Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

KubaArek

New member
Bez reklam
sprecyzuj swoje pytanie
czego oczekujesz ?
czy chcesz wsadzić płytę 3D i na monitorze oglądać 3D ?
jaki materiał chcesz nagrywać 3D ? źródło ?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
To jest kwestja odpowiedniego programu a nie samej nagrywarki, która tylko wypala gotowy materiał na dysk !!!!!! Super program do odtwarzania 3D to płatny Power DVD 12 ultra za 90 $.
 

TrueGrand

New member
sprecyzuj swoje pytanie
czego oczekujesz ?
czy chcesz wsadzić płytę 3D i na monitorze oglądać 3D ?
jaki materiał chcesz nagrywać 3D ? źródło ?

-Chce wlozyc Plyte i ogladac na TV podlaczonym kablem HDMI 1.4 pod PC w Ktorym bedzie BR
-Chce nagrywac Obrazy plyt BR ISO na przyklad UNDERWORLD_AWAKENING_3D 41,4 GB
Nastepnie Ogladac bez klopotu na TV j/w


To jest kwestja odpowiedniego programu a nie samej nagrywarki, która tylko wypala gotowy materiał na dysk !!!!!! Super program do odtwarzania 3D to płatny Power DVD 12 ultra za 90 $.

Zastanawia mnie w takim razie dlaczego na niektorych zewnetrznych nagrywarkach jest Logo 3D

Wiec kupie ta LG BH10LS38 Skoro taka dobra .Dziekuje bardzo za Pomoc .
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam problem z przycieciem obrazu co kilka sekund. moze co 3 albo 4 sek. Tego nie widać normalnie, ale tylko wtedy gdy jest jakis jednostajny wolny ruch kamery albo jakiegoś obiektu.
Tak jakby gubił klatki, i wtedy troche to denerwuje.
W roznych odtwarzacz mam to samo. Jakieś pomysly??

Odtwarzam filmy hd w splash pro.
Athlon X2 6000+, 3GB ramu , GF 250gts
 

satanica

New member
przezroczysty pas w filmach na srodku tv, zalamanie

witam, odkąd mam W7 nie moge spokojnie obejrzec filmu na tv, bez wzgedu w jakim programie odtwarzam film, zawsze podczas ruchu wystepuje przezroczyste zalamanie obrazu, nigdy tego problemu na xp nie mialem, w ustawieniach nvidii wlaczylem synchronizacje pionowa, ale ciagle ten sam problem wystepuje, tak samo jest na moim monitorku full hd 24 cale, stery najnowsze, ale nawet poprzednie wersje nie robily roznicy, moze ktos ma jakas rade, bez wzgledu jakie kodeki zaisnatluje problem pozostaje bez zmian, stary xp nie mial zadnych problemow z tym.

teraz stosuje MPC i tylko wlaczenie w nim funcji pelny ekran direct3D pozwala ni obejrzec film bez zadnych pasów, niestety jest to funkcja brdzo uciazliwa gdyz nie mozna przy niej wybrac sciezki napisów jesli jest ich kilka oraz zeby wlaczyc kolejny film trzeba caly probram zamknąc.

moze ktos ma jakas rade, dzieki z góry

moj sprzet
procek e6750
grafa gigabyte 460 gtx 1gb
ram ocz 4gb
Ocz 600W
 

kajacek

New member
Obraz z komputera na TV przez DVI-HDMI

Witam :)

Mam następujący problem i wydaje mi się, że to subforum będzie odpowiednie do szukania pomocy (jeśli napisałem ten wątek w złym subforum, to proszę admina o przeniesienie na właściwe...)

Chcę przenieść obraz z komputera na TV - w komputerze jest karta graficzna Gigabyte Radeon HD 4850 PCI 512 MB posiadając 2 gniazda DVI. Jedno gniazdo jest połączone z monitorem 24", a drugie połączyłem z telewizorem SONY KDL-40EX501 przez kabel DVI-HDMI poprzez drugie gniazdo karty graficznej.

Catalyst wykrył telewizor, ale to było wszystko - nie mogę uzyskać "aktywnego" obrazu na ekranie TV - przy ustawieniu na klonowanie ekranu obraz na TV cały czas miga ( na monitorze mam ustawione 1440x900), a przy ustawieniu na ekran rozszerzony na niższych rozdzielczościach pokazuje się tylko tło tapety (bez żadnych ikonek i nie zmienia się np. jak otwieram Exploratora itp), na wyższych rozdzielczościach powyżej 1360x768 ekran TV zaczyna migać, jakby nie mógł sobie poradzić z tymi częstotliwościami, a przecież standardowa częstotliwość dla tego TV to 1920x1080 (tak, jest w instrukcji obsługi...)

zamieniałem oba wyjścia DVI na karcie - bez efektu :)

Najciekawsze jest to, że wcześniej ten komputer był w taki sam sposób podłączony do 42" telewizora Toshiba REGZA (ten sam komputer, ta sama karta graficzna i ten sam kabel DVI-HDMI i nie było żadnych problemów z przesłaniem obrazu z kompa na TV... i to przy odtwarzaniu filmów jak i gier...

Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu???
 

misyogi

New member
Filmy full HD 1080p - wymagania sprzętowe komputera

Witam,

Kupiłem parę dni temu kamerę sony action cam hdr-as15 która nagrywa filmy full hd:
1920×1080/30P (HQ). Po zaraniu takiego filmu na komputer mam problem z jego odtworzeniem.
Obraz tnie się a dźwięk nie współgra z wizją.

Czy laptop HP 550 powinien dać rady sobie z takimi filmami?

Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo T5670 1800MHZ
Ram: 2 GB
Grafika: Intel(R) 956 Express Chipset Familly

Zastanawiam się czy nie jest to kwestia kodeków lub odtwarzacza?

Pozdrawiam
 

xeo151

New member
Bez reklam
Jak dla mnie laptop słabizna, za mało ramu, procek słaby, grafika bez wspomagania dekodowania HD, czyli ogólnie lipa.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kupiłem parę dni temu kamerę sony action cam hdr-as15 która nagrywa filmy full hd:1920×1080/30P (HQ)

To za mało informacji: najlepsze byłoby załączenie wyniku podglądu takiego pliku z MediaInfo.

Teoretycznie sprzęt wystarczy do odtworzenia Full HD, ale jest kwestia plików z dużym bitrate.

Zainstaluj pakiet kodeków K-Lite Maga Codec Pack i użyj odtwarzacza MPlayer z tego pakietu.
 

hdfan

New member
tv toshiba 40TL933
karta radeon Radeon HD6770
kabel logilink hdmi 1.4 3m
monitor acer 16:10 1920x1200

w catalyst ustawiłem opcje clone na monitorze i tv wyświetla mi się ten sam obraz w rozdzielczości 1920x1080 (zamiast 1920x1200) więc zostają czarne paski
czy idzie jakoś wyświetlać filmy na tv i był pełen obraz na monitorze


EDIT już ogranąłem w windowsie 7 wystarczy przeciągnąć okienko z filmem na pulpit TV lol
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
mam problem z filmami 3d
platforma: windows 7 64bit
radeon 7850, catalyst 13.1
tv 51e6500 podłączony przez kabel hdmi
kodeki K-lite Codec Pack 9.7 (domyślnie w środku za wszystko odpowiada LAV, ale wcześniej były to ffdshow i problem pojawil sie wlasnie przy nich)

na czym polega problem? filmy SBS i OU mają w 3d obraz bardzo rozsynchronizowany. przesunięcie obrazów względem siebie powinno być w realu gdzieś około 1cm (na oko), u mnie przesunięcie jest o ok. 5-7cm, przez co po założeniu okularów w miejscu górnego i dolnego czarnego paska pojawia się półprzezroczysty obraz. Ciężko mi wnioskować ale szerokość tego półprzezroczystego paska może być wielkości czarnych pasów, które czasami przy różnych sygnałach mamy z góry i z dołu (tylko że u mnie przy SBS są one także widoczne po bokach). te same filmy puszczone z plejera w tv działają bez problemu. 2 z tych filmów obejrzałem z 2 tygodnie temu i działały bez problemu. nie przeinstalowywałem żadnych sterowników.

pulpit windowsa działa w 1920x1080
MPC/WMP/DAPlayer - każdy zachowuje się mniej więcej tak samo.

Ktoś wie, która opcja jest w stanie to naprawić? (bo zakładam, że to raczej kliknięcie w 1 opcję, by tv puszczał sygnał jak przedtem

jesli sie uda, to jutro w ramach podpowiedzi wrzucę fotki poglądowe
 

sewer231

New member
Odtwarzanie filmu 3D mkv laptop-telewizor 3D

Na samy początku chciałbym się przywitać z wszystkimi jako nowy użytkownik forum, także Witam :)

Mam laptopa samsung r530 oraz telewizor led panasonic TX-L42ET5E 42 Cale z funkcją 3D i okularkami.

Problem polega na tym iż chciałbym odtwarzać film na laptopie podłączyć go kablem HDMI do TV i oglądać w 3D. Natomiast po takim podłączeniu na TV mam podwójny obraz cały czas . Nawet gdy na TV włącze konwersje z 2D na 3D jest to samo :(
Na kompie odtwarzam programem VLC media player.

Jak to zrobić aby hulało :sad:?
 

caeruleus

New member
Witaj sewer231 !

Ja co prawda mam plazmę Panasa (50ST50), ale myślę, że MENU i ustawienia są podobne, jeżeli nie takie same.

Zacznijmy od tego, że funkcja "Konwersji 2D do 3D", jak sama nazwa wskazuje służy do przekształcenia zwykłego obrazu (czyli 2D) do 3D. Ty zaś chcesz oglądać 3D jako 3D.

Przede wszystkim Twój TV sam powinien wykrywać sygnał 3D, wyświetla wtedy komunikat informujący o tym i prosi o włożenie okularów oraz wciśnięcie przycisku "3D" na pilocie. Aby tak się działo trzeba w MENU ustawić:
Obraz --> Ustawienia 3D --> Detekcja 3D (Włączony)
Komunikat Sygnału 3D (Włączony)

Można też inaczej. Po wyświetleniu obrazu 3D, wciskasz przycisk "3D" na pilocie i wybierasz rodzaj materiału jaki chcesz odtwarzać:
Przycisk 3D --> Ręcznie (czerwony) --> Sekwencja ramek - 3D [dot. BluRay 3D]
Obraz przy Obrazie - 3D [dot. SBS (2 obrazy obok siebie)]
Góra i Dół - 3D [dot. OU (2 obrazy, jeden nad drugim)]

Z tego co piszesz:
...mam podwójny obraz cały czas...
wnioskuje, że próbujesz oglądać 3D typu SBS (side by side) lub OU (over under).

Tak jest u mnie. Jeżeli Twoje opcje MENU nieco się różnią, pokombinuj trochę. Poza tym myślę, że lektura dokumentu pt. "Instrukcja obsługi", bardzo by Ci pomogła ;).
 

Duracel

New member
Witam.

Wymieniłem właśnie w sypialni TV LCD HD-Ready Toshiba 32R3500PG na TV LCD LED Full-HD LG 32LS5600. Jeżeli chodzi o jakość obrazu z TV i PS3 jestem zadowolony mam jednak dwa inne problemy, które są dla mnie bardzo istotne.

Pierwszy dotyczy Amigi 1200 podłączonej przez gniazdo Euro. Na starym TV obraz był w porządku, na tym LG mam żółty jasny ekran. Podejrzewam, że to kwestia innej specyfiki gniazda Euro w tym TV, ale czy jest jakieś rozwiązanie? Tutaj pewnie ciężko będzie mi znaleźć odpowiedź na ten temat, ale napisałem, bo a nóż...

Drugi problem i z tym już konkretnie kieruję się do Was, to kwestia filmów z PC na tym LG'ku. Mam podłączonego PC przez 15 metrowy przewód HDMI do TV. Poprzednio na Toshibie wszystko było ok i tamten (mimo iż tylko HD-Ready) przyjmował bez problemu sklonowany sygnał PC 1080p 60Hz natomiast w tej chwili ustawić w PieCu klonowania obrazu na dwa wyjścia czyli 1080p 50-60Hz nie mogę, bo ten nowy LG wyświetla komunikat "niepoprawny format". Jak zjadę z częstotliwością odświeżania do 30Hz to jest ok, ale filmy przy takim odświeżaniu mają masakryczną ilość klatek na sekundę.

Wyjściem jest ustawienie "rozszerzony pulpit" i wyświetlanie na tym drugim ekranie w rozdzielczości 720p 50Hz (bo ta faktycznie działa), no ale do cholery to jest TV Full HD przecież, a poprzedni był HD Ready i przyjmował sklonowane 1080p 60Hz i pięknie to wyglądało.

Nie znam się, ale na chłopski rozum chodzi mi po głowie, że może system w tym TV jest łakomy na szybkość transferu w przewodzie HDMI z PC i nie akceptuje przy takiej długości przewodu tak niskiego poziomu. No ale na tym samym przewodzie w starym TV wszystko było ok przy 1080p.

Ktoś ma jakieś pomysły?
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Witam.

Wymieniłem właśnie w sypialni TV LCD HD-Ready Toshiba 32R3500PG na TV LCD LED Full-HD LG 32LS5600. Jeżeli chodzi o jakość obrazu z TV i PS3 jestem zadowolony mam jednak dwa inne problemy, które są dla mnie bardzo istotne.

Pierwszy dotyczy Amigi 1200 podłączonej przez gniazdo Euro. Na starym TV obraz był w porządku, na tym LG mam żółty jasny ekran. Podejrzewam, że to kwestia innej specyfiki gniazda Euro w tym TV, ale czy jest jakieś rozwiązanie? Tutaj pewnie ciężko będzie mi znaleźć odpowiedź na ten temat, ale napisałem, bo a nóż...
O ile dobrze kojarzę, to Amiga przesyła obraz w jakimś standardzie RGB, więc to chyba nie jest taki zwykły kabel. Na drugim końcu kabla masz co? Sprawdź specyfikację tego wejścia w TV. Przede wszystkim obsługę RGB. Możliwe że podłączasz do wejścia Composite.

Drugi problem i z tym już konkretnie kieruję się do Was, to kwestia filmów z PC na tym LG'ku. Mam podłączonego PC przez 15 metrowy przewód HDMI do TV. Poprzednio na Toshibie wszystko było ok i tamten (mimo iż tylko HD-Ready) przyjmował bez problemu sklonowany sygnał PC 1080p 60Hz natomiast w tej chwili ustawić w PieCu klonowania obrazu na dwa wyjścia czyli 1080p 50-60Hz nie mogę, bo ten nowy LG wyświetla komunikat "niepoprawny format". Jak zjadę z częstotliwością odświeżania do 30Hz to jest ok, ale filmy przy takim odświeżaniu mają masakryczną ilość klatek na sekundę.

Wyjściem jest ustawienie "rozszerzony pulpit" i wyświetlanie na tym drugim ekranie w rozdzielczości 720p 50Hz (bo ta faktycznie działa), no ale do cholery to jest TV Full HD przecież, a poprzedni był HD Ready i przyjmował sklonowane 1080p 60Hz i pięknie to wyglądało.

Nie znam się, ale na chłopski rozum chodzi mi po głowie, że może system w tym TV jest łakomy na szybkość transferu w przewodzie HDMI z PC i nie akceptuje przy takiej długości przewodu tak niskiego poziomu. No ale na tym samym przewodzie w starym TV wszystko było ok przy 1080p.

Ktoś ma jakieś pomysły?
Według mnie to wina zbyt długiego kabla. Najprościej będzie zrobić test na krótkim kabelku HDMI. To powinno wiele wyjaśnić.
 
Do góry