Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

TiNiO

Member
Chciałem zameiscic małe sprostowanie :) jednak na Athlonie nic mi nie tnie ;) cieło jak odpalałem na Winampie odpaliłem w AllPlayerze i chodzi slicznie płynnie i wogóle szczena opada :D:D
 

KiVash

New member
Ja mam 3200+@2400MHz Radka9700Pro 1.5GB Ram i chodzi płynnie.
Ale,na VLC jest git tylko dzwiek mi zacina ,to samo na PowerDVD,wiec zainstalowałem Elecard MPEG Player v4.0.1 i teraz jest miodzio!!
Wszystkie filmy chodza bezbłędnie ,że aż miło.Bardzo polecam tego playera gdyz w zasadzie dla HDTV był stworzony:)
I zeby nie było "ząbków" przy wysokiej rozdzielczości proponuje włączyc w ustawieniach video VMR Deinterlacing wtedy juz wszystko bedzie oki,łącznie z dzwiękiem:)
pozdro.
 

sudione

New member
Wybór płyty głównej - co qpić?

Ja także mialem dylemat co qpić:
-Asus A8N-VM CSM
-Microstar K8NGM2-FID
-Gigabyte GA-K8N51PVMT-9
W pewnym momencie myślałem także o kupnie płyty DFI RS482 INFINITY, ale nie zdecydowałem się ze względu na brak SATAII oraz dźwięku HD Audio. O ile przebolałbym brak SATAII to dźwięk był gwoździem do trumny dla tej płyty, ale szczerze przynaję, że jest to najlepiej wyposażona płyta z tyłu ze wszystkich dostępnych teraz na rynku [ze zintegrowaną grafiką], zresztą popatrzcie sami Kliknij tutaj. Jak widać na zdjęciu ma DVI, D-Sub, S-Video [ze wsparciem HDTV], oraz wyjście optyczne S/PDIF!!!Prawdziwy wyjątek w płytach formatu microATX. Szkoda płyty przez ten kodek audio. Ten sam mankament wykreślił z mojej listy zakupów płytę ASUS'a model A8N-VM CSM, brak także wyjścia S-Video na tyle płyty, bo jakoś wyprowadzenie sygnału Video ze śledzia mnie nie przekonało co do swojej jakości.;) Na placu boju pozostał tylko Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 oraz Microstar K8NGM2-FID. Co ja się nagłowiłem to moje, kompletny mętlik w głowie;). Czytałem wszystkie recenzje, testy i opinie o tych płytach i jednak postawiłem na Gigabyte. Dlaczego? Po pierwsze w sklepie w którym kupowałem nie było dostępnej płyty MSI, choć spokojnie mogłem poczekać, kolejna rzecz - sprzedawca mówił: "Chroń Cie Panie Boże przed płytami MicroStar'a";)[podobno duża awaryjność]. Ja jednak nie zaufałem sprzedawcy, odrzuciło mnie od MSI wpomniane wcześniej wyprowadzenie S-Video za pomocą śledzia [nie posiadam jeszcze plazmy ani LCD więc to istotny dla mnie fakt] oraz problemy z kupnem śledzia audio [wyprowadzenie S/PDIF]. Po prostu nie w każdym sklepie można qpić cały komplet taki jak jest pokazany na tych zdjęciach -> Kliknij tutaj. Z dostępem śledzi audio do płyt Gigabyte'a nie ma żadnych problemów, ponieważ na Allegro są dostępne praktycznie NON-STOP -> Kliknij tutaj. Ktoś powie, że Gigabyte nie ma wyjścia DVI i to jest minus owszem, ale ja spojrzałem na to z innej perspektywy, chciałbym w przyszłości oglądać filmy kodowane w rozdzielczości 1080p i obawiam się, że grafika wbudowana w omawiane tutaj płyty, czyli GeForce 6150 nie jest jednak w stanie obsłużyć tak wyskoiej rozdzielczości nawet przy wsparciu samej nVidii z PureVideo i będę zmuszony qpić pewnie niedługo pasywnego GF z serii 6600 i takie rozwiązanie będzie mnie w pełni zadowalało i przebolałem fakt braku na płycie Gigabyte'a wyjścia DVI, chciałbym także jeszcze sobie pograć, więc tak, czy owak GF6150 odpada już na starcie. Podsumowując płyta Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 plus dodatkowo Sempronik 3000+ na socket 939 są naprawdę na chwilę obecną świetną inwestycją, choć powiem szczerze, że jednak mogłem poczekać na płyty oparte na podstawce AM2.
P.S. Dla wszystkich, tych których moje "wypociny" jednak nie przekonały i pozstają przy zdaniu, że płyta Microstar K8NGM2-FID jest lepsza proponuje przenieść sie na NAJLEPSZY dostępny poradnik w sieci dotyczący tej właśnie płyty, naprawdę znakomita sprawa!!! -> Kliknij tutaj.
POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na polemikę z Państwa strony.;)
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Naaajjjjwwwooolllnnniiieeejjjszszszyyyyyyyyyy!

Ztych wszystkich sprzętów mój jest chiba najślimaczniejszy P4 2.0 Northwood 256DDR333 Ti4200.
Co do filmów:
720p Avi Ładnie na każdym Playerze - ztym, że:
-Allplayery subedity i inne korzystające z kodeków systemowych obciążają procek ponad 70%
-VLC i DziobasPlayer obciążenie rzędu 50-70%
720 H264 tną jak najlepsza brzytwa:
-SeaForest mogę obejrzeć płynnie tylko napisy - później obciążenie procka wzrasta do 100% i mam pokaz slajdów.
Podczas testu pracował antywirus(Avast), Bitcomet, ioczywiście menedżer zadań.
W związku z powyższym planuję zakup Celerona D346, oraz Asusa P5LD2-VM +512 DDR2
Moje fundusze są bardzo skromne. Czy ktoś operuje na nowej partii Celków i ma jakieś doświadczenia z ta płytą ?
 
Ostatnia edycja:

Cyr4x

New member
Athlon XP 2400+, 512 MB DDR 333 MHz, GeForce FX5700 LE i na odtwarzaczu Totem pod Ubuntu 6.06 Dapper Drake beta zwiastun mov 1080p lekko klatkuje. 720i w formacie tp (to demo z chińczykami) śmiga.
 

byczy

New member
podziele sie moimi spostrzezeniami:
procek: northwood 533Mhz, s428 - 2,4@2,8
plyta: asus p4t533-C
ram: 512 RIMM 800mhz 16bit
grafika: gigabyte radeon 9700PRO
monitor nec FE700 - stary ale jary ;)

trailery sciagniete ze stronki apple w HD kilka w 720p i jeden w 1080p
i tak 720p bez zadnego problemu smigaja, gorzej 1080p odnosze wrazenie ze brakuje pamieci ram gdyz idzie plynnie jakies 10s-15s a potem 2s zryw i dalej plynnie...(apple pisze ze dla qt7.0 pod MS_WIN min. 1gb ramu do odtwarzania 1080p)

odtwarzam w qt 7.0
rozdzielczosc ustawiona na monitorze (o dziwo skurczybyk wyciaga 1280x720 i 1920x1080) dla trailerow 720 i 1080
obraz powala szczegolami, strach pomyslec jak takie cos zapusci sie na wyswietlaczu np 42''

pozdrowienia
HEJ!
 

saxophonic

New member
Mam athlona 2000+ i ATI 7000 czy to znaczy że o HDTV przez HDMI mogę zapomnieć? bo sam kabelek jest dosyć drogi a chciałbym skosztować wysokiej rozdzielczości na swoim LCD Panasonic TX-32LX60
 

sudione

New member
źródło

To zależy o jaki materiał Ci chodzi, czy o materiał który:
1. Teraz jest w sieci ?
2. Czy o HD-DVD albo Blu-Ray ?
3. Czy może RIP'y z nośników wymienionych wynienionych wyżej ???

A teraz odpowiedzi:
Ad.1 Spokojnie taki materiał pójdzie w połączeniu karta graf [DVI]>TV z wyjściem [DVI]
Ad.2 Sprawa się powoli rozwiązuje, ale nie jest do końca pewne, że będzie obowiązywało kodowanie [patrz pierwsze odtwarzacze HD-DVD]
Ad.3. Materiał zRIP'owany z HD nośników będzie na 100% wolny od kodowania tak jak dzisiaj DivX'y.
P.S. Na Twoim sprzęcie niestety nie pójdzie płynnie raczej nic z materiału HD. Sądze, że max. co może osiągnąć Twój sprzęt to [720p][XviD|DivX][AC3].
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

saxophonic

New member
sudione napisał:
To zależy o jaki materiał Ci chodzi, czy o materiał który:
1. Teraz jest w sieci ?
2. Czy o HD-DVD albo Blu-Ray ?
3. Czy może RIP'y z nośników wymienionych wynienionych wyżej ???

A teraz odpowiedzi:
Ad.1 Spokojnie taki materiał pójdzie w połączeniu karta graf [DVI]>TV z wyjściem [DVI]
Ad.2 Sprawa się powoli rozwiązuje, ale nie jest do końca pewne, że będzie obowiązywało kodowanie [patrz pierwsze odtwarzacze HD-DVD]
Ad.3. Materiał zRIP'owany z HD nośników będzie na 100% wolny od kodowania tak jak dzisiaj DivX'y.
P.S. Na Twoim sprzęcie niestety nie pójdzie płynnie raczej nic z materiału HD. Sądze, że max. co może osiągnąć Twój sprzęt to [720p][XviD|DivX][AC3].
POZDRAWIAM SERDECZNIE

dzięki za odpowiedz .
miałem na myśli trailery HD DIVXHD WMVHD chodzace w sieci,ale będę próbował.
 

sudione

New member
testy i wyniki

saxophonic napisał:
dzięki za odpowiedz .
Miałem na myśli trailery HD DIVXHD WMVHD chodzace w sieci,ale będę próbował.
I tutaj mam do Ciebie gorącą prośbę. Po swoich testach napisz kilka słów tutaj jak to wszystko chodzi. Ja powolutku przygotowuję wątek na temat najwydajnieszego player'a do odtwarzania materiału HD, ale powolutku mi to idzie. Może ktoś pomoże co testować i jak testować ??? Ktoś chętny ???:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Włącz prywatne wiadomości w profilu to łatwiej będzie można pomóc, na początek proponuję pomiar obciążenia procesora przy każdym playerze, pomiar ilości klatek wyświetlanych na sek.

pozdrawiam
 

sudione

New member
testy

ar2 napisał:
Włącz prywatne wiadomości w profilu to łatwiej będzie można pomóc, na początek proponuję pomiar obciążenia procesora przy każdym playerze, pomiar ilości klatek wyświetlanych na sek. pozdrawiam
Włączone. :) Muszę tylko wiedzieć jakie pliki testować [jaki kodek audio-video, jaki birate, jaka rozdzielczość] oraz jak uzyskać wynik pomiaru. Efekt jaki chciałbym uzyskać to test, w którym forumowicze uzyskali by dokładne informacje jaki player jest najwydajniejszy i zaraz najlepszy na dzień dzisiejszy. :grin:
 

Stef

New member
Wracajac do watku dekodera PureVideo, to przy nVidii 6150 mialem problemy z dekodowaniem materialu HD. Najdziwniejsze bylo to, ze filmy mpg 1080p w formacie mpg sie przycinaly na dekoderze nVidii. Na dodatek filmy w wmv dzialaly lepiej bez tego samego dekodera. Problem sie rozwiazal, po zainstalowaniu kodekow z PowerDVD 7, ktore wspieraja takze h.264+. Polecam wyprobowac oba kodeki.
 

sudione

New member
1080p z napisami

Stef napisał:
..... Problem sie rozwiazal, po zainstalowaniu kodekow z PowerDVD 7, ktore wspieraja takze h.264+. Polecam wyprobowac oba kodeki.
Jest jeszcze jeden problem. Jak odtworzyć płynnie materiał 1080p z napisami, bo jednak PowerDVD tego nie zapewni. Zauważyłem, że wszystkie player'ki do odtwarzania HD nie mają możliwości lub mają problemy z wyświetlaniem napisów. Czy ktoś ma jakieś pomysły lub(i) dowświadczenia ???
 
Ostatnia edycja:

Stef

New member
sudione: probowales uzyc do tego ffdshow? w opcjach kodekow ustaw aby obslugiwal raw video na all supported i wlacz tylko napisy.
 

sudione

New member
FFDShow - konfiguracja

Stef napisał:
sudione: probowales uzyc do tego ffdshow? w opcjach kodekow ustaw aby obslugiwal raw video na all supported i wlacz tylko napisy.
A mógłbyś napisac dokładnie krok po kroku gdzie to włączyć ??? Bo ja tego w FFDShow nie moge znaleźć. :(
 

Marcin_s

Member
Moj stary podkrecony Macintosh G4 1,4 radzi sobie z 720p natomiast przy 1080 jest juz skakanie obrazu (W QT7) - prawdopodobnie jest to wina wymagajacego kodeka H264. Nie probowalem VLC
 

Stef

New member
sudione napisał:
A mógłbyś napisac dokładnie krok po kroku gdzie to włączyć ??? Bo ja tego w FFDShow nie moge znaleźć. :(
uruchom start > programy > ffdshow > video decoder configuration
po lewej stronie masz na samej gorze 'codecs' - klikasz
po prawej otwiera ci sie lista z obslugiwanymi formatami i na samym dole masz raw video - przestaw na 'all supported';
zaznacz jeszcze checkbox przy subtitles
klikasz ok, zamykasz playera, jesli masz i sprawdzasz czy dziala
 

saxophonic

New member
Odpaliłem dziś ma procku Atlon 2000+ z grafiką ATI Radeon 7000 przez DVI-HDMI na Panaconicu TX32LX60 i demówki 720p w wmvhd idą bez problemu ,nawet większepozycje po 10-15 min.(sony BRAVA,Panasonic HD Demo w 720p) co prawda tylko w 1280X768 ale obraz Zyleta i bez potknię .
nie mam materiałów w 1080i więc nie moę nic powiedziec a i karta chyba nie wyrobi.
 
Do góry