Płyty winylowe, co teraz słuchacie.....

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja ostatnio w Empiku wychaczyłem kolejną płytę Boba Marleya 180g jeszcze taniej niż w robalu 38.99 ...:)
 

Pixeel

Member
Cześć,
Przemek (Bipo), wybacz, ze zaśmiecam Twój wątek, ale usiłuję się z Tobą skontaktować, a masz zapchaną skrzynkę. Jest jakaś szansa na kontakt z Tobą? :)
Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bipo masz gust - to mój ulubiony album i moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych płyt lat 80tych .Album był sporym zaskoczeniem gdyż muzyka Fleetwood Mac kojarzyła się raczej z czymś innym a tu niespodzianka płyta popowa
Ciekawa jest historia jednego utworu "Welcome To The Room Sara" ,otóż członkowie zespołu nadużywali narkotyków (szczególnie kokainy) niestety brylowała w tym Stevie Nicks, aż wylądowała na leczeniu podała wówczas zmyślone imię i nazwisko Sara Anderson - tytułowa bohaterka piosenki jest więc nią samą
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam ten album na pamięć, w swoim czasie takie kawałki jak chociażby Seven Wonders, czy genialny Everywhere - ten szczególnie, wręcz stworzone były do testowania sprzętu (na owe czasy), pomijając oczywiście świetną muzykę którą słuchało się całym dniami.
 

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po tylu latach.. wreszcie jest wznowienie :)
 

Attachments

  • IMG_5150.jpg
    IMG_5150.jpg
    75,2 KB · Wyś: 24

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, czy wznowienie ma tez tę samą jakość, klimat i pazur Kubasińskiej?
Tak na marginesie; płyty Breakout i Nalepy były jednymi z pierwszych jakie nabyłem po zakupie gramofonu. Jako bajtel słuchałem ich u wujka na koszmarnej jakości sprzęcie. Więcej było szumów słychać niż muzyki. Obiecałem sobie, że kiedys posłucham tego jak należy i... obietnicy dotrzymałem.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od jakości tłoczenia ,obecnie płyty spotykane na polskim rynku są tłoczone głównie w Niemczech i Czechach W czasach PRL w Polsce działały dwie tłocznie Polskie Nagrania które miały swoją tłocznię na ulicy Płockiej i ZTS "Pronit" w Pionkach gdzie tłoczono tylko płyty z dostarczonych pozytywów .Tak na marginesie Pronit tłoczył płyty dla wszystkich działających wytwórni w Polsce - w tym dla Polskich Nagrań , Tonpressu (KAW) Savitoru ,Poltonu ,Wifonu .Poljazzu , Veritonu . Niestety z jakością było różnie - temat na dłuższą dyskusję

Taka ciekawostka - pierwszą wytwórnię płyt zaraz po wojnie w 1946r założył Mieczysław Fogg (Fogg-Records) w swoim mieszkaniu na ulicy Koszykowej 13
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na piątek polecam przepiękny skandynawski głos kobiecy:
Kari Bremnes: Det vi har (dwupłytowy album 180g)

 
Do góry