Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

juby456

New member
Napisałem,że przy odtwarzaniu innymi playerami jest zarowno obraz jak i dzwiek czy to przy odtwarzaniu xvidow,vobow czy tez plikow mkv.Problem jest tylko z kmplayerem a to wlasnie nim ogladam najwiecej filmow HD.
 

Adecneo

New member
fosek napisał:
witam, ja mam problem , który poruszyłem na innym wątku ale widzę że tu go nie poruszaliście do tej pory,
filmy odtwarzają mi sie w miarę płynnie ale zauważam przy poziomych ruchach kamery poziome linie, tak jakby obraz dzielił sie na poł i górna połówka goniła dolną, nie wiem czy to najszczesliwszy opis, dzieje sie tak przy mkv 720 i 1080, nie kombinowałem z kodekami, moze ktos tak miał i poprawiał to jakos, komputer nie jest najsłabszy (P4, 2,66 Dual, 1 G ram, Gforce 7300)

pozdrawiam
Prawdopodobnie to jest wina synchronizacji pionowej. W niektórych grach jak jest wyłączona tak się dzieję, jak ją włączysz to obraz gładki.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W sterach karty trzeba wymusić vsynca ale i rózne playery mają takie funkcje (problem praktycznie nie występuje na rendererze overlay mixer a na vmr9 windowed wręcz przeciwnie,renderless lub windowless jest ok).
 

sonal

New member
witam
mam pytanko odnośnie róznicy w wyświetlaniu klipów 720p:
pliki wmvhd (sprzed paru lat) ze strony microsoftu chodza mi płynniutko natomiast w każdym mkv sciągniętym np. za pomocą vuze (mam na mysli kilkuminutowe filmy - dema i trailery) obraz po kilkunastu sekundach zaczyna rwać lub nawet staje na chwilę;
na logikę: skoro moj komp wyswietla poprawnie 720p w jedym formacie to powinien robić to również w drugim (?) - czy przypadkiem to nie jest wyłacznie kwestia własciwych kodekow?

athlon 1,4 ghz
256 mb ram
ati 64 Mb
gomplayer z wewnętrznym kodekiem (avc1)
 

sonal

New member
sonal napisał:
na logikę: skoro moj komp wyswietla poprawnie 720p w jedym formacie to powinien robić to również w drugim (?) - czy przypadkiem to nie jest wyłacznie kwestia własciwych kodekow?

athlon 1,4 ghz
256 mb ram
ati 64 Mb
gomplayer z wewnętrznym kodekiem (avc1)


heh, wczoraj sciągnąlem core avc prof. 2.1, zainstalowałem, w "GOM wizard" odznaczylem domyślną opcję "używaj wewnętrznego kodeka video" i... poszło!
klipy 720p płynniutko chodzą, nic się nie rwie i mało tego - klipy fullhd wyswietlają się także bez zacięć tyle że z szybkością na oko 7 klatek na sekundę co daje efekt zwolnionego tempa (zawsze to coś ;))
 

timomar

New member
Koledzy nie wiem czy dobrze umieszczam posta ale ma taki problem :
nagrałem już kilka filmów na płycie DVD w formacie BD (do odtwarzania na samsungu BP-1400), z dwoma mam problem.
Na kompie ,,czysty,, plik w formacie MKV WMP odtwarza bez zająknięcia , po zmuxowaniu do AVCHD również lecz po nagraniu płyty w stacjonarnym odtwarzaczu następuje rwanie i kratkowanie obrazu (dźwięk ok ).
Co może być przyczyną i jak to ew. naprawić?
--------------------------
edit
właśnie sprawdziłem plik na VLC i PowerDVD i rwie tak samo jak Samsung?!
WHY ?
 

greyman

New member
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem zabytkowego laptopa Asus:
- Celeron M 420 @ 1,6GHz
- 384MB RAM (jedna kość 512, z tego 128 bierze karta graficzna)
- Ati Radeon xpress200m

Generalnie filmy mkv działają na nim, ale zdarzają się zawiechy po dłuższym oglądaniu, a niektóre filmy zaczynają ostro ciąć już po kilku minutach.

Póki co nie chciałbym zmieniać tego lapka, dlatego chciałbym się dowiedzieć,czy np. dołożenie drugiej kości RAM (512 lub 1024) pomoże?

Używam też SMPlayera - może jest jakiś wydajniejszy player + kodek?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Przede wszystkim CPU. Potem RAM. Masz lapka, więc GPU nie zmienisz bo to nie PC. Jeśli nie ma sprzętowego wsparcia MPEG4 AVC to raczej nie masz co liczyć na jakieś super efekty nawet po zmianie tych dwóch pierwszych elementów.
 

pdata

New member
u mnie jest
Intel Core2Duo e4300 @ 3,6Ghz
Gigabyte 8800 GT 256Mb
DFI BlodIron P35
2x1Gb OCZ 800
zasilacz 550W

nie używam PureVideo wszystkie filmy odpalam na poczciwym SubEditPlayerze + zestaw VistaCodekPack.

Nawet filmy zakodowane h.264 o rozmiaże 12GB nie są w stanie obciązyć procka do 50%, wszysko dział pod kontrolą Windows Vista SP1

ostatni nawet na TV odpaliłem film w 1080p i w tym samym czasie na monitorze gierkę Pekin 2008 wszysko śmigało bez jęknięcia.
powyższy zestaw na dzisiaj to cena w granicach 1000zł (bez hdd)
 

greyman

New member
@ dnc
Dzięki. Wymiana procka raczej też odpada w przypadku lapka. Niby jest to możliwe, ale chyba szkoda zachodu i kasy, tym bardziej, że pewnie w okolicach wakacji zamierzam kupić nowego laptopa. Chodziło mi teraz o jakieś rozwiązanie doraźne...
Pozdrawiam
 

juby456

New member
Panowie prosze o pomoc.Wymienilem kompa glownie pod katem filmow HD.Moja konfiguracja to procek C2D 3,0Ghz,4 Gb ramu i Radeon 4870-nic wielkiego,ale powinien dac rade.Ripy 1080p chodza normlanie,procek obciazony w 7-8% natomiast przy pelnych Blu-rayach (typ plikow m2ts odtwarzane KMPlayerem) np Blood Diamond lub tez Batman Dark Knight wersja 41Gb obraz jest plynny,ale tak jakby przyspieszony(cos w stylu przewijania na podgladzie),obciazenie procka dochodzi do 50% i oczywiscie dzwiek nie nadaza za obrazem rowniez momentami pojawia sie na wyskokosci 3/4 ekranu ruchomy paseczek choc w sterownikach grafiki wlaczona mam pionowa synchronizacje. Wszystkie kodeki i programy mam skonfigurowane wg tzw Megaporadnika,ktory zostal umieszczony na sasiednim forum. Bardzo flustruje mnie ta sytuacja poniewaz 3,5 tysia jak na razie wydaje sie byc wyrzucone w bloto:(Z gory dziekuje za pomoc.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Sprawa wydaje sie prosta. Mialem podobna sytuacje.
Masz niewlasciwe kodeki lub jakis zgrzyt kodekow juz istniejacych, ale skopany konfig.
Dla takiego sprzetu jak masz, po odinstalowaniu kodekow aktualnych, wrzuc sobie Ffdshow lub CoreAVC professional i Haali. Poszukaj w forum, ludzie juz o tym pisali. Po zainstalowaniu prawdopodobnie bedziesz musial na nowo skonfigurowac KMP choc niekoniecznie. Sprawdz jak wowczas HD smiga przy ustawieniu zaawansowanym video 1 gHz a nastepnie zwieksz na jakosc normalna i wreszcie 3gHz (choc tutaj moze byc lekkie przycinanie lub ogolne spowolnienie - to jednak mozesz nadrobic wrzucajac w ustawienia video zawansowane - tryb szybkiej predkosci).
U mnie FHD smiga (zarowno ripy jak i m2t/v przy AMD X2 2,66 i 2gb RAM, wiec u Ciebie nie bedzie najmniejszego problemu.
Powodzenia!
 

juby456

New member
W PowerDVD 8 wszystko przycina sie z kolei a co do kodekow to moge jeszcze raz odisntalowac i zainstalowac tylko nie wiem czy zmieniac ilosc i rodzaj kodekow skoro konfiguracja palyerow jest oparta na tych walsnie zainstalowanych zgodnie z poradnikiem.
 

juby456

New member
odinstalowalem,i zaisntalowlem a jeszce w miedzy czasie z innego pwodou musialem sformatowac dysk i niestety dalej te same objawy.Obraz wyglada jakby byl przewijany na pogladzie do przodu a dzwiek lecial normalnie.Jakies inne pomysly??
 

popmart

New member
kodeki k-lite są nic nie warte do HD ....

odtwarzacze typu PowerDVD są również nic nie warte... (strasznie zasobo żerne)

moja solucja działa na 100%:

kodeki "proffesional codeck pack" można go znaleźć na www.thepirate...
+ najzyklejsze subeditplayer albo bestplayer .... polecam żadnych przycinek i super
 

noodleyo

New member
Witam,

Mam pewien problem, ktory bardzo mnie dziwi. Mianowicie, komputer mam podpiety do telewizora (KDL32W4000) przez kabel dvi->hdmi. Sygnal ustawiony na 1080p. Karta Nvidia. 1920x1080 wyglada na rozciagniete wzdluz i wszerz, nie dziwilo mnie to - skorzystalem z opcji 'resize my desktop' i zaczalem kombinowac z tymi 'suwakami'.

Niestety, o ile wysokosc moge ustawic na idealna, to szerokosc juz niestety nie. Mianowicie brakuje pola dla suwaka i obcina jakies 1cm z kazdej strony.
Nie mam pomyslu jak temu zaradzic. Podejrzewam, ze jest to problem z 16:9 kontra 16:10.

Jezeli ktos ma z tym doswiadczenie/zaradzil temu to prosze o podzielenie sie wiedza.

Pozdrawiam.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
pdata napisał:
u mnie jest
Intel Core2Duo e4300 @ 3,6Ghz
Gigabyte 8800 GT 256Mb
DFI BlodIron P35
2x1Gb OCZ 800
zasilacz 550W

nie używam PureVideo wszystkie filmy odpalam na poczciwym SubEditPlayerze + zestaw VistaCodekPack.

Nawet filmy zakodowane h.264 o rozmiaże 12GB nie są w stanie obciązyć procka do 50%, wszysko dział pod kontrolą Windows Vista SP1

ostatni nawet na TV odpaliłem film w 1080p i w tym samym czasie na monitorze gierkę Pekin 2008 wszysko śmigało bez jęknięcia.
powyższy zestaw na dzisiaj to cena w granicach 1000zł (bez hdd)


Niedawno kupiłem lapka z vistą po zainstalowaniu tych kodeków co ty plik mkv nie chce się otworzyć w Subedit player czy trzeba coś z kodekami poustawiać ,dodam że na VLC chodzi.
Edit.
Poradziłem sobie .Trzeba zainstalowa łatkę pod vistę do progsa Subedit player
 
Ostatnia edycja:
Do góry