Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejne płyty przyszły z dalekiego wschodu, tym razem w wydaniu SACD - 3 płyty Chlary oraz 3 płyty Inger Marie Gundersen.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lolek wreszcie przebłysk geniuszu - piękny post .Szczególnie kapitalna jest płyta Essentials ,rok później Karen wydała Essentials II obie te płyty zawierają przeróbki hitów różnych znanych artystów ,szczególnie wyróżnia się Every Breath You Take . wersja Karen normalnie zwala z nóg prawdziwy majstersztyk
W 2017 r ukazał się 3 płytowy box - The Complete Collection który oprócz Essentials I ,LL zawiera płytę " Hotel Souza" z kolejnym majstersztykiem utworem Paris

karen.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy to przebłysk geniuszu, znajdą się tacy co jej nie lubią , wiec dla nich to nic specjalnego, natomiast co do płyty Essentials 2 to niestety została wydana tylko na winylu i jest na Tidalu i na Qoubuzie. Jest jeszcze jedna płyta na cd Hotel Souza, niestety nie ma już gdzie jej kupić, nie licząc jednego oszołoma, która wystawia za 600 złoty tę płytę :-D troszkę czaszka mu dymi. Tor streamowy poprawiam będę tam tych dwóch płyt słuchał..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zamówiłem płytę N. Jones Day Breaks, występuję ona w kilku wydaniach, ta którą zamówiłem jest najlepsza według mnie, bo jest dwu płytowa, więc warto zwrócić uwagę jak ktoś tę płytę będzie chciał kupić.
W stosunku do wersji podstawowej, lista utworów została poszerzona o 9 piosenek wykonanych na żywo w nowojorskim Sheen Center’s Loreto Theater. Wśród nich usłyszymy znane z Day Breaks: "Flipside", czy "Peace", a także ulubione przez fanów przeboje z poprzednich płyt Jones: "Don’t Know Why" oraz "Sunrise".
Fajnie obie płyty nagrane, polecam….

Album "Day Breaks" zebrał świetnie recenzje w prasie muzycznej:

"wspaniały album, dryfujący między przeszłością, a pełną własnych, oryginalnych pomysłów teraźniejszością" - Rolling Stone

"arcydzieło… zapiera dech w piersiach… wspaniały, intymny, jazzujący album" - MOJO

"to zarówno powrót do korzeni, jak i triumfalny popis mnogości stylów") – DownBeat

„Oryginały Jones są tak eleganckie jak uświecone tradycją standardy, a wszystkie jej covery są świeże. Te pierwsze mówią o jej rzemiośle, drugie o jej talentach jako stylistki, a te dwa łączą się, by zmienić Day Breaks w satysfakcjonujące świadectwo jej stale rozwijającej się muzyki”.


Zamówiłem również drugi raz płytę A. Bocellego A familly christmas, tym razem w japońskim wydaniu shm z dwoma dodatkowymi utworami. Niedługo obie powinny dojść , bo mieli na miejscu te płyty.

Dzięki Piramida, bo jakby nie Twoja wrzutka i wpis kolegi Przemka77 to nawet bym nie szukał tej płyty w tym wydaniu, bo byłem przekonany, że nie wyszła u Japończyków.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zamówiłem również drugi raz płytę A. Bocellego A familly christmas, tym razem w japońskim wydaniu shm z dwoma dodatkowymi utworami. Niedługo obie powinny dojść , bo mieli na miejscu te płyty.
lolek ten album jest też w wersji cyfrowej 96/24 bity może być dla Ciebie interesujący gdyż pliki wysokiej rozdzielczości mają z reguły bardzo dobre wysokie tony ,Są też wydania winylowe, biały winyl kosztuje na zachodzie 29 euro jest też limitowany 180 gram w złotym kolorze
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak wiem, mam zapisany w ulubionych ten album w wersji cyfrowej. Na winylu tej płyty też słuchałem... kolega ma te płytę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie oznacza, że jak są cyferki i OBI to nie ma radochy z tego co się słucha.. :cool:

A ja kupiłem płytę T. Bennetta w duecie z L. Gagą i również jest bez OBI i jest to pierwsza płyta tego artysty u mnie, ale nie ostania, bo już zamówiłem kolejną.

"Tony Bennett i Lady Gaga prezentują album w hołdzie dla Cole’a Portera – „Love For Sale”.

Ogłoszenie premiery wydawnictwa odbyło się 3 sierpnia 2021, w dniu 95. urodzin Tony’ego Bennetta. Artysta zapowiedział, że „Love For Sale” będzie ostatnim albumem w jego karierze. W trackliście nie zabraknie klasycznych utworów z katalogu Portera, zarówno duetów, jak i solowych.

Lady Gaga i Tony Bennett wpadli na pomysł nagrania „Love For Sale” niedługo po tym, gdy ich pierwszy album, „Cheek To Cheek”, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard w 2015 roku. Nagrany w Electric Lady Studios w Nowym Jorku album to niezwykle elegancka i przebojowa zarazem mieszanka jazzu, big bandu i orkiestrowych aranżacji. Już w trakcie sesji u Bennetta zdiagnozowano chorobę Alzheimera, o czym rodzina poinformowała w 2021 roku.

Aby uczcić 95. urodziny Tony’ego, Lady Gaga zachęciła fanów, by udostępniali filmy, w których opowiadają, za co cenią artystę, pod tagiem #Tonys94BdayCard. Najlepsze nagrania, wybrane przez artystkę, trafią do urodzinowego wideo."
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie oznacza, że jak są cyferki i OBI to nie ma radochy z tego co się słucha.. :cool:
Jeżeli się nie mylę obi po japońsku znaczy pas ,Japończycy to zrobili dla zbieraczy kolekcjonerów Dawniej przy plastikowych pudełkach miało to kształt długiego prostokątna z tekturki ,może być też bezpośrednio klejone do grzbietów tak jest przy płytach winylowych
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę obi po japońsku znaczy pas ,Japończycy to zrobili dla zbieraczy kolekcjonerów Dawniej przy plastikowych pudełkach miało to kształt długiego prostokątna z tekturki ,może być też bezpośrednio klejone do grzbietów tak jest przy płytach winylowych
Nie wiem co oznacza, ale wymyślono Obi dla kolekcjonerów.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do góry