Płyty winylowe, co teraz słuchacie.....

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie znam specjalnie twórczości Mylene, ale widzialem kiedyś jak śpiewała kawałek Kate Ryan (Libertine).

armaning jest dokładnie odwrotnie to Kate śpiewa utwór Mylene, pochodzi z jej debiutanckiej płyty Cedres de Lune (popioły księżyca) z 1986 r .Ciekawy jest teledysk bowiem wtedy nie miał on odpowiednika został nakręcony na taśmach 35mm i miał ponad 10 minut nakręcono go w okolicach lasu Ferrières & Château de Brou .Potem Kate Ryan zaśpiewała kolejny utwór Mylene - Desenchantee - rozczarowanie z płyty L'autre 1991r ,tym razem teledysk zostaje nakręcony na Węgrzech gdzie scenerią jest obóz pracy ( gułag ) tam Mylene pchnie więźniów do buntu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze się trzyma, myślałem, że ma góra 40 lat, a tu 61 jak widzę.
Stąd myśl, że Kate Ryan w swoim leciwym już teledysku jest autorką, a Mylene po latach odświeżyła, a tu ciekawostka.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobrze się trzyma, myślałem, że ma góra 40 lat, a tu 61 jak widzę.
Stąd myśl, że Kate Ryan w swoim leciwym już teledysku jest autorką, a Mylene po latach odświeżyła, a tu ciekawostka.
Masz koncercik w 4K z Atmosem ;)
Kod:
DISC INFO:
Disc Label:     MYLENE_FARMER_LE_FILM_2019_UHD_HDR
Disc Size:      75,994,767,556 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, 50Hz Content
BDInfo:         0.7.5.5
PLAYLIST REPORT:
Name:                   00000.MPLS
Length:                 2:08:01.440 (h:m:s.ms)
Size:                   74,764,639,296 bytes
Total Bitrate:          77.87 Mbps
VIDEO:
Codec                   Bitrate             Description
-----                   -------             -----------
MPEG-H HEVC Video       59198 kbps          2160p / 25 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020
AUDIO:
Codec                           Language        Bitrate         Description
-----                           --------        -------         -----------
LPCM Audio                      French          4608 kbps       2.0 / 96 kHz /  4608 kbps / 24-bit
Dolby TrueHD/Atmos Audio        French          9551 kbps       7.1 / 48 kHz /  8911 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz /   640 kbps / DN -27dB)
FILES:
Name            Time In         Length          Size            Total Bitrate
----            -------         ------          ----            -------------
00000.M2TS      0:00:00.000     2:08:01.440     74,764,639,296  77,864
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Było na co popatrzeć ten koncert był w największej hali w Europie La Defence Arena ,krytycy określili go mianem najwspanialszego spektaklu jaki kiedykolwiek był wystawiony w Europie co ciekawe ten koncert był wyświetlany w kinach i w ciągu tylko jednego dnia zgromadził 155 tyś widzów co było kolejnym rekordem
Na blu ray są jeszcze jej dwa koncerty
1. En Concerrt z 1989r był to jej pierwszy publiczny występ od debiutu w 1984r w paryskiej hali Omni -Sport , była pierwszą piosenkarką we Francji która odważyła się na koncert w tym miejscu
2 Tour 2009, 5 koncertów dwa w Genewie, dwa we Francji na Stade de France i koncert finałowy na stadionie króla Boudouina I w Brukseli
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
df3.jpg

Najnowsza płyta Def Leppard na białym winylu już dostępna w Polsce 199zł
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A może kolegów Rammsteina po fachu... ;)
(Disc Size: 92 837 096 700 bytes)
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"Too Mean To Die" to jak na razie ostatni album Accept.
20221229_144224.jpg

20221122_144353.jpg

I chociaż Udo Dirkschneider już dawno nie jest wokalistą (szkoda) ,to trzeba przyznać, że Mark Tornillo doskonale wpasował się w "klimat" zespołu.Po ich koncercie z bodaj pierwszej trasy koncertowej w Polsce w 1986 r. "została" mi kostka basisty Petera Baltesa.Biała, z czarnym "firmowym" napisem Accept oraz wzorowanym na odręczne pismo nazwiskiem basisty-Peter Baltes.Ale idąc do wojska schowałem ją ,żeby mi nie zginęła.No i zginęła.Niestety.😢
Dobrze ,że jest muzyka. (y)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
W kwietniu było trzydziestolecie premiery tego albumu.Mimo to ta muzyka nie starzeje się wcale.
Wyrabiali 300 % normy. Wydali aż 6 singli z tej płyty, bo takie były czasy prawdziwej MTV. Dołożyłem im wtedy parę PLN do utargu (warszawski stadion Gwardii - 29 maja 1994). Grało też Extreme oraz IRA (polscy kowboje z Radomia). I odwiedzili "Teleexpress", gdzie Steven Tyler zasłaniał swoimi włosami (w ramach żartu) fryzurę pewnej prezenterce. Tu niedoceniana piosenka z tej płyty wykonywana przez gitarzystę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam jaki był prawie szał w szkole, kiedy wydali płytę. Były to czasy prawdziwego MTV. Koncert, o którym piszesz słuchałem tylko w radio... :D Po jednej z imprez szkolnych (zwało się to chyba dyskoteka szkolna, przemioanowana na rockoteka) dobrze bawiłem się z koleżanką. kilka dnie później zadzwoniłem do bardzo znaego radia i zamówiłem dla niej utwór "Crazy" w pewnej audycji. Następnego dnia w szkole było wesoło :) Pozdrowienia dla Agnieszki ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Były to czasy prawdziwego MTV
To prawda.To były czasy i "to se ne wrati Pane Hawranek" (y)
Nie dość ,że dysko-rockoteka , to jeszcze
dobrze bawiłem się z koleżanką.
A teraz?Zamiast face to face ,to nos w telefonie albo innym internecie.
Teraz to koleżanki słabo mają , bo chyba łatwiej polecieć na księżyc niż namówić jednego z drugim "pryszcza" ,żeby zamówił w radio utwór dla dziewczyny.
To były czasy(y)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Get a Grip dostał kolega z klasy na urodziny, ale prawie wszyscy wzdychaliśmy do Alicji Silverstone i Liv Tyler z teledysków :D
Co do prawdziwego MTV, to wiemy jak dziś upadła ta stacja. Dawniej, to telewizor u mnie chodził nastawiony jedynie na ten kanał. Kiedy wracałem do domu, to pierwsze co to włączałem sprzęt audio lub telewizor, a potem ściągałem buty :D Moja ulubiona audycja to Headbangers Ball :devilish:
a dziś nic już nie zostało z MTV, co...? Zaciążone nastolatki w pseudorealistycznych audycjach? Szkoda gdać :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Get a Grip dostał kolega z klasy na urodziny, ale prawie wszyscy wzdychaliśmy do Alicji Silverstone i Liv Tyler z teledysków :D
Co do prawdziwego MTV, to wiemy jak dziś upadła ta stacja. Dawniej, to telewizor u mnie chodził nastawiony jedynie na ten kanał. Kiedy wracałem do domu, to pierwsze co to włączałem sprzęt audio lub telewizor, a potem ściągałem buty :D Moja ulubiona audycja to Headbangers Ball :devilish:
a dziś nic już nie zostało z MTV, co...? Zaciążone nastolatki w pseudorealistycznych audycjach? Szkoda gdać :D
To se nevrátí, brácho :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś,nie wiedzieć dlaczego, nie przepadałem za wydawnictwami typu "the best".Ale jakby powiedział klasyk "to było dawno i nieprawda". ;)
Teraz nie mam z tym problemu.
I ta płyta Nirvany jest tego przykładem.
Ale oczywiście każdy ma swoje "the best" i to jest normalne.:)
20230603_184224.jpg
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Są pewne rzeczy w życiu ,które dość mocno się w nim zaznaczają.
Powiem szczerze ,że gdy zobaczyłem to wydanie tego już klasycznego albumu, to jak mówi przysłowie "oczy mi się zaświeciły" a wspomnienia wypełniły mnie bez reszty.Bo parę fajnych rzeczy wydarzyło się przy tej muzyce.

"Kiedy światem zacznie rządzić człowiek,
Kiedy matki pokochają dzieci..."
Ech...młodość :cool:

A dodatkowo biały winyl świetnie pasuje do okładki.(y)
20230910_153906.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
OZ - Świetna płyta, muzyka i teksty takie prawdziwe, naturalne - coś czego teraz wśród obecnych wykonawców prawie nie słychać.
Gitara, teraz Reda by Night, trochę słabsza ale jest tam Debiut i To tylko pech
 
Do góry