Pomoc w wyborze dobrej jakość TV - rozmiar około 75-80''

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 75PML9506 jest dla członków forum za 8999 zł z pełnym pakietem.
https://www.ceneo.pl/109943022 - ceny już podnieśli
Różnica jest taka, że Sony dopiero wchodzi w sferę Mini led i życzy sobie kasą za nowości.
Philips wcześniej załapał się na trend potrzeby w tej technologii.
Podobnie jak TCL - który ma już czwartą generację mini led.
Dlatego może sobie pozwolić na skonsumowanie odkryć w ilości sprzedaży.
W tej klasie cenowej masz 75PML9506 i 75C835 TCLa.
Jak dopłacisz ciut to masz najwyższe modele nna rynku
  • TCL 75C935 za 10,499 zł
  • Philips 75PML9636 za 10.499 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów.
 

muminix

Member
Philips 75PML9506 jest dla członków forum za 8999 zł z pełnym pakietem.
https://www.ceneo.pl/109943022 - ceny już podnieśli
Różnica jest taka, że Sony dopiero wchodzi w sferę Mini led i życzy sobie kasą za nowości.
Philips wcześniej załapał się na trend potrzeby w tej technologii.
Podobnie jak TCL - który ma już czwartą generację mini led.
Dlatego może sobie pozwolić na skonsumowanie odkryć w ilości sprzedaży.
W tej klasie cenowej masz 75PML9506 i 75C835 TCLa.
Jak dopłacisz ciut to masz najwyższe modele nna rynku
  • TCL 75C935 za 10,499 zł
  • Philips 75PML9636 za 10.499 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów.
jaki to pakiet gratisów?
masz jakiś link do swojego sklepu?
 

muminix

Member
Ciekawa jest też opcja z Samsunga, ale model 8k. Model QE75QN800B jest za 14999 zł, ale kupując go w którejś ze znanych sieci MM lub ME (w ME te promocje się łącza, nie wiem jak MM) jest zwrot w bonie 50 zł za każde 500 zł, więc tutaj 1450 zł. Telewizor wychodzi za 13550 zł. Do tego obecnie Samsung dokłada tv the frame QE32LS03BBU (który mogę wykorzystać jako ekran do komputera) za darmo, który normalnie kosztuje 1850 zł, więc realnie ten tv wychodzi około 12 tyś zł.

Porownywalny model (wg porównania na stronie Samsunga to się nie różnią), tylko że 4k - Samsung QE75QN95B jest za 13100 zł. Słabsze modele 4k tj QE75QN91b i QE75QN90b (te dwa to nie wiem czym się różnią) kosztują około 10500 zł.

Wychodzi na to, że ten ww. 8k to dobra oferta cenowa, tylko czy warto?

Czy 8k będzie realnie lepszy? Rozumiem, że nie ma materiałów 8k dostępnych, ale sam tv ma chyba lepszy procesor i więcej tych miniledow i kropek kwantowych, więc teoretycznie powinien być lepszy niż tv 4k, ale czy tak rzeczywiście jest?
Na minus chyba zużycie energii elektrycznej przez 8k (wg info ze strony producenta zużywa dużo więcej). Tylko czy to dotyczy tylko materiałów 8k, czy cały czas więcej prądu zużywa?
 

luck76

Well-known member
Ciekawa jest też opcja z Samsunga, ale model 8k. Model QE75QN800B jest za 14999 zł, ale kupując go w którejś ze znanych sieci MM lub ME (w ME te promocje się łącza, nie wiem jak MM) jest zwrot w bonie 50 zł za każde 500 zł, więc tutaj 1450 zł. Telewizor wychodzi za 13550 zł. Do tego obecnie Samsung dokłada tv the frame QE32LS03BBU (który mogę wykorzystać jako ekran do komputera) za darmo, który normalnie kosztuje 1850 zł, więc realnie ten tv wychodzi około 12 tyś zł.

Porownywalny model (wg porównania na stronie Samsunga to się nie różnią), tylko że 4k - Samsung QE75QN95B jest za 13100 zł. Słabsze modele 4k tj QE75QN91b i QE75QN90b (te dwa to nie wiem czym się różnią) kosztują około 10500 zł.

Wychodzi na to, że ten ww. 8k to dobra oferta cenowa, tylko czy warto?

Czy 8k będzie realnie lepszy? Rozumiem, że nie ma materiałów 8k dostępnych, ale sam tv ma chyba lepszy procesor i więcej tych miniledow i kropek kwantowych, więc teoretycznie powinien być lepszy niż tv 4k, ale czy tak rzeczywiście jest?
Na minus chyba zużycie energii elektrycznej przez 8k (wg info ze strony producenta zużywa dużo więcej). Tylko czy to dotyczy tylko materiałów 8k, czy cały czas więcej prądu zużywa?
Nie jest lepszy, jest inny, z uwagi na to że ma więcej pikseli, obraz jest ciemniejszy (podobnie było w fazie przechodzenia z FHD na UHD). Dopiero potem doszły HDR. No i ciągnie duuuuuuużo więcej prądu. To jest indywidualny wybór, jeśli chcesz 8K to bierz :) w temacie pozostałych wskazanych przez Ciebie TV to ten sam model inaczej zapakowany. Qn95 ma odrębny moduł z portami połączony cieniutkim przewodem, dzięki czemu możesz powiesić go na ścianie bez jej rycia na kanał do przewodów. Qn91 i 90 to też ten sam TV, nie pamiętam różnic ale to są wizualia (kolor ramki).
 

rafi22

Member
Ciekawa jest też opcja z Samsunga, ale model 8k. Model QE75QN800B jest za 14999 zł, ale kupując go w której ze strony sieci MM lub ME (w ME te promocje się łącza, nie wiem jak MM) jest zwrot w bonie 50 zł za każde 500 zł, więc tutaj 1450 zł. Telewizor wychodzi za 13550 zł. Do tego obecnie Samsung dokłada tv ramkę QE32LS03BBU (którym mogę być jako ekran do komputera) za darmo, który normalnie kosztuje 1850 zł, więc realnie ten tv wychodzi około 12 tyś zł.

Model porownywalny (wg porównania na stronie Samsunga to się nie różni), tylko że 4k - Samsung QE75QN95B jest za 13100 zł. Słabsze modele 4k tj QE75QN91b i QE75QN90b (te dwa to nie wiem czym się różnią) kosztują około 10500 zł.

Wychodzi na to, że ten ww. 8k to dobra oferta cenowa, tylko czy warto?

Czy 8k będzie naprawdę lepsze? Rozumiem, że nie ma materiałów 8k źródłoch, ale sam tv ma chyba lepszy procesor i więcej tych miniledów i kropek kwantowych, więc powinien być lepszy niż tv 4k, ale czy tak rzeczywiście jest?
Na minus chyba zużycie energii przez 8k (wg info ze strony producenta dużo więcej). Tylko czy dotyczy tylko materiałów 8k, czy cały czas więcej mocy obliczeniowej?
W necie na jednym z portali, gdzie testują telewizory, możesz bezpośrednio kontrolować dwa telewizory. Samsung 8K wypada słabiej w jakości 4K niż swoi „bracia 4K”. Też się przez chwilę zastanawiałem czy nie kupić 8K, ale to kiepski pomysł.
 
Ostatnia edycja:

rafi22

Member
Nie chcę 85".
Chcę telewizor bardzo dobry, a nie dobry i jakoś wątpię, żeby taki był poniżej 10k zł.
Jeżeli 75calowy to QN91B masz w okolicach właśnie 10tys. WG mnie to bardzo dobry telewizor, tylko niektórym może nie pasować marka lub system. Pisałeś wcześnie o modelu QN90B a tu trzeba uważać czy czasami nie jest to matryca IPS (QN91B to VA).
 

muminix

Member
Jeżeli 75calowy to QN91B masz w okolicach właśnie 10tys. WG mnie to bardzo dobry telewizor, tylko niektórym może nie pasować marka lub system. Pisałeś wcześnie o modelu QN90B a tu trzeba uważać czy czasami nie jest to matryca IPS (QN91B to VA).
A matryca VA jest ok, a IPS nie jest?

A jaka jest w modelu qn95b, bo nie umiem znaleźć? W nim jest inny procesor (czy lepszy?), inny design, lepsze głośniki (w sumie i tak chcę soundbar) i ten moduł one connent, który wydaje się wygodny jak jest tv powieszony na ścianie. Tylko cena wyższa...
 

luck76

Well-known member
Philips 9507 ma być następcą serii 9506 ale cena jest dwukrotnie wyższa , więc Philips Polska nie zdecydował się go wprowadzać na rynek.
Mol 75PML95606 - w poniedziałek wjeżdża - więc będzie dostępny,
Masz specjalną ofertę plus dodatkowo pełen pakiet gratisów.
@kiki okazuje się że ten argument jest dla ludzi bez dostępu do neta poza Polską. W niemieckim MM 75PML9507 jest za 2700Eur (przecena z 3000) vs 9506 za 1900 (przecena z 3500). Przebadaj z kolegami z dystrybucji - niech wskazują jakiś inny powód, bo trąci ściemą (naturalnie nie Twoją, bo kolejny raz spotykam się w sieci z tym wyjaśnieniem). Co więcej, jest tańszy o 600 EUR od x95k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te dwa modele są od ręki , zapraszam.
Czemu nie ma na półkach w marketach ?
Bo markety sprzedają tylko niższą półkę.
Przy modelach tej serii trzeba spędzić zdecydowanie więcej czasu na pokaz, prezentację, omówienie.
W markecie nie ma na to czasu.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Ok, czekam na rozwiązanie reklamacji na wypalenia w moim 77B13, jak się uda oddać to myślę nad 75C935, tylko widziałem testy, że C935 wyświetla jasny pasek na górze ekranu przy wygaszania strefowym... wiesz coś na ten temat?

Na półce są, ale przeważnie ostatki wystawowe, ale nawet na ceneo ich nie widziałem...
 

luck76

Well-known member
Te dwa modele są od ręki , zapraszam.
Czemu nie ma na półkach w marketach ?
Bo markety sprzedają tylko niższą półkę.
Przy modelach tej serii trzeba spędzić zdecydowanie więcej czasu na pokaz, prezentację, omówienie.
W markecie nie ma na to czasu.
@kiki qn91, qn95, qn85, x95, z9, pml9… nie ma?

Przy okazji 65c835 od ręki za 5999 w Mediaexpert u mnie w Gdańsku w Galerii Metropolia
 
Do góry