Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

Andrew150

New member
Pomocy Dvi-component

Witam.
Mam następujący problem.
Miałem do tej pory komputer z kartą GF6600GT (Gigabyte) połączony z telewizorem LG42LC3R kablem DVI-HDMI. Dodatkowo miałem oczywiście standardowy monitor, telewizora używałem do oglądania video.
Wszystko śmigało bez problemów, jednak kupiłem PS3 i zabrakło mi wejść HDMI w telewizorze. Było wolne wejście COMPONENT, więc kupiłem kabel DVI-I(Dual Link)-COMPONENT żeby podłączyć kompa i ... DUPA -
BRAK SYGNAŁU na telewizorze (CZARNY EKRAN), obojętnie czy podłączony jest drugi monitor, czy tylko telewizor.
Dodam, że wcześniej telewizor był wykrywany przez kartę jako LG42LC3R, a teraz karta go widzi jako MONITOR ANALOGOWY.
Bardzo proszę o pomoc, rady, cokolwiek - co z tym można zrobić???
Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.
 

Andrew150

New member
Sorry.
Napisałem w dwóch, bo zobaczyłem, że ten wątek odwiedza o wiele więcej userów. Mam nadzieję, że nie jest to wielkie przestępstwo.
 

tolek_88

New member
andrew, ja mam GF6600 (karta MSI) i mam wyjście component, czy tak nie będzie prościej? DVI -> Component to troche dziwnie, skoro DVI jest cyfrowe a component analogowy?
 

ivf

New member
@tolek_88, w kartach są stosowane 3 rodzaje złącz DVI - tylko analogowe, tylko cyfrowe i takie, które obsługują oba rodzaje sygnału - najczęściej właśnie te ostatnie
 

siatek

New member
Pomocy

Mam laptopa hp dv6500z z kartą graficzną NVIDIA GeForce 8400M GS i prockiem Turion64.

Jak próbuje odtworzyć jakikolwiek film wysokiej czy niższej rozdzielczości, .avi , .mkv czy .mp4 na samym laptopie lub podłączonym do monitora LCD (kablem HDMI-DVI) to nie mam żadnych problemów z płynnością obrazu. Problemy zaczynają się w momencie jak podłączam laptopa do telewizora LCD Samsung A656 kablem HDMI-HDMI . Wówczas film jest odtwarzany płynnie przez naście sekund poczym na 2-3 sekundy przycina ... i tak wkółko. Próbowałem zmieniać rozdzielczość ekrany TV ale to nie pomaga. Sprawa jest dziwna bo takie zachowanie mogę zaobserwować nie tylko przy odtwarzaniu filmów 720p/1080p ale i tych gorszej jakości (np dvdrip) Może ktoś z Was wie jak sobie z tym problemem poradzić.
 

carter

New member
A ja mam Dell'a XPS M1330 z karta X3100 i po zgraniu filmów z kamery HD samsung filmy przycinają. Czym jest to spowodowane?? Trzeba jakies specjalne sterowniki do karty badz kodeki??
Dodam ze procek Duo 2,10GHz i 2 GB RAM
 

SteelRat

New member
lap i blaszak

jak juz gdzies wczesniej chyba pisalem, mam lapka z C2D 2x2.2 i gf8600GT, na nim pod XP wszystko chodzi elegancko. na blaszaku wczensiej byl C2D E4400 (2x2.0) krecony na 2x3.0, gf 8600gt, tam 1080p sie czasami ciely. teraz mam q6600 i gf9800gtx+, obciazenie procka przy filmach 1080p siega moze czasami 10%. zero zwiech, ciecia, czasami dylematy kodekow, bo to dzwiek DTS, bo to inny... soft, wciaz ten sam CCCP i zoomplayer, czasami VLC. innych nie uzywam, bo i po co. zero problemow, a wydajnosci az za duzo...
natomiast szwagier zlozyl pod TV kompa na dualcore 2x2.5, Mandriva 2008 albo 2009, 1080p bez najmniejszych problemow smigaja.
 

margru

New member
pdata napisał:
u mnie jest
Intel Core2Duo e4300 @ 3,6Ghz
Gigabyte 8800 GT 256Mb
DFI BlodIron P35
2x1Gb OCZ 800
zasilacz 550W

nie używam PureVideo wszystkie filmy odpalam na poczciwym SubEditPlayerze + zestaw VistaCodekPack.

Nawet filmy zakodowane h.264 o rozmiaże 12GB nie są w stanie obciązyć procka do 50%, wszysko dział pod kontrolą Windows Vista SP1

ostatni nawet na TV odpaliłem film w 1080p i w tym samym czasie na monitorze gierkę Pekin 2008 wszysko śmigało bez jęknięcia.
powyższy zestaw na dzisiaj to cena w granicach 1000zł (bez hdd)

Może mi podpowiedzieć w jaki sposób zrzuciłeś obraz filmu na TV i w tym samym czasie gierkę masz na monitorze? Mam podobną grafę z tym że 512 mb i za nic w świecie nie udaje mi się taka sztuczka. Albo mam na TV samą tapetkę pulpitu albo na monitorze i TV to samo.
Czyli generalnie oglądanie filmu wyklucza jakiekolwiek operacje na kompie.

I jeszcze pytanko do forumowiczów - oglądając filmy 1080p czasami przez ekran przelatuje leniwie pionowa krecha jak by rozmaz obrazu grubości 0,5 cm. Telewizor wykluczam bo podając sygnał z innego źródła jest OKI.
Dodam że używam na kompie VLC.
Czy trzeba jakieś kodeki zainstalować czy może wina odtwarzacza ?
 

SteelRat

New member
margru napisał:
może jakieś szczegóły bo w panelu konfiguracyjnym nvidi nic takiego nie ma :D
po wybraniu 2 monitorow (bez tego nijak sie nic nie ustawi, musza byc wykryte 2 ekrany) w panelu nvidii winno sie uaktywnic kolejne menu wyboru, "konfigurowanie wielu monitorow", w ktorym omzna wybrac "to samo na obydwu monitorach (clone), jako jeden duzy pulpit - rozstaw pionowy lub poziomy. zaleznie od sterownikow PL/EN moga byc rozne opisy, z tego, co pamietam. i jeszcze cos jak "dualview". tutaj (w pracy gf8500gt) jakos nie mam opcji 2 oddzielnych ekranow... ale w domu tego z lapkiem uzywalem

nigdy sie nie bawilem z filmem+ gra, z braku obslugi 2 strumieni dzwiekowych kiedys, a teraz to i tak 1 monitora uzywam :) ale kiedys film szedl na jednym monitorze, czy TV, a na podstawowym costam rzezbilem.
 
Ostatnia edycja:

SteelRat

New member
kurcze, nie moge edytowac wczorajszego postu (?)

szarpnalem nowsze drivery, niz mialem i juz jest menu "monitory skonfigurowane niezaleznie od siebie (DualView)" i po wybraniu tego ustala sie monitor glowny i dodatkowy. kazdy mzoe miec inna rozdzielczosc i odswiezanie. zeby cos ogladac na dodatkowym, wystrczy przeciagnac z jednego ekranu na drugi :) wlasnie tak teraz siedze, ze na dodatkowym jakis arkusz edytuje.
 

ivf

New member
należy w tym miejscu przypomnieć jeszcze o tym, że niektóre odtwarzacze (np AllPlayer, Media Player Classic, KMPlayer) mają możliwość wyświetlania filmu pełnoekranowego na drugim wyświetlaczu, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do przesuwania okna z filmem ;)
 

awakeman

New member
Witam

Mam problem z plynnoscia obrazu po podlaczeniu mojego LCD z laptopem.

Chodzi o to, ze podczas ogladania filmow, czy to w HD, czy zwyklym avi zripowanym z DVD na ekranie telewizora pojawiaja sie 2-3 poziome pasy. Wyglada to tak jakby na ulamek sekundy obraz w tych pasach nie nadazal nad reszta.

Czego moze to byc przyczyna?

Moj laptop to Sony Vaio z prockiem Intel Core 2 Duo T5450, 1.66 Ghz, karta grafiki NVIDIA GeForce 8400M GT GPU i 4 GB DDR2 Ram.
Wczoraj byl u mnie kolega ze swoim nowszym laptopem i podlaczajac go z LCD wszystko smigalo rewelacyjnie.

Czy jest to mozliwe zeby moj laptop nie dawal rady? W koncu nie jest to jakis dinozaur.

Telewizor LCD to Philips 42PFL5603D/10

Calosc mam podlaczone przez kabel HDMI-HDMI

Zastanawiam sie rowniez nad kodekami, moze tutaj siedzi problem?

Mial ktos z Was podobny problem? Dodam, ze w VLC mam wlaczone deinterlace.

Uffffff
Odinstalowalem wszystkie zainstalowane kodeki i sciagnalem pakiet Vista Codecs. Efekt- zajebioza!!! W koncu moge sie cieszyc moim 42'' LCD
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Tak mi sie tylko wydawalo, ze jest lepiej. Caly czas to samo...

Podczas wyswietlania przez TV jasnych i szybkich scen od gory do dolu przechodzi szeroki pas znieksztalcajacy odbior.
Nie mam wiecej pomyslow jak to zmienic. Probowalem nawet aktualizowac sterowniki do GeForce'a ale nic to nie dalo.

Ma ktos z Was jakies pomysly?
 
Witam,nie wiem czy to odpowiedni dział na mój problem ale spróbuje,otóż posiadam laptopa samsunga z blue-ray,filmiki ściągane z internetu idą jak narazie dobrze ale w końcu zakupiłem normalny film i tu ma problem ale nie tyle z płynnością co w ogóle żeby go otworzyć,WMP wyskakuje że nie obsługuje tego formatu,podobnie w sub-edit,a na kmplayer to wogóle sie zawiesza,dodam że na w/w programach krótkie filmiki z netu idą normalnie,czy ktoś mógłby coś doradzić?
 
Horhe,dzięki stary,już jest ok,a swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie chciało iść ani na wmp ani na kmplayer,a dopiero na powerdvd ruszyło?

jeszcze jedno pytanko,czy można gdzieś ustawić żeby napisy wyświetlały się na dole a nie u góry,przeszukałem wszystko i nie mogę tego znaleść
 

MANTIS

New member
Witam, mam mały problem, mianowicie mam podłączony komputer stacjonarny pod z5500 przez przejściówkę dvi/hdmi i podczas odtwarzania filmów występuje drobne klatkowanie obrazu,nie wiem czym ten efekt jest spowodowany, zakładam że wina stoi po stronie komputera gdyż na innych źródłach taki efekt nie występuje. Przeinstalowywałem kodeki,sterowniki karty graficznej itd... ,bez efektu :/.

Tak, problem występuje w filmach(głównie mkv i wmv ), na monitorze komputerowym takiego efektu nie zaobserwowałem.Sygnał 60Hz.
Konfiguracja: Amd Athlon 64 X2 4600+,2GB ram,Geforce 7800gt

Proszę o pomoc .
 
Do góry