Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

Gollum

New member
no i znów ja
zamieniłem swoje poprzednie kodeki na CCCP i Haali. na chwilę obecną nie jest aż tak źle, tzn. nie tnie się aż tak, choć czasami też mam schizy i to wszystko widzę.
Co do playerów - rzeczywiście odnoszę wrażenie, że film puszczony w WMP9 działa płynniej, niż ten sam film w MPC. Jak wspomniano wyżej diabeł może tkwić w napisach, bo w WMP jakoś mi ich nie odtwarza i nie czuję spowolnień.
Napisy mam w 99% w formacie SRT i może jest to przyczyną. Czesto jest tak, że gdy się pojawiają na dole, film zwalnia. Przy napisach wkomponowanych w plik już tego nie zauważam.
Będę szukać dalej
 

Sochanus

New member
Tak sobie czytam co tu piszecie i nie powiem żebym nie był zaskoczony. Mam laptopa Dell latitude 620. Karte mam intelowską i jako że oczekuje na dostarczenie plazmy TH-42PV80P zacząłem zaopatrzać się w filmy HD (Wiem ze plazma to nie full HD). Jako że już troche czekam na tą plazme nie wytrzymałem i puściłem sobie kilka filmów na laptopie zarówno 720p jak i 1080p. Rozdzielczość matrycy to 1440/800 wszystko chodzi miodzio odtwarzam w windowsowym WMP9 mam kodeki CCCP (Matroska). Filmy odtwarzam albo z zewnętrznego dysku 8MB cash podłączonego przez usb (zawsze to szybciej niż z systemowego (inny kontroler)) albo z DVD. Procesor to p4 core 2 1,6Gh. Może spróbujcie wyświetlać obraz tylko na jednym źródle czyli tylko na telewizorze, zawsze to odciąży kartę. Jedyny problem jaki miałem to kiedy laptop był przełączony w tryb (Max Batery) wtedy procesor taktowany jest innym zegarem i automatycznie wszystko chodzi wolniej ale jak dam na Max Performance śmiga aż miło. Mam nadizeje że po D-SUBie na plaźmie będzie podobnie
 
Ostatnia edycja:

tribulus

New member
Problem z radeon 2600xt

Witam wszystkich! Sledze ten watek i wy,wysliłem sobie tak: mailem kompa do divx internetu i muzyki Athlon3200+ karta graficzna zintegrowana 64mb pamiec 1,250 mb plyta glowna asus k8v-mx . Zauwazylem ze na necie coraz wiecej filmow hd wiec zassalem sobie epoke lodwcowa 2 1080p no i odpalilem. wszytko smigało ok. niedawno kupilem plazme wiec postanowilem podłaćzyc kompa pod tv no i musialem wybrac grafike z dvi wybor padł na radeon 2600 xt 256mb i co i moja epoka lodowcowa 2 na tej grafice sie tnie!!!! stery najnowsz zainstalowane kodeki k-lite i kmplayer i kicha!! Nie rozumiem dlaczego ten problem - mial ktos podobnie??pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
Minimalna konfiguracja w/g setuni

Miałem kupę problemów z oglądaniem moich zbiorów. Noszenie lapka mnie nerwiło, rekodowanie do formatów PS3 było kosztowne (dodatkowe płyty DVD9) i nie zawsze rezultat był wart zachodu. Postanowiłem zbudować najtańszy możliwy PC do oglądania filmów HD.
Bazą była konfiguracja mojego lapka który daje sobie z tym radę bez problemowo.
Kupiłem w kolejności:
Pioneer DVR-215D - 90PLN
Celeron E1200 (dwurdzeniowy) - 98PLN
Zasilacz Fortron 400Watt - 35PLN
Pł.gł. Gigabyte GA-945GCM(X)-S2 + śledź audio cyfrowego - 150PLN
Pamięć Kingston 2x512 MB (800) - 53PLN
Obudowa Mustang Midi - 55PLN
Klawiatura - 12PLN
Dysk WD 500GB - 220PLN
Kabel Coaxial - 25PLN
Myszkę miałem.

Razem daje to 738PLN. Sumę tą można odchudzić znajdując zwykły kabel, który przepuści cyfrowe audio, mniejszy dysk, używany zwykły odtwarzacz DVD i klawiaturę z aktualnie używanego PC (po instalacji systemu mało przydatna) Płytkę można też kupić taniej na Alledrogo, ale ja akurat ten podzespół wolę kupować w sklepie.

Zastosowałem kodek AVCore 1.7.0.0 Pro i odtwarzacz MPClassic, a nieobsługiwane przez tą parę u mnie MPG-i odtwarzam Nero Playerem. Wyjście Video po D-subie na plazmę i Audio coaxialem na amplituner.

Sens tego postu jest taki, że do poprawnego odtwarzania wszelkich filmów HD wystarczy najtańszy procek dwurdzeniowy, wbudowana grafika i 1GB ramu.

Chiba, że ktoś potrzebuje zobaczyć cuda na ekranie, ale to już jego zmartwienie.
 
Ostatnia edycja:

PiotReG

New member
ar2 napisał:
Piszczcie na jakim procesorze płynnie oglądacie HD, może uda się nam dobrać "najwolnieszy" proc. który nie będzie się dławił.
Ja od kilku tygodni cieszę się następującą konfiguracją:

płyta główna: Gigabyte GA-MA78GM-S2H - chipset 780G
procesor: AMD 64 X2 4800+ (2500 GHz)
RAM:2x1 GB GoodRAM (dual)
zasilacz: Modecom FEEL 350W
HDD: 200 GB Samsung
Monitor: Samsung SyncMaster 940Fn (matryca MVA)
Napęd optyczny: na razie brak (padł mi właśnie czteroletni NEC 2500A - podpowiedzcie co teraz kupić???)

Zainstalowany soft:
ffdshow
Core AVC 1.7
AC3Filter 1.46
Matroska Splitter
MPClassic
BestPlayer 2.2

Po uruchomieniu zestawu nastąpił dosłowny opad szczęki. Wszystkie materiały HD, jakie udało mi się dotychczas zgromadzić idą bez najmniejszego zająknięcia, niezależnie od tego, czy jest to 720p, czy też 1080p. Przy użyciu Core AVC procesor jest obciążony w ok. 50% (mkv 1080p). Przy użyciu dekodera Cyberlinka z pakietu PDVD 8 obciążenie procka na tym samym materiale spada do ok 30%, ale obraz jest zdecydowanie gorszy, odnoszę wrażenie spadku płynności, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Cały sprzęt pracuje oczywiście na swoich domyślnych ustawieniach, nie próbowałem nic podkręcać, na razie nie ma takiej potrzeby :)

Konfigurację tą można z powodzeniem polecić do budowy komputera HTPC. Płyta główna to standard microATX, posiada na pokładzie gniazdo HDMI (obsługujące HDCP), jak również wyjście SPDiF TOSLINK. Jak działa audio na płycie na razie nie wiem, używam bowiem starej dźwiękówki Herculesa Fortissimo III (to tak z przyzwyczajenia). Boxowy wentylator na procku kręci się z prędkością 1800 RPM, co czyni go praktycznie niesłyszalnym. Mimo to temperatura procesora w idlu to 34 stopnie, w stresie ok. 41.

Może ta krótka opinia komuś się przyda.
 
Ostatnia edycja:

htw

New member
Witam

dołącze do rozmowy :
kupiłem sobie ostatnio nowy telewizorek samsunga 551P2 32 cale podpiełem kabelkiem DIV - HDMI wszystko pieknie cacy , komputerek tez niczego sobie
q6600 skrecony na 2.8, 4 GB ramu - 1000 mhz szybki dysk wszystko pieknie frówa a po pierwszym podlaczeniu ja patrze a filmik mi zaczyna ciac ;/ i to nie wazne czy 1080 czy 720 lekkie przywieszki a raczej strata na płynnosci. Wiec zaczełem kombinowac imzna kodekod pozniej instalacja coreavc itp - nic nie pomagało .... wkoncu sie wkurzyłem i zaczełem obserwowac menedzer zadań i co wyszło ? okazało sie ze proces dwm.exe odpowiedzialny za aero w viscie powodował wszystkie problemy po zmianie z aero na klasyczny windows problem płynnosci zniknoł - nie wiem czy odkrywam ameryke czy nie ale dla informacji wolalem sie podzielic ta informacją - moze sie komus przyda ... :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Instalacja Kodeków

Dla osób mających wolne maszyny, a chcących płynnie odtwarzać filmy HD proponuję taką instalację:
- na czystym systemie (tzn. z odinstalowanymi wszystkimi kodekami) z pakietu Matroska_Full_pack instalujemy VSF filter - resztę odhaczamy.
To nam odtworzy napisy.
- następnie instalujemy Core AVC edition profesjonal ( u mnie 1.7.0.0)
całość z Haali Media Splitterem
- do odtwarzania używamy Media Player Classic
To załatwia sprawę płynności przynajmniej na maszynach dwurdzeniowych, nawet ze słabymi kartami grafiki.

Podczas prób innej instalacji np klitecodecspack, lub ffdshow filtrów nie uzyskałem płynności.
 

honecker

New member
witam
Testując kilka playerów pod kątem odtwarzania filmów HD zauważyłem że KMPlayer obciąża tylko drugi rdzeń procesora,
obciażenie pierwszego ok. 1-5 %. W innych odtwarzaczach jest ono równomierne. Jaka może być tego przyczyna.
W ustawiniach KMPLayera nie znalazłem rozwiązania
 

founder

New member
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum. Mam kilka problemów z wyświetlaniem filmów (nie tylko tych w jakości HD), z którymi nie mogę sobie poradzić. Korzystam z KMPlayera, moja konfiguracja sprzętowa to Dual Core Pentium D 3GHz, 2 GB pamięci, karta ASUS EAH3870, wszystko na Win Vista 32-bit. Wydawało mi się, że taki zestaw wystarcza do płynnego odtwarzania filmów HD... :( Gdy w KMPlayerze ustawiam Video Zaawansowane/Jakość 3Ghz to mam lekki slideshow na filmach 720p (1080 nie da się oglądać). Gdy ustawiam jakość 1GHz, to filmy 720p idą dobrze, ale te 1080p zarywają, no i dźwięk się rwie. Jak powinienem ustawić KMPlayera żeby to dobrze szło? Mam tych kodeków trochę powgrywanych, z których powinienem skorzystać i na jakich ustawieniach? A może da się jakoś ustawić sprzętową akcelerację obrazu na tej karcie? Drugi problem to taki, że gdy ustawię generator video w KMPlayerze na któryś z Direct 3D (co mi daje najlepszą jakość obrazu) i próbuję wyświetlać film jednocześnie na monitorze i projektorze (mam w Catalyst klonowanie ekranów ustawione), to na projektorze nie widzę napisów pod filmami, a na monitorze owszem. Mało tego: proporcje ekranu zmieniam na monitorze (co widać) i gdy otwieram menu w KMPlayerze to też to widzę na monitorze, a na obrazie wyświetlanym z projektora nic się nie dzieje - po prostu leci film. Zauważyłem, że gdy w Catalyst zmieniam mapowanie ekranów, to wtedy napisy widać na projektorze, a na monitorze nie. Czy ktoś z szanownego grona miał podobne problemy? Jak mogę to rozwiązać zostając przy generatorze Direct 3D? Czy muszę wybrać po prostu inny generator wyświetlania, co mi da w efekcie gorszą jakość? Przykładowo na generatorze Haali jest OK, ale widać charakterystyczne linie, jakby przezroczyste, przecinające ekran w pionie i poziomie - nie mogę sobie z nimi poradzić. Bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

tyszu

New member
Chłopaki pomocy !!

Witam,

Zaznaczam, że w rzeczach o których tutaj rozmawiacie jestem lejek ;)

Potrzebuję jednoznacznej opinii o zaistniałej w moim przypadku sytuacji:

Telewizor - 32'' LG Scarlett
Komputer:

Amd 4200+ Dual Core 2,21 GHz
1 GB RAM
Dysk SATAII
Karta Graf: GeForce 8500GT - 256MB Ram
Karta dźwiękowa: - 5.1 zintegrowana.



Komputer jest połączony z TV za pomocą kabelka DVI - HDMI, wpięte to to jest w gniazdo HDMI1, opisane jako HDMI1(DVI).
Problem Zaczyna się jak chcę na telewizorze obejrzeć jakiegokolwiek najzwyklejszego divx'a, Obraz skacze, a ściślej ujmując ma ledwo zauważalne "przycięcia" co mniej-więcej 1 sekundę. Dźwięk raz na jakiś czas przycina się, efekt taki jak by na sekundę się płyta zacięła.
Testowane tryby wyświetlania to 1080 i 720, sytuacja występuje w obu. Próbowałem ustawić telewizor jako jedyne urządzenie wyświetlające, niestety nie zauważyłem żadnej poprawy. Natomiast na monitorze wszystko śmiga ok.

No i na koniec pytanie. Czy to możliwe, żeby komp w obecnej konfiguracji był za słaby, żeby wyświetlić obraz o takiej rozdzielczości??
Może ktoś ma pomysł w jaki sposób sprawdzić dlaczego i co się nie wyrabia ?

Jeśli opis zawiera za mało szczegółów to proszę o pytania dodatkowe.

Z góry dzięki za pomoc.

PS: Trochę zamotane jak dla mnie są działy na forum, więc jak post poleciał nie w to miejsce co trzeba, to serdecznie przepraszam.
 

wanderer

New member
Podobno kodek packi Matroski pomagają .Jest tego na necie troche, wpisać w google,powinno być.


Problem kolegi wyżej to może być za slaba karta graf. ASUS EAH3870 - nie sądze ,aby była to karta odpowiednia do HD filmów. Niestety,w tym przyapdku wszystkie podzespoly komp musza być w maire równe. Nie da się "podciągnąć" kompa dodając np 1 GB Ram,a mając slabą karte graf. ,to tak nie chodzi,ale to moja opinia i nie każdy musi się zgadzać.
 

Greystone

New member
@founder: Kolego, ja korzystam z KMPlayera pod Vistą. Przy standardowych ustawieniach rzeczywiście krzaczy, nawet na normalu. Masz rację - musisz zmienić generator wideo. Dla Visty jest dedykowany - generator (opisany jako "tylko Vista") i na nim wszystko śmiga pięknie (a na jakim sprzęcie - patrz stopka).

BTW. Mały off-topic: W KMPlayerze przy ustawieniu normal lub jakość przy filmach 720p wciśnij ctrl+F3 żeby włączyć Basic Sharpen Filter. Poprawia zaj*****ście jakość filmów. Działa też przy 1080p ale różnicy nie widać jak na 720p po za spadkiem wydajności ;)
 

revenq

New member
Mój komp:
Athlon 2000+
1 gb ram
Geforce 6600

Ściągnąłem trailer Starcrafta 2 rozdzielczość 1280x544 WMV
O ile obraz działa ok (jest lekki spadek fps, ale się nie tnie) o tyle dźwięk tnie niemiłosiernie. Właściwie kiedy jest spadek fps, to i dzwiek tnie. Jak jest płynnie to dźwięk nie przerywa. Próbowałem na cinemaplayerze i CyberLink PowerDVD 8 z wsparciem sprzętowym, efekt prawie ten sam (chyba w power dvd odrobinke płynniej).
Jeśli znacie jakies inne programy/kodeki, które mogą to upłynnić to prosze o podanie
Kodeki mam z jakiejś paczki (zazwyczaj oddtwarza ffdshow, przy tym pliku nie wiem co)
 

Lord Rayden

New member
Zestaw do HD

Proszę o ocenę przyszłego zestawu do filmów HD :

Procesor [775] Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB BOX (ewentualnie procek 3 GHz)
Chłodzenie procesora - box wystarczy, ustawi sie na opcje silent
Płyta główna [INT][775] Płyta Asus P5E-V HDMI ATX VGA
Pamięć DDR2 2x1GB PC8500 1066MHz OCZ SLI Ready EPP CL5 OCZ2N1066SR2GK
Karta grafiki - jest zintegrowana, intel x3500, wspomaga dekodowanie BD, HD DVD, mpeg2 i mpeg4 w profilu 4.1, wywala tez dzwiek po hdmi
Dysk twardy - Samsung HD 753 LJSATA 2 500 GB
Nagrywarka CD/DVD - na początek Pioneer 215, potem Blue ray
Karta dźwiękowa integra analogowe wyjscie 5,1, cyfrowe, optyczne,

Czy wystarczy do odtwarzania 1080p (mkv, ts, w końcu Blue Ray) tylko procek i opłyta z HDMI czy jednak potrzebna jest jakaś karta graficzna ze wspomaganiuem HD ? Czy karty zewn. lepiej sprawdzają się w HD czy też wystarczy jak procek się zajmie robotą ?
 

djpuzia

New member
Witam!
Mam pytanie, jakie najlepiej zainstalować kodeki pod oglądanie HDTV, głównie chodzi mi o oglądanie kanałów HBO HD, Canal + SportHD i Canal + FilmHD. W tej chwili używam kodeków cyberlinka i jak oglądam jeden kanał HD obraz idzie płynnie, ale jak przełącze na jakiś inny kanał HD, to strasznie tnie i pomaga dopiero ponowne uruchomienie programu do odbioru TV na kartach DVB.
Mój sprzęt to:
- procesor AMD ATHLON X2 4850+
- płyta główna ASUS M3A-H/HDMI AMD 780G ze zintegrowaną grfiką ATI 3200HD
- 2 x 1GB 800MHz RAMu
- karta TV SkyStar HD2
- system Vista
Bardzo proszę o pomoc
 

tomek67

New member
wanderer napisał:
Problem kolegi wyżej to może być za slaba karta graf. ASUS EAH3870 - nie sądze ,aby była to karta odpowiednia do HD filmów.
Wszystkie nowe karty ATI już sobie radzą z HDTV.
Na kompie z pracy mam ATI 3450 (poniżej 100zł !!),
filmy Blue Ray chodzą super.
Zero zacięć.
 

maxus3000

New member
na Windos XP polecam matroska pack // w google poszukac .

A konfiguracja kompa (najtanszego) ktory spokojnie udzwignie 1080p :

dwurdzeniowy athlon : 200zl
plyta glowna (jakas srednia) : 120zl
2gb ram : 100zl
dysk twardy ok 400gb : 150zl
karta graf. radeon HD 2600 pro : 100zl
obudowa + zasilacz : 150zl

Łacznie ok . 800zl . Ta karta swietnie sobie radzi z filmami w HD wiec nie bedzie z nimi zadnych klopotow nawet w 1080p
 

masxxl

New member
Nawet za drogo. Procek o 50 zł tańszy starczy, 1 gb ramu też, pł. gł. ok, karta graf. jakaś za 80 zł z wyjsciem DVI. I kodek płatny Core avc pro.
 
Do góry