Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

lipikar

New member
Jakie kodeki są najlepsze przy filmach z dźwiękiem przestrzennym? W chwili obecnej mam ffdshow. W opcjach audio, w zakładce Output jest możliwość ustawienia 5 różnych standardów. Nie zawsze to działa. Tzn. jak mam film z dzwiękiem AC3 i tak ustawię w w/w kodekach to film potrafi się przycinać, zgubić dźwięk, itp. Są jakieś kodeki, które automatycznie ustawiają audio? Bez kombinacji.

Dodatkowo jak ustawię w w/w opcjach np. Dolby digital plus to nie ma dźwięku w zwykłym pliku video (np. serialu.
 

bartaso77

New member
Rozdzielczość KOMP - TV

Witam,

Mam pytanie nt rozdzielczosci połączenia Notebook-a z Tv Full Hd.

Pytanie proste, czy mająć podłączony komputer z ustawiona rozdzielczoscia 1368x768 do telewizora FULL HD. Zapodajać film 1080p , odtwarzacz sam wymusi zmiane rozdzielczosci i bedzie wyswietlana taka jak material wideo?

Czy tylko zmiana na full hd w kompie bedzie jedyna opcja na wyswietlania materialu 1080p ? Czy sa odtwarzacze wideo, które maja w opcjach wyswietlanie żądanej rozdzielczosci na FULL Screenie?
 

owain

New member
szum w głośnikach kina domowego a kodeki

Witam serdecznie!
Mam problem, nie wiem czy ktoś mi pomoże, ale może choć pomysły na jego rozwiązanie cos mi podsuną. Dzięki z góry.
Mam ci ja laptopa Asusa z karta dźwiękową realtek (Win 7), mniejsza chyba o modele konkretne, i oglądałem sobie przez wyjście hdmi (obraz) oraz słuchawkowe (dźwięk). No ale poszczęściło się, i kupiłem sobie zestaw kina domowego z amplitunerem yamaha oraz kolumnami 5.0, ze względu na mały pokój, brak miejsca i nerwowych sąsiadów – bez subwoofera. Po zoptymalizowaniu głośników ustawiłem sobie wyjście kart dźwiękowej (a dokładnie HDMI output) na 5.1 surround oraz odinstalowałem k-lite full codec pack oraz zainstalowałem ponownie ze wskazaniem posiadanych głośników 5.1. Wszystko gra ładnie, z małym wyjątkiem. Otóż przy podkręceniu ampli na 70% pojawia się drażniący szum we wszystkich głośnikach. Oczywiście pożądany dźwięk też jest, ale przy cichych scenach słychać ten szum tła. Ustaliłem ponad wszelką wątpliwość, iż sprawa leży na 90% po stronie kodeków, bo:
- nie ma szumu gdy testuję kolumny windowsowskim oknie ustawienia głośników wyjścia HDMI
- szum pojawia się po odpaleniu jakiegokolwiek pliku video (czy 2.0 czy 5.1) i nie znika po jego wyłączeniu.
- Po włączeniu i wyłączeniu ampli lub kompa szumu znów nie ma.
- szum pojawia się, po odpaleniu jakiegokolwiek pliku video zarówno w MPC jak Bestplayerze.
- szum znika, gdy wykonuje dziwne operacje, np. gdy tylko odpalę (nic nie przestawiając) narzędzie K-lite packa: Codeck Tweak Tool. No ale gdy odpalę jakiś plik wideo znów się pojawia i jak pisałem, nie znika po wyłączeniu pliku.
- oczywiście szumu nie ma przy odtwarzaniu ze stacjonarnego dvd (kurde, a nie sprawdziłem z napędu lapka, ale pewnie tez nie będzie)
Wszelkie zmiany ustawień ampli nic nie dają, z wyjątkiem jednego – poniewaz nie mam subwoofera, więc w ustawieniach ampli mam zaznaczone: use sub – NONE czyli że nie używam subwoofera. Może i mógłbym ta opcję włączyć (subwoofer -> use) ale wówczas nie mając go fizycznie, basy nie przeniosą mi się na kolumny frontowe tylko znikną. Co do ustawień głośników w systemie a konkretnie w HDMI output próbowałem ustawiac zarówno 5.1 jak i 5.1 z wyłączonym subem (można go odkliknąć). Mniemam zatem, że źródłem problemu może być to, że system nadaje w 5.1 a nawet w 5.0 bo odkliknięty mam sub ale w kodekach moge ustawić tylko 5.1 i ten może brakujący kanał 0.1 szumi? Choć to tylko przypuszczenia. K-lite mam zainstalowanego ze wszystkimi opcjami domyślnymi, tak że za dekodowanie obrazu odpowiada LAV a za dźwięk ffdshow. Próbowałem na ślepo różne opcje poprzestawiać w ffdshow ale nic nie pomogło.
Gdybyście byli tacy mili i zostali moimi doktorami Housami i choć podsunęli jakieś sugestie?
- czy to faktycznie sprawa może leżeć po stronie suba, jego braku i kaszanieniu w związku z tym przez kodeki?
- co ewentualnie mogę poprzestawiać w ustawieniach ffdshow? (opcji tam jest masa i wyglądaja jak centrum sterowania rakietami międzykontynentalnymi;)
- czy może przeinstalować kodeki (robiłem kilka razy) ale tym razem ustawiając jako dekoder dźwięku nie ffdshow ale Lav bo chyba jest taka opcja?
- Zainstalować inny pakiet kodeków pozwalających odtwarzać 5.1 (5.0 w moim przypadku)

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
 

terminatriks

New member
Materiały filmowe do testów hdtv

Witajcie,

z góry przepraszam za umieszczenie tematu tutaj, ale nie mogłem znaleźć dla niego odpowiedniejszego miejsca.

Chciałbym znaleźć materiały, które ekipa hdtv wykorzystuje do testowania tv, usuwanie przeplotu, płynność pozioma i pionowa, czerń, drgania linii itp.
Jeżeli są to materiały ściśle tajne to proszę o jakąś alternatywę.


Edit: pewnie były już jakieś poradniki w stylu jak ustawić tv, jeżeli macie linka to poproszę, bo wyszukiwarka jest słaba.
 

kamilstan

New member
Jeśli chodzi o konfiguracje htpc to dla mnie liczy się od dawna tylko madvr i lavfilters. Jest to opcja dla entuzjastów jakości obrazu.
 

makthedon

New member
Od dawna używam tylko i wyłącznie madvr w połączeniu z lavfilters oraz mpc-hc. Nie ma nic lepszego jeśli komuś zależy na najlepszej jakości.
 

oko_saurona

New member
Odbieranie TV na komputerze/laptopie

Mam kablówkę cyfrową z UPC. Czasem potrzebuje oglądnąć TV na laptopie, w jaki sposób mogę odbierać telewizję cyfrową w HD? Co będzie potrzebne?
 
I

irek6311

Guest
Intensity Shuttle USB 3.0 HDMI przykładowo ale to droga zabawa (~ 750zł na Allegro) ,
taniej niestety się nie da bo Laptop nie ma wejść wizji a tylko wyjścia .
 

oko_saurona

New member
Intensity Shuttle USB 3.0 HDMI przykładowo ale to droga zabawa (~ 750zł na Allegro) ,
taniej niestety się nie da bo Laptop nie ma wejść wizji a tylko wyjścia .

Hmmm... czyli biorąc na logikę, gdy podłącze to do TV(a dekoder jest podłączony z TV) za pomocą HMDI to przechwyce obraz na laptopa? Czyli nawet jednocześnie można oglądać, ale ten sam kanał. :D
 
I

irek6311

Guest
USB 2.0 wystarczy choć było by lepsze USB 3.0 (od 30zł do 50zł na Allegro),
możesz kupić EXPRESS CARD HUB 2x USB 3.0 na Allegro tak na marginesie ...
jak masz slot w Laptopie to nie problem z modernizacją ,
tak możesz nagrywać obraz z kablówki bo po to te sprzęt jest i tyle kosztuje ,
niestety tak jak piszesz ten sam kanał na TV i Laptopie ,
ma wszystkie niezbędne funkcje i podłączysz prawie wszystko ;)
 
Ostatnia edycja:

oko_saurona

New member
Kupiłem intensity shuttle usb 3.0.

Podłączyłem laptop - > z tv i nie działa. Pokazuje tylko obraz z laptopa. Na zagranicznych forach powiedzieli, że nie da się przechwycić obrazu.
 

oko_saurona

New member
Gość z zagranicznego forum takie coś odpisał, argumentując, że się nie da:

TV's don't normally output, they are usually input only

na oficjalnym forum blackmagic design.
 
Do góry