Pomoc w wyborze dobrej jakość TV - rozmiar około 75-80''

luck76

Well-known member
To lepiej ten Sony HT-A7000 z soundbarem czy BOSE soundbar 900 z soundbarem? Cena +/- podobna. Czy inna propozycja?

Jak w kwestii telewizora?
Wybrać Sony XR-77A84K?
Czy Lg OLED77C21LA?
Czy jeszcze inny....
Mam już mętlik w głowie i żonę na karku z tymi 77"

Czy może zrezygnować z OLEDa i brać miniLED np. Sony xr-75x95k - w testach wychodzi lepiej do jasnych pomieszczeń i nie ma ryzyka wypalenia, którego trochę się obawiam. Sprzedawca w Sony trochę mnie tym wypaleniem postraszył, że trzeba uważać, mało kanałów informacyjnych oglądać (a ja oglądam), filmy najlepiej pełnoekranowe, bez pasków i bez napisów (a to też nie dla mnie).

Tylko ta gwarancja 5 letnia dotyczy tylko zepsucia, a nie uszkodzeń nieumyślnych czy przepięć... I tego się trochę obawiam.

Ma ktoś sprawdzony uchwyt do tv? Brać płaski, uchylny czy ruchomy? Chyba trudno kable włożyć do kanału z tyłu tv jak nie jest ruchomy, ale ruchomy odstaje. Są jakieś modele ruchome które nie odstają? Ten uchwyt do serii G z Lg chyba nie odstaje, tylko czy będzie pasował do telewizora Lg C2 lub Sony?
Mam setup 75x95k z 900+sub+sat i jest super. Lekki blooming jest - od tego nie uciekniesz. Bałem się wypałem jak diabli, stąd led. Sony ma uchwyt regulowanymi leć, który można na płasko do ściany.
 

muminix

Member
Mam setup 75x95k z 900+sub+sat i jest super. Lekki blooming jest - od tego nie uciekniesz. Bałem się wypałem jak diabli, stąd led. Sony ma uchwyt regulowanymi leć, który można na płasko do ściany.
A słuchałeś też tego Sony HT-A7000 z subwooferem? Chodzi mi o porównanie go z Bose 900 + sub z tym Sony. Na satelitkach mi nie zależy (nie mam gdzie ich postawić, koszt satelitek 700 z bose znaczny).

Jesteś zadowolony z tego Sony XR-75X95K? Rozumiem, że jest znaczna różnica między Mini LED (XR-75X95K) a Full Array LED (XR-75X90K, XR-75X94K)?
Też się obawiam tego wypalenia w oled. Mam wrażenie, że zamiast cieszyć się z tv, to będę cały czas stresował się kiedy w końcu wypali się i czy mogę jeszcze pooglądać kanał informacyjny czy już za długo na dany dzień, itp. Mam wrażenie, że ten oled to nie jest do końca dla mnie, żebym się wrzodów nie nabawił.
Tylko ten XR-75X95K jest trochę droższy od oleda i dwa razy droższy od Full Array LED, czy warto tyle za niego płacić skoro to nadal LED?

Gdzie kupowałeś tego Sonego, a gdzie audio z Bose?
Robiłeś kalibrację przez firmę tego tv?
 

luck76

Well-known member
A słuchałeś też tego Sony HT-A7000 z subwooferem? Chodzi mi o porównanie go z Bose 900 + sub z tym Sony. Na satelitkach mi nie zależy (nie mam gdzie ich postawić, koszt satelitek 700 z bose znaczny).

Jesteś zadowolony z tego Sony XR-75X95K? Rozumiem, że jest znaczna różnica między Mini LED (XR-75X95K) a Full Array LED (XR-75X90K, XR-75X94K)?
Też się obawiam tego wypalenia w oled. Mam wrażenie, że zamiast cieszyć się z tv, to będę cały czas stresował się kiedy w końcu wypali się i czy mogę jeszcze pooglądać kanał informacyjny czy już za długo na dany dzień, itp. Mam wrażenie, że ten oled to nie jest do końca dla mnie, żebym się wrzodów nie nabawił.
Tylko ten XR-75X95K jest trochę droższy od oleda i dwa razy droższy od Full Array LED, czy warto tyle za niego płacić skoro to nadal LED?

Gdzie kupowałeś tego Sonego, a gdzie audio z Bose?
Robiłeś kalibrację przez firmę tego tv?
W domu nie słuchałem 7000, jedynie w SCENTRE. Robią fajnie. 900 też. Dziś w MM słyszałem 600 które tez rewelacyjnie grają. Mam cały ekosystem bose music (słuchawki, przenośny, Home) info mnie trzyma. Trudno powiedzieć co bym wybrał. Muzyka w Bose jest poza konkurencją. Co do TV, jestem b. zadowolony. Nie miałem oled żeby porównywać, ale x95j który poprzedził x95k (serwis wymienił pierwszego na drugi bo nie mają już MY2021) był super TV. Nie widziałem większych różnic poza jedną. Na pewno jest jedna przewaga x95k nad x95j - nie ma grama DSE.
Pomimo mniejszej liczby stref kontrola podobna, różnice w jasności trudne do wychwycenia bez ogladania obok siebie. Obraz był mniej nasycony ale trudno się odnieść bo od nowości miałem kłopot z matrycą, stąd wymiana przez serwis. Radzi sobie super w cieniach i nie ma typowej dla plazm i pleców przypadłości związanej z dithernigiem.
 

muminix

Member
Ten Sony HT-A7000 moim zdaniem gra bardzo fajnie. Zastanawiałem się po prostu czy Bose 900 nie gra lepiej, a nie słyszałem ich (nie mam gdzie), szczególnie do poniedziałku, a do wtedy mam ofertę na Sony. Model Bose 600 to jest chyba słabszy model, więc jeśli nie Sony to lepiej chyba 900.
Jak rozumiem, gdybyś nie miał sprzętu z Bose to byś być może kupił ten soundbar z Sony i kupiłeś go dlatego bo ekosystem masz z Bose? Czy też jednak lepiej grały?
Ja nie mam nic z Bose, więc dla mnie obojętna firma pod tym względem (Sony, Bose czy coś innego), a cena względnie podobna (około 1 tyś różnicy). Stylistycznie chyba Bose ładniejsze. Najważniejszy jest jednak dźwięk. Gdybyś nie miał innego sprzętu z Bose to byś kupił ten soundbar Bose 900 czy jednak Sony HT-A7000, bo bardziej "pasuje" do tv jeśli wezmę tv z Sony.

Robiłeś kalibrację przez firmę tego tv? Czy zostawiłeś fabryczny? MiniLED się kalibruje czy tylko OLEDy?
 

luck76

Well-known member
Ten Sony HT-A7000 moim zdaniem gra bardzo fajnie. Zastanawiałem się po prostu czy Bose 900 nie gra lepiej, a nie słyszałem ich (nie mam gdzie), szczególnie do poniedziałku, a do wtedy mam ofertę na Sony. Model Bose 600 to jest chyba słabszy model, więc jeśli nie Sony to lepiej chyba 900.
Jak rozumiem, gdybyś nie miał sprzętu z Bose to byś być może kupił ten soundbar z Sony i kupiłeś go dlatego bo ekosystem masz z Bose? Czy też jednak lepiej grały?
Ja nie mam nic z Bose, więc dla mnie obojętna firma pod tym względem (Sony, Bose czy coś innego), a cena względnie podobna (około 1 tyś różnicy). Stylistycznie chyba Bose ładniejsze. Najważniejszy jest jednak dźwięk. Gdybyś nie miał innego sprzętu z Bose to byś kupił ten soundbar Bose 900 czy jednak Sony HT-A7000, bo bardziej "pasuje" do tv jeśli wezmę tv z Sony.

Robiłeś kalibrację przez firmę tego tv? Czy zostawiłeś fabryczny? MiniLED się kalibruje czy tylko OLEDy?
To jest bardzo trudne pytanie. Nie chcę brać za Ciebie odpowiedzialności za wybór. Dla mnie muzyka ma znaczenie. I tu Bose dominuje, natomiast w samym kinie, w materiale kodowanym w Dolby Atmos, Sony robi robotę, do tego DTS:X, którego w Bose brak. Bose nadrabia swoimi systemami przetwarzania, które wyciągają górne kanały nawet ze stereo, ale to nie jest, żeby było jasne, substytut górnych głośników. Nie zlecałem, sam ustawiałem, ale jestem zdania, że warto kalibrować - nie przepisywać od innych - bo glupoty wychodzą. Miko ledy się kalibruje, tak samo jak inne wyświetlacze.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że sporo wątpliwości się pojawiło w Twoim temacie. Niestety nie pomogę z wyborem, zwłaszcza, że C2 nie widziałem na oczy. No i musisz też się dobrze zastanowić, oled czy mini led.
Coś kręcił ten sprzedawca z odradzaniem kalibracji. Nawet super ustawione fabrycznie Panasonici, da się jeszcze poprawić kalibracją. Ale co do oferty od Sony, to aktualnie bardzo dobra cena, no i oferta rozszerzenia gwarancji mniej więcej za połowę normalnej ceny jest też dużym plusem.

Ja bym jednak forsował większy tv, zwłaszcza że masz budżet. Mi wzrok bardzo szybko się przyzwyczaił do 65” z ok 3,4m. Możesz użyć argumentu, który ja czasem mówię jak sobie żartujemy z żoną :) że ja wcale nie potrzebowałem tak dużego tv. Tylko nie chciałem, żeby musiała mrużyc oczy oglądająca mniejszym, więc kupiłem go z myślą o niej.
A tak zupełnie serio, to musiałbyś mieć z tych najbliższych 2,5m może ekran 120-150”, żeby było niekomfortowo. Będzie dobrze. Jest taka legenda, że nikt nigdy nie żałował, że kupił za duży tv ;)

Z uchwytem tv, to ten od serii G z Lg nie podejdzie do innych. Seria G oprócz zdaje się otworów WESA ma w górnej czesci specjalne wgłębienie na dedykowany uchwyt.
Do C1 kupiłem uchylny konkretnie pod rozstaw Lg. Fajnie zgrany z obudową, żeby cześć montowana do tv nie wystawała ponad zgrubienie obudowy. Maclean mc-804. Ale polecam go średnio i to Max do 65”. Niby ma obciążenie do 30kg, ale trochę się uginał po zamontowaniu 65” tv. Na zasadzie, że jak na sucho ustawiłem rownolegle ze ścianą, to po zawieszeniu pochylił się do przodu. I im bardziej odchylała się ramie, to jeszcze bardziej się pochylał.
Teraz mam Multibrackets mb266. Konstrukcja z wyglądu bliźniacza. Ale siedzi sztywno i się nie ugina. Ma większy zakres kompatybilnych otworów. Na filmiku producenta widzialem, że maksymalnie dosuwając do ściany, tył tv będzie ok 46mm od niej oddalony. U mnie jest ok 9-10cm. Ale tunel na kable mam centralnie za uchwytem i kable nie pozwalają mi za bardzo już odsunąć. Ale mi to nie przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie 77Oleda. Zakup na lata i niesie każdego dnia radość.
Tu wybór to kwestia kasy.

Uchwyt od serii G - pasuje tylko do serii G.

Soundbar można dokupić z czasem.
Bo i tak chyba nie będziesz miał zgdody na zakup Oleda bez limitu.
 

muminix

Member
Brałbym zdecydowanie 77Oleda. Zakup na lata i niesie każdego dnia radość.
Tu wybór to kwestia kasy.

Uchwyt od serii G - pasuje tylko do serii G.

Soundbar można dokupić z czasem.
Bo i tak chyba nie będziesz miał zgdody na zakup Oleda bez limitu.
Właśnie z tego powodu, że zakup tv dla mnie to zakup na lata (nie lubię zmieniać sprzętu) to chciałbym żeby taki tv podziałał min. 6-7 lat.
Stąd właśnie obawa o OLED, który po pierwsze może się wypalić, po drugie z czasem matryca oled się zużywa i traci na jakości i jasności.
Wybór to nie do końca kwestia kasy bo model Sony XR-75X95K (będący miniled) jest akurat droższy od oled 77".

Skoro uchwyt Lg z serii G jest tylko do serii G, to jaki uchwyt producent przewidział do serii C, gdyż jest informacja w specyfikacji ze uchwyt do serii C można zakupić jako "opcja)?

Oczywiście że soundbar mogę kupić później, jednak jeśli teraz jest promocja na ten model z Sony, to lepiej skorzystać. Jeśli nie Sony, tylko np Bose, to mogę kupić później.
 

luck76

Well-known member
W MM masz teraz 85x95k (miniled) za 18999 pln a 83a90j (oled) za 17900 pln. a90 vs a 80 zdecydowanie na korzyść tego pierwszego. Tym niemniej moim faworytem jest miniled :)
 

muminix

Member
To jest bardzo trudne pytanie. Nie chcę brać za Ciebie odpowiedzialności za wybór. Dla mnie muzyka ma znaczenie. I tu Bose dominuje, natomiast w samym kinie, w materiale kodowanym w Dolby Atmos, Sony robi robotę, do tego DTS:X, którego w Bose brak. Bose nadrabia swoimi systemami przetwarzania, które wyciągają górne kanały nawet ze stereo, ale to nie jest, żeby było jasne, substytut górnych głośników. Nie zlecałem, sam ustawiałem, ale jestem zdania, że warto kalibrować - nie przepisywać od innych - bo glupoty wychodzą. Miko ledy się kalibruje, tak samo jak inne wyświetlacze.
Wiesz, dla mnie muzyka też ma znaczenie i właśnie ten soundbar chciałem kupić z myślą 40-50% muzyka (Spotify, Tindal, płyty CD), 20% koncerty Blu-Ray, 30-40% filmy i seriale (głównie serwisy streamingowe, coś z Blu-Ray). Martwi mnie brak DTS:X w Bose, czego szczerze nie zauważyłem. Odtwarzacz Blu-Ray z Sonego ma DTS:X więc wypadałoby aby głośnik też miał. Chociaż jeśli w muzyce Bose 900 ma znaczącą przewagę to warto rozważyć.
W MM masz teraz 85x95k (miniled) za 18999 pln a 83a90j (oled) za 17900 pln. a90 vs a 80 zdecydowanie na korzyść tego pierwszego. Tym niemniej moim faworytem jest miniled :)
Za 85" to by mi żona wbiła nożyczki nie tylko w telewizor ale i w plecy :) I to nie kwestia ceny, tylko rozmiaru.
Czyli Oled lepszy, ale faworytem jest miniLed... Właśnie też się tego Oleda boję i chyba żeby spać spokojnie to wezmę miniLed. Tak to cały czas będę miał z tyłu głowy, że coś się wypali za jakiś czas i czy mogę oglądać kanały informacyjne i jak długo...
Zobaczę jaką mi dadzą ofertę na ten miniLed.
Myślisz, że ceny początkiem roku mogą spać czy jednak okres listopad grudzień najlepszy na kupno?

Pewnie chodzi o ten - LG OLW480B Slim
Najpewniej o to chodziło - dzięki :)
Można ten uchwyt wykorzystać do Sony 75-77" czy tylko do LG? Bo podobny uchwyt z Sony (SU-WL850) kosztuje już 800-1000 zł i nie wiem czy warto.
 

luck76

Well-known member
Wiesz, dla mnie muzyka też ma znaczenie i właśnie ten soundbar chciałem kupić z myślą 40-50% muzyka (Spotify, Tindal, płyty CD), 20% koncerty Blu-Ray, 30-40% filmy i seriale (głównie serwisy streamingowe, coś z Blu-Ray). Martwi mnie brak DTS:X w Bose, czego szczerze nie zauważyłem. Odtwarzacz Blu-Ray z Sonego ma DTS:X więc wypadałoby aby głośnik też miał. Chociaż jeśli w muzyce Bose 900 ma znaczącą przewagę to warto rozważyć.

Za 85" to by mi żona wbiła nożyczki nie tylko w telewizor ale i w plecy :) I to nie kwestia ceny, tylko rozmiaru.
Czyli Oled lepszy, ale faworytem jest miniLed... Właśnie też się tego Oleda boję i chyba żeby spać spokojnie to wezmę miniLed. Tak to cały czas będę miał z tyłu głowy, że coś się wypali za jakiś czas i czy mogę oglądać kanały informacyjne i jak długo...
Zobaczę jaką mi dadzą ofertę na ten miniLed.
Myślisz, że ceny początkiem roku mogą spać czy jednak okres listopad grudzień najlepszy na kupno?


Najpewniej o to chodziło - dzięki :)
Można ten uchwyt wykorzystać do Sony 75-77" czy tylko do LG? Bo podobny uchwyt z Sony (SU-WL850) kosztuje już 800-1000 zł i nie wiem czy warto.
Za niecałe 6 tyskow masz ubiegłoroczny 65x95j w gdańskim MM. Co prawda nie miniled ale swieci zacnie. Jedyna odczuwalna różnica to widoczne w x95j DSE. Które występuje też w miniLedach, ale w x95k nie ma go.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Dlatego, jeśli będziesz oglądał uhd bluray, warto rozważyć Sony. Poza tą kwestią, zważywszy na udział muzy Bose.
 

luck76

Well-known member
Widzę, że sporo wątpliwości się pojawiło w Twoim temacie. Niestety nie pomogę z wyborem, zwłaszcza, że C2 nie widziałem na oczy. No i musisz też się dobrze zastanowić, oled czy mini led.
Coś kręcił ten sprzedawca z odradzaniem kalibracji. Nawet super ustawione fabrycznie Panasonici, da się jeszcze poprawić kalibracją. Ale co do oferty od Sony, to aktualnie bardzo dobra cena, no i oferta rozszerzenia gwarancji mniej więcej za połowę normalnej ceny jest też dużym plusem.

Ja bym jednak forsował większy tv, zwłaszcza że masz budżet. Mi wzrok bardzo szybko się przyzwyczaił do 65” z ok 3,4m. Możesz użyć argumentu, który ja czasem mówię jak sobie żartujemy z żoną :) że ja wcale nie potrzebowałem tak dużego tv. Tylko nie chciałem, żeby musiała mrużyc oczy oglądająca mniejszym, więc kupiłem go z myślą o niej.
A tak zupełnie serio, to musiałbyś mieć z tych najbliższych 2,5m może ekran 120-150”, żeby było niekomfortowo. Będzie dobrze. Jest taka legenda, że nikt nigdy nie żałował, że kupił za duży tv ;)

Z uchwytem tv, to ten od serii G z Lg nie podejdzie do innych. Seria G oprócz zdaje się otworów WESA ma w górnej czesci specjalne wgłębienie na dedykowany uchwyt.
Do C1 kupiłem uchylny konkretnie pod rozstaw Lg. Fajnie zgrany z obudową, żeby cześć montowana do tv nie wystawała ponad zgrubienie obudowy. Maclean mc-804. Ale polecam go średnio i to Max do 65”. Niby ma obciążenie do 30kg, ale trochę się uginał po zamontowaniu 65” tv. Na zasadzie, że jak na sucho ustawiłem rownolegle ze ścianą, to po zawieszeniu pochylił się do przodu. I im bardziej odchylała się ramie, to jeszcze bardziej się pochylał.
Teraz mam Multibrackets mb266. Konstrukcja z wyglądu bliźniacza. Ale siedzi sztywno i się nie ugina. Ma większy zakres kompatybilnych otworów. Na filmiku producenta widzialem, że maksymalnie dosuwając do ściany, tył tv będzie ok 46mm od niej oddalony. U mnie jest ok 9-10cm. Ale tunel na kable mam centralnie za uchwytem i kable nie pozwalają mi za bardzo już odsunąć. Ale mi to nie przeszkadza.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na różnicę w przejściach tonalnych między LG a Sony. Ci ostatni radzą sobie znakomicie. Trudne się temu dziwić, skoro sami odpowiadają za to co widzisz, niezależnie czy jest to film z ich wytwórni, czy przekaz sportowy obrabiany w ich wozach transmisyjnych :) Nie widziałem jeszcze filmu z wytwórni LG lub kręconego ich kamerą (notabene chipy w kamerach innych producentów tez Sony) lub z wozu transmisyjnego opartego o ich technologię.
 

muminix

Member
Reasumując:
Pozostają dwie opcje tv:
  • Sony xr-75x95k
  • Sony xr-77a84k
Obawiając się technologii OLEDowej (wypalenia) i aby spać spokojnie (serio będę się stresował przez cały czas posiadania tv, nawet jak nic się nie wypali), chyba wezmę miniLED.

Audio:
  • Sony HT-A7000 + sub
  • Bose 900 + sub (bez satelitek)
Tu mam zagwózdkę i nie wiem co wybrać. Sony jakby bardziej "pasuje" do tv Sony, będzie sterowany z jednego pilota, itp. Jednak bardziej mi zależy na muzyce niż filmach. Czy ten DTS:X jest tak potrzebny? Głównie jednak materiał będzie z serwisów streamingowych. Jak ten Bose nie ma tego DTS:X to w ogóle nie będzie dźwięku (nie obsłuży go) czy też jakoś go przetwarza?

Odtwarzacz Blu-ray:
  • Sony UBP-X800M2B
  • odtwarzacz Blu-Ray w konsoli PS lub Xbox - za jakiś czas i tak pewnie kupię
Nie wiem czy będzie szczególna różnica w jakości materiału Blu-ray odtworzonego na odtwarzaczu czy na konsoli.

Uchwyt do ściany, ruchomy ale ma przylegać
  • LG OLW480B Slim - tańszy (niecałe 400 zł), ale nie wiem czy pasuje do ww. tv z Sony;
  • Sony SU-WL850 - drogi (800-1000 zł), ale dedykowany do Sony.

 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Martwi mnie brak DTS:X w Bose, czego szczerze nie zauważyłem. Odtwarzacz Blu-Ray z Sonego ma DTS:X więc wypadałoby aby głośnik też miał.
Weź pod uwagę jeszcze, że same tv LG nie wspierają DTS, Sony tak. Mam swoją bibliotekę filmów w postaci cyfrowej (serwer Plex na Nvidia Shield) i jednak część z nich posiada ścieżki w różnych wersjach DTS. Jak posiadałem C1, to Shield uratował mi temat, bo wypluwał takie ścieżki do tv w postaci PCM. Z samego tv nie miałbym po prostu dźwięku.
Dlatego, jeśli będziesz oglądał uhd bluray, warto rozważyć Sony. Poza tą kwestią, zważywszy na udział muzy Bose.
Jeśli w Twoim przypadku ścieżki DTS będą tylko z materiałów z płyt, to może uhd bluray podobnie jak shield będzie mógł na wyjściu taką ścieżkę podać jako 5.1 PCM. Wtedy nie będziesz miał DTS:X, ale zawsze coś. Nie wiem natomiast jak sam tv Sony poda na wyjściu ścieżkę DTS (bezpośrednio z plików czy z Bravia Core) do urządzenia, które nie ma DTS.
Można ten uchwyt wykorzystać do Sony 75-77" czy tylko do LG? Bo podobny uchwyt z Sony (SU-WL850) kosztuje już 800-1000 zł i nie wiem czy warto.
Ten myślę, że spokojnie. Ma trzy standardy vesa, w tym ten, który jest w Sony (300x300). To po prostu dobry uchwyt markowany przez LG. Do tego jest kompaktowy i ma spory udźwig.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na różnicę w przejściach tonalnych między LG a Sony. Ci ostatni radzą sobie znakomicie. Trudne się temu dziwić, skoro sami odpowiadają za to co widzisz, niezależnie czy jest to film z ich wytwórni, czy przekaz sportowy obrabiany w ich wozach transmisyjnych :) Nie widziałem jeszcze filmu z wytwórni LG lub kręconego ich kamerą (notabene chipy w kamerach innych producentów tez Sony) lub z wozu transmisyjnego opartego o ich technologię.
Przekonałem się o tym naocznie mając przez dłuższy czas C1, a potem A80J/A80K ;) Podobno C2 jest lepszy i zbliża się do procesowania Sony, ale opierając się na recenzjach tylko - dalej jest krok za Sony.
Mi w wielu aspektach obraz z A80K przypomina ten jaki miałem z plazmy. I myślę, że to jest dobry komplement dla tego tv :)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Audio:
  • Sony HT-A7000 + sub
  • Bose 900 + sub (bez satelitek)
Tu mam zagwózdkę i nie wiem co wybrać. Sony jakby bardziej "pasuje" do tv Sony, będzie sterowany z jednego pilota, itp. Jednak bardziej mi zależy na muzyce niż filmach. Czy ten DTS:X jest tak potrzebny? Głównie jednak materiał będzie z serwisów streamingowych. Jak ten Bose nie ma tego DTS:X to w ogóle nie będzie dźwięku (nie obsłuży go) czy też jakoś go przetwarza?
W streamingach DTS masz chyba tylko w Bravia Core. Z tej recenzji wynika, że robi downmix do stereo:
https://www.reviewed.com/home-theater/content/bose-smart-soundbar-900-review
 

luck76

Well-known member
Z tej recenzji wynika również, że Sony HT-A7000 jest lepszy od Bose 900, nie tylko ze względu na DTS, tylko praktycznie wszędzie. Może jednak lepiej za 6500 zł wziąć Sony niż dopłacać około 1-1,5 tyś do Bose.
Pamiętaj, że porównywali gole belki. Dodatkowo nie traktują PhaseGuide jako odrębnych głośników, a powinni. Musisz tylko zastanowić się jak dużo będziesz oglądał z BR ewent z Bravia Core - bo to dostawca treści w klasie BR. Zawsze możesz kupić dwa a jeden odesłać :)
 
Do góry