Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

wonski83

New member
Witam, mam problem z PureVideo, obojetne jakie oprogramowanie odtwarzajace używam to nie PureVideo się nie włącza :( posiadam kmplayera, wmp11, mpc powerDVD 8 i po skonfigurowaniu zadna ikonka w tray'u nie wyskakuje :( Dodam, iż mam GeForce 7300 GT 128 DDR3, Athlon 64 3500+, 1,5 GB DDR 400MHZ, filmy w 1080p raczej się tną, chodz zauważyłem, że na media player 11 chodzą najlepiej, nie wiem tylko jak dodac napisy w tym odtwarzaczu. Kodeki jakie mam zainstalowane to AC3 Filter, CoreAVC, MatroskaSplitter - wszystkie najnowsze wersje.

Używam Windows Vista Ultimate 64 + najnowsze sterowniki nvidii 175.16 + PureVideo 1.02-223.

Proszę o pomoc jak mam uruchomić PureVideo, może do WMP11 też trzeba jakieś dodatki poinstalować?
 

masxxl

New member
Purevideo działało tylko na plikach DVD, HD-DVD lub BD. Udało mi sie tez uruchomic jakiś plik mkv w power dvd z obsługą nvidia pure video. Proponuję dac sobie spokój z tym i zaionstalowac coreavc pro.
Pozdrawiam
 

wonski83

New member
A jak ustawić w Windows Media Player napisy? co trzeba zainstalować? FFdshow, napewno dałby rade ale on zawiera cała mase kodeków a tego nie chce :(
 

Smartek

New member
masxxl napisał:
Purevideo działało tylko na plikach DVD, HD-DVD lub BD. Udało mi sie tez uruchomic jakiś plik mkv w power dvd z obsługą nvidia pure video. Proponuję dac sobie spokój z tym i zaionstalowac coreavc pro.
Pozdrawiam

Kłamiesz, kolego ;-).
Teraz wiele .mkv wychodzi w profilu 4.x, mają one DXVA - różnica diametralna.
Mam zamiar napisać na dniach poradnik odnośnie kodeków, generatorów i ogólnej konfiguracji kodeków pod HD i akcelerację...
 

masxxl

New member
Czytają ctwój post zrozumiałem że nie wszystkie mkv chodzą. A towłaśnie miałem na mysli. Ale tak na chłopski rozum, przecież nvidia nie będzie wspierała pirackich formatów. Mkv nie da sie kupić w sklepie.
Teraz wiele .mkv wychodzi w profilu 4.x, mają one DXVA
Nie wiem więc sie nie wypowiadam
 

wonski83

New member
To czekam niecierpliwie, jesli można to prosze tez o odpowiedz jak przy mojej konfiguracji coreavc, ac3, MatroskaSplitter, oraz Windows Media Player 11 właczyć napisy i zmienić aspect ratio obrazu np. z 16:9 na 4:3 :)

Oraz jak właczyc tego cholernego purevideo na vista 64 bo niedziala ;/
 

Smartek

New member
masxxl napisał:
Czytają ctwój post zrozumiałem że nie wszystkie mkv chodzą. A towłaśnie miałem na mysli. Ale tak na chłopski rozum, przecież nvidia nie będzie wspierała pirackich formatów. Mkv nie da sie kupić w sklepie.

Nie wiem więc sie nie wypowiadam

Ostatnio sprawdziłem pod tym kątem 24 losowo ściągnięte próbki w .mkv.
16 wspierało akcelerację + 4 inne aktywowały akcelerację, ale nie wyświetlał się prawidłowo obraz (wina dekoderów).

16 z 24... to około 67% działających filmów.
Aż tak źle?
 

masxxl

New member
No więc pisze że nie wszystkie chodzą. Ale jak dla mnie 67 % to za dużo. Gdyby było jeszcze coć wzamian ale w porównaniu do coreavc pro oba kodeki wypadają tak samo pod względem jakości wyświetlanego obrazu i wydajności.
 

wonski83

New member
a u mnie zaden film nie wlacza purevideo, sciagnalem z nvidii specjalne wmv i nie wlaczaja!! moj przypadek jest chyba jedyny na swiecie bo nie moge o tym informacji znalezć. No chyba ze nikt nie uzywa visty ultimate 64 ;/
 

Smartek

New member
Instrukcja/poradnik/tutorial instalacji i konfiguracji kodeków został już przeze mnie napisany i znajduje się na konkurencyjnym forum. Nie chcę robić reklamy, ani narażać się administratorom/moderatorom, więc nie podaję linka.
Jak ktoś będzie chciał to znajdzie.
 
od siebie dodam, że nie ma lepszych kodeków jak CCCP (Combined Community Codec Pack) w połączeniu z Core AVC (dla H264) i media player classic.

ww. zestaw nigdy mnie nie zawiódł, mimo że oglądam sporo w egzotycznych formatach/kontenerach (głównie anime)
 

Maly_P_kow

New member
witam. Przeczytałem sporo postów z tego tematu ale u kazdego co inego działa. mam u siebie
Intel pentium 4 2,66ghz 1gb ramu, grafikę ati radeon x1550 pro gecube i mam problem z filmami hd 720P, obraz sie rozjezdza z dzwiękiem, w każym odtwarzau jakie sprawdzałem uzycie procesora jest 100%, słaby komp ?

ps. oglądam na PANASONIC - Plazma TH-37PV8P
 

blejdd

New member
Ja uzywam systemu operacyjnego macintosh, zainstalowalem vlc (ma wbudowane kodeki) i odpala mi kazdy film 1080i,720p,1080p,wmv, mov, etc. bez problemu i nerwow. Pod xp uzywalem kmplayera + core avc (po jakims czasie zaczelo sie kisic).
 

juby456

New member
Mam pytanie do ludzi ktorzy dotarli do Duzego artykulu Smartka na sasiednim forum.Mianowicie wcialo tam teraz screen z konfiguracja wew dekodara wideo w KMplayerze czy kos moze napisac krtore opcja byly tam zaznaczone.z gory dzieki
 

founder

New member
Już kiedyś pisałem tu posta bo miałem problem z odtwarzaniem filmów HD. Nie wiem co się dzieje z moim kompem, ale nie mogę płynnie odtwarzać filmów HD i już nawet zastanawiam się nad zmianą płyty głównej z prockiem. Napiszcie mi proszę, czy moja konfiguracja jest wystarczająca do odtwarzania filmów HD w formacie 720p (matroska)? Czy może lepiej wymienić jakieś podzespoły żeby mieć pewność że to pójdzie płynnie? Mam taki konfig:

Pentium D Dual Core 3Ghz
Płyta ASUS P5WDG2-WS
Pamięć 2x2GB Reaper OCZ 1066
Grafika ASUS EAH3870

I wszystko chodzi na Viście x64. Sam już nie wiem co jest grane. Przez parę minut działa płynnie, za chwile zaczyna zarywać obraz. Kilka chwil później zaczyna się rwać dźwięk. :( Zaznaczam że próbowałem już z kodekami (używałem różnych, przy różnych ustawieniach), playerami etc etc. Z góry dziękuję za pomoc.
 

maceek

New member
Jak wygląda odtważanie innych filmów nie w HD?
Czy dzieje się tak przy każdym filmie HD?

Jeśli kodeki lub program byłyby winne to raczej od samego początku zacinałoby odtwarzanie a nie po paru minutach.
Jakie masz temperatury podzespołów w momencie zrywania filmu?


Nie cytujemy poprzednika!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemekdsxx

New member
Witam mam dość słabego kompa do odtwarzania filmów HD (720p) więc szukałem najodpowiedniejszego dla siebie programu.Wybrałem SMPlayer ponieważ najmniej obciąża procka i filmy spokojnie można oglądać.

Oglądam filmy na mojej plazmie za pomocą opcji dual view Nvidia.
I tu jest problem bo obraz znika gdy przeciągam film na plazme.
Dzieje się to tylko z tym programem bo reszta np VLC,KMP,BP, działają lecz filmy się niekiedy tną.

Help jak ustawić w smplayer żeby był widoczny obraz na ekranie plazmy??

Mój sprzęt:
Athlon 2500+
768ddr
GF 5200 FX
 
Do góry