentualnie z gwarancją. Cena ciekawa a na dodatek nie wiedziałem że jest wersja z wbudowanym odbiornikiem WIFI, super wieść !.

Jeśli możesz opisz coś o tym sprzęcie bo nikt tu nie chce nic napisać o tym sprzęcie, albo nie chcą albo raczej w polsce bardziej znane są HiMedia lub Xtreamer SW3.
Interesowało by mnie tak :
- jak działa w nim net przez WiFi czy nie zamula całej sieci jak się ją uruchomi
- czy da rade nagrać menu coś ala XBMC w zasadzie zależy mi aaby pobierał sam okładki opisy filmów z neta
- jak działa klient bittorent czy wogule działą, ewentualnie czy na androida da rade nagrać utorrent i czy działa
- i jeszcze jedno jaki jest transfer przez sambe jak chce przegrać z mojego laptopa filmy na dysk podpięty do Egreata ?

Proszę o odpowiedz.

Ps.Zastanawiam się jeszcze nad Raspberry Pi ale mam obawy o szybkość działania w porównaniu z tym Egreatem i wiecej obsługiwanych formatach. A nie ukrywam zależy mi na tym aby odtworzył filmy z kamery co raczej Raspberry Pi raczej nie podoła.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zwierzak11

New member
mam to od roku ale używam egreata do odtwarzania BD, MKV, W 2D i 3D- z ponad 400 pozycji o wadze 4-45 GB nie odtworzył tylko jednej.odtwarzam z dysków podpiętych przez huba. jako odtwarzacz jest b.dobry ale do twoich potrzeb XBMC, WIFI, bittorent z tego co wiem nienajlepszy,- dysk nagrywany przez egreat z kompa to porażka, BD po sieci lokalnej z kompa nie odtworzy (szarpie)- tylko mkv
 

broda1725

New member
Bez reklam
nie zle mnie zrozumiales, mi nie chodzi aby byl XBMC, tylko podobne menu filmow cos ala junebox w Mede8er czyli opisy filmów i plakaty pobierane z netu, a jak wlasnie dziala ta samba jaki przesył idzie z kompa na dysk przy egrecie ? przez siec nie mam zamiaru ogldac bo nie mam nasa

Tak mam go od dwóch tygodni bittorenta nie używałem ale z opisu (EGreat R6S - miniaturowy sieciowy odtwarzacz 3D) wynika że jest.Menu ma podobne jak xbmc podałem link http://www.youtube.com/watch?v=gTQozQE0uDs.
W linku masz ładną prezentację,obejrzyj.Z tego co ja używa to jestem zadowolony filmy, koncerty chodzą bez problemu pliki powyżej 10gb 1080p DTS-HDMA .
A tu masz pokazany 2.6.8.0 -https://www.youtube.com/watch?v=J6HTdOkgrYQ- też fajny ale ja wolę ten starszy.
Ogólnie jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem bo byłem na wyjeździe,ale pierwsze wrażenia są ok.,jest cichy, małe gabaryty,pilot ok.
Można trochę dołożyć i kupić ten nowszy model.
Powiem Ci że dużo jest tego towaru naprawdę nie wiadomo co wybrać.Sam miałem ten problem.Nie wiedziałem co brać.Miałem na początku inne typy ale w tej kasie posłuchałem poleceń kolegów z forum(ich typy to Egreat R6S,HiMedia HD900B).Zwróciłem uwagę na procesor no i ilość funkcji.
A czy była by możliwość abyś przetestował bittorenta czy wogule działa (ew.w androidzie utorrent) ?
Jak działa net na tym, nie zamula calej sieci domowej ?
Czy jest możliwość w tym nowym sofcie 2.0.1.8 zrobić bibloteke filmów coś jak ma Med81000x taki junebox że sam pobiera okładki i opisy filmów z netu ?
Ja też juz sam nie wiem co wybrać kusi ten Egreat bo na chinolu mozna za 300zł z wifi wycyckać no ale jak wiadomo nie wiem jak z gwarancją bedzie wtedy. Chodzi mi też po glowie cos nowosci jak Xtreamer TV lub Dune HD ale to za drogi gips. Ten pierwszy jest ciekawy ma jakis procek Sigmy jak Duna tylko słabszy a cena 499zł kusi ale nie chce być beta testerem :hmm: wiec jest dylemat.

Rozmyślałem tez nad Raspberry Pi, ciekawi mnie jako XBMC i nie powiem jako zasysacz nocny torrentów bo tam raczej nie bedzie problemów z tym, ale jako odtwarzacz może sie nie sprawdzić bo mam kamerke hd z którym nie radzą sobie raczej te Raspberry, zreszta raczej ubogi jest w kodeki.

Nie powiem ze jeśli Egreat r6s, lub inny na RTD1186 by sprawdził się jako zasysacz torrentów (ten wbudowany client lub na apka na androida) to biore go w ciemno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pferd

New member
Ja polecam zakup na eBay z przesyłką wychodzi ok 280 zł, czas oczekiwania na paczkę ok 3 tygodni. Źródło sprawdzone, sprzęt doszedł i działa... fakt, że gwarancją może być potem problem bo to Chiny, ale coś za coś, a zaoszczędzone 200 zł na ulicy nie leży. ;)


zastanawiam się nad zmiana odtwarzacza z wysłużonego już philipsa na coś nowszego, po przefiltrowaniu zastanawiam sie nad XtreamerTV i tym Egreat R6S WIFI (cena u Chińczyka super, a na gwarancji mi nie zależy), mam pytanko, czy jest możliwość sterowania nim po hdmi pilotem od tv, jak długo sie uruchamia? i jeszcze jedno z tego, co widzę to zasilacz sieciowy na tej aukcji jest na naszą sieć, tak?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Xtreamer TV z chin się nie opłaca ale Egreat r6s wifi owszem, też się zastanawiam zamówić z chin jak tylko dostane pozytywne odpowiedzi na moje pytania to chyba kupie, za 280zł nic ciekawszego nie kupisz.
Jak Xtreamer TV to lepiej z polski ciekawi ten procek sigma ale nikt jeszcze nie pisze o tym sprzęcie.
 

mirek71

New member
też jestem mocno zainteresowany tym playerkiem (nowym modelem z wifi) - widzę że na razie ma go kilku forumowiczów, których prosiłbym o jego ocenę (jak najwięcej spostrzeżeń, luźnych uwag) szczególnie w zakresie:
1) odtwarzania filmów mkv w ful hd o dużym bitare i obsłudze polskich znaków,
2) jego funkcji multimedialnych - jak radzi sobie z webtv i innymi platformami tv np ipla, tvnplayer wodtvp itp, jak z przeglądarką internetową i poruszaniem się po necie ...
3) jak z zasięgiem bezprzewodowym wifi (mam tv od rutera oddalony o ok 8 metrów i 2 ściany po drodze )
4) jak z torentami,
5) jak z androidem
6) jak z stabilnością softu ...
7) .... może jakiś filmik na youtube koledzy wrzucą :bober:
ps. zamierzam kupić w chinach - czy tam się już zaczeły problemy związane z ich nowym rokiem czy jeszcze mogę śmiało zamawiać ???
i małe spostrzeżenie : cały czas myślałem o mini pc MK808 - ale widzę że do filmów 1080p lepszy będzie jednak ww. playerek ...
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Jestem tego sam ciekaw mirek71, może ktoś się wypowie. Z tego co widzę to wiecej można dowiedzieć się na sąsiednim forum o podobnej nazwie www.h...polska.com tam jest pełny dział odrębny o Egreat. Ale niestety czas mi nie pozwala przestudiować setki stron. Poza tym mam problemy z zalogowaniem się tam aby o cokolwiek zapytać.
 

sylwestrecze

New member
Wypowie się ktoś jak odtwarzacz szybko się włącza i jak długo lądują się filmy mkv.. Ogólna prędkość działania...

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o EGREAT to włącza sie jakieś 45 sekund a mkv ja ładuje z kompa na pena i do odtwarzacza i nic się nie musi ładować.Nie wiem jak z dyskami nie podłączałem ale Transformers 12gb z pena idzie jak burza z DTS przez kino_Odtwarzacz jest płynny pilot dobrze chodzi ,raz mi się zawiesił ale chyba z mojej winy bo dużo mieszałem.
Oczywiście wszystko na czeskim sofcie bo nasz jest do dupy.
Xlivecz zaktualizował mi do 6.2.a IMS jest super rozbudowane flmy,TV,koncerty(mam z nimi mały problem ale rozgryziemy)o radiu to nawet nie wspomnę,muzy jest opór,WebTv(60 kanałów PL w tym HD Canały+,nHD-6 kanałów ),Jedyny problem to te koncerty i YouTubeXL(ale to nie problem bo YT są w innym miejscu)niby nie chodzi na tym sofcie,do przeglądarki trzeba mieć klaw.i myszkę.Nie pytajcie mnie o BT i jak chodzi po sieci bo nie korzystam.Myślę że za tą kasę od chinoli to warto.Widziałem na Allegro aukcję nowa szt.z USA zostały 3 godz.i stoi na 300zł razem z wifi.
A miałbyś możliwość sprawdzić jak chodzi BT ? i czy jest jukebox ?
Ogólnie warty ten odtwarzacz tych pieniędzy ? kupiłbyś ponownie go czy może jakieś HTPC?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kurcze nie wiem jak się uruchamia ale widziałem na filmach że to jest chyba w ustawieniach a użytkowanie jest przez www, co do jukebox to nie wiem jak korzystać, myślę że powinno robić coś jak w XMBC scrapery i pobierają opisy i okładki filmów i robią takei fajne menu z filmami. W Med8er 600 i 1000 jest to tam i opisane co to robi ale nie wiem jak w Egreat czy Xtreamer to działa.
 

mswiniuch

New member
Mam ten sprzęt od kilku miesięcy i jak w pierwszy dzień chciałem go wyrzucić do kosza tak teraz bardzo sobie chwalę. Odtwarzam na nim multimedia wszelkiego rodzaju tylko z serwerka przez sieć po kablu (WiFi nie uznaję). Obraz super, audio przez HDMI i optykiem do kina. Oryginalne oprogramowanie do niczego się nie nadaje - mam wgrane Bast_Castle_v1.02_Egreat_CSv1.2.0_xLiveCZ5.9 i to jest jak na razie najlepsze IMO. Wyrzucili z niego Androida przez co szybciej się uruchamia a i tak w zasadzie nie działał. W tym oprogramowaniu aplikacji internetowych jest masa - dużo po czesku, rumuńsku i nie wiem jeszcze po jakiemu. Ale polskie weeb.tv też jest - chyba niczego nie brakuje. Odtwarzacz nie ma dysku a gdzieś musi trzymać ustawienia i aktualizacje - ja mam na stałe wpiętego pendraka. Internet można przeglądać we wbudowanej przeglądarce - najlepiej podpiąć klawiaturę i myszkę na USB. Okładki z opisami do filmów robię za pomocą programiku ThumbGen na pececie - robi zdjęcia okładek w folderze z filmem - proste i czytelne jak w XBMC - przygotowanie to kilka klików. Napisy czyta w formacie srt - jeżeli sobie ściągniemy w formacie txt to szybko można przerobić za pomocą ToSrtConverter - jeden klik.
Osobiście polecam - szczególnie za taką cenę. W porównaniu z X..r SW3 to nasz sprzęcik działa jak naoliwiona błyskawica - SW3 na pewno bym wyrzucił do kosza...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Super dzieki za szczegulowy opis, a czemu WiFi nie, nie dziala jak nalezy czy z osobistych preferencji ? u mnie tylko w ten sposób bedzie musial byc podpiety.
Czyli w Jukebox trzeba samemu tworzyc nie tak jak w XBMC pobrac scrapera i samo tworzy.
A jak BT dziala ?
 

mswiniuch

New member
WiFi uznaję tylko do komórek bo nie mają gniazda na kabel :) Laptop ewentualnie ale cały inny sprzęt zawsze lepiej chodzi na kablu. Jeżeli nie można podciągnąć kabla do telewizora no to trudno... BT nie sprawdzałem bo nie podpinałem dysku. Od tego mam serwerek Synology. W sumie odtwarzacz wybierałem tak żeby był jak najmniejszy a całość mediów czerpał przez sieć z serwerka.
 

mswiniuch

New member
Tak - używałem SW3 przez kilka dni - jak już starczy cierpliwości żeby się dokopać do filmu i go odpalić to już działa :) Może to wina tego jednego egzemplarza ale wydaje mi się że to bardziej wina przeładowanego softu. Przecież środek ma podobny do R6S.
Czegoś takiego jak Ipla, Iplex itp. nie znalazłem a YT działają ale menu czeskie. Jest masa różnych wtyczek - wszystko zależy co się wgra.
 

celvi

Member
Ja juz sam nie wiem co kupic. Na poczatku poszukiwan spodobal mi sie SW3 , ale jak zobaczylem ze "ten typ tak ma" czyli wiecznie sie wiesza to odpuscilem sobie. Pisaliscie tez o egreat ale z nim tez trzeba kombinowac zeby dzialal normalnie. Narazie stanelo na tym ze pawdopodobnie wciagne Dune smart d1 i byc moze to bedzie cos co bedzie normalnie dzialalo.
Pozdrawiam
 
Do góry