Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

arsenal

Moderator
VIP
Mój staruszek: Duron 1,6GHz, 512MB Ram'u, GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force Heatpipe Edition na AGP, nVidia Pure Video Decoder i pilnowany Windows XP Pro. Filmy 720p bez zacięć, idealne, 1080i z rzadka tną.
Kto ma lepszy(słabszy)?
 

sudione

New member
..... ale

arsenal napisał:
Mój staruszek: Duron 1,6GHz, 512MB Ram'u, GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force Heatpipe Edition na AGP, nVidia Pure Video Decoder i pilnowany Windows XP Pro. Filmy 720p bez zacięć, idealne, 1080i z rzadka tną. Kto ma lepszy(słabszy)?
Wszystko "cacy", ale nie podałeś w jakim formacie masz te filmy oraz jaki jest birate. Nie czarujmy się, mocny sprzęt trzeba mieć, bo cudów nie ma. Ja osobiście czekam, aż jeden z producentów programu do odtwarzania filmów [np. BSplayer'a] umożliwi akcelerację sprzętową przy odtwarzaniu każdego pliku bez względu na format. TYLKO wtedy to ma sens !!!
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

kaammyyk

New member
Ja mam laptopa Acer celeron 1,5 ; 1Giga ram ; intel 910 - grafa - wiekszosc filmow 720p w formatach ts, avi,xvid,mkv, niektore codec x264 - chodza bez problemow/ wiekszosc / 1080i w formacie ts takze.
 

jabba

New member
.ts czyli mpeg2 chodzą ok, ale na przykład .mkv gdy w środku jest 1080p i DTS (klipy z Gladiatora czy Enemy At The Gates) to już pojedyncze klatki widzę...

GF 6600 GT, AMD @ 2,28 GHZ, 1 GB RAM, Audigy 2, dysk 7200 rpm ide atapi, LCD TV LG: RZ27 LZ50 (przez DVI)

Jakoś nikt nie pisze o ZOOM player a to przecież kawałek świetnego softu.
 
Ostatnia edycja:

sudione

New member
mam "słabiaka" ?:|

jabba napisał:
.ts czyli mpeg2 chodzą ok, ale na przykład .mkv gdy w środku jest 1080p i DTS (klipy z Gladiatora czy Enemy At The Gates) to już pojedyncze klatki widzę...
GF 6600 GT, AMD @ 2,28 GHZ, 1 GB RAM, Audigy 2, dysk 7200 rpm ide atapi, LCD TV LG: RZ26 LZ50 (przez DVI)
jabba nawet nie mnie strasz.:( Kupiłem Sempron'a 3000+ na s.939, mam już 1GB RAM'u i chciałem dokupić GF'a 6600GT Silent Pipe2. myślałem, że już wszystko mi bedzię chodziło idealnie, nawet .mkv oraz .mov 1080p, czyli wychodzi na to, że jestem naiwny ?:p
jabba napisał:
Jakoś nikt nie pisze o ZOOM player a to przecież kawałek świetnego softu.
Problem polega na tym, że są lepsze.;) Jeżeli Zoom Player odtworzy każdy format HD z akceleracją sprzętową + napisy to pokocham go miłością bezgraniczną. :grin:
 

jabba

New member
Nie jestem pewien czy to akurat o GF chodzi, bardziej stawiabym tu na procek. RAMu raczej jest pod dostatkiem. Mój Barton chodzi jak Athlon XP 3300, za to Ty korzystasz na nowym złączu procesora ale góra kilka procent... Lepiej jeszcze popatrz po znajomych żebyś się nie rozczarował. Do 1080p naprawdę trzeba szybkiego sprzętu, zwłaszcza w dynamicznych scenach.
Tu o purevideo : http://www.frazpc.pl/artykuly/450/PureVideo/technologia/przyszlosci
 

maurycy333

New member
No dobrze filmy HD na komputerze ale w jaki sposób odtworzyć plik z flimem z rozszerzeniem *.ts mpeg strumieniowy na dvd lub w jaki sposób przerobić ten materiał na coś co będzie odtwarzane w dvd bo nie każdy ma ochotę oglądać film i słuchać spontanicznego szumu wentylatorów w komputerze
 

andsie

New member
Witam!
W nawiązaniu do wypowiedzi sudione, wystarczy komputer z procesorem Inlet D 950, 3,4Ghz oraz grafiką Ati Radeona X1600XT lub Pro i wszystkie formaty chodzą bez problemu. Obciążenie procka około 30 % przy uruchomionych aplikacjach tj. trzech do ściągania z netu, karty SkyStar 2 i programach systemowych. Nie trzeba czekać na żaden program do odtwarzania filmów z akcelerację sprzętową. Oczywiście taki komputer kosztuje ale coś za coś.
Pozdrawiam Andrzej S
 

sudione

New member
400zł cena max:)

andsie napisał:
W nawiązaniu do wypowiedzi sudione, wystarczy komputer z procesorem Intel D 950, 3,4Ghz .....
Witam!!!
Jak zobaczyłem cenę tego cudeńka od razu ciśnienie mi skoczyło do góry.;) Ja jednak wolę poczekać na procki 35W od AMD, bo prawdę powiedziawszy NIGDY w życiu za procesor nie dałbym więcej niż 400zł.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

jabba

New member
maurycy333 napisał:
No dobrze filmy HD na komputerze ale w jaki sposób odtworzyć plik z flimem z rozszerzeniem *.ts mpeg strumieniowy na dvd lub w jaki sposób przerobić ten materiał na coś co będzie odtwarzane w dvd bo nie każdy ma ochotę oglądać film i słuchać spontanicznego szumu wentylatorów w komputerze

nie bardzo rozumiem po co miałbyś knwertować lepszej jakości .ts do słabego już w tej chwili formatu dvd, ściągać film 15 GB przez miesiąc jak można sobie wziąć z wypożyczalni za 6 zł, bezsens, nie to forum chyba

ewentualnie może przez XBOXowe media center na zasadzie udostępniania po sieci, no ale trzeba mieć XBOX a tam tylko eurozłącze...

www.videohelp.com i szukaj .ts->dvd jak chcesz koniecznie
 

andsie

New member
sudione napisał:
Witam!!!
Jak zobaczyłem cenę tego cudeńka od razu ciśnienie mi skoczyło do góry.;) Ja jednak wolę poczekać na procki 35W od AMD, bo prawdę powiedziawszy NIGDY w życiu za procesor nie dałbym więcej niż 400zł.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Chcesz za 400 zł oglądać filmy, w HD?, to się nie uda. Najprostszy odtwarzacz DVD HD kosztuje około 1500 zł. Dokładasz 1000 zł i masz takie cudeńko, które bez problemów odtworzy każdy format i do tego komputer.
Pozdrawiam Andrzej S.
 

Szemot

New member
NO ja mam AMD Athlon XP1700+ (1,47gHz), 512Ram, płyta Soltek SL-DRV4 i niezależnie od formatu i codeka filmiki 720p i 1080i śmigają natomiast 1080p praawie żadne nie chodzi ale kilka mi isę udało. Oczywiście odtwarzam VLC Media Playerem bo żadnym innym nie chodzi mi płynnie. Co więcej, mając ten program nie muszę mieć żadnych codeków ponieważ potrafi siębez nich obejść (nawet x.264)
 

yanq33

New member
Podobnie jak Szemot mam AMD Athlon XP1700+ (1,47gHz), 512DDR, Gainward GF 3Ti. Filmy 720p są odtwarzane bezproblemowo - no chyba że system [WinXP] jest "zasyfiony ;) . Po podkręceniu procesora do 2 GHz można obejrzeć 1080p ale raczej nie w te upały już prędzej zimą bo chłodzenie CPU jest słabiutkie. Podstawowy player to VLC, czasem Media Player Classic
 

schriss

New member
Karta graficzna ma spore znaczenie. U mnie 7800GT + PureVideo wspomaga dekodowanie, obciążenie procka Athlon64 3000+ oscyluje na poziomie 50% przy 1080. Podobno już niektóre 6600GT mają wsparci i większość nowszych. W ATI cała seria x1000.
Player nie ma znaczenia, używam AllPlayera. Ważne jakie filtry używa. U mnie nvidia PureVideo+AC3Filter się sprawdzają idealnie. Tych samych używam w grafie do HDTV w ProgDVB, rezultat taki sam - CPU 50%.
Microsoftowe WMVHD 1920x1080 odtwarzam również czymkolwiek, nawet w Media Playerze 10 jest OK bo CPU na 50%.
 

black_wic

New member
Karta graficzna ma spore znaczenie.

Dla mnie i tak wydaje sie, ze duzo lepszym rozwiazaniem jest kupno 2 rdzeniowego procesora. Ceny teraz ksztaltuja sie w granicach <600 PLN, a wydajnosc podskakuje znaczaco, szczegolnie przy dekodowaniu. Niedawno zrobilem taka przesiadke A64 3000+@3800+ na A64 x2 3800+. WMVHD 1080p przed dalo sie ogladac w niektorych playerach, teraz w szczytowych momentach mam 60% cpu obciazone.
 

schriss

New member
Dlaczego "dużo lepszym"? Dwurdzeniowy proc to tylko jedna z możliwości, każda jest dobra.
Zależy do czego komputer, skoro ja na Amd64 3000+ mam takie same osiągi co u Ciebie na 2 rdzeniowym, więc to kwestia konfiguracji albo grafiki, ja potrzebuję 7800GT do częstego grania, a że przy okazji bardzo dobrze wspomaga dekodowanie to się cieszę i nic w komputerze nie muszę zmieniać :cool:

Czyli tak czy siak pozostaje inwestycja kilkuset zł "więcej", albo w procesor albo w grafikę.
 

cles

New member
Schris
A w jaki sposób włączasz wspomaganie sprzętowe. U mnie najlepszy obraz mam gdy odtwarzam powerDVD ale nie mogę właczyć wspomagania sprzętowego dla większości plików i rwie. Z kolei mpc odtwarza płynnie ale jakość obrazu jest gorsza (blady, mniej ostry)

I jeszcze jedno Pure Video trzeba wgrać? Skąd? W opisach na ich stronie wynika, że pureVideo wspomaga tylko mpeg2
http://www.nvidia.com/object/dvd_decoder.html

Karte mam 7600Gt
 

schriss

New member
Wgraj najnowsze PureVideo, a potem zrób filtr/graf przy użyciu NVIDIA Video Decoder, podczas oglądania będziesz miał w trayu applet PureVideo, tam widać bitrate i inne rzeczy, są ustawienia deinterlacing i inne. U mnie wyświetla tam Tryb: "Przyśpieszanie wideo DirectX VA".
Na kanałach HDTV bitrate skacze między 10-20Mbit :-o

P.S. Taki reg podobno daje wiecej opcji:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Filters\Video]
"EnablePropPage"=dword:00000001
"PureVideoPropPage"=dword:00000001
 

schriss

New member
Tak miałem podczas oglądania AstraHD, screenshoty robiły się w rozdzialczości 1920x1080 niezależnie od wielkości okna w jakim oglądałem (ProgDVB)

PureVideo_1.png


PureVideo_2.png


PureVideo_3.png


PureVideo_4.png


PureVideo_5.png


Po przestawieniu IDCT Mode na Software zaczęło rwać.
 

Attachments

  • PureVideo_1.png
    PureVideo_1.png
    24,3 KB · Wyś: 104
  • PureVideo_2.png
    PureVideo_2.png
    7,8 KB · Wyś: 63
  • PureVideo_3.png
    PureVideo_3.png
    10 KB · Wyś: 63
  • PureVideo_4.png
    PureVideo_4.png
    7,9 KB · Wyś: 68
  • PureVideo_5.png
    PureVideo_5.png
    10,2 KB · Wyś: 72
Ostatnia edycja:
Do góry