Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I odebrana 4a płyta, po przylocie z wczasów zamówię 5ą i pani S. Boyle będzie załatwiona :)

 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dzięki za info przemko -
''Classic duets'' - Luciano Pavarotti słyszał ktoś? Jakoś polubiłem duety - bywają bardzo fajne interpretacje znanych utworów, może i tu warto posłuchać
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To kolejna płyta Adele na wymianę, bo doszła mi "25a", ale w wydaniu japońskim i w porównaniu do wydania europejskiego to ta wersja jest z trzema dodatkowymi utworami. I teraz już jest pełny komplet płyt tej artystki.:bober:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
url=https://postimg.cc/ppWZkVx4]
IMG-20220721-172245.jpg
[/url]

 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od najbliższego wtorku płyty CD w Biedronce - Eric Clapton ,Dire Straits - Aichemy ,Hans Zimmer - Live in Prague , Gun's N Roses ,Poparzeni Kawą Trzy - Best Of ,OSTR - Instrukcja obsługi świrów
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma płyt winylowych już od dłuższego czasu ,ostatnim razem jak widziałem były tylko polskie tytuły ale raczej słabe ,częściej są kompakty ,Teraz też będą od wtorku ,jest więcej tytułów ale udało mi się podejrzeć tylko kilka podobno jest cały wykaz na stronie internetowej ale jakoś nie mogę tego znaleźć
Oprócz płyt z ciekawszych rzeczy będzie kalkulator naukowy Casio za 60zł może się komuś przyda do szkoły
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dawno nic nie wklejałem, jakoś czasu nie było to mam kolejnych kilka płyt do odebrania:)

Tym razem kupiłem starszą płytę Joshua Groban amerykańskiego piosenkarza i autora piosenek, znanego ze swego dojrzałego i rozległego głosu. Uprawia zarówno śpiew klasyczny jak i muzykę pop. Wykonuje utwory w językach angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim. 5 z 6 jego studyjnych albumów osiągnęły w USA status co najmniej platyny, a w 2007 roku Josh stał się w swoim kraju najlepiej sprzedającym artystą.Josh Groban − debiutancki album amerykańskiego piosenkarza i pisarza piosenek Josha Grobana, wydany w 2001.Producentem albumu był David Foster. Utwór "You're Still You" osiągnął miejsce 10 na liście Billboardu Hot AC, zaś "To Where You Are" nawet miejsce 1, w tej samej klasyfikacji w sierpniu 2002.

Druga to również płyta Josha Grobana, wyjątkowy amerykański artysta, który ma na swoim koncie nie jedną platynową płytę powraca z rozszerzoną wersją wspaniałego świątecznego albumu "Noel". Edycja deluxe "Noel (10th Anniversary Edition)" jest dostępna w formacie CD.
Premierowa wersja albumu "Noel" ukazała się na rynku 9 października 2007 roku. Płyta nie tylko została nominowana do nagrody Grammy, ale również stała się jednym z najlepiej sprzedających się krążków świątecznych (osiągając wynik ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy ). Rozszerzona edycja zawiera 13 oryginalnych kompozycji oraz 6 nowych utworów:
● White Christmas – nagrana w Londynie na Abbey Road
● Christmas Time Is Here – duet z legendarnym Tony Bennett’em
● Have Yourself A Merry Little Christmas
● Happy XMas (War is Over) – klasyczny świąteczny utwór, którego autorem jest John Lennon i Yoko Ono
● Believe – piosenka znajdująca się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Polar Express", która była nominowana do Nagrody Akademii Filmowej
● O Holy Night

Trzecia płyta to podwójne wydanie do kolekcji J.Williamsa z koncertu z Berlina, z Wiednia już mam, więc można powiedzieć, że u mnie muzyki filmowej coraz więcej.
John Williams prowadzi jedną z najlepszych orkiestr na świecie w muzyczną podróż po swoich najbardziej magicznych partyturach i opisuje to muzyczne doświadczenie jako „wielki zaszczyt i przywilej”.
Jesienią 2021 roku na estradzie słynnej sali Berliner Philharmoniker pojawiły się dwie legendy – we wspaniałym debiucie – John Williams po raz pierwszy dyrygował Filharmonikami Berlińskimi. John Williams – „The Berlin Concert”, zarejestrowany na żywo przez Deutsche Grammophon podczas serii wyprzedanych koncertów, prezentuje jedne z najbardziej znanych na świecie dzieł muzyki filmowej, w wykonaniu jednej z największych światowych orkiestr.
Premiera albumu została zaplanowana na 4 lutego 2022 roku, czyli na 90-te urodziny kompozytora, przypadające zaledwie cztery dni później.
„John Williams nie potrzebuje filmów, to filmy go potrzebują” – napisał po koncercie Rolling Stone, a berliński Der Tagesspiegel podsumował to wydarzenie jako po prostu „jeden z tych wspaniałych wieczorów”. To jedyne w swoim rodzaju nagranie stanowi kontynuację celebracji przez DG twórczości wielokrotnie nagradzanego kompozytora. Goszczący na listach przebojów album „John Williams in Vienna” był najlepiej sprzedającym się nagraniem symfonicznym 2020 roku. John Williams – „The Berlin Concert” niejako uzupełnia teraz ten program.
Album zawiera utwory znane milionom słuchaczy i widzów na całym świecie, a także inne dzieła, takie jak „Suite from Far and Away”, czy poruszająca „Elegy for cello and orchestra”, które mogą być mniej znane, ale nie mniej genialne. Maestro Williams pokrótce przedstawił wiele utworów, wyrażając radość ze współpracy z Berliner Philharmoniker. „Dla każdego muzyka stać przed tą orkiestrą i być tutaj z wami przez te kilka chwil, to naprawdę wielki zaszczyt i przywilej” – zwierzył się muzykom przed pierwszym akordem.
To uczucie było wyraźnie wzajemne.
„The Berlin Concert” rozpoczyna się „Olympic Fanfare and Theme”, hymnem napisanym na Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w 1984 roku. Reprezentuje to, co Williams opisał jako „ducha współpracy, heroicznych osiągnięć oraz ciągłego doskonalenia się naszych wielkich sportowców”. Ten duch towarzyszy całemu berlińskiemu koncertowi, wzmocniony oszałamiającymi wykonaniami utworów „Superman March” i „Theme from Jurassic Park” oraz bogatym wyborem fragmentów z filmów „Close Encounters of the Third Kind”, „The Star Wars”, „Harry Potter” i “Indiana Jones”. Tracklista zawiera również olśniewające bisy, w tym „The Flying Theme” oraz „The Imperial March”.
Przez ponad pół wieku John Williams kształtował historię i brzmienie muzyki filmowej, jego zapadające w pamięć tematy i doskonałe orkiestracje zdobią niektóre z najlepszych filmów współczesnych. W jego obszernym katalogu znajdują się także inne dzieła symfoniczne i kameralne, a także nowatorskie adaptacje własnych tematów filmowych.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
lolek łapiesz wszystkie gatunki muzyczne :)

A tak na poważnie filharmonicy berlińscy to jedna z pięciu najlepszych orkiestr świata .kiedyś dyrygował tutaj Herbert Von Karajan który przez wielu znawców był uważany za najlepszego dyrygenta podobno nikt nie potrafił poprowadzić orkiestry w taki sposób
Można się za darmo zaaresztować i zobaczyć jak to wygląda
https://www.digitalconcerthall.com/en/register
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Karajan podobno niezły Misiu tak mówią ci co się znają, a słucham różnej muzy, dzisiaj jeszcze mi wpadła w dobrej cenie płyta z filmu Mamma mija cz. 2, niestety I cz nadal sporo kosztuje, więc czekam, aż coś się złapie w przyzwoitej cenie jak na tego typu płytę i w sumie dosyć starawą, ale oba filmy lekkie i przyjemnie, do tego można sobie posłuchać utworów Abby.

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj udało mi się zdobyć fajną płytkę Kenny G - AT LAST THE DUETS ALBUM, bardzo fajny album jak ktoś lubi tego artystę to polecam.

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejną płytę J. Grobana kupiłem tym razem, jest to płyta - All that echoes, równie fajna jak i pozostałe, które mam w swojej kolekcji, o ile się lubi tego artystę.
 
Do góry