Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

KamilaKornet

New member
Ja uważam za warte posiadania tylko oryginalne rozwiązania.Dlatego do roku 2020 tylko Philips daje namiastkę tej technologii z racji patentu.Ale nie powiem lepiej mieć taki myk własnej roboty niż nic.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
takie podświetlenie za TV robiła sobie masa ludzi :). Daje to komfort oglądania nie męczą się oczy, fajnie się to prezentuje i może też robić za delikatne oświetlenie pomieszczenia. Teraz pozostało mi takie podświetlenie za kolumnami, bo tv to już philips. Stary TV z podświetleniem poszedł do rodziców i bardzo sobie to docenili:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te podswietlenia za tv, to juz od (chyba) 10 lat funkcjonuja, kiedys stosowalismy lampki za tv, potem ledy, a dzis... tez ledy ;) Bo w sumie nie ma zadnej alternatywy, Philips ma wylacznosc na dynamiczne podswietlanie, wiec zostaje nam podklejanie tasm. Fajna, komfortowa w codziennym uzytkowaniu sprawa, ale dynamicznego Ambilight nie zastapia.
 

bady87

Member
takie podświetlenie za TV robiła sobie masa ludzi :). Daje to komfort oglądania nie męczą się oczy, fajnie się to prezentuje i może też robić za delikatne oświetlenie pomieszczenia. Teraz pozostało mi takie podświetlenie za kolumnami, bo tv to już philips. Stary TV z podświetleniem poszedł do rodziców i bardzo sobie to docenili:)

Witam .Trochę mi brakuje ambilight po zmianie telewizora.FFooXX5 ma pytanie czy coś takiego z ikei sprawdzi się na 55 calach DIODER Komplet listw oświetl. LED, 4 szt. - IKEA że jesteś w temacie:blagam:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tez tego diodera z ikei i opisywalem gdzies go ostatnio.
Jak najbardziej sie sprawdzi, tylko ze ten jest w jednym kolorze, moj ma tych kolorow o wiele wiecej. To spora roznica i wlasnie taki zalecam. Szkoda sie ograniczac do jednego koloru, szczegolnie ze kosztuje ponad 100zl.
Latwy montaz, mozliwosc podswietlenia tv 2 paskami, a reszta np. szafki, czy sciany za kolumnami (tak jak u Foxa). Minus to taki, ze nie ma pilota bezprzewodowego. Alternatywa jest zestaw z pilotem bezp. i tasma kolorowa led z allegro. Podobne ceny.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak jak mówi armanig. Ja pracuje w branży oświetleniowej, szczególnie ledy;). Moje ledy palą tylko w jednym kolorze (odzysk zakładowego odpadu;)) mnie akurat nic to nie kosztowało:) jedynie praca. Owe oświetlenie posiadam już x czasu za monitorem, steruje oświetleniem za pomocą 5 gniazdek na pilot i po kłopocie. Gdyby nie ten odpad który posiadam;) zakupił bym jakieś RGB. Po pierwsze oszczędność, u mnie oświetlone kolumny, monitor i nie tylko zabiera tylko 18W, po drugie komfort w oglądaniu, po trzecie służy za delikatne wieczorne oświetlenie pomieszczenia, po czwarte wygląda to na prawdę fajnie:)
 

bady87

Member
Mam tez tego diodera z ikei i opisywalem gdzies go ostatnio.
Jak najbardziej sie sprawdzi, tylko ze ten jest w jednym kolorze, moj ma tych kolorow o wiele wiecej. To spora roznica i wlasnie taki zalecam. Szkoda sie ograniczac do jednego koloru, szczegolnie ze kosztuje ponad 100zl.
Latwy montaz, mozliwosc podswietlenia tv 2 paskami, a reszta np. szafki, czy sciany za kolumnami (tak jak u Foxa). Minus to taki, ze nie ma pilota bezprzewodowego. Alternatywa jest zestaw z pilotem bezp. i tasma kolorowa led z allegro. Podobne ceny.

Myślałem że to wielobarwne paski jest tam nie wiem czy to pilot do zmiany kolorów Czy można te 4 listwy przykleić na tył telewizora czy tylko dwie
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
4 i dajesz w koło z tego co widać są to ledy RGB, ale z opisu że ciepła biel ( jakieś uchybienie i pomyłka). Jeżeli TV na ścianie to tym bardzie 4 paski wtedy masz pseudo ambilight spectra 4:)
 

bady87

Member
4 i dajesz w koło z tego co widać są to ledy RGB, ale z opisu że ciepła biel ( jakieś uchybienie i pomyłka). Jeżeli TV na ścianie to tym bardzie 4 paski wtedy masz pseudo ambilight spectra 4:)

No bez przesady ;-)spectra 4 to to nie będzie .Telewizor stoi na szafce .Możecie polecić jakąś listew na pilota w miarę wąska żeby schowała się w tyle szafki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślałem że to wielobarwne paski jest tam nie wiem czy to pilot do zmiany kolorów Czy można te 4 listwy przykleić na tył telewizora czy tylko dwie

Z opisu wynika: "Jasny kolor; ciepła biel (Kelvin 2700)" pilot natomiast sugeruje co innego.
Tutaj faktycznie jest opis o kolorach:
IKEA DIODER KOMPL.LISTW OŚWIETLENIOWYCH KOLOR (3846986987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Listwy kleisz tak jak Ci sie podoba, tak jak pisalem. Plusem tego jest to, ze mozesz przylepic 4 listewki, lub np. 2. Dwie pozostale mozesz wykorzystac do innych celow, w zasiegu kabla. Np. podswietlic kolumny, lub szafke.
Przemysl dobrze ktore ledy dokladnie chcesz. Jedyna wada tych z IKEI, ze nie maja pilota bezprzewodowego (ale nie kazdy potrzebuj), cala reszta moim zdaniem na "+".
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W castoramie kupowałem podobne, tyle ze tam jest pilot bezprzewodowy. Tasma led na metry, zasilacz plus moduł pilota i gitara ;) Rózne kolory, jasność, predkosc ich zmiany, kilkadziesiąt kombinacji, ale używam tylko białego.
 

SDman

Banned
W castoramie kupowałem podobne, tyle ze tam jest pilot bezprzewodowy. Tasma led na metry, zasilacz plus moduł pilota i gitara ;) Rózne kolory, jasność, predkosc ich zmiany, kilkadziesiąt kombinacji, ale używam tylko białego.

Właśnie dla tego zostawiłem moje rozwiązanie + oszczędność pond 10x w energii.
Co przy PDP bezcenne.

Pozdr.
 

bady87

Member
Z opisu wynika: "Jasny kolor; ciepła biel (Kelvin 2700)" pilot natomiast sugeruje co innego.
Tutaj faktycznie jest opis o kolorach:
IKEA DIODER KOMPL.LISTW OŚWIETLENIOWYCH KOLOR (3846986987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Listwy kleisz tak jak Ci sie podoba, tak jak pisalem. Plusem tego jest to, ze mozesz przylepic 4 listewki, lub np. 2. Dwie pozostale mozesz wykorzystac do innych celow, w zasiegu kabla. Np. podswietlic kolumny, lub szafke.
Przemysl dobrze ktore ledy dokladnie chcesz. Jedyna wada tych z IKEI, ze nie maja pilota bezprzewodowego (ale nie kazdy potrzebuj), cala reszta moim zdaniem na "+".

Wezmę te z Twojego linku powinny być ok i jest tańsza niż ikei dzięki za link do aukcji .Pisałem o listwie zasilającej na pilota w miarę wąską żeby weszła do tyłu szafki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jakie jest Twoje rozwiązanie, ale innych kolorów czasem tez się zdarzy uzyć. Armanig pewnie będzie zorientowny :D

Jak zwykle wiesz o co chodzi :D
Pink robi furore ;)

Wezmę te z Twojego linku powinny być ok i jest tańsza niż ikei dzięki za link do aukcji .Pisałem o listwie zasilającej na pilota w miarę wąską żeby weszła do tyłu szafki

Pewnie, za te pieniądze warto. Nic tam nie pisza o kilku funkcjach (mam nadzieje ze sa, tak jak u mnie), mianowicie: lagodne przejścia pomiędzy kolorami czy natężenie oświetlenia.
 

bady87

Member
Jak zwykle wiesz o co chodzi :D
Pink robi furore ;)



Pewnie, za te pieniądze warto. Nic tam nie pisza o kilku funkcjach (mam nadzieje ze sa, tak jak u mnie), mianowicie: lagodne przejścia pomiędzy kolorami czy natężenie oświetlenia.

Chyba są te funkcje cytat z linku patrząc na kolory mogą migać na zmianę lub ustawić można na jeden z kolorów
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba są te funkcje cytat z linku patrząc na kolory mogą migać na zmianę lub ustawić można na jeden z kolorów

Miganie, czy ustawianie danego koloru, to nie to samo co lagodne przejścia tonalne.
Miganie to ja tez mam, a to nie to samo. Ale spokojnie, mysle ze na 99% będzie.
Caly ten ich opis, to o kant tylka rozbic, zamiast opisac to ludzku z korzyscia dla stron, to rodza się niejasności.
 
Do góry