Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj odbieram płytkę fajnie wydaną z rodzimego podwórka, Pani nazywa się Joanna Jakubas.

Album „My New Wings” łączący w sobie elementy muzyki klasycznej i światowej sławy utworów pop. Wśród 15 utworów znajdujących się na płycie pojawią się m.in. „Nights In White Satin”, „Hallelujah” czy „I Will Always Love You”.

Album powstał w Londynie w AIR Studios Lyndhurst, jednej z największych na świecie sal nagrań oraz Abbey Road Studios, gdzie swoje największe albumy nagrywali m.in. The Beatles, Pink Floyd czy U2. Do udziału w projekcie zaproszono London Symphony Orchestra, jedną z najważniejszych orkiestr Zjednoczonego Królestwa i jedną z pięciu największych orkiestr na świecie. Producentem muzycznym jest Jan A.P. Kaczmarek – wybitny polski kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” („Finding Neverland”, 2004). Za aranżację utworów odpowiada Nick Ingman, aranżer, kompozytor i dyrygent w dziedzinie muzyki komercyjnej, który współpracował z takimi artystami jak Paul McCartney, Mick Jagger czy Björk.

W utworach „Spente le Stelle”, „Nella Fantasia” i „My Heart Will Go On” Joannie Jakubas towarzyszy słynny brytyjski chór London Voices, który wziął udział w nagraniach ścieżek dźwiękowych do filmów „Hobbit”, prequelowskiej trylogii „Gwiezdnych wojen”, „Władca pierścieni” oraz serii filmów o Harrym Potterze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście Air Studios napisało piękny rozdział w muzyce ,samo studio powstało z inicjatywy George Martina menedżera The Beatles ,były dwie lokalizacje na Montserrat (terytorium zamorskim Wlk. Brytanii ) drugie (Air Studios Two) na Oxford Street w Londynie , od początku starano się aby tam był najlepszy sprzęt dlatego przewinęło się całe mnóstwo różnych urządzeń niektórych robionych specjalnie na zamówienie jak np konsola Neve 8087 ( były tylko 3 sztuki jedna na Montserrat i dwie w Londynie) obecnie studio nie istnieje bowiem w wyspę uderzył huragan dzieła zniszczenia dokonał wybuch wulkanu który ciągle jest aktywny tak że połowa wyspy nie nadaje się do zamieszkania
Taka ciekawostka w Air Studios Two na Oxford Street zrobiono miks płyty Brothers in Arms Dire Straits zrobiono to w ciągu 6 dni ,jeżeli dobrze pamiętam studio było pod tym adresem do 1991r potem przenieśli się do nowej lokalizacji
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie pozwolicie że zajmę Wam chwilę czasu , 24 marca trafi na rynek Box The Dark Side Of The Moon Pink Floyd jest to z okazji 50 lecia wydania tej płyty, która stała się kamieniem milowym w muzyce ,jest to również pierwszy album na świecie nagrany na 16 ścieżkowym magnetofonie Studer A80
Unikatowy zestaw zawiera - 2 płyty CD ,oryginalny album ponownie zrastrowany przez Jamesa Guthrie oraz koncert z Wembley Empire Pool 2,płyty winylowe oryginalny album 180g oraz koncert + 2 plakaty i stickery ,2 płyty blu-ray w tym zremasterowany oryginalny album w Atmos ,płyta DVD DD 5.1 , stereo mix 24/96khz ,160,stronnicowa książka z rzadkimi zdjęciami czarno białymi oraz 76 stronnicowy song box oryginalnej płyty ,replika oryginalnego zaproszenia z London Planetarium z 1973r a także 2 repliki singli

pink.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze, myślałem, że będzie więcej, jak ktoś lubi to takie tę kapelę to takie wydanie za x lat będzie w znacznie droższe..
 

sentyzibi

Well-known member
Spokojnie nie musicie szukać po zagranicznych serwisach w Polsce box będzie dostępny w cenie ok 1900zł
Przemko, w czasach gdy liczy się każdy grosz warto poszukać. Na stronie zespołu w przedsprzedaży w UK kosztuje 215 funtów. A dla żyjących na emigracji Polska to zagranica.
A z drugiej strony coraz więcej tego rodzaju wydawnictw specjalnych czy pudełek na kolejną rocznicę, lub whisky, ginu, tequili... różnych kapel i artystów i trzeba mieć pulares bez dna, albo wybierać na których nam bardziej zależy. Dodatkowo interes napędzają właśnie zakupy czysto inwestycyjne osób z wolną gotówką, ale też i firm czy syndykatów ( by ominąć limity sprzedaży dla jednego klienta) zdolnych do zamrożenia pieniędzy, które kupują po kilkadziesiąt egzemplarzy by poleżały kilkanaście lat.
Dawno temu nazwalibyśmy ich spekulantami, teraz to biznes inwestycyjny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odebrałem dzisiaj 2e płyty:
21 studyjny album Bruce'a Springsteena, “Only The Strong Survive”, to zbiór piętnastu wielkich utworów muzyki soul pochodzących z bezcennych zbiorów wytwórni Motown, Sax, Gamble i innych.

„To amerykański śpiewnik z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych” – chwali Springsteen, który inspiracje czerpał w twórczości takich artystów jak Diana Ros, Levi Stubbs czy David Ruffin. – „Moim celem jest to, aby współczesna publiczność doświadczyła piękna i radości tej muzyki, zupełnie jak ja, kiedy ją usłyszałem.”
Druga to płyta Brzozowskiego Zielono mi. Za muzykę odpowiada Tomasz Szczepanik znany z zespołu Pectus. To już druga płyta ze standardami polskimi...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam i tę płytę, ale uczciwie, nam chyba z 8 płyt BS i jest kilka lepszych dla mnie, ale BITUSA😀 też lubię.
 
Do góry