Pomóżcie w wyborze 75cali

radoskur

New member
Poczekaj jeszcze do połowy marca. Pojawi się Xiaomi Mi TV Q1 75". Matryca VA 120Hz, FALD, HDMI 2.1, Android 10 z obsługą AV1. W przedsprzedaży ma być po 999 euro, potem 1299 euro. Do 6000zł w 75" może okazać się całkiem rozsądnym wyborem. Oczywiście testów jeszcze nigdzie nie ma - ale pewnie niebawem się pojawią.
 

Bedistofeles

New member
No słyszałem o tym, jednak nie wiem, czy wytrzymam do połowy marca w domu bez tv;)



Poczekaj jeszcze do połowy marca. Pojawi się Xiaomi Mi TV Q1 75". Matryca VA 120Hz, FALD, HDMI 2.1, Android 10 z obsługą AV1. W przedsprzedaży ma być po 999 euro, potem 1299 euro. Do 6000zł w 75" może okazać się całkiem rozsądnym wyborem. Oczywiście testów jeszcze nigdzie nie ma - ale pewnie niebawem się pojawią.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przepraszam , w jakiej przekątnej masz telewizor , z którego głównie korzystasz ?

Pytam , ponieważ doradzasz przekątną 65" do odległości 4m , która jest zdecydowanie za mała.
Na papierze może wyglada korzystnie ,ale w trakcie oglądania już nie .

Ja nie robię kina w domu i mam TV 49XH9505, do odległości 3 m. Kolega ma 65 cali do 4 m i jego oraz moim zdaniem jest to optium przy jakosći sygnału jaki obecnie jest standardem w naszym kraju, czyli ogólnie słabym. Momo, ze te TV śiwtnie skalują obraz.

Może Ty wybrałbyć 85 cali ale każdy ma swoje preferencje. Dla mnie to nie jest do zaakceptowania chyba, że miałbym oddzielny pokój telewozyjno-kinowy. Kwestia smaku:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do kina 85" z 4m też nie bardzo ; ) Szczególnie, że filmy są w formacie 21:9, czyli z tych 80", robi się o wiele mniejsza powierzchnia wizyjna.
Przy tej odległości, opti jest 80-85", do wiadomości, seriali, ot, codziennego użytkowania.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
4m tylko i wyłącznie 85 ja mam 3 metry i mam 65 xh9505 i jest mało i chętnie bym wziol 85 tylko czekam na zmianę mieszkania :)
 

Petru23

Banned
niech każdy wypowiada się za siebie samego. Ja mam 55" i nie wyobrażam sobie więcej. Ogładam 2-4m głownie treści do 1080.

I to jest najważniejsze w wyborze rozmiaru - co będziemy oglądać. Bo jak tylko 4k ile się zmieści, ale jeśli normalną telewizję to bym nie szalał z rozmairem.

Poza tym im większy TV tym wyższa cena. Nie widze sensu kupować aby był jak największy rezygnując praktycznie ze wszytskiego innego, jak przede wszytskim jakość tego obrazu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętam takie dyskusje 6-10 lat temu. Idento.
Mało tego, pamiętam, jak przekonywałem do 52", potem 65" itd. ale zawsze powtarzałem, że do takich odległości, powinna być większa przekątna.
Jeszcze jak miałem plazmy czy pierwsze 50", powtarzałem, że to malizna.

Zwyczajnie po ludzku, wystarczy zasiąść w fotelu i samemu się przekonać.
Przesadą byłoby 130", tu i owszem, tylko wrażenia kinowe, ale do tv?
Świetny stosunek odległości do wielkości, nie za duży, nie za mały.

Teraz oglądam HBO, sygnał z kablówki. Świetnie się ogląda, nie jest to 4K naturalnie, a nawet dobre FHD, ale generalnie ma się do czego przyczepić. Liczy się treść, a ta jest wyświetlana dobrze, nie męczy, nie irytuje.
Natomiast przekątna, płynność, kolorystyka czy jasność? Bez zastrzeżeń, jest przyjemność. Wrażenie całe robi przekątna, dobrze się to ogląda i tyle.
Tzw. premium, przy tym sygnale nie wiele by wniósł, co najwyżej czerń lepszą, pozbycie się co najwyżej cloudingu, czy bandingu, ale to i tak przy konkretnych warunkach, które nie występują często.

Co do jakości samego obrazu, to jeżeli coś żle wygląda na 85", żle będzie wyglądać też na 65".
Tutaj trzeba by zestawić 43" do takiej 85" i owszem, mała przekątna zniweluje każdą niedoskonałość.
Sam oglądam wszystko jak leci, nie ma znaczenia, czy to jest 4K, czy SD.
Wiem, że tą samą jakość miałbym na tzw. premium tv, ale w mniejszej przekątnej, więc wybieram większą. Natomiast trudno dzisiaj o złej klasy sygnał (pomijając kablówkę), wszystko od YT począwszy, poprzez Netflixa, kończąc na gęstych plikach 4K/Atmos wygląda świetnie.

Naturalnie, niech każdy bierze co chce, to jasna sprawa.
Wiem ile osób przez te lata dziękowało za przekonanie do większej, jak zamierzonej przekątnej. Dziś, każdy jak jeden mąż, chętnie by podmienił taką 80" na coś większego.

Doszukiwanie się z lupą różnic, w kontekście obecnych 85", nie specjalnie ma większy sens i znaczenie. Sam kalibrowałem, szukałem różnic, zestawiałem, plansze testowe, pomiary, a dziś uważam, że i tak, po tygodniu, zapominamy o drobnych niedoskonałościach technologii, za to cieszymy się dużą przekątną i wrażeniami jakie daje. No chyba, że ktoś kupuje najniższy model, ale nie o tym mowa.

Mam pełną świadomość wad/zalet wszystkich tv, a miałem ich kilkanaście i wiem jedno, rozmiar, rekompensuje wszystkie zalety (których nie jest tak wiele) w mniejszych tv, ale wyższej klasy.
Oleda jedynie uważam, za realną konkurencje.

Oczywiście moje prywatne zdanie i to tylko na bazie praktyki.
Nie każdy musi się zgadzać, ale to już nie moja brożka.
Ja uważam, że wiele osób błądzi, widać to po pytaniach, dylematach.
Przeraża ich duża przekątna, która i tak z 4m znika. Ja to rozumiem, jak ktoś siedział całe życie na 43", to ciężko mu nagle wskoczyć na 85", ale ta przekątna nie ma nic wspólnego z 120" z projektora. 85", to dalej zwyczajny tv i nic wielkiego.
 
Ostatnia edycja:

piotrek37

New member
Dołóż kilka stówek i kup LG 82UN85003. Jest na matrycy VA. Jednak ja osobiście kupiłbym SONY 75XH9096. Tutaj masz zapewnioną wysoką jakosć za w miarę rozsądne pieniędze.

przestrzegam przed tv sony tam jest marne chłodzenie podświetlenia led czego skutkiem jest ich wypalanie,wiem co mówie.pozdrawiam
 

Petru23

Banned
Rozwiń proszę, bo mnie to niezmiernie ciekawi. Poprzedni egz pulsował światłem na jasnym po "rozgrzaniu". A i po dyskusji odnośnie zewnętrznego zasilacza w 49" sam doszedłem do wniosku, że może być problem z chłodzeniem.
 
Ostatnia edycja:

Bedistofeles

New member
No fakt, raczej w to 65" nie będę celował, tylko 75". Niestety na więcej nie ma miejsca, ale chyba to już będzie ok z tych 4m.
No to może teraz kilka propozycji fajnego 75cali do ok 5k, nie musi miec 100hz ani hdmi2.1 jak początkowo myślałem. Doszedłem do wniosku, że tego nie wykorzystam. Zależy mi na jakości obrazu.
 

piotrek37

New member
Rozwiń proszę, bo mnie to niezmiernie ciekawi. Poprzedni egz pulsował światłem na jasnym po "rozgrzaniu". A i po dyskusji odnośnie zewnętrznego zasilacza w 49" sam doszedłem do wniosku, że może być problem z chłodzeniem.


Miesiąc temu robiłem swojego 65w855c sony bravia, czerwona migająca dioda 4 razy, podświetlenie Led padło po 2 latach, znajomy serwisant który mi wymieniał podświetlenie wcale się nie dziwił że Ledy się wypaliły, naprawia sony na codzień i mówił że nie ma dobrego chłodzenia i temperatura niszczy podświetlenie. Nigdy SONY.
 

Petru23

Banned
No dobra, ale co model to inna konstrukcja obudowy, inna cyrkulacja także nie wrzucałbym wszystkich modeli do jednego worka.
 

Bedistofeles

New member


Ok, dzięki za propozycje. Tego LG rozważałem od początku. Masz jakieś doświadczenia z nim związane, skoro go poleciłeś, zakładam, że miałeś okazję go widzieć na żywo.
 

Petru23

Banned
Mailem nano903 w 55". Nie wart 4k w tym rozmiarze. Ale również bdb tv, kolory lepsze niż na xh90 moim zdaniem z racji IPS. Ale mój chyba byl jakiś wadliwy, bo obraz mi drżał przy ruchu.

Wiele zależy od ceny, bo to przej pryzmat właśnie niej oceniany tv. Wykluczajac drżenia to kwestia gustu. Jak na 3050 czyli tyle, ile ja dałem za 55 to super. Za 4k już średnio, hx940 chyba lepszy
 
Do góry