Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

martinezo

New member
Czy do tych filmów wystarczy mi procek P4 1,8Ghz 128mb RAM i graficzna AGP z 8MB pamięci? System wtedy byłby okrojony ze wszystkiego z zainstalowanym coreavc i dobrym playerem.
Nie wystarczy.
Mam P4 2.4 HT, 1GB RAM, ATI HD4350 512MB, Audigi.
Ten już spokojnie wystarcza - ale i tak mu podziękowałem - jak ma co robić staje się głośny (wiatraki) i ... ogrzewa chatę...

PS.
Ciekawą alternatywą jest komp z XBMC LIVE.
Na "pustym" kompie - LIVE stawia swój podstawowy system (linux) w jedynie niezbędnym zakresie i jako GUI XBMC. Instalacja trwała chyba niecałe 10min :cool:...
Dostajemy konsolę multimedialną z siecią. Szybki start, szybka praca, szybkie wyłączenie. Zaimplementowane sterowniki i kodeki - działają u mnie bez zarzutu - no może poza tym, że czytnik DVD jest niewidoczny... ale to może być kwestia jakiejś popierdółki ;)
 
Ostatnia edycja:

Regss

New member
Nie wystarczy.
Mam P4 2.4 HT, 1GB RAM, ATI HD4350 512MB, Audigi.
Ten już spokojnie wystarcza - ale i tak mu podziękowałem - jak ma co robić staje się głośny (wiatraki) i ... ogrzewa chatę...

To dlaczego na moim laptopie (Acer Extensa 5620Z Intel Pentium DualCore 1.46 GHz, 533 Mhz FSB, 2GB RAM, Intel GMA) filmy chodzą płynnie, dodatkowo po zainstalowaniu CoreAVC i wyłączeniu jednego rdzenia, czyli tak jakby film odtwarzany był na zwykłym procesorze 1.46Ghz filmy 720p chodzą gładziutko obciążenie procka ~40%-50%

Więc dlaczego nie miały by chodzić na jakimś P4 1.4Ghz?
 

bemx2k

New member
Regss

P4 to stara znacznie mniej wydajna architektura
do tego maga byc w tym kompie z P4 na pokladzie jakies opuznienia pomiedzy procem a ramem :/ a na tego typu niedorobki odtwarzacze sa czule
 

martinezo

New member
Proszę - zagwarantuj to Koledze z P4 - 1.8GHz, 128MB RAM'u i ośmio megową grafiką ;)
Tu sam system będzie mieć ciężko.
P4 to nie CoreDuo nie mówiąc o C2D...
W XP nie do końca też jest jasne korzystanie z "dwóch procesorów" przy procesorach P4 HT.
A na tym co Kolega opisał to XP ledwo stanie.

U mnie GX280 2.4 HT, 1GB RAM, ATI HD4350 512 w najmniejszej obudowie przy włączonej wizualizacji w WinAmp'ie czy normalnym divx'ie włącza już wiatraki na max - a to jest dla mnie nie do przyjęcia.
Podczas gdy Core-2-Duo 3GHz, 2GB RAM, GF8800GTS przy tym samym obciążeniu i na tej samej platformie (XP Prof czyli bez wsparcia dla 64bit) nawet nie zauważa, że "coś od niego chcę"...

P4 nie przechodzi u mnie też części plików testowych (mało co je przechodzi, nie liczę DTS'a MA i TrueHD) ale C2D je puka aż miło...

Jeszcze jest jedna kwestia - na czym Kolega chce oglądać ;)
Monitor 1280x1024 czy 1920x1080...
Laptok którego odstawiłem z P1.4M, 2GB RAM i grafiką INTEL'a :D odtwarza bez problemu 720i...
... na swoim LCD - po podpięciu do TV już ma problemy a z "większymi" filmami sobie przestaje radzić...

Z tym RAM'em i tą grafiką XP mu nie będzie działać "po ludzku" - o prostych DivX'ach nie wspominając.
 
Ostatnia edycja:

Regss

New member
Myślałem, że uda mi się zmontować zestaw za 100 - 200zł do odtwarzania filmów. Mój biedny laptop o dziwo odtwarza 1080p bez problemu, więc myślałem że z 720p boradzi sobie gorszy sprzęt.
 

martinezo

New member
Też tak myślałem kupując "pod TV" DELL GX280 P4 2.4 HT.
- 400pln
Dokupiłem do niego ATI HD 4350 (low profile)
- 150pln
Aby uzyskać dźwięk w Digi - Audigi (low profile)
- 100pln

650pln i jestem niezadowolony.
Czemu ?
Komputer daje rade ale...
Co najmniej musi być mysz...
Bezprzewodowa.
Normalnie tego komputera nie słychać - obciążając go zaczyna być za głośny i za gorący.
Za te pieniądze miałbym już Xtreamer'a a dokładając 150pln X'a z dyskiem 2,5' - 500GB...

Na taki komputer - to moje zdanie po próbach - potrzebne są (na szybko sprawdziłem w znajomym shop'ie):
- tania microATX płyta (LGA775) -150-180pln
- CoreDuo E5300 2,6 -250pln
- 2GB DDR2 -220pln
- grafika - filmy to ATI -150pn
- karta muzyczna SB Audigi - dla w miarę porządnego dźwięku -100pln

A do tego pozostałe szykany:
buda, zasilacz, HDD i DVD... - to z reguły się ma ;) "zresztowane" ze starych sprzętów

Zainstalować XBMC LIVE - ZA DARMO I LEGALNIE - wtedy można być naprawdę spokojnym... i wystarczy mu chyba 1GB RAM'u ;) - na P4 jest wystarczające.
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Też tak myślałem kupując "pod TV" DELL GX280 P4 2.4 HT.
- 400pln
Dokupiłem do niego ATI HD 4350 (low profile)
- 150pln
Aby uzyskać dźwięk w Digi - Audigi (low profile)
- 100pln

650pln i jestem niezadowolony.
Czemu ?
Komputer daje rade ale...
Co najmniej musi być mysz...
Bezprzewodowa.
Normalnie tego komputera nie słychać - obciążając go zaczyna być za głośny i za gorący.
Za te pieniądze miałbym już Xtreamer'a a dokładając 150pln X'a z dyskiem 2,5' - 500GB...

Na taki komputer - to moje zdanie po próbach - potrzebne są (na szybko sprawdziłem w znajomym shop'ie):
- tania microATX płyta (LGA775) -150-180pln
- CoreDuo E5300 2,6 -250pln
- 2GB DDR2 -220pln
- grafika - filmy to ATI -150pn
- karta muzyczna SB Audigi - dla w miarę porządnego dźwięku -100pln

A do tego pozostałe szykany:
buda, zasilacz, HDD i DVD... - to z reguły się ma ;) "zresztowane" ze starych sprzętów

Zainstalować XBMC LIVE - ZA DARMO I LEGALNIE - wtedy można być naprawdę spokojnym... i wystarczy mu chyba 1GB RAM'u ;) - na P4 jest wystarczające.

Powstało nowe forum dla tego typu spraw.

Zapraszam: www.multimediahd.pl

Gromadzimy Użytkowników!
 

pkomp

New member
panowie p4 z HT to jednordzeniowy procesor udajacy ze moze robic dwie rzeczy na raz...nie poradzi sobie z HD z prostej przyczyny - ma tragicznie dlugi potok obliczenioy przez co jedynie dobrze wychodzi mu gotowanie....
niestety nawet skorzystanie z nowoczesnej grafiki nie da nic - sensowne minimum to jakis AMD 64(znacznie lepiej sie sprawowaly - moze te najwolniejsze nie do full hd ale 720 lykaly bez klopotu i z grafika ati hd3200)
zamiast sladac trupa do filmow lepiej kupic odtwarzacz z dyskiem - wyjdzie troszke drozej ale naprawde praktycznie z niczym nie bedzie problemow a i plynnosc odtwarzania znacznie wyzsza
 

martinezo

New member
I tak w końcu zrobiłem - X z 0,5TB już stoi ;)
DELL GX280 został mianowany (po wyjęciu ATI i Audigi) "Naczelnym Premium-JDownloader'em RS'a" :D
:hihi:Cichutki, malutki i... zimniutki.
Za "robotę" wziął się iXik... i spokój :cool:
 

MiSiO_MiSiO

New member
T3-m3n8200

Więc po kolei....

Do niedawna używałem (no i w sumie używam) Dell optiplex 210L, z celeronem 2.86GHz (czy jakos tak) i 1GB ramu 667mhz, z postawionym XBMC na linuxie minimal ubuntu.
Wszystko pięknie ładnie, ale do 720p, bo powyżej już w żaden sposób nie dało się go zmusić do płynnego działania. Każdy film w rozdzielczości 1920x1080 o wadze powyżej 5GB już przycinał. Nie pomagały żadne kombinacje typu kodeki, playery. Nawet zrobiłem sobie XP (siedzę w temacie od dawna) który miał pozostawione tylko minimalne funkcje. Pomogło, ale nie za dużo.....

Tak więc nabyłem drogą przypadku szczęścia i totolotka
ASUS T3-M3N8200 asus.com/product.aspx?P_ID=6t6Ww6Ij8zgn2ee5&content=specifications]ASUSTeK Computer Inc.
za dość małe pieniądze.....
Niestety linkować nie mogę.
Dla nieoznajmionych w temacie powiem, że jest to tzw "Barebones PC", czyli coś jak komp do mediów.
Chipset Nvidia 8200 z wsparciem dla 1080p hdmi 1.3 i takie tam - więcej pisze w specyfikacji na stronie asusa


Sedno sprawy:
Do kompletu tej "obudowy potrzebuje 3 rzeczy:
- Dysk (mam)
- RAM (mam)
- CPU - nie mam


Właśnie cały mój problem to CPU

Wybór spory... dosłownie do wyboru do koloru.

Problem w tym, że potrzebuje coś energooszczędnego, więc wybór mój się bardzo zawęża
Zastosowanie, to tylko media center + pseudo NAS + Rapidshare i uTorrent.
Nic innego, żadnych gier, żadnej obróbki wideo itp.

Szukam więc procka energooszczędnego, ale tak aby wystarczył do full HD (8200 mu pomoże), a także coś pozostało dla działającego w tle uTorrenta, jak i flashgeta.

Znalazłem w specyfikacji AMD jeden procek który ma ogromny plus dla mnie - niski pobór mocy, bo tylko 35W
products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=65&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=AM2&f6=F2&f7=90nm+SOI&f8=35+W&f9=&f10=False&f11=False&f12=&f13=EOL]LINK

Tylko właśnie najważniejsze pytanie, czy aby nie za słaby ?


Jeśli jednak nie da rady, to myślałem wziąć AMD Athlon II x2 245e
Ten już raczej na pewno da radę.
Ale tutaj znów się zastanawiam, czy aby nie wyrzucę pieniędzy w błoto, bo mam przeczucie, że przy tej konfiguracji ten procek się będzie nudził.

W tym oto właśnie momencie wkraczacie (powinniście?) WY. znawcy tego forum (odwdzięczyć się mogę na v40.pl)
 

q_23

New member
Jaka karta?

Szybkie pytanie:

Obecny sprzęt to:
Athlon XP 2500 +
1 GB RAM
karta GEforce 9600

Czy zmiana karty na Radeona HD 3650 pomoże w odtwarzaniu fimow mkv 720p i czy pociągnie 1080p?
Czy bez zmiany procka sie nie obędzie?

Dzięki z góry za pomoc
 

Franek54

New member
Witam jak myślicie czy będzie problem z taki sprzętem?

Intel Pentium Dual-Core 2,66 GHz
1 GB Ram
G-Force 7600 GS

Pozdrawiam
 

Max78

New member
Dorzuce swoje trzy grosze - na Win XP SP3 oraz W2K SP4 pływało to na domyślnych ustawieniach kodeków CCCP (mowa o 1080p!) bez przycięć :)
Niestety w Win7 (32bit i 64bit) - różnie z tym bywa. Jeszcze trochę kombinacji potrenuję, ale zdarzają się przycięcia.
 

Franek54

New member
Witam. Dziś udało mi się odpalić film w 720p i jednak trochę mi się przycina a posiadam :

Intel Pentium Dual-Core 2,66 GHz
1 GB Ram
G-Force 7600 GS

wina sprzętu czy .. ?
 

piotrflo

New member
Popracuj nad konfiguracja kodekow. Mysle, ze powinienes dolozyc Ram-u teraz sa tanie kosci wiec spokojnie powinienes dac rade. Jak masz 1Gb duzo zabiera system. Aha i czego uzywasz do odtwarzania? Jakiego playera? Ja u siebie mam ciekawa historie bo na jednym playerze np film mi tnie a na innym idzie plynnie. I to bez wzgledu na 720p czy 1080p.
 

Luphis

New member
Witam. Dziś udało mi się odpalić film w 720p i jednak trochę mi się przycina a posiadam :

Intel Pentium Dual-Core 2,66 GHz
1 GB Ram
G-Force 7600 GS

wina sprzętu czy .. ?

Na mój gusty to wina RAMu, przy tej karcie graficznej i procku filmy w 720p powinny chodzićbez problemu
 

Franek54

New member
No właśnie o to chodzi , że wszystkie filmy chodzą mi w KMPlayerze normalnie-płynnie. Jeden film mi w KMPlayerze nie chodzi (głos nie idzie dobrze z obrazem) a jak ten film odpalam w Media Home Cinema idzie normalnie ale tylko bez napisów. Jak wrzucam napisy do folderu (próbowałem w txt, ssa, sub) zaczyna się to samo co w KMPlayerze czyli głos nie jest z synchronizowany z obrazem. Ale powtarzam tak się dzieje tylko w jednym filmie. Dlaczego ;/
 

darekguma

New member
Bez reklam
konfiguracja kompa

Witam wszystkich.Ja mam następujący problem,dotyczy dzwięku.A wiec po koleji.Komp-AMD 6000+(3Gb),karta GF9800GT,ram 4Gb.Komp podłączony kablem hdmi do tv,Filmy chodzą bez problemu lecz mam problem z uzyskaniem dzwięku 5.1(2.0 jest) na ampli,Tv jest podłączony optykiem do ampli i na pewno to działa bo z N-rekordera podaje dzwięk 5.1 i ampil go dekoduje bez problemu.Myśle że problem tkwi w kodekach a raczej w ich ustawieniu.Uzywam do odtwarzania Mplaera i VLC media player.Może ktos z kolegów miał podobny problem.Dzięki za odp.Pozdrawiam.
 
Do góry