Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

ROGAL114

New member
MANTIS napisał:
Witam, mam mały problem, mianowicie mam podłączony komputer stacjonarny pod z5500 przez przejściówkę dvi/hdmi i podczas odtwarzania filmów występuje drobne klatkowanie obrazu,nie wiem czym ten efekt jest spowodowany, zakładam że wina stoi po stronie komputera gdyż na innych źródłach taki efekt nie występuje. Przeinstalowywałem kodeki,sterowniki karty graficznej itd... ,bez efektu :/.

Tak, problem występuje w filmach(głównie mkv i wmv ), na monitorze komputerowym takiego efektu nie zaobserwowałem.Sygnał 60Hz.
Konfiguracja: Amd Athlon 64 X2 4600+,2GB ram,Geforce 7800gt

Proszę o pomoc .
Spróbuj odtworzyć ten film przez media player classic.
 

bagieta

New member
witam..

Planuję kupić plazmę Panasa 42X...
Posiadam kartę 8800 GTS,i mam pytanie jak najlepiep to podłaczyć:

czy tylko sam kabel DVI-HDMI,
czy kupując adapter DVI-HDMI i dopiero kabel HDMI-HDMI,


i czy jakbym zmienił kartę na jakieś ATI z HDMI za 400-500 zeta,to miałbym lepszy obraz...?
 

neutron1

New member
Witam
ja kupiłem osobno adapter DVI-HDMI i kabel HDMI-HDMI,
takie rozwiązanie jest moim zdaniem bardziej uniwersalne,
jakość obrazu będzie taka sama jak na kablu DVI-HDMI,
karta 8800 GTS jest bardzo dobrą kartą i na ATI nie będziesz miał napewno lepszego obrazu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bagieta

New member
witam ponownie..
nowy problem:




Zainstalowałem 7 ,i mam problem z ustawieniem dźwięku albo w kodekach,albo w KM:

w filmach nie mam DD i DTS na aplitunerze..tylko zwykły..raz się mi udało ustawić,ale potem sobie skasowałem KM,zainstalowałem nowsza wersję i nie wiem co jest grane(bo teraz nie mogę ustawić na żadnej wersji)

ustawienia w panelu dźwięk,mogę wybrać jedną z trzech:

1-głośniki Creative A,
2-spdif out głosniki CA
3-cyfrowe urzadzenie spdif out

,które wybrać jako domyślne..?

ustawienia w KM player:spdif mam powłączane,tylko nie wiem co wybrać w opcji audio generator...


za "chiny" nie moge tego ustawić..albo coś w kodekach..sam już nie wiem..raz chodziło..ale chciałem sobie zrobić dobrze:)
 

pkomp

New member
Widzę że niektórzy maja poważne problemy z odtworzeniem a polecanie jakiś kradzionych kodeków jest nie na miejscu - tym bardziej że są świetne darmowe alternatywy(a raczej jedna)
polecam stronkę :
shark007.net (resztę z początku sobie dopiszcie bo póki co mnie nie wolno)

znajdziecie tam najlepszy kodeck pack jaki udało mi się znaleźć.Plusem jest jedna aplikacja sterująca wszystkim gdzie konfigurujemy potrzebne funkcje i kodeki.
Jednym z najważniejszych jest pełna obsługa DXVA czyli wspomagania odtwarzania video przez kartę graficzną.
Do tego możliwośc wyboru przez ile rdzeni ma byc obsługiwane odtwarzanie no i passtrough.

Vista codecs używam od roku czasu i skończyły sie problemy z jakimkolwiek HD i resztą plików video - paczka nie zawiera żadnych syfów(jak te z pirate bay) i zawiera same w pełni legalne kodeki.

Koledzy jak macie problem z dźwiękiem po spdif to przedewszystkim spdif musi być wybrane jako źródło dźwięku i by było ac3/dts musi byc włączony passtrough - inaczej pójdxie tylko stereo w pcm

stestujcie i dajcie znac jak śmiga - zapewne każdy z was będzie zadowolony...
ps wszystko odpalam na klasyku czyli windows media player i nie mam się do czego przyczepić.
Pozdrawiam


ps.jest oczywiście świetna i w pełni działająca paczka dla windows 7 i dla wersji x64
 
Ostatnia edycja:

martinezo

New member
Postawiłem pod TV Samsung LE40A656 coś takiego:
DELL GX280 SmallDesktop
P4 2.8HT
1GB RAM
ATI Shappire 4350 512MB D-Sub, DVI, HDMI, obsługa HDCP, wew."karta audio" (nawet działa via HDMI bez podłącznia z kartą audio)
SB Audigi

Za cholerkę na HDMI (lub DVI z przelotką lub kablem DVI-HDMI) nie mogę wstrzelić prawidłowo obrazu w TV.
Po D-Sub - idealnie wchodzi z karty na 1920/1080 i obraz jest czysty jak... ;).
DVI lub HDMI muszę skalować w CCC karty - obraz jest za mały - i nie jestem w stanie uzyskać "trafienia w pixel" :(

W "normalnym" kompie domowym (jakieś C2D 3GHz, 2GB RAM i GF8800GTS) jest znowu odwrotnie - obraz z DVI jest za duży...
Jak zeskaluje/dopasuje rozmiar w aplikacji nVidii - dostaje rozjechany z pixelami obraz i do tego rozdzielczość się zmiejsza.

Gdzie jest "ZONG" ?
Wzystkie "normalne" hardware'owe żródła HDMI z TV współracują wzorowo - DVD Pionka z upscalingiem, tuner eNki z HDD czy kamvid JVC...
 
Ostatnia edycja:

Conq

New member
Panowie mam prośbe tzn doradzcie mi.
W założeniu chciałem kupić najtańszy zestaw do KD potrafiajacy odtworzyć bez problemu pliki mkv - 720p, więc po naczytaniu się waszych porad kupiłem komputer Dell 260Gx (malutki bardzo sympatyczny ;)).
Konfiguracja :
procesor PIV 2Ghz
ram 1024
k. graf. G-Force Fx5200
System:
Xp Home
kodeki Core Avc + z K-lite (wszystko odznaczone oprócz xvid i dvix), odtwarzacz WMClasic.

Problem mam taki że na 2 filmach zwalnia film i rozjeżdża sie dzwięk obciążenie proca 100% (na pozostałych Ok obciążenie proca 60-80%).
Wymiana procka raczej odpada więc jaką mam k. graf. kupić zgodnie z założeniami:
- karta low profile
- wspomaganie sprzętowe dekodowania HD
- niski pobór mocy (zasilacz ma 160W !!)
- możliwie najtańsza (marudząca żona :/)

Proszę o poradę.
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
lapek z:
c2d 2,5ghz
4gb ram
8600GT z 512mb ramu
stery 195.55
xp sp2
mpc-hc jako plejer

kodeki coreavc 2.0 + ac3 filter w external codecs (z internal wszystko odznaczylem)

i poki co, jesli napisy są srt, to 1080p leci plynnie. zużycie cpu <20%
przy txt pojawia mi sie desynchro, ktore tez czesto pojawia mi sie na innych kodekach. musze wtedy grzebac w zasobach przyznawanych plejerowi, zeby czul sie dobrze
 

walher

New member
Klatkowanie - moje rozwiązanie

Witam, mam mały problem, mianowicie mam podłączony komputer stacjonarny pod z5500 przez przejściówkę dvi/hdmi i podczas odtwarzania filmów występuje drobne klatkowanie obrazu,nie wiem czym ten efekt jest spowodowany, zakładam że wina stoi po stronie komputera gdyż na innych źródłach taki efekt nie występuje. Przeinstalowywałem kodeki,sterowniki karty graficznej itd... ,bez efektu :/.

Tak, problem występuje w filmach(głównie mkv i wmv ), na monitorze komputerowym takiego efektu nie zaobserwowałem.Sygnał 60Hz.
Konfiguracja: Amd Athlon 64 X2 4600+,2GB ram,Geforce 7800gt


U mnie występował ten sam efekt przy podłączeniu do projektora - należy ustawić grafikę w taki sposób, ażeby obraz filmu był wyświetlany tylko na ekranie telewizora, projektora (Myślę że grafika jest w tym przypadku mniej obciążona i daje radę). U mnie po zastosowaniu tego "knifu" wszystko zaczęło hulać OK.
 

piotrflo

New member
Ja u siebie mialem taki problem. Na filmach HD 720 bylo wszystko OK a jak wchodzilem w filmy o rozdzielczosci 1080 zaczynaly sie cuda. District 9 dla przykladu, obraz szedl jak slimak a glos w normalnym tempie. Nie moglem tego obejsc. Poczytalem na tym watku, kilka postow i wymienilem kodeki. Wywalilem wszystko i wgralem ostatniego K-Lita 5.61 Full i odtwarzam z Media Player Calssic tez ostatniej wersji i jest pieknie (na Windows Media Player nadal tnie i zwalnia). Teraz nic nie tnie, nic nie zwalnia. Szalenstwo. Komputer Laptop Hp Pavilion dv5 na AMD Turion Dual Core 2,1 GHz, 3 Gb RAM, ATI Radeon HD 3450 512 Mb, Vista Home 32-bit. Idzie przez kabel HDMI-HDMI.
 

mataman

New member
Bez reklam
Dlaczego co niektórzy polecają media player Classic ? To jest. Stary nie rozwijany program.

Teraz jest mpc home cinema, do tego core avc 2.0 i nic wiecej nie potrzeba. Instalowanie wszelkich pakow tylko zasmieca kompa.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
jest :)

co do dzwięku dd i dts to jest oczywiście ac3 filter który załatwia sprawę. Natomiast jako player tez uzywam starego ale jarego subedita. W mpc hc czasem rozjeżdzają się napisy.
 

Zulafan

New member
Witam. Mam problem
Mam Windows 7 i odtwarzam filmy HD w Media Player 11. Zainstalowałem sobie sterowniki FFDSHOW. Problem polega na tym, że jak włączam film w .mkv to sterowniki te wogóle się nie uruchamiają i nie są wyświetlane na pasku narzędzi (koło zegara). Dlaczego tak się dzieje? Jak to zmienić?
 

martinezo

New member
....Teraz nic nie tnie, nic nie zwalnia. Szalenstwo. Komputer Laptop Hp Pavilion dv5 na AMD Turion Dual Core 2,1 GHz, 3 Gb RAM, ATI Radeon HD 3450 512 Mb, Vista Home 32-bit. Idzie przez kabel HDMI-HDMI.

Pytanie do Kolegi piotrflo - zadawałem je wcześniej ale jakoś nikt nie chciał lub nie był w stanie odpowiedzieć...
Mam trzy konfiguracje:
- DELL GX280 z ATI HD4350 (HDMI, DVI i D-Sub)
- "duży" to Core2Duo z GF8800GTS (DVI)
- laptok ASUS Core2Duo z ATI HD4570 (HDMI i D-Sub)
TV to Samsung LE40A656
TV idealnie współpracuje z urządzeniami stacjonarnymi (DVD, tuner eNki, camvid) "po HDMI"
Z komputerami po D-Sub również.
Piksel w piksel
Natomiast GF z kablem DVI-HDMI - obraz jest za duży i muszę skalować w dól a z obiema ATI z kablem DVI-HDMI czy HDMI-HDMI obraz jest za mały i muszę skalować w górę...
W obu przypadkach występuje - bo musi - rozjazd pikseli...
W filmach to nie przeszkadza - natomiast przy normalnych aplikacjach... denerwuje ;)
Czy u Kolegi jest tak samo ?
Czy np. okno eksplorera zmaksymalizowane wchodzi idealnie narożnikami w narożniki ekranu i trzcionka jest idealna jak na monitorze komputera ??

Testowałem na XP Prof, Vista 32 i 64 bity, "7" 32 i 64 bity z różnymi sterownikami i efekt zawsze miałem taki sam...
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
do Martinezo: U mnie jest wszystko OK. HDMI-HDMI tak jest polaczone laptop z TV. W TV ustawione na obraz natywny nie piksel na piksel. Ustawienie natywne powinno Ci sie pojawic jak ustawisz obraz tylko na TV. Jesli masz ustawienie i podlag na komputerze i na TV to tej opcji natywnej w ustawieniach obrazu telewizora moze wogole nie byc widac. I napewno nie bedzie widac. Mam nadzieje, ze w samsungu jest podobnie. I jak bedziesz juz mial ustawienie natywne to nic Ci sie nie bedzie rozjezdzalo. Ja mam w tej chwili ustawione skalowanie na 0%. Obraz siedzi jak w ramce. Od krawedzi do krawedzi, od naroznika do naroznika, zero marginesow i zero przyciec. Trzcionka jak na monitorze komputerowym, czysciutka i ostra jak brzytwa. Jak bedziesz mial jeszcze problem to pytaj moze dam rade pomoc. Jesli chodzi o sterowniki do ATI to jade na Catalystach.
 

mataman

New member
Bez reklam
Witam. Mam problem
Mam Windows 7 i odtwarzam filmy HD w Media Player 11. Zainstalowałem sobie sterowniki FFDSHOW. Problem polega na tym, że jak włączam film w .mkv to sterowniki te wogóle się nie uruchamiają i nie są wyświetlane na pasku narzędzi (koło zegara). Dlaczego tak się dzieje? Jak to zmienić?


Filmy odtwarzaj w bestplayer lub kmplayer. Kto odtwarza filmy w wmp? Litości
 

Zulafan

New member
A dlaczego to tak źle? Przecież WMP jest obsługiwane przez Pure Video HD i do tego daje najbardziej żywe kolory. Jakość obrazu jest lepsza niż w KMPlayerze...
 

Regss

New member
Witam!
Potrzebuję PC który będzie odtwarzał filmy DivX oraz HD w 720p nie będzie służył do niczego innego. Jaką rolę w odtwarzaniu pełni pamięć ram i karta graficzna? Czy do tych filmów wystarczy mi procek P4 1,8Ghz 128mb RAM i graficzna AGP z 8MB pamięci? System wtedy byłby okrojony ze wszystkiego z zainstalowanym coreavc i dobrym playerem.
 
Do góry