Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

schriss

New member
No właśnie nie! Nie mogę zmusić go do dekodowanie H.264, a z tego:
http://www.bit-tech.net/news/2006/01/07/nvidia_decode_h264/
jasno wynika, że dekoduje.
"a 1080p H.264 stream being accelerated by a 6800GT."

Na moim komputerku H.264 dekoduje PowerDVD (ale w zakładce Video podczas oglądania znika znaczek wskazujący na sprzętowe wspomaganie), oraz WinDVD 7, na nim najlepszy efekt, odtwarzałem jakieś trailery 1920x1080 i CPU skoczyło maksymalnie do 89%, średnio 65%.

Próbowałem wszystkiego włącznie ze zmienianiem priorytetów filtrów, dając najwyższy dla nvidii, niższe dla innych. W pewnym momencie nawet miałem komunikat z playera, że nie ma filtra do odtwarzania.

Ciekawe jak to będzie działać na kartach DVB-S2, skoro one też używają zewnętrznych dekoderów programowych.
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
A no właśnie widzisz, czyli mamy ten sam problem. Nie wiem gdzie jest pies pogrzebany bo na stronach NVidii też jak byk walą,że powinno chodzić:

Ultra-smooth Video:
  • Dedicated video processing core provides astonishingly fluid high-definition video on your PC without stutter or skips.
  • Programmable video processor accelerates H.264, WMV, and MPEG-2 high-definition movies.
Jakbyś w końcu doszedł jak to uruchomić to daj znać.

pozdro
 

cles

New member
Słuchaj, z linku który podałeś wynika, że potrzebujemy czegoś co nazywa się ForceWare 85 i jest to chyba jakiś driver. Ale nie mogę go nigdzie znaleźć, na stronach Nvidii jest tylko ForceWare Release 80. Czyli jest jakaś ściema
 

schriss

New member
Wejdź na guru3d.com tam będziesz miał sterty nowszych, ja mam jakieś najnowsze certyfikowane WHQL a mimo to nie działa. Może masz ochotę poinstalować kilka różnych na próbę...
Link: http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10

P.S. Czy komuś działa Luxe TV HD? Mam dźwięk, zero obrazu, kanał niby free, ale we właściwościach widzę jakieś systemy kodowania.

P.S.2: Ja mam ForceWare 91.36, do sprawdzenia zostały 91.37 i 91.45
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
Witam Serdecznie
Do poprawnego działania wspomagania sprzętowego mpeg-4 w kartach nvidii potrzebujecie czterech rzeczy, właściwie były one już w tym wątku wymieniane. Sęk w tym, że muszą być obecne jednocześnie: (1) odpowiedniego modelu karty, (2) jak najnowszych sterowników, (3) purevideo w najnowszej wersji, (4) kodeka systemowego H.264 z zaaplikowanym wspomaganiem sprzętowym.
Co do (1) odsyłam na stronę nvidii, podobnie (2), (3) jest konieczne i nie ma żadnego związku z ikonką na tray'u która pojawia się tam wtedy i tylko wtedy gdy wspomagane jest odtwarzanie mpeg-2. Sęk w tym, że purevideo udostępnia w systemie interfejs programowy, przez który kodek (4) odwołuje się do funkcji niskiego poziomu drivera karty. Bez tego ani rusz. Co do (4) to z wiedzy jaką posiadłem z miesiąc temu (może być już nieaktualna) jedynym kodekiem potrafiącym wykorzystać VideoEngine był CyberLink PowerDVD H.264 Decoder. Dostępny jednak jedynie w specjalnej (!!!) wersji PowerDVD 6.0 oraz 7.0, a także podobno w najnowszych trialach 7.0.
Przydałyby się też dwie łatki systemowe ale zdaje się, że mają one znaczenie jedynie przy wspomaganiu wmv, podobnie jak najnowszy, pełny WMP.
Na koniec pozwólcie, że podzielę się uwagą natury ogólnej. Standard H.264 aka MPEG-4 AVC nie jest do końca ustabilizowany. Występują nadal niewielkie różnice, które już na etapie kompresji powodują niekompatybilności. Dotykają one w daleko większym stopniu sprzętowo wspomagane dekopresory niż rozwiązania czysto programowe. Być może w naturalny sposób zanikną z czasem. Ale pewności nie ma. Na dzień dzisiejszy zatem najlepiej zainwestować w szybką jednostkę centralną i oprzeć się na kodekach programowych. CoreAVC jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, wspomaganie sprzętowe na moim GF7900GT już wielokrotnie. Być może wyczekiwana wersja CoreAVC z zaimplementowanym już "hardware assist" będzie złotym środkiem ale znów pewności nie ma.
 

schriss

New member
Dzięki za info. 1 (7800GT), 2 i 3 już mam. A PowerDVD7 zaraz doinstaluję, wywaliłem, bo mi się wcinał w miejsce CoreAVC, który mam zainstalowany, a mimo o ciemność widzę :?
Najgorsze, że ProgDVB olewa moje grafy, może je źle robię, on patrzy na priorytety filtrów.

Natomiast MyTheatre daje dźwięk, obrazu nie ma, ręczne filtry nie działają (?), opcja autofilter uzywa tego, co ja chciałem w ręcznym filtrze użyć, dla obrazu jest tam nvidia Video Decoder. Dodam, że pliki H.264 mogę oglądać i wtedy odpala się filtr CoreAVC. Więc zagadką jest dla mnie dlaczego ten sam filtr nie włącza się przy Luxe TV HD - może to te niekompatybilności. Luxe TV HD to niestety jedyny HD MPEG4 jaki teraz odbieram.
Nie wiem też jak zbudować graf do H.264. Gdy zaczynam od Render File to lipa, bo wskakuje plik z samym wyjściem Video. Gdy zaczynam od DVBCore Source to wyjście Video nie łączy się z wejściem CoreAVC :confused:
Acha, Astra Promo HD w MPEG2 działa ładnie i wygląda super, po co się pchają w te MPEG4...
 

Piotrek_PP

New member
Oj... musisz się dokształcić i to nie jest złośliwa uwaga. (patrz np.: dvhk)
Jeżeli masz SS2 to H.264 nie działa na pewno na progdvb. Chyba, że jest to specjalna, cokolwiek zhakowana wersja tego programu. MyTheatre jest też podejrzany.
W zasadzie jedynym programem, który pozwala na w miarę bezproblemowy odbiór transmisji h.264 na ss2 jest SkyView. I tego softu bym się trzymał.
Jeżeli masz SS1 to dupa zbita. Na razie nie da się.
PS. Grafów używasz właśnie po to by uniezależnić się od priorytetów w systemie.
 

dnc

Moderator
VIP
I tu poruszyłeś bardzo ważny temat. Wspacie MyTheatre dla MPEG4. Odpowiedź brzmi: NIE MA!.
Sterownik przechwytujący strumień danych obsługuje tylko MPEG2. Autor programu na razie nie potrafi wprowadzić obsługi tego standardu. Może będzie w przyszłości. Wiem, że, chyba, AltDVB dawał radę obsłużyć MPEG4. Ale trzeba by to było sprawdzić.
 

schriss

New member
Ja mam TechnoTrend Premium (SS1) i SkyView mi nie działa, nie widzi karty, nie wiem czy da się odpalić. Podobnie DVBViewer - a ma śliczne OSD, szkoda, że nie działa. On chyba chce karty z BDA. Nie wiem czy da się wykombinować BDA na Premium, na Budget jest.
ProgDVB odpuściłem, bo rwał obraz na MPEG2 HD.
Teraz działam na WatchTV Pro i na razie jestem zadowolony, MPEG2 HD płynnie, dekoder wybiera się z listy rozwijanej, pokazuje co jest w systemie. We właściwościach kanału Luxe HD pokazuje pid AVC Video, ALE nadal tylko dźwięk i czarny obraz. Mam zainstalowane CoreAVC i PowerDVD7. Co bym nie wybrał z listy rozwijanej Video decoder - czarny ekran. CoreAVC na liście nie ma. Jest PowerDVD7, jest nvidia. Tak jakby nie potrafiły dopasować strumienia video do konkretnego kodeka albo w ogóle nie rozpoznają formatu video.
AltDVB sprawdzę, ale raczej rezultat będzie podobny do powyższych.
 

schriss

New member
Właśnie odpaliłem z satelitki kanał Luxe TV HD nadawany w H.264, CPU mam na 90-100%, skacze :( Kupuje Core 2 Duo...
P.S. Program: WatchTVPro Phoenix Edition demo.
 

michal206

New member
darek53 napisał:
wystarczy zainstalować np Power DVD 6 i już mamy sprzetową akcelerację mpg2 na np GF6600
teraz posiadam GF6600GT i filmy HD zabierają ok 5-10% mocy procka (PIV 3GHz)
Wystarczy zaptaszkować opcję Enable Hardware acceleration w opcjach PowerDVD
Jak miałem radeona 9000 i PIV 1,7 procek szedł na ok 30%
Bawiłem się tez kilkoma innymi kodekami mpg2 i bez problemu działała akceleracja mpg2 na GF6600GT....


Z tym za ptaszkowaniem Enable Hardware acceleration to swietna sprawa.
mam AthlonXP 2200+
plyta chipset NForce 2
ram 1GB
grafika ati 9800Pro (128MB 256bit)
bez za ptaszkowania pliki wmv chodizly plynnie przy 1080p (wlaczony wtle emule i azureus zajetosc procka 80-90%) jak przyszlo do fomatu TS i Power DVD sie anti wirusy itp) cielo.(wylaczone wszytskie przeszkadzajk anti wirusy itp) zajetosc procka 99%

po zaptaszkowaniu procek okolo 70% i nie wazny jaki program (WMP czy PowerDVD) wsio chodiz plynnie
 

Gs11

New member
Witam.Kupilem wreszcie Karte Sky Star 2.Moj komp:

-Athlon 1600 xp +
-1.4 Ghz
-1 GB RAM
-GeForce 6600
-Plyta gl.:Abit NF 7
-Chipest Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400


W tym problem ,ze tylko kodowane TPS'y sie tna.Inne kodowane programy z Hotbirda na tej samej platformie(francuskie) co TPS'y sie nie tna.Cholera na tych kanalach najbardziej mi zalezalo,zeby sobie poogladac mecze,dlatego kupilem karte,konwerter,kabel,przelacznik do konwerterow(w sumie 350 zl), a tu TAKA KICHA MI SIE ROBI.Normalnie jak na zlosc.

JAKIE KODEKI NAJPELIEJ WGRAC?
-pure video z nividy trza placic
-power dvd 6 trza placic

zna ktos linki do darmowych wersji?bardzo prosze o odp.
 

don111

Banned
witam,
mam kilka pytan o oprogramowanie do filmow HD na PC (za pare dni chcialbym zrobic pierwszy test z moim TV LCD)...

moj sprzet to:
p4 3 GHz, 1 GB RAM, ATI radeon x700 256 MB, win xp sp2, zaistalowany jakis standardowy mega codec K-lite, win. media player 10

---

prosze o krotka podpowiedz w kilku punktach co powinienem zainstalowac/przeinstalowac aby filmy HD poprawnie i jak najlepiej dzialaly (najlepiej razem z dzwiekiem 5.1) :)

i dodatkowo mam pytanie o karte graficzna, czy sa specjalne sterowniki do ATI x700 ktore wspomagaja odtwarzanie HD ?
 

schriss

New member
don111 napisał:
witam,
mam kilka pytan o oprogramowanie do filmow HD na PC (za pare dni chcialbym zrobic pierwszy test z moim TV LCD)...

moj sprzet to:
p4 3 GHz, 1 GB RAM, ATI radeon x700 256 MB, win xp sp2, zaistalowany jakis standardowy mega codec K-lite, win. media player 10

---

prosze o krotka podpowiedz w kilku punktach co powinienem zainstalowac/przeinstalowac aby filmy HD poprawnie i jak najlepiej dzialaly (najlepiej razem z dzwiekiem 5.1) :)

i dodatkowo mam pytanie o karte graficzna, czy sa specjalne sterowniki do ATI x700 ktore wspomagaja odtwarzanie HD ?

Do ATI ładujesz normalne sterowniki, najnowsze jakie znajdziesz, one mają jakieś wspomaganie do WMV. Jeśli chodzi o H.246 to może ktoś potwierdzi, ale pamiętam, że ATI wspiera w kartach od serii x1000 wzwyż.
 
Do góry