Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

salen1

New member
Witam mam dziwny problem z filmami na tv, którego nie moge zlokalizować. Zwalnia płynnośc filmu przy dużych fragmentach , np jak kamera przesuwa obraz mam core quad 2,4 4 gb ramu i gf 9600 wiec raczej powinno bez problemu chodzic, czy to wina sterowników ?
 

Zulafan

New member
Cześć. Mam prośbę. Pomóżcie prosze.
Mam problem z filmami w rozdzielczości 1980x800. Ściagam takie i gdy dodaje do nich napisy programem tsMuxer, a następnie odtwarzam na kinie domowym Sony, obraz jest rozszerzany pionowo (postacię są długie i chude). Dlaczego tak się dzieje?
 

wysio

Member
Bez reklam
Twoje kino nie czyta napisów w txt/srt?
@salen1, też miałem tą kartę i dużo gorszy procesor, i nie miałem nigdy problemów z filmami - czy to qHD, czy full hd. Odinstaluj sterowniki do grafiki programem display driver uninstaler, odinstaluj wszystkie kodeki oraz odtwarzacz, restart komputera, czyszczenie rejestru CClinerem, instalacja nowych sterowników ze strony nVidii, ściągnij program PotPlayer i zainstaluj wraz ze wszystkimi sterownikami, które proponuje program. Po tym zabiegu musi być wszystko w porządku.

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk
 

baranek02

New member
Płynności filmów komputer/projektor, nagroda 100 zł za skuteczną pomoc

Witam
Przy odtwarzaniu filmów HD na projektorze z podłączonym komputerem, co kilkadziesiąt sekund (czasem minut) występują mikroprzycięcia czasem mało widoczne, ale przeszkadzają. W żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Dla osoby która rozwiąże problem przelewam 100 zł (już nie mam cierpliwości, a strasznie mnie to denerwuje).
Projektor mam od roku i na początku tego problemu nie było. Problem występuje od kilku miesięcy, praktycznie na wszystkich filmach. Filmy są dobre bo występuje to w różnych momentach filmu.
NA monitorze kompa tego nie zauważam

Odtwarzam KMplayer, Mediaplayer classic, Kodeki Klite,
Moje próby:
- stawiałem system Windows od zera z formatowaniem dysku 3 razy, probowałem bez klite na samym kmplayer, itd. Próbowałem różne kombinacje
- sterowniki grafiki odinstalowywałem i ponownie instalowałem
- kupiłem nawet nowy dysk i stawiałem system na nim. program HD tune potwierdził że z dyskami jest ok

Mój sprzęt:
Komputer:
- proc: intel core i7-3770K 3.50/3.90 GHz, płyta:gigabyte Z77-D3H
- 16 GB ram
- grafika nvidia geforce GTX 660 Ti
- dysk WD RE 2TB WD2000FYYZ 64 mbcache sata III 6Gb/s
- system: oryginał windows 7 home premium 64 bit

Projektor:
- Panasonic PT-AT6000E: (full HD, pełne 3D)

Proszę o kontakt
pozdrawiam
baranek02
dodatkowy kontakt e-mail:baranek024@gmail.com
 

wysio

Member
Bez reklam
No dobrze, ale jak masz podłączony ten projektor? Przewodem HDMI? Jeśli tak, to jakiej długości jest ten przewód i czy sprawdzałeś na innym przewodzie?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Wepnij jako źródło zamiast PC odtwarzacz BD. Zobaczysz czy wada będzie w dalszym ciągu występowała. Jeśli nie, to winna jest konfiguracja PC.
Lub podepnij odtwarzacz sieciowy zamiast PC z tym samym plikiem który ma problemy na kompie. Tak chyba najłatwiej i najszybciej nakryjesz winowajcę.
 

baranek02

New member
dzięki za porady.
1) Kabel HDMI jest ok. podpięty jest przez amplituner Onkyo. Próbowałem innym kablem bezpośrednio do projektora i to samo się dzieje. czyli nie wina kabla
2) Plik jest ok bo na innym odtwarzaczu dział poprawnie. Więc możliwe że tylko pc.

Teraz kolega podsunął mi pomysł żeby zmienić przy rozdzielczości 1080p 1920x1080 częstotliwość odświeżania na 24Hz. Podobno przy 60Hz (taka była ustawiona) klatki filmu mogą się nachodzić na siebie i to powoduje mikroprzycięcia. Spróbowałem na szybko przez kilka minut i chyba pomogło :) Pooglądam kilka filmów i jak będzie ok to nie będę już pisał i można takie rozwiązanie przyjąć dla innych co mają tego typu problemy.
 

3echo

Member
Bez reklam
Raspberry Pi-odtwarzanie dźwięku 5.1

Pytanie do posiadaczy tegoż urządzenia czy da się odtworzyć film strumieniowo aby dźwięk szedł w Dolby Digital 5.1?
Od czego to zależy?
Mam zainstalowaną wtyczkę Genesis i filmy,które tam są idą w 2.0.
Czy wszystkie materiały mają taką ścieżkę?
 

koreek

New member
jak odtworzyć rmvb na tv

witam

szukam jakiegoś odtwarzacza plików który odtwarza standardowe pliki typu avi ale bardzo zależy mi by dało się również odtworzyć pliki typu .rmvb
jaki sprzęt polecacie?

z góry dzięki za odp:)
 

koreek

New member
niestety ten co podałeś jest właściwie nie do kupienia.
może ktoś używa takiego Not Only TV LV6TBOXHDA2 i jest coś w stanie o nim powiedzieć?
 

koreek

New member
na ten moment mam 32 cale ale bede zmieniał na coś ok.42 cale. na monitorze 22 cale wszystko wyglada ok ale nie widziałem nigdy rmvb na tv wiec nie mam pojecia jaki bedzie efekt.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ja tylko raz odpaliłem na LCD 32'' z Fergusona HD Playera 200. Plik został usunięty i nigdy więcej się w to nie bawiłem. Tylko mkv, ew AVI do seriali.....
 
Do góry