Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

Gawronnek

New member
witam, przeczytałem cały ten wątek i kupiłem na allegro kolorowego diodera z Ikei, przyznam że efekt jest całkiem przyjemny dla oka, co prawda przy 50 calach przydałby się jeszcze z jeden element na górę TV ale i tak jestem zadowolony i dziękuje wszystkim którzy doradzali w tym wątku
 

exmod

New member
Revoltec backlight

Na stronie revoltec.com można znaleźć całą gamę akcesoriów do wszelakiego rodzaju podświetlania i oświetlania. Począwszy od katod CCFL do najnowszego ich rozwiązania Backlight. Podświetlać można nie tylko telewizor czy też monitor. System ma możliwość ręcznego wyboru kolorów z pilota. Warto zajrzeć lub poszukać na allegro
 

rufus1988

New member
Witam, chciałbym zakupić TV LG LE8500, który bardzo przypadl mi do gustu (FULL Led, cieniutka obudowa, stylowy wygląd) problem w tym że ma frontową SZYBĘ która odbija wszystko jak lustro, czy rozwiązania podświetleniowe tu proponowane rozwiążą problem refleksów ? Innymi słowy czy wieczorem będzie się dało "normalnie" oglądać tv przy zapalonej lampie sufitowej, podczas gdy tylne podświetlenie będzie włączone ? Byłbym BARDZO wdzięczny za odp. . .
 

eltom2

New member
Witam, z racji że wątek został odświeżony zainteresował mnie temat ambilight. Znalazłem coś takiego:

sfar.pl/ribboncontrol.php

Testował ktoś z Was takie urządzenia lub podobne?
Można by podłączyć TV do komputera i oglądać filmy z prawdziwym efektem ambilight. Dodatkowo można podłączyć zwykłą taśmę RGB do oświetlenia np. sufitu dla lepszego klimatu :smile:
 

Cyanide

New member
Witam, z racji że wątek został odświeżony zainteresował mnie temat ambilight. Znalazłem coś takiego:

sfar.pl/ribboncontrol.php

Testował ktoś z Was takie urządzenia lub podobne?
Można by podłączyć TV do komputera i oglądać filmy z prawdziwym efektem ambilight. Dodatkowo można podłączyć zwykłą taśmę RGB do oświetlenia np. sufitu dla lepszego klimatu :smile:

Owszem efekt super - szkoda tylko, że działa wyłączni z PC (więc albo film na monitorze ew. PC podłączony do TV), więc sam TV nie uzyska takiego efektu.

Ciekawe czy jest jakiś sposób by bez użycia PC jakoś uzyskać dynamiczny Ambilight na TV ;> wydaje się bardzo ciężkie.
 

eltom2

New member
Zdecydowałem się i zamówiłem sobie to urządzenie. Szybka i prosta instalacja. Taśmę LED idzie bardzo szybko zamontować za telewizorem, bez żadnego cięcia lutowania kabli :)

Telewizor mam podpięty do komputera przez HDMI. Efekt naprawdę super, LEDy świeca jasno i ładnie odzwierciedlają kolory. Można sobie również włączyć podświetlenie na stały kolor.
Postaram się zrobić jakiś filmik i zaprezentować mój zestaw :)

No fajnie byłoby móc takie urządzenie podłączyć od razu do TV, ale nie widziałem jeszcze nic takiego.
 

Cyanide

New member
chętnie zobaczę efekt jak nagrasz ;)

no niestety podłączenie przez PC - więc tylko na filmach z PC będzie to działać.
Choć ktoś wcześniej dawał link do zagranicznej strony gdzie takie cudo niby na samym TV było. Ale nie znalazłem żadnych szczegółowych informacji o tym.

Ja puki co skuszę się chyba na jednokolorowe białe podświetlenie :) zawsze coś ew. jakiś ciepły (kremowy)
 

octan

New member
Ja, na pomysł "ambilight" wpadłem, kiedy oglądałem TV przy oświetleniu z choinki. Ten półmrok okazał się idealnym światłem. No i kupiłem w Castoramie 3 świetlówki. Jedną 28W, na górną krawędź telewizora, długości ok 1 m (mam 60 cali, dlatego taka długa rura) i dwie krótsze, po 13 W, na boczne krawędzie. Wrażenie jest niesamowite. Pobór prądu to ok 60 W. co jest i tak o połowę mniej, niż, kiedy miałem włączone główne światło - 2x60W. Jarzeniówki umocowane na ścianie, za ekranem dają ciepłe, nastrojowe światło i pomysł okazał się trafiony w dziesiątkę. Koszt, to ok 80 zł, z kablami i wyłącznikiem.
 

lm648

Banned
Podpowiem na marginesie, w IKEA są takie gotowe kompletne zestawy na diodach LED do podświetlenia TV od tyłu :) jeden lub dwa ze światłem białym, kolejny ze światłem kolorowym, kolory zmieniane potencjometrem, wyposażone w przewody, wtyczkę, włącznik, samoprzylepne paski, itd:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry