Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W Castoramie kupilem o większych mozliwosciach w stosunku do IKEi i z pilotem bezprzewodowym. Tasma cięta na metry. Rowniez polecam zapytac. Ikee tez rozwzalem, ale blado wypadła i drozej.
 

octan

New member
Robi wrażenie. Zwłaszcza przy oglądaniu programów muzycznych. Świetne efkty psychodeliczne. Ale czy taka iluminacja nie męczy oczu podczas długiego oglądania? Rozbłyski potęgują efekt migotania światła, co może mieć wpływ na wzrok, a nawet epilepsję. Jeśli jednak, tę dyskotekę można wyłączyć pilotem, to naprawdę spasiony gadżet. Szybko reaguje na zmiany, kolor, a nawet kierunek światła. Łebski kolo.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem Ci że bynajmniej ambilight jaki posiadam w swoim philipsie kompletnie nie męczy oczu, wręcz przeciwnie emitowany obraz z tv nie jest wtedy taki walący po oczach i znacznie lepiej i mniej męcząco dla oczu ogląda się tv. Plusem jest jeszcze to że ma się wrażenie że emitowany obraz jest znacznie większy, kolory stają się bardziej nasycone oraz czerń głębsza. Nawet jeśli by kogoś to drażniło zawsze można wyłączyć, ale nie spotkałem takiej osoby, zawsze można zmniejszyć bądź zwiększyć intensywność świecenia ambi oraz dynamikę. Wiem jedno moje oczy mniej się męczą przy ambi niż bez niego :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP

Jericho24

Member
Bez reklam
Orientuje sie ktos czy tasma SMD 5050 RGB 30diod/1m spelni swoje zadanie z tylu TV oswietlajac sciane? Tyl TV stoi jakies 15cm od sciany, i sie zastanawiam, czy przy 30 diodach na 1m bedzie jednolicie oswietlona sciana czy tez bedzie widac odstepy miedzy diodami.

Jaka musi byc minimalna odleglosc od oswietlanego przedmiotu aby nie bylo widac nierownosci oswietlenia?

Moze ktos wrzuci przykladowe zdjecie ambilaightu z 30didami/1m?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Orientuje sie ktos czy tasma SMD 5050 RGB 30diod/1m spelni swoje zadanie z tylu TV oswietlajac sciane? Tyl TV stoi jakies 15cm od sciany, i sie zastanawiam, czy przy 30 diodach na 1m bedzie jednolicie oswietlona sciana czy tez bedzie widac odstepy miedzy diodami.

Jaka musi byc minimalna odleglosc od oswietlanego przedmiotu aby nie bylo widac nierownosci oswietlenia?

Moze ktos wrzuci przykladowe zdjecie ambilaightu z 30didami/1m?
Odpowiem sobie sam.
Taka tasma w pelni wystarczy !!! ;)

Z ukladaniem jej na obudowie TV nie ma zadnego problemu, wydajnosc diod jest bdb.

Gorzej z zasilaczem 60W, ktory spalil sie po paru tygodniach, mimo ze 5m tasmy pobiera mniej niz 40W.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiem sobie sam.
Taka tasma w pelni wystarczy !!! ;)

Z ukladaniem jej na obudowie TV nie ma zadnego problemu, wydajnosc diod jest bdb.

Gorzej z zasilaczem 60W, ktory spalil sie po paru tygodniach, mimo ze 5m tasmy pobiera mniej niz 40W.
Ja na starym TV miałem własną robotę podświetlenia. Bez bajerów tylko ciepły barwa, a pobór tylko 1oW ;). podświetlenie frontów centralnego i TV wyszło 17W. Efekt jest widoczny w dziale Nasze Zestawy;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-107.html.

Efekt był znacznie lepszy niż na fotach. Aparat nie jest wstanie uchwycić tej łuny światła i to co widać na zdjęciu pobiera tylko 17W. Obecnie TV inne więc za TV już mam prawdziwy ambilight. Podświetlenie kolumn zawsze wieczorami jest włączone, służy za delikatne oświetlenie pomieszczenia:) i przy wieczornym oglądaniu TV. Jedynie jak oglądam już coś konkretnego jakiś film to wyłączam :)
 

Ice_The_Flow

New member
Witam,
niedawno byłem u znajomego i widziałem jaki efekt daję w Philipsach Ambilight. Wrażenie było piorunujące. Jako, że jestem szcześliwym posiadaczem plazmy Panasonic TX-P42ST50, która jest podłączona po PC postanowiłem zainteresować sie tematem. Znalazłem cos takiego Lightpack Ver 12v (3638611540) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
oraz
Cyborg Gaming Lights
Stąd moje pytanie czy ktoś posiada, widział, zaproponuje cos innego o podobnym działaniu.
 

pados135

New member
Kiedyś czytałem o takim urządzeniu- sterownik był wkładany do portu CI - efekt podobno wg opisu był taki sobie,Jeżeli można byłoby oddać to może warto spróbować i ocenić samemu jak ma się to urządzenie z Allegro . Zresztą opisane jest ,że masz na zwrot 10 dni. Ale sam nie widziałem więc nie chcę krytykować . Sam kupiłem Phila z Ambi i jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry