Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

don111

Banned
a czy jakies specjalne pakiety kodekow trzeba instalowac ? czy moze znowu jakies najnowszy mega pack wystarczy ??
a co z win. media player ? mam wersje 10, a jest juz 11, konieczny upgrade ? :)

i jeszcze jedno pytanie o kabel TV - karta graficzna (hdmi - DVI), znalazlem na allegro takie 2 kabelki z roznymi koncowkami DVI (roznia sie liczba bolcow), czy obydwa kable spelnia swoja role (przy karcie graf. mam wejscie DVI na wszystkie 8x3 bolcow, a tu jedna koncowka ma tylko 6x3) ??
http://allegro.pl/item141026315_kabel_hdmi_dvi_zlocone_styki_dl_5m_nowy.html
http://allegro.pl/item143262547_vivanco_17498_kabel_hdmi_dvi_5m_cyfrowy.html
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ok jestem juz po testach filmow HD :)
wszystkie chodza plynnie 720p, 1080i, 1080p - czasem sie tylko zacinaly ale to wina nagrywarki dvd w kompie (nie nadazala czasem z odczytem plyty), sprzet p4 3Ghz, 1gb RAM, ATI x700 256mb, bezproblemowo podlaczylem PC kablem dvi - hdmi do tv LG 37 LC2R
jesli chodzi o wrazenia to prawde mowiac spodziewalem sie czegos wiecej, choc na pewno jakosc byla lepsza od nawet najlepszych jakosciowo filmów dvd.... jedynie 1080p (Kroniki Riddicka) to bylo cos co zdecydowanie moglo sie podobac ;)
z tym ze ja nie mam telewizora full HD tylko 1366x768 wiec rozumiem ze ten film zostal wyswietlony wlasnie w takiej rozdzielczosci (rozdzielczośc pulpitu również taką ustawilem) ??
 

scypior

New member
Hej,

Narazie sprawdzam mozliwosci swojego, nienajnowszego, PeCeta.

Sciagnalem z Waszej stronki kilka dem HD, no i te ku mojemu zaskoczeniu odtwarzaly sie plynnie! Jak spojrzalem to sa 720i w formacie ts, potem poszukalem innych...no i juz dalej bylo niestety tak jak byc musialo :(

WMV 720p sie tnie, 1080p oczywiscie nie wspominam. Ale jednak dalej bede testowal;) Moze 720p ts da rade;)

Moj PC to:
Athlon 1,7+
768MB RAM
Geforce 4mx :D

PS. Jakby co to szukam innych materialow w ts, bo wydaje mi sie najbardziej optymalny dla mnie, wiecj esli ktos ma cos ciekawego, to prosze bardzo;)
 
Ostatnia edycja:

scypior

New member
Hej!

Hoho, odrwalem sie do strony bit-hdtv.com, no i okazalo sie ze moj Pc uciaga wszystkie ts;) Nawet 1080p (co prawda nie do konca 1080, bo tam jest inne ratio i sa czarne pasy, co daje mniej faktycznie pikseli w pionie), ale hula:)

Znalazlem tez sample z 720p w Xvid i tez mi dziala;) (W VLC)
 
Ostatnia edycja:

grayman

New member
Ściągłem parę sampli z Microsoftu. Filmiki w standardzie 1080p.

Laptop Lenovo N100
Celeron M 420 (1.6GHz. 1MB cache L2) 512MB DDR2 ramu karta Intel GMA 950.Wszystkie filmiki chodzą płynnie obciążenie procesora dochodzi do 75%.Jest tylko jedno ale kodeki tylko kazza full codec pack. (wersja lite też chyba się nadaje).Wcześniej na tych z Microsoftu tragedia.To co oni podają odnośnie 3GHz. dla procka tyczy się tylko beznadziewnej seri Pentiumów i Celeronów na rdzeniu Northwood ,Prescott,czy też "potworków" w rodzaju dwurdzeniowców serii 8 i 9.Całkowicie wytsraczający jest Celeron M (z nowej serii) o taktowaniu 1.46GHz. (410) nie mówię tu już o mobilowych Penitum M czy Core Solo ,Duo czy też desktopowych C2D.Jeśli chodzi AMD to na Sempronie 2800+@2GHz. z 512MB ramu + GF6100 (integra) też nie było problemów.Wszystko się tyczy oczywiście filmików w wyższym standardzie 1080p .Szkoda że mój laptop ma tylko 1280x800 ale filmiki robią wrażenie.
 

tymoteusz

New member
Witam
Ja mam dziwna sytuacje.
Pierwszy raz film HD a raczej zwiastun filmu puscilem tydzien temu. Bylo to najnowsze dzielo [SIZE=-1]Mela Gibsona:Apocalypto. (720p)
Dokladniej sciagnolem to:
[/SIZE]
Kod:
[SIZE=-1]http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=40323f3b061d72762afcfc9ae2f7f94376c675adc284[/SIZE]
Jest to genialna jakosc jak dla mnie.
Postanowilem wiec sciagnac sobie jeszcze cos innego. Znowu zwiastun i ta sama jakosc 720p.
Padlo na HP i Zakon Feniksa:
Kod:
http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=4032bc91432e17aa3fdd6dd08bd3907d0b63cc333824
Jak Apocalypto chodzilo swietnie i plynnie tak z HP obejrzalem sobie pokaz slajdow.

Moje dane:
AMD Athlon Mobile 2200+ (taktowany 2300)
ATI Radeon 9100 64MB (128bit)
512MB RAM
Dysk 250GB IDE

Jak chcecie cos jeszcze wiedziec to piszcie

P.s. nie uzywam zadnych kodekow tylko 2 playery:
Dziobas RAR Player 0.006.2
VLC media player
Chodzi mi na niech wszystko
 
Ostatnia edycja:

tymoteusz

New member
To mam testowac inne 720p i bedzie dobrze?
Oki - wlasnie sciagne Black Hawk Down 1080p w ts-ie (nie patrzylem jak dzialaja wiec zawsze warto zobaczyc)
Posciagam tez inne 720P.

A moze mi ktos wytlumaczyc co jest nie tak z HP5?

Tutaj bede podawal wyniki tesotow an moim kompie (specyfikacja sprzetu wyzej)
[SIZE=-1]Super:
- Apocalypto. (720p) format .mov (czas: 2:25 min ; wielkosc:119MB)
- Black Hawk Down (1080p) format .ts [/SIZE][SIZE=-1](czas: 1:00 min ; wielkosc:100MB)[/SIZE]
[SIZE=-1]Pokaz slideshow:
- [/SIZE]Harry Potter i Zakon Feniksa (720p) format .mov [SIZE=-1](czas: 0:57 min ; wielkosc:69,5MB)[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

gras

New member
Słuchajcie jezeli chcecie komputer ktory bedzie odtwarzał Filmy o jakosci jeszcze lepszej niz na TV to proponuje zainwestować w to :)

Procesor: 2x 2.4GHz Intel® Core™ 2 Extreme X6800 (8mb cache)
Pamięć RAM: 8GB (8192mb) DDR2 PC-667 Kingston
Dysk twardy: 1,5 TB wydajny RAID-0 (2 x 750 GB S-ATA II 7200 obr/min 16MB)
Grafika: 2 x GeForce 8800 - GTX SLI (2GB MB ddr3 & 1GB BIT ...)
Monitor: 32'' (niepamietam nazwy ale taki jest :D )

na tym sprzecie grafika jakosc itd beda o niebo lepsze niz na najlepszych plazmowych . LCD tv z HD ;]
 

kombinator885

New member
U mnie na notebooku Asus A6RP Celeron (Yonah) M440 1,86GHz, 1024MB DDR2, Radeon XPRESS 200M 128MB filmy są odtwarzane płynnie 720p każdy format bez problemu, 1080i (*.ts) płynnie, 1080p (*.hdmov) dwa razy przyciął na ułamek sekundy jendak pozostały czas płynnie... W filmach 720p obciążenie procesora > 30%, 1080i > 79% 1080p > 88%.
Na PC AMD64 Athlon 3000+ (Orleans) 1,8GHz, 1024MB DDR2, GeForce 7300 GT (overclocking 30%) 256MB; wszystko płynnie bez żadnego zrywania, obciążenia procesora nie mierzyłem.
Natomiast u kolegi na PC Athlon (Thorton) 2400+ 2GHz, 512MB DDR, GeForce FX 5200 128MB filmy 720p odtwarzały się płynnie (każdy format), ale oglądanie 1080p/i było niemożliwe z powodu ciągłego zcinania się...

P.S. Czy jest możliwość oglądania "n" w hd na komputerze? W sd da się przez kartę tv, ale zależy mi na hd... Co należy dokupić, aby podpiąć nbox'a np przez component (karty video > 2000zł nie wchodzą w grę)...
 

setunia

New member
Bez reklam
-=DaRo=- napisał:
panowie potrzeba jest wiecej ramu na grafice, procesor to jest drugorzedna sprawa:!:

No proszę to mamy geniusza. Kolega chyba wychował się na grach i nie bardzo rozumie po co jest pamięć w karcie grafiki, co to jest pamięć tekstur itp. W takim razie mój pecet Celek 3.0 i grafa Intel 945 z 8MB ramu w ogóle nie ma prawa odtwarzać HD. No a odtwarza bo karta grafiki przy obrazach 2D jak np. video tylko wyświetla obraz i w zależności od swoich możliwości wykonuje niektóre obliczenia pomocnicze, ale to juz program odtwarzający musi umieć z możliwości karty i sterownka skorzystać.
Przy procesorze o zegarze min 3.0GHz i 512MB Ram-u karta grafiki praktycznie nie odgrywa wielkiej roli. W moim lapku odtwarzane są na razie wszystkie posiadane przezemnie formaty, a dwa jaja po 1.6GHz są obciążone srednio po 80% przy odtwarzaniu 1080p x264 (jest bardzo wymagający) i zastosowaniu kodeka CoreAVC i WMPClassic i tak naprawdę to właśnie efektywne dekodeki najbardziej mogą poprawić płynnosć odtwarzania materiału HD
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Dla materiału HD wymagane są szybki procesor CPU dużo RAM (przy 1080p conajmniej 512MB, najlepiej 1GB) i w miarę nowa karta graficzna. Ilość RAM na niej nie ma znaczenia. GPU ma znaczenie przy wspomaganbiu odtwarzania sprzętowego tak jak robi się to na kartach NV Pure Video HD
Widać to bardzo wyraźnie, że GRAM w zasadzie na większości kart jest ta sama czyli 256 lub 512MB. W przypadku kart PCI-EX przepustowośc magistrali jest na tyle duża, że bufor RAM na karcie odgrywa rolę dodatkową. Oczywiście poruszam się tu cały czas w okolicach kart za cenę do 1000 zł.
 

setunia

New member
Bez reklam
dnc napisał:
Dla materiału HD wymagane są szybki procesor CPU dużo RAM (przy 1080p conajmniej 512MB, najlepiej 1GB) i w miarę nowa karta graficzna. Ilość RAM na niej nie ma znaczenia. GPU ma znaczenie przy wspomaganbiu odtwarzania sprzętowego tak jak robi się to na kartach NV Pure Video HD
Widać to bardzo wyraźnie, że GRAM w zasadzie na większości kart jest ta sama czyli 256 lub 512MB. W przypadku kart PCI-EX przepustowośc magistrali jest na tyle duża, że bufor RAM na karcie odgrywa rolę dodatkową. Oczywiście poruszam się tu cały czas w okolicach kart za cenę do 1000 zł.

Pure Video jest dodatkiem, a nie koniecznością. Przy wydajnym dekoderze i jak słusznie zauważyłeś dobrym procku, oraz odpowiedniej ilości Ram-u nawet stara karta grafiki jak GF4MX lub inne tego typu potrafi wyświetlić obraz HD. Ograniczeniem jest możliwość generowania przez nią obrazu w danej rozdzielczości np 1920x1080 co potrafią nawet bardzo leciwe egzemplarze. Karty nowej generacji jak GF 7xxx, lub 6xxx z technologią pure video jedynie wspomagają i odciążają CPU przy wykonywaniu części obliczeń i dają np możliwość dekodowania filmów kodowanych x264 przez teoretycznie zbyt słabe do tych obliczeń procesory.
 

matix

New member
Athlon 1.5 GHz, 256MB, NVIDIA Quadro2 MXR/EX, seagate 320GB 16MB Cache

Sprzet jak w temacie. moge odtwarzać dvix bez zacieć na vlc z wykorzystaniem procka ok 16, 18%. Na Media Player Classic jest juz 85 i wiecej i dosyć czesto tnie. filmy to byly IMAX.Dolphins.HRHDTV.Divx6.AC3,
Sea.Forest.720p.Divx6.MP3, mkv juz jednak nie pojdzie. oba dvix sa 720p. mysle ze nie tak zle ;). dolphins 1GB wazy a sea forest 698MB.
 

oberon

New member
Gdzie jest błąd?

Witam,właśnie pobrałem IMAX.Dolphins.720p.AC3...,podłączyłem laptopa do lcd sony 40v2000 przez vga-vga(rozdzielczość ustawiona),obraz z kompa ok. Puszczam filmik i... nic,kolory blade,jakość...nawet gorsza niż dvd yamahy s540 przez component.Co robię żle,a może jestem ślepy? Laptopik ma dwa wyjścia:vga i s-video.
 

matix

New member
powerdvd

edii napisał:
witam mam pytanie jakim odtwarzaczem otierac filmy HD-DVD:confused:
powerdvd 6.5 albo 7.1 albo 7.2 nie na wszystkich chodza dlatego trzeba na roznych probowac. oczywiscie musi byc zainstalowany ten powerdvd wersja z hddvd bo jest jeszcze blu ray
 
Do góry