Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

dnc

Moderator
VIP
SteelRat napisał:
hmmm, pod windowsem uzywam w sumie tylko VLC, filmy w .avi lub .mkv, czy .wmv,moze cos lepszego polecisz od VLC?

pod linuksem VLC i zwykly, lekko podrasowany mplayer.

W Media Player Classic można ustawić konkretny kodek pod konkretny typ pliku. Więc pownienś poszukać Cyberlinka 7.2 lub 7.3 zainstalowac i ustawić w MPC by ładował kodek tego producenta przy odtwarzaniu materiału AVC.
VLC jest OK bo nie zużywa tylu zasobów co np WMP, ale trzeba go także skofigurować by ładował kodeki Cyberlinka h.264.
 

sensei

New member
Witajcie, mam pytanko

Sprzet : A64 754 2.5GHz + X1950Pro AGP
Soft : fddshow + ac3filter + CoreAVC.H264.Video.Decoder.v1.3.0.0-EDGE

Zrodło : Alien.Directors.Cut.1979.1080p.DTheater.x264-hV
Format : x264
Source : DTheater
Resolution : 1920x816
Video Bitrate : 8248 kbit/s
Audio : 1509 kbit/s DTS English

No i tnie uzycie proca 100%, czy to za slaby sprzet ?:hmm:
Odtwarzaczem jest MediaPlayerClassic
 

dziubek123

New member
Ja mam GF6600GT + Athlon64 2,4 + 1GB Ram procek też mi chodzi na 100% według Menadżera zadań ale wszystko inne natychmiast się uruchamia podczas odtwarzania filmu i nic się nie zacina, problem mam z gdy film jest w Divx (HD 720P) wtedy mi się zacina, nie wiem dlaczego.
 

penar

New member
witam
od paru dni posiadam pasikonika 32 cale i pytanko odnosnie kompa czy pociagnie plynnie 1920x1080 bo mam zamiar starwarsow w hdtv sciagnac i nie wiem czy jest sens - 1 odc 8gb :grin:.
komp to ath64 4000 sandiego, 1gb ram, gf7900gs 512ram, hdd sata2.
po sciagnieci trajlerkow z waszych linkow wszystko smigo ok choc czasami wydaje mi sie ze na pierwszych planach w niektorych scenach widac male szarpanko.
odtwarzacz bsplayer -polecam i kodeki ffdshow + xvid +ac3.
pozdrawiam.
 

penar

New member
aha i jeszcze jedno
czy powinienem instalowac pure video
teraz mam forceware v162.18 i bsplayer pokazuje mi wmvhd 720p ok 30%cpu a 1440x1080 ok 40%cpu.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
penar napisał:
czy pociagnie plynnie 1920x1080

Łatwo sprawdzisz. Na stronie apple.com/trailers/ znajdziesz zakładkę just HD. Są to filmy kompresowane nowoczesnym (i wymagającym) kodekiem AVC HD czyli h.264. Są dostępne w większości w trzech rozdzielczościach - 1080/24p, 720/24p i 480/24p. Jeśli tamte pociągnie to wszystko pociągnie. Bardziej wymagającego sprzętowo i wydajnego kodeka jeszcze nie opracowano ;)

Nawiasem mówiąc, do zapisania filmów HD nie potrzebne są BluRay czy HD DVD. Film 1080/24p można bez problemu zmieścić na dwuwarstwowej płycie DVD - wystarczy kompresować tymże kodekiem h.264.
Łatwo to sprawdzić przeliczając proporcjonalnie zapowiedzi z powyższej strony - 1 minuta 1080p to 61-75 MB, więc dwugodzinny film będzie potrzebował około 8,5 GB miejsca.
 

jaco007

New member
procek pentium d920 2.8ghz (dwa rdzenie) 1giga dual ramu
ati 1600 hdmi (agp)

użycie procka 50% przy ogładaniu filmu w fullhd ( np. epoka lodowcowa w 1920x1080)...


kodeki k kodec mega pack ( z core avc 1.3 )
+windows media player classic...


JEstem zszokowany, miałem wcześniej a3200xp 1giga ramu i ati 1600hdmi (agp) to był problem nawet z filmami 720p..

Po blisko 10latach kupiłem pierwszego intela, amd to totalny syf!!!!
 

pabl0

New member
patrze i nie widzę

Parę osób zgłaszało problem z rozjeżdżającą sie fonią i wizją... ja niestety mam to samo :???: Sprzęt może nierewelacyjny: Celeron 2.66, 1GB RAM, 6600 128MB ale do tej pory nie miałem większych problemów, przynajmniej jeśli idzie o 720p ale ostatnio w paru filmach fonia wyjeżdża mi do przodu o pare sekund i nie da sie tego oglądać. Mam zainstalowany k-lite codec pack- najnowszy (na starszym jest tak samo -testowałem) a jeśli idzie o playery to testowałem kilka Subedit, Media Classic, Gom i efekt jest ten sam. Poradzicie coś?
 

kozak71

New member
co ty gadasz, amd to dobre procy, ja mam amd 64 bit 3000+ gf fx 5700 1gb ramu i filmy 1080 chodza mi plynnie, a obciazenie proca to max 55%.
 

SteelRat

New member
;]

no i stalo sie, stary komop poszedlwodstawke, a ja w ramach obiecanego sobie "minimalizmu" do gf8600gt dokupilem c2d E4400 i plyte gigabytea jakas calkiem "nietania" no i potem pamieci DDR2 800, bo 533 na nowej plycie nie dawaly sie krecic.

no i coz, teraz moj sprzet juz nie jest najtanszy wcale ale za to jak milo zasuwa ;]

wychodzi na to, ze jednak najtanszy nawet dwuerdzenioweic, lekko podkrecony, jest minimum dobrego, komfortowegom ogladania pelnego HD na kompie. podejrzewam, ze nawet okrojone c2d, czyli Dual Core w tym wzgledzie nie sprawia nam zawodu.

a do ogladania filmow pod windowsem, uzywam teraz ZOOMPLAYERa i jestem bardzo zadowolony, bo VLC przy przesuwaniu filmu bardzo czesto sie wykladal. pod linuksem kroluje MPLAYER z obsluga programowa DTSu. zrezta pod windowsem tez DTS dekodowany programowo, z braku mozliwosci sprzetowej (chociaz cos o tej mojej plycie pisal producent w temacie DTS,a le wiadomo.. opisu plyty sie dokaldnie nie czyta hrhr)
 

ErykF1

New member
Witam Serdecznie...

A ja posiadam Laptopa multimedialnego Toshiba Qosmia G30-153 z HD-DVD
Podlonczony przez Hdmi do JVC - G80 i jednym zdaniem to opisze..... POCINA NIEMIŁOSIERNIE NA 1080 i na Tv i na kompie rzadnych przyciec itd Jednym slowem miodzio ;)

W laptoku jest core duo 2 gh
2 gb ramu i jakis geeforc (7600 256 mb)
Rozdzielczosc monitorka 1920 !! Obraz mistrz
Polecam tego kompa
 

crt

New member
re: fonia wyprzedza wizje...

pabl0 napisał:
Parę osób zgłaszało problem z rozjeżdżającą sie fonią i wizją... ja niestety mam to samo :???: Sprzęt może nierewelacyjny: Celeron 2.66, 1GB RAM, 6600 128MB ale do tej pory nie miałem większych problemów, przynajmniej jeśli idzie o 720p ale ostatnio w paru filmach fonia wyjeżdża mi do przodu o pare sekund i nie da sie tego oglądać. Mam zainstalowany k-lite codec pack- najnowszy (na starszym jest tak samo -testowałem) a jeśli idzie o playery to testowałem kilka Subedit, Media Classic, Gom i efekt jest ten sam. Poradzicie coś?
Tez mialem taki problem i to na calkiem niezlym sprzecie - Laptop HP z AMD Turion 64X2 TL-50, 1GB ram, GeForce Go 6150 256MB ForceWare 86.19, ekran w rozdzielczosci 1440x900, WinXP.
Filmy odtwarzalem media player classic(6.4.9.0+) + ffdshow (tryouts revision 1406) + haali media splitter (1.7.152.18).
Efekt byl taki jak opisal kolega, czyli dzwiek wyprzedza wizje i dodatkowo co pare sekund obraz dostaje czkawki. Na poczatek zainstalowalem CoreAVC.H264.Video.Decoder.v1.5.0.0-EDGE i ustawilem go jako domyslny dekoder h264. To w zasadzie powinno wystarczyc. Obraz jest odtwarzany plynnie, dzwiek rowniez. Jedynym mankamentem CoreAVC jest brak korekcji wspolczynnika gamma (rozjasnianie obrazu) oraz innych ciekawych opcji, ktore posiada ffdshow. No wiec stwierdzilem, ze musi byc sposob zeby zmusic ffdshow do normalnego dzialania. I okazuje sie, ze jest. Trzeba zmienic video renderer w MPC (View/Options/Output/DirectShowVideo) na Haali's Video Renderer. Jest tylko jeden warunek, karta graficzna musi obslugiwac Pixel Shader 1.1 - na starszych Gforce'ach bedzie czarny ekran w MPC. W kazdym razie ten renderer korzysta ze sprzetowego dopalu 3D i nawet przy wybraniu ffdshow zamiast CoreAVC obraz jest plynny.
Jesli macie starsza karte graficzna, np. GF4MX to jest jeszcze jeden sposob. Trzeba sciagnac mplayerc_homecinema_v1.0.9.0 ktory ma bardzo ciekawa opcje Direct3D Fullscreen. Wchodzimy do opcji: View/Options/Output. DirectShowVideo ustawiamy na VMR9(renderless) a nastepnie zaznaczamy ptaszka przy "Dorect3D Fullscreen". MPC dostaje w tym trybie znacznego przyspieszenia (dopal 3D), ale film od razu uruchamia sie w trybie pelnoekranowym i nie ma mozliwosci grzebac mysza w opcjach - prawdopodobnie zmieni sie to w kolejnej wersji.
To tyle na temat przyspieszania. Moze to komus pomoze.
Pozdrawiam.
Edit: Ktos sie moze zastanawiac co ma do wyswietlania filmow akcleracja 3D. Ano ma. M.in. bajery graficzne Visty na tym sie opieraja. Klasyczny obraz 2D jest traktowany jak 3D i moze dzieki temu korzystac ze sprzetowego wsparcia wspolczesnych kart graficznych - oczywiscie pisze po laicku i w znacznym uproszczeniu...
 
Ostatnia edycja:

Marko2

New member
Ze stronki www.k-litemegacodecpack.com lub www.komputerswiat.pl pobierz zestaw kodeków o nazwie K-Lite Mega Codec Pack (koniecznie Mega,nie może być K-Lite Codec Pack).Instalując kodek trzy razy klikasz Next gdy się ukaże okno konfiguracji Setup K-Lite Mega Codec Pack wybieramy opcję Profile 2 Playback Only i klikamy NeXt.Szukamy sekcji Speakers Setup gdzie zaznaczamy głośniki jakie mamy w swoim PC np.stereo2+subwoofer.Klikamy OK i kodeki integrują się z naszym komputerem.Ja nie mam żadnych problemów z oglądaniem filmów HD.Na początek proponuję krótkie darmowe próbki ze strony www.apple.com/quicktime/guide/hd Dużo filmów masz na torrentach btjunkie.org i isohunt.com.Otwierasz torrenta i wpisujesz w wyszukiwarce : HD i po chwili masz całą ofertę.I jeszcze jedno-w tym zestawie kodeków jest odtwarzacz Media Player,który bardzo dobrze sobie radzi z HD.Dobrze się też spisuje All Player i SubEditPlayer.Przyjemnego oglądania.W razie niejasności pisz : marko723@wp.pl Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

Marko2

New member
Marko2 napisał:
Ze stronki www.k-litemegacodecpack.com lub www.komputerswiat.pl pobierz zestaw kodeków o nazwie K-Lite Mega Codec Pack (koniecznie Mega,nie może być K-Lite Codec Pack).Instalując kodek trzy razy klikasz Next gdy się ukaże okno konfiguracji Setup K-Lite Mega Codec Pack wybieramy opcję Profile 2 Playback Only i klikamy NeXt.Szukamy sekcji Speakers Setup gdzie zaznaczamy głośniki jakie mamy w swoim PC np.stereo2+subwoofer.Klikamy OK i kodeki integrują się z naszym komputerem.Ja nie mam żadnych problemów z oglądaniem filmów HD.Na początek proponuję krótkie darmowe próbki ze strony www.apple.com/quicktime/guide/hd Dużo filmów masz na torrentach btjunkie.org i isohunt.com.Otwierasz torrenta i wpisujesz w wyszukiwarce : HD i po chwili masz całą ofertę.I jeszcze jedno-w tym zestawie kodeków jest odtwarzacz Media Player,który bardzo dobrze sobie radzi z HD.Dobrze się też spisuje All Player i SubEditPlayer.Przyjemnego oglądania.W razie niejasności pisz :marko723@wp.pl Pozdrawiam !!!
 
Ostatnia edycja:

Marko2

New member
Na www.apple.com/quicktime/guide/hd pokazały się dwie nowe próbki HD King Lines Trailer oraz BBC Motion Gallery presents CCTV.( w rozdzielczości 480p,720p,1080p-do wyboru).Polecam,szczególnie jeżeli chcemy sprawdzić jak nam się sprawuje sprzęt.Właśnie ściągnąłęm i u mnie odbiera bez problemu nawet 1080p.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Witam, nie moge poradzić sobie z odtw. hd więc prosze pomóżcie mi i napiście czy na procku athlon xp 2500 (podkręcony na 3200) 512 ramu i słabej karcie graficznej Radeon 9000 jest szansa żeby bez większych zacięć poszedł film w hd (jeśli tak to w jakiej największej rożdz -1080 czy 720) i ew. jakie oprogramowanie (sterowniki itd. - odtwrzacz mam vlc), ściągnołem sobie demo z tej stronki aple którą tu polecacie ale strasznie mi przycina- i nie wiem czy to wina hardware czy brak sterowników
pozdrawiam
 

dominik666

New member
witam
Polecam program video lan player - chodzi znośnie - testowałem film w formacie mkv zużycie procesora 50% amd x2 4200 2g ram nvidia 8800gts 640mb ram

oczywiście 1080x1920

znośnie bo czasami film się szatkował - nie z powodu obciążenia ale z powodu jakości kopi... chyba :p
 

wykass1

New member
dominik666 napisał:
witam
Polecam program video lan player - chodzi znośnie - testowałem film w formacie mkv

a napisy dobrze ida z filmem? sprzęt mam niezły laptopa hp Amd turion 64x2 TL-52 1.60 ghz 1 giga ramu grafike Geforce go 6150 windows vista myslalem ze filmy w 720 p beda chodzic bez problemu 4 prison break z 3 serii w formacie mkv ( zajmuje troszke ponad giga) idzie bez problemu tymczasem juz 5 odcinek w tym samym formacie i tyle samo zajmujacy rozjezdza obraz z dzwiekiem na co zwrocili uwage koledzy wyzej. Dzieje sie tak w kazdym playerze oprcz VLC media player ale za to w nim napisy sie strasznie chrzania i nie sposob to poprawic. a dodam ze probowalem roznych kodekow i ustawien i niewiele daje z tego co widze na pasku ten vlc media player po prostu nie korzysta z tych kodekow dlatego sie nie tnie a zainstalowane mam k lite mega pack. I tu pytanie mozecie polecic jakis program o malych wymaganiach zeby dalo sie ogladac filmy w formacie mkv 720 p z napisami lub kodeki do tego celu? Ewentualnie czy dołożenie jednej kości ramu 1 giga cos pomoże czy to przez viste sie chrzani prosze pomożcie z gory dzieki za odpowiedzi
 

Camis

New member
Witam mam maly problem z plynnoscia materiału w 1080p...

Sciagnalem sample:

The.Fast.and.the.Furious.Tokyo.Drift.2006.1080p.HDDVD.x264-XSHD-SAMPLE.mkv

Odtwarza się ale brakuje plynosci, na oko idzie gdzieś 18-22 klatki na sekundę.

Odpalam film w Media Player Classic + ffdshow, a ja odpalę w coreavc 1.5 to jeszcze wolniej idzie.. Przy czym przy ffdshow wykorzystanie jednego rdzenia jest na 100%, a 2 na około 10%. To przy coreavc wykorzystuje 2 rdzenie po 50%...

Athlon x2 2500mhz, 1gb ram, geforce 6100 :D (czekam na 8800GT;])


Czy nie da rady żeby obraz płynie chodził ? Przecież proc obija się w 50% :/ Wiec co jest ? Może źle ustawienia ?


pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Procesor to główna siła dekodowania filmów, jedynie karta graf z dekodowaniem sprzętowym może pomóc.

Spróbuj VLC Player
 
Do góry