Pomóżcie w wyborze 75cali

Bedistofeles

New member
Cześć, stoję przed następującym dylematem. Z uwagi na odległość wypoczynku od tv, jestem chyba skazany na 75 cali. Odległość ta to ok 4-4,5m. Szczerze przyznam, że nie przewidzialem tego przy projektowaniu wnętrza. Nie znam się zbyt dobrze na telewizorach, a nie chcialbym kupić bubla, dlatego chciałem prosić Was o poradę, co wybrać. Nie chcę wydawac za dużo bo mnie trochę wykonczenie mieszkania zjadlo. Najchetniej wydalbym 5-6 tys zl. Jezeli da sie cos rozsadnego dostac w tych pieniadzach. Przeznaczenie: netflix, ogladanie tv, filmów z pen drive lub innego nosnika (nie płyty), konsola xbox one s. Czyli taki mix;) nie zalezy mi na kątach bo raczej ogladalbym tylko na wprost, bardziej zalezy mi żeby czern była czarna a nie szara, żeby nie bylo cloudingu i smuzenia w grach czy sporcie. Myslalem o lg 75UN85003LA - jednak poczytalem o nim na tym forum i zwatpilem w ten wybór. Proszę o porady, może wiecie o jakiś promocjach wartych uwagi... Z góry bardzo dziękuję.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dołóż kilka stówek i kup LG 82UN85003. Jest na matrycy VA. Jednak ja osobiście kupiłbym SONY 75XH9096. Tutaj masz zapewnioną wysoką jakosć za w miarę rozsądne pieniędze.
 

Petru23

Banned
4-4,5m można pomyśleć o 65 dzięki czemu kupimy po prosty lepszy TV. Jeśli jednak 75 to slav7 zamknął temat telewizora.

Aha, clouding o ile można to tak nazwać będzie widoczny na ciemnych scenach z racji strefowego zarządzania podświetlaniem. Kręcące się kółko YT ciekawe rzeczy robi z obrazem :) ale jest to jak najbardziej do zaakceptowania, bo jak jest obraz na ekranie to tego nie widać.

Ale np ma ciemnym ekranie znaczek H (History) rozświetlił się wraz z pięknym prostokątem w rogu ekranu
 
Ostatnia edycja:

Bedistofeles

New member
4-4,5m można pomyśleć o 65 dzięki czemu kupimy po prosty lepszy TV. Jeśli jednak 75 to slav7 zamknął temat telewizora.

Aha, clouding o ile można to tak nazwać będzie widoczny na ciemnych scenach z racji strefowego zarządzania podświetlaniem. Kręcące się kółko YT ciekawe rzeczy robi z obrazem :) ale jest to jak najbardziej do zaakceptowania, bo jak jest obraz na ekranie to tego nie widać.

Ale np ma ciemnym ekranie znaczek H (History) rozświetlił się wraz z pięknym prostokątem w rogu ekranu

Mówisz, że 65 da rade?
 

Petru23

Banned
Sam musisz zdecydować. Ja mam 55" do 4m i więcej mi nie potrzeba. Ale zaraz się zleca tacy, co stwierdza ze 80 minimum być musi. Także sam widzisz...
Poza tym wolę mniejszy a lepszy obraz niż duży i badziewny. Jakoś bardziej zależy mi na zaspokojeniu własnych potrzeb niz wzbudzenie zazdrości, dowartościowania się itp. Na miarę potrzeb i materiału źródłowego.

Poza tym jedna kwesta. Aktualne kalkulatory nie są dla telewizorów 4k a dla treści 4k na nich wyświetlanych. Odpowiedź sobie ile tych 4k będzie a ile będzie słabszego materiału jak np większość z Netflix, YT czy tv ;)
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Z 4 m 65 cali też będzie ok. W 65 clach mozęsz śmiało sięgać po SONY 65XH9505 lub tańszy XH9096.
 

Bedistofeles

New member
Hmmm trochę wzbudziliście we mnie nadzieję, że będę mógł cieszyć się dobrym tv za rozsądną cenę:) Może w 5 000 sie uda zamknąć;) Pomyślałem też, że można trochę zredukować odległość w trakcie jakiegoś seansu przy pomocy czegoś takiego: abb24.pl/Dlugi-64cm-UCHWYT-WIESZAK-DO-TELEWIZORA-TV-VX-200-p76/?ref=Google+Merchant+Center&gclid=CjwKCAiAjeSABhAPEiwAqfxURY_nfLHseE04tGn772RD0HDnig0uCJEEyKU8MmiM_YLiQbaeyh9HbxoCrMIQAvD_BwE
Co o tym myślicie? Może ktoś poleci coś dobrej jakości o podobnych lub lepszych właściwościach?
 

Bedistofeles

New member
Sam musisz zdecydować. Ja mam 55" do 4m i więcej mi nie potrzeba. Ale zaraz się zleca tacy, co stwierdza ze 80 minimum być musi. Także sam widzisz...
Poza tym wolę mniejszy a lepszy obraz niż duży i badziewny. Jakoś bardziej zależy mi na zaspokojeniu własnych potrzeb niz wzbudzenie zazdrości, dowartościowania się itp. Na miarę potrzeb i materiału źródłowego.

Poza tym jedna kwesta. Aktualne kalkulatory nie są dla telewizorów 4k a dla treści 4k na nich wyświetlanych. Odpowiedź sobie ile tych 4k będzie a ile będzie słabszego materiału jak np większość z Netflix, YT czy tv ;)


Ja chyba też jednak wolę mieć lepszy wyświetlacz - czerń, odświeżanie itp. zamiast wielkości słabej jakości:) dzięki
 

SDman

Banned
HISENSE LED 65U8QF, szkoda że wczoraj ktoś go kupił bo dzisiaj byłem w sklepie i w końcu bym go ocenił. 4600 + coś = rabat 500 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz brać spokojnie Twój pierwszy pomysł - LG 675UN85003.
Będziesz miał sprawdzony i skalibrowany ( dla niebieskich) przed wysyłką.
Masz jeszcze w podobnej cenie Philipsa 75 PUS8505 .
I też masz dodatkowo z pakietem gratisów.

Masz dużą odległość - więc każdy cal na wagę złota, bo czy masz tylko jedne, a i radość filmowa jest zdecydowanie większa.
 

Bedistofeles

New member
Możesz brać spokojnie Twój pierwszy pomysł - LG 675UN85003.
Będziesz miał sprawdzony i skalibrowany ( dla niebieskich) przed wysyłką.
Masz jeszcze w podobnej cenie Philipsa 75 PUS8505 .
I też masz dodatkowo z pakietem gratisów.

Masz dużą odległość - więc każdy cal na wagę złota, bo czy masz tylko jedne, a i radość filmowa jest zdecydowanie większa.


Mówisz, że ten LG będzie ok? Matryca IPS, obawiam się o słąbą czerń.

Ten Philips ma tylko 50hz...
 

Petru23

Banned
Ten lg w niczym lepszy od xh90 nie będzie. Jedynie kąty widzenia.
Philipsa bierz jak chcesz dołączyć do wątku o nim i badzie wym obrazie

HISENSE LED 65U8QF, szkoda że wczoraj ktoś go kupił bo dzisiaj byłem w sklepie i w końcu bym go ocenił. 4600 + coś = rabat 500 zł.

Bardzo mnie zaciekawił ten model ale niestety na av wpisy że stycznia mnie zniechęciły. Jednak wciąż zrywki i skalowanie poniżej fhd troszkę leży... Ale z papierka super.
 
Ostatnia edycja:

Bedistofeles

New member
Ten lg w niczym lepszy od xh90 nie będzie. Jedynie kąty widzenia.
Philipsa bierz jak chcesz dołączyć do wątku o nim i badzie wym obrazie

No ok ja się domyślam, że w niczym lepszy nie będzie LG za 5000 75 cali od Sony za 7000. Bardziej mnie zastanawia, czy ten LG będzie dużo gorszy? Bo wolałbym mieć 2k w kieszeni jeżeli miałbym być zadowolony z tego LG też. Ale obawiam się o czerń...


Phlips ma 50hz więc odpada
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Pisdałem już, ze model 82UN85003 jest na matrycy VA więc z czernią nie będzie problemu i na taki bym się zdecydował. Cena też jest ok. Będzie miał nieco gorsze skalowanie od SONY XH90 czy tym bardziej od XH9505.
 

Bedistofeles

New member
Pisdałem już, ze model 82UN85003 jest na matrycy VA więc z czernią nie będzie problemu i na taki bym się zdecydował. Cena też jest ok. Będzie miał nieco gorsze skalowanie od SONY XH90 czy tym bardziej od XH9505.


Problem w tym, że wnęka na tv to 180 cm... :/ tak bym brał w ciemno
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele które CI podałem .
- Sony 75Xh90
- LG 75UN85003
- Samsung 75Q70
 

Bedistofeles

New member
Zacząłem czytać i myśleć, czy na pewno potrzebuję hdmi 2.1. Zawsze gralem na konsoli na hdmi 2.0 i nie narzekam a maniakiem nie jestem. Gram głównie towarzysko fifa, czasem jakis medal albo gta. Wiec hdmi 2.1 chyba nie wykorzystam. 100hz...a mozr lepiej 50/60 bz dobryn uplynniaczem. W filmach i serialach i tak 100 hz nie wykorzystam. To moze ktos poleci jakis naprawde fajny tv 75 cali do 5000 (moze ciut wiecej) z fajną funkcjonalnoscia i bardzo ladnym obrazem (czern, hdr10+, dolby vision). Na dzwieku mi tak nie zalezy bo mamam kolumny! Z gory dziękuję:)
 
A ja polecam przejść się do euro czy media jak jest taka możliwości i samemu rzucić okiem czy 65 wystarczy czy 75 albo się zaraz okaże że jednak 85 z takiej odległości. Nikomu nie bronie kupienia 55/65 i oglądaniu tego z 4 metrów - kto co lubi ;) A co do TV - wariant budżetowy to na pewno LG UN85. Wariant super to Samsung Q80T lub Sony XH9096/XH9095( kwestia czy zależy Ci na HDMI 2.1)
 

pantomima

Banned
Z 4 m 65 cali też będzie ok. W 65 clach mozęsz śmiało sięgać po SONY 65XH9505 lub tańszy XH9096.

Przepraszam , w jakiej przekątnej masz telewizor , z którego głównie korzystasz ?

Pytam , ponieważ doradzasz przekątną 65" do odległości 4m , która jest zdecydowanie za mała.
Na papierze może wyglada korzystnie ,ale w trakcie oglądania już nie .
 
Do góry