Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

gregorp

New member
leonwawa napisał:
witam

co do kodeków to mam zainstalowane zwykłe(jaakieś nowe) klitekodecpack, do tego core avc, haill media, i ac3filter.

nie wiem po kiego grzyba wam power dvd czy jakie wymyślne playery, skoro zwykły bestplayer lub allplayer lu b subeditplayer odpalają wszystko.

mój konfig
c2d
radek hd2600xt
2gb ramu

i wszystko śmiga bez najmniejszego problemu

pzdr

Kolego na takim sprzęcie to na zwykłym ffdshow pojda filmy HD. My tu próbujemy rozwiązywać problemy odtwarzania na starszych/wolniejszych pctach.
Więc nie wyjeżdzaj z textem ze co my wymyslamu z jakimiś tam odtwarzaczami zamiast na "zwykłym allplayerze czy bestplayerze" idzie.

U mnie Bartonie 2,5@3,2 na NF7s z 6600GT całkiem przyzwoicie smigają choć mam problemy ze stabilnością.
Chyba muszę jeszcze nad nim popracować.
Ale i tak myślałem że będę musiał kupic nową maszynkę a tu dość miłe zaskoczenie. ;-)
 

axel-san

New member
Nie chce sie wymadrzac ale na starym poczciwym athlonie 1333 mhz uciagnolem 720p (ogladalem van helsinga oraz sin city jezeli to ma jakies znaczenie) frames droped 10 .. wiec chyba nie tak zle, naprawde baaardzo wiele zealezy od tego jakie macie kodeki i jak to jest ustawione. Jenemu koledze z forum pomagalem i prawie sie udalo uzyskac stale ~24fps w 1080p na nie najnowszym sprzecie .. niestety i tak doszlismy do wniosku ze czas na reinstal windowsa. :] Wiem ze c2d(mam 2x1.86 ghz) to mocny proc ale moge spokojnie puscic 3 filmy w 720p i przewijac je sobie w kaskadzie (aero) bez zadnych zgrzytow. Aktualnie sie zastanwiam ktora wersja coreavc jest tak naprawde najszybsza ;/ moze jakies obserwacje ? ja niestety :] z faktu przsiadki na c2d nie moge zaobserwowac jakis roznic ;/ Przepraszam zapomnialem dodac ze nie testowalem raczej filmow w hd w QT badz WMV bo takowych nei posiadam.

LEKKI OFFTOPIC : uwazam ,ze powinno sie opisac mozliwie najwydajniejsza instalacje konfiguracje itd kodekow w sposob zrozumialy dla przedszkolaka i przykleic na pierwszej stronie forum bo ten temat walkowany jest z 1000x raz :] a zawsze dochodzi sie do jednego slusznego wniosku : >> mpc+ coreavc + odpowiednio ustawiony ffdshow + ac3.

PS. Szukam chetnych najlepiej z wolnymi kompami (proc<2ghz) do pomocy w sporzadzeniu takowej konfiguracji , aczoklwiek mysle iz jedyny problem bedzie przy wyborze wersji coreavc , najnowsza nie zawsze jest najszybsza.
 
Ostatnia edycja:

axel-san

New member
Jak dotad twierdzilem ze 1.1 ... czkolwiek nia mielem okazji przetestowac 1.6. Pozostaje ci wyprobowac wiele weersji i pozostac przy najszybszej. Bylbym wdzieczy gdybys podzielił sie pozniej spostrzezeniami.
 

pp56825

New member
Panowie, ja mam semprona 1,7 , 512 ram, radeon 9200 i 720p mkv smiga jak zloto, z 1080p mam na razie tylko jakis badziewny filmik IMAX.SPEED ale daje rade i tylko troche rwie.
Kodeki mam K-link czy cos takiego. wlasnie sie zastanawiam czy inwestowac w jakies media center czy jeszcze porzyc na tym, bo jak by 1080p chodzil plynnie to moglo by tak zostac.
2 pytania:
- co dorzucic do tej komfiguracji zeby dzialalo plynnie 1080p [ najtansza opcja ]
- dlaczego przy ogladaniu 720p obraz jest taki splaszczony 16:9 to to nie jest.

TV toshiba z3030
 

axel-san

New member
Jak zauwazyles ty masz 1,7 ... a ja mialem 1,3 :] roznica 400 mhz to spora roznica ;p . Przegladajac rozne materialy natknolem sie na :

"I was experimenting with different versions of coreavc to see if any of them comparatively use less cpu usage on my extremely sluggish machine
tongue.gif


The results:

1.6.0.0 is the clear winner!

on my 1.6ghz Pentium M, 256mb Ram, Xp-sp2 laptop i was able to play 1080p content with somewhat smooth playback. With the other versions playback was barely watchable."

(Po testach na celku mobilnym 1,6 wynika ,ze najszybszy jest 1.1.0.5)

Co do twojego tv, to jakim kablem masz podpietego kompa do tv ?
I oczywiscie jaka masz ustawiona rozdzielczosc na kompie :] Jezeli nie rozdzielczosc nie bedzie miala proporcji 16:9 to obraz ulegnie splaszczeniu wlasnie do takich proporcji co za tym idzie film rowniez mimo i z jest on w takiej rozdzielczosci.
 
Ostatnia edycja:

pp56825

New member
axel-san,
juz znalazlem o co chodzi, za pomoca kabla d-sub [ tylko takie wyjscie mam z kompa ] nie moge ustawic 720p lub 1080 bo tv te rozdzielczosci lapie tylko po hdmi.
teraz mam pytanko jak najtaniej mozna dorobic do niego wyjscie HDMI ?
moze jet jakas tania karta tylko do HD z wyjsciem HDMI ?
mam tez lapka ale niestety tez tylko z d-sub, czy do lapka jest jakas karta na PCMCIA co ma wyjscie HDMI ?
 

axel-san

New member
Rozumiem ,ze podpinasz D-sub <> D-Sub. W takim wypadku ,ustaw sobie tv jako podstawowy monitor wejdz do wlasciwosci ekranu i zobacz jakie ci sie pjawily rozdzielczosci. jak juz pisalem w innym watku jest to dobra opcja jezeli bedziesz mogl ustawic natywna rozdzielczosc
tv czyli wlasnie nei rowne 720p tylko cos w okolicach 1366x766.

jezeli chcesz mozesz osdezwac sie na gg :1166935 wieczorna pora :]
 

luniopl

New member
odp

Core Duo 2 2,66, 2048/800, MSI 8800GTX OC, creative x-fi progamer fidietly-nie tnie się żaden film. :p no ale z takim sprzętem to się nie ma co dziwić-co prawda będe go spłacał 3 lata:p w każdym razie miałem problemy z trailerami HD 1080i na poprzednim sprzęcie: Core duo 1,6, 2048/800, Gigabyte 8600GT OC, creative x-fi. Wyglądało to następująco: płynnie 5 sekund, zawieszka na 10sekund. 5 sekund klatek i znowu chila płynności. Kwas...a podobno ten sprzęt powinien wystarczyć-no i musiałem się wykosztować:/ no ale czego się nie robi dla tych detali:)
Jakiego programu używacie do HD?? Ja już próbowałem VLC(niezły ale mam problemy z opcją SPDIF), WMP 11 odpada-kwas totalny. HD przesyłam na samsunga le32r72b poprzez kabel HDTV(composit). Dźwięk idzie do ampl. po coaxial do harman kardon avr 132 no i do tego jakiś najlepszy program by się przydał. Łykam już Lord of the ring 1080i powoli no i będzie trzeba go oglądnąć na dobrym programiku.
pozdro
 

Spirit1

New member
cięcie się Filmów HD

Piopio napisał:
Witam !!!
Sciągnąłem sobie 3 traiery filmów HD żeby zobaczyć jak to wygląda i czego się spodziewać.
Oczywiscie był opad szczeki ... ale ..
O ile trailer 720p poszedł gładko to już na 1080p mam slideshow ...
Komputer napędza Athlon 1,9 GHz ...
Odtwarzam za pomocą Quicktime 7.0

Czyżby procek był za słaby ? Albo muszę ściągnąć jakiś kodek ??? H.262 czy coś takiego ???

pzdr

Witam.
Jeszcze jest kwestia przepustowości danych na dysku -
mam P4 3,06 bez podkręcania, 3GB Ram (Kingston 500mHz), HDD 360GB Seagate (8MB cache), Ati Radeon X1600 i zdarza się że film chwila mi leciutko skacze. Obserwując kontrolkę dysku widać, że ilość danych jaka jest wymieniana w trakcie odtwarzania jest "PORAżAJąCA" :) Być może to jest również przyczyną...
Pozdrawiam
 

Tomik82

New member
Witam
czytam te wszystkie porady i postanowiłem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat HD na kompie.
Przy odtwarzaniu (cięcie, klatkowanie) zależy przeważnie od kodeków (zakładajkąc ze procek wyrabia)
Na początku miałem tak że CSI S8 720p mkv zacinała mi sie niemiłosiernie, już zaczynałem powątpiewać w sens HD ze swoim sprzętem bo wtedy wniosek był jeden. Pewnie tylko na kompach NASA FULL HD działa jak trzeba... Odtwarzałem głównie filmy subeditem kodeki CCCP + jeszcze jakieś inne badziewie. Mogłem tylko pomarzyć o 1080p. Brakowało mocy a ciągle jeden rdzeń był wykożystywany na maxa na innych odtwarzaczach było podobnie.
Wywaliłem wszystko zainstalowałem K-lite codek full do tego KMplayer i wszystko śmiga! 1080p działa płynnie normalnie szok. Obraz na KMplayer jest lepszy jak na subedicie tzn kolorki są bardziej żywe ogólnie wrażenia z oglądania są lepsze. Spośród playerów które przewinęły mi sie przez łapy KMplayer jest najlepszy, obraz żyleta zresztą mało też obciąża procka.
procek dual-core 1,86
geforce go 7300
2g ram
do tego gateway FPD2485W podłączony na D-sub bo lapek nie ma dvi :(
Nawiązując do 8 Mb buforów HDD, Planet Earth 720p oglądałem z napędu DVD, na początku troche sie ciął ale jak napęd złapał odpowiednią prędkość to było OK - napęd dvd ma chyba 2mb bufor.
 

User27

New member
Witam
Nie wiem czy to najlepsza konfiguracja na słaby komputer ale u mnie dobrze się sprawdza.
Mam procesor pentium 4 2.0 Ghz, 512 ramu nieznanej firmy, His radeon 9550 i płyta matsonica na starym chipsecie.
U mnie filmy hdripy 720p dobrze działają na programie SMPlayer http://smplayer.sourceforge.net/downloads.php?tr_lang=pl.
W ustawieniach musiałem zmienić w wydajności: pozwól na pomijanie klatek pojedynczych, automatyczna synchronizacja Audio/video oraz wyłączyć filtr loop. Materiałów 1080 nie sprawdzałem.
Jest to dobra alternatywa dla CoreAVC bo decoder bardzo dobry na słabych kompach ale płatny.

Filmy 720p naprawde dobrze śmigają wraz z napisami zewnętrznymi.
 

CreativePL

New member
Odcinek Lost z serii 3 w formacie .mkv na 720p, odtwarzane za pomoca WMP i Windows media player classic, sterowniki matroska: film nie chodzi plynnie dzwiek "idzie" szybciej niz obraz, jest okolo 20klatek na sekunde. Rig: P4(Northwood) 2,6Ghz, radek 9600, 1,5GB ramu i dysk Seagate(odczyt kolo 70mb/s). Skoro na kompie nie chodzi plynnie to nie wiem czy na laptopie(a przez niego bede ogladal na plazmie filmy) w ogole "pojdzie", bo tam karta to integra i jednordzeniowy proc 1,7Ghz:(
 

air_ii

New member
luniopl napisał:
Jakiego programu używacie do HD?? Ja już próbowałem VLC(niezły ale mam problemy z opcją SPDIF), WMP 11 odpada-kwas totalny. HD przesyłam na samsunga le32r72b poprzez kabel HDTV(composit). Dźwięk idzie do ampl. po coaxial do harman kardon avr 132 no i do tego jakiś najlepszy program by się przydał. Łykam już Lord of the ring 1080i powoli no i będzie trzeba go oglądnąć na dobrym programiku.
pozdro

Nie wiem, czy ktoś już pisał o tym programie, ale polecam zapoznanie się z Media Player Classic Home Cinema. Jak nietrudno się do myślić, bazuje na starym MPC, jednak jest cały czas rozwijany. Posiada własne, wewnętrzne dekodery (również h.264 oraz vc1). Zaletą tego programu jest to, że owe dekodery korzystają z dobrodziejstw DXVA (choć na razie tylko na GF8xxx i GF9xxx oraz Radeonach HD). Podczas testów na Athlonie X2 4400 (+HD3870), obciążenie procesora przy odtwarzaniu 1080p (MKV) spadło z ponad 80% (Core AVC) do 5%. Nie testowałem, jak te kodeki działają bez DXVA na n tym sprzęcie, bo obecnie mam C2Q, ale zachęcam do wypróbowania.

http://tibrium.neuf.fr/
 

decho

New member
Ja mam taki sprzęcik:
AthlonXP 2000+@Barton 2800+ (166x11.5 + odblokowany cache)
Ram 2x1GB Dual Geil
AtiRadeon 9500@9500pro (odblokowane potoki)
Segate 320GB SATA

Monitor 19"LCD na DVI oraz po dSUB LCD SONY 37" KDL3000cośtam
HD chodzi płynnie, FullHD tnie się niemiłosiernie.

Próbowałem różnych programów i kiszka, czytając ten wątek, znalazłem coś o PureVideo ale to chyba nie na moją kartę ?
Pod BSPlayer i PowerDVD kiszka, pod cośtamAVI (ten dostarczany z płytami DVD do PC WorldKomputer) też kiszka. Zobaczę jeszcze ten program, KMPlayer.
Czy mam za słaby sprzęt ? czy może kodeki mam wywalić wszystkie ?
i zainstalować coś nowego ? Tylko CO ?
 

jam2

New member
Witam, mam mały problem, filmy wmv w hd chodzą płynnie zarówno 720 jak i 1080 niestety mam problem jeśli chodzi o dvixy w 720 tną się niesamowicie :(

może ktoś już walczył z kodekami i wie co można zrobić :)
 

Gollum

New member
to ja się wypowiem o moich zonkach.

platforma:
notebook FL90
proc penryn 2,5Ghz, 6MB cache
4gb ramu 667MHz(win xp2 widzi 3GB)
karta 8600M GT (podkręcona) 512MB ramu (stery 170.xx), rozdz 1440x990
Dysk 160GB Toshiba 8mb cache (nie wymaga defragu)
system: win xp sp2
kodeki: ffdshow z kwietnia 08r, haali media splitter (też nowy)
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

filmy *.mkv w 720p w zależności od playera działają szybciej lub wolniej, tj. widzę czasem lekki przeskok w animacji. Paradoksalnie WMP v.9 odpala film plynnie ale z czarnymi pasami na górze i dole ekranu. Media Player Classic jest skonfigurowany tak, żeby odpalał na full ekranie i zazwyczaj film leci płynnie ale czasami są zwiechy i gubienie klatek. Może jestem jakiś wyczulony, ale po prostu to widać. Czasami w tym programie mam również inne problemy, jakby niewielki brak synchro pomiędzy wypowiadaną kwestią a oglądanym obrazem. razi to. Potem po jakimś czasie widać jakby próbę synchronizacji i animacja "podbiega".

filmy 1080p to już zupełnie inna bajka. ostatnio odpalałem Ściganego z H. Fordem i w MPC animacja jest płynna do czasu jak przeskoczę w filmie do innego momentu. wtedy następuje albo slow motion albo przeskoki i gubienie klatek.
W WMP jest płynniej, ale też się to czasem zdarza. akurat ten film ma tą wadę, że ma strasznie niski bitrate 7700 dla 1080p to dramat dla fullhd i wygląda jak średni divx.

Próbowalem różnych kombinacji i do tej pory nie mam przeświadczenia, że problem z przeskokami został rozwiązany. Moja karta wspiera sprzętowo HD, więc powinna dać radę, procek core2duo też powinien wystarczyć, sęk w tym, że nie wiem, czy instalować kolejnego plejera (VLC to jeszcze większy dramat i wszystko wygląda paskudnie i chodzi mi źle), czy kolejne kontenery codec'ków - zaleca się nie wrzucać ich za wiele.
Nie sądzę też, że jest mi potrzebny dysk z 16mb cache.

Nie wiem, czy moja karta ma domyślnie ustawione wspieranie filmów hd, czy trzeba to włączyć samodzielnie, może by pomogło.

Jeśli macie jakieś sprawdzone pomysły na straty w animacji, to dajcie znać
Pzdr
 

Nessus

New member
Ostatnio testowałem kilnanaście filmów zarówno 720p jak i 1080p.
Sprzęt na którym testowałem to:
* laptop Dell M1330 z procesorem C2D 2.2 GHz i karta 8400M GS
* dekstop C2D@2.8 GHz i karta Ati 1950 Pro
Na desktopie nie ma problemow z odtwarzaniem filmow.
Na laptopie wystapil problem z jednym filmem: hd1080-elizabethga-x264.mkv - zacinal sie, rozjezdzal lub rwal sie dzwiek.
Testowalem 2 pakiety kodekow: CCCP oraz K-Lite oraz player KMPlayer.
Playery: KMPlayer, MPC, ZoomPlayer, Subedit player oraz Windowsowy Media Player.
Zauwazylem, ze JEDYNYM playerem, na ktorym nie bylo przyciec w ww. filmie to Windows Media Player. Moze spowodowane jest to brakiem odtwarzania napisow przez VSFilter - nie wiem, bo nie udalo mi sie skonfigurowac WMP tak, zeby odtwarzal napisy pzez ten filter.
W kazdym razie chyba moge polecic taka konfiguracje: CCCP (bo jest mniejszy i nie powoduje problemow z grami tak jak K-Lite) + Windows Media Player. Tylko trzeba skonfigurowac odtwarzanie napisow przez ffdshow.
Wada fddshow jest zle odtwarzanie napisow w formacie TMPlayer - polecam skonwertowanie do formatu MicroDVD - ja uzywam bardzo dobrego programu Subtitle Workshop.

Aha - jeszcze jedna rzecz zauwazylem - proporcje. W sumie trywialna sprawia, ale troche mi zajelo, zanim na to wpadlem.
Laptop pracuje w rozdzielczosci 1280x800, po podlaczeniu do TV w 1280x720.
WMP trzeba odpalic dopiero po przelaczeniu na rozdzielczosc TV, inaczej beda skopane proporcje ekranu.

Edit:
Zrobilem jeszcze kilka testow i wychodzi na to, ze jednka pakiet K-Lite dziala duzo lepiej nic CCCP z moim problematycznym filmem. Tnie sie na CCCP a nie tnie na K-Lite. W zwiazku z tym polecam K-Lite :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry