Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odebrałem już 6ą moją płytę M. Buble "It’s Time: to druga studyjna płyta uznawanego za najzdolniejszego debiutanta ostatnich lat - Michaela Bublé. Jego debiutancki krążek sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy na świecie i osiągnęła status multiplatynowej płyty w 8 krajach. "It’s Time", podobnie jak debiutancki album Michaela, zawiera znane standardy w świeżym i oryginalnym wykonaniu - w charakterystycznej dla tego artysty mieszance popu, jazzu i swingu. Płytę została wyprodukowana przez Davida Fostera (odkrywca talentu Buble’a i producent pierwszej płyty)


 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejna płyta B. Streisand zawitała w mojej kolekcji...
W 2005 roku mija 25 lat od daty premiery najważniejszej w karierze Barbry Streisand płyty "Guilty". Z tej okazji artystka ponownie zjednoczyła siły z Barrym Gibbem, który napisał i wyprodukował oryginalny album. "Guilty Pleasures" to niejako kontynuacja tego wydawnictwa, zawiera 12 zupełnie nowych kompozycji, również autorstwa Gibba, w tym dwa duety z wokalistą. Gibb przygotowywał się do pracy nad tą płytą półtora roku i ostatecznym rezultatem są jedne z najpiękniejszych kompozycji w jego karierze. Na płytę trafił m.in. napisany na "Guilty", ale nie nagrany wówczas, utwór "Letting Go".


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja lubię tę płytę Barbary S. jak wiele innych co widać.
Dzisiaj kolejną Barbry S. płytę odebrałem, tym razem koncertowa One voice. Jej płyty są bardzo klimatyczne i nie ważne czy to jest koncert, czy studyjna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli płyta DS jest dwupłytowe wydanie to lecieć i kupować, bo za 20 zeta to jak za darmo , ona tak chodzi powyżej 60 zeta, przynajmniej to zagraniczne wydanie. Ja ze Szwajcarii ściągałem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeśli płyta DS jest dwupłytowe wydanie to lecieć i kupować, bo za 20 zeta to jak za darmo .

Raczej jedno płytowe ,ciekawy jest też słynny klasyk Avalon - Roxy Music jeden z najbladziej romantycznych albumów jakie powstały w rocku .Tylko akurat w tym przypadku nie bardzo udał remaster Boba Ludwiga ,ale za 20zł nie ma co narzekać .Jeżeli ktoś chce lepszą jakość polecam ten album z boxu "The Complete Studio Recordings zawierający wszystkie studyjne albumy wydane w tekturowych rozkładanych okładkach .Pod względem dźwięku nie jest to wersja zremasterowanej płyty przez Boba Ludwiga tylko nowy transfer z taś matek (tzw płaski transfer)

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejna płytka tym razem - Sting wydaje***album z duetami. Na wydawnictwie znajdzie się przekrój najlepszych utworów, które Sting nagrał z innymi artystami.

Od „Desert Rose” z Chebem Mami, poprzez „It’s Probably Me” z Erikiem Claptonem, aż do „44/876” z Shaggym. „Duets” poprowadzi słuchaczy przez najlepsze utwory, jakie Sting nagrał z innymi wykonawcami. 17-krotny laureat Grammy ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Mary J. Blige, Herbie Hancock, Eric Clapton, Annie Lennox, Charles Aznavour, Mylène Farmer, Shaggy, Melody Gardot, Gashi i wielu innych. Wśród zgromadzonych na albumie piosenek znajduje się jedna premiera – „September” w duecie z ikoną włoskiej muzyki – Zucchero.

Producentami wykonawczymi „Duets” są Guénaël „GG” Geay i Martin Kierszenbaum, a mastera wszystkich utworów dokonał Gene Grimaldi w Oasis Mastering w Los Angeles.***



 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odebrałem dzisiaj płytkę Stinga My songs w podwójnym wydaniu delux , bardzo fajna pozycja dla tych co lubią tego wykonawcę. Jedna płyta z koncertu, plus 4 utwory z innego koncertu i płyta studyjna.***
Największe przeboje Stinga w nowych aranżacjach – zatytułowane „My Songs. Na „My Songs” trafią największe przeboje 17-krotnego zdobywcy nagrody Grammy w nowych aranżacjach.
Jak wyjaśnia sam artysta: „ „My Songs” to moje życie opowiedziane piosenkami. Niektóre z nich powstały na nowo, inne nieznacznie zmienione, ale każda z nich brzmi współcześnie.”
Utwory na „My Songs” zostały dostosowane do 2019, ale wciąż nie tracą ducha oryginału. Na wydawnictwie usłyszymy między innymi takie przeboje jak „Englishman In New York”, „Fields Of Gold”, „Shape Of My Heart”, „Every Breath You Take”, „Roxanne” oraz „Message In A Bottle”. Do albumu dołączono osobiste notatki napisane przez samego artystę, w których muzyk zdradza historie związane z powstaniem konkretnych piosenek, jak również opisuje okoliczności nagrywania. Krążek jest celebracją twórczości Stinga, zarówno solowej, jak i z The Police.
Za produkcję „My Songs” odpowiadają Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) oraz Jerry Fuentes (The Last Bandoleros). Miksami zajął się Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons), a inżynierią Tony Lake (Sting, Shaggy).
„My Songs” ukaże się na CD i winylu. Na wersji deluxe dodatkowo pojawią się koncertowe wersje „Synchronicity II”, „Next To You”, „Spirits In The Material World” oraz „Fragile”.
Sting sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie, zdobył najbardziej prestiżowe muzyczne wyróżnienia i zapewnił sobie legiony oddanych fanów.



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
10 płytka przyszła B. Streisand - Love is the Answer album zawierający zestaw standardów utrzymanych w jazzujących klimatach.
"Love is The Answer" będzie kolekcją znanych i lubianych standardów muzyki, utrzymaną w lekko jazzujących klimatach. Jest to pierwsze studyjne dokonanie artystki od 2005 roku, kiedy na rynku ukazała się płyta "Guilty Pleasures".

Na albumie "Love is The Answer" Barbra Streisand jawi się nam jako wokalistka jazzowa i kabaretowa - dojrzała i pełna wyrazistych emocji. Śpiewana przez nią kolekcja znanych światowych klasyków utrzymana jest w spokojnym, kameralnym klimacie i stanowi rozważanie o kochaniu, miłosnych zawodach i próbach ukojenia sercowych rozterek.

Nowa płyta była też pierwszą okazją do współpracy Barbry ze znaną i cenioną jazzową pianistką Dianą Krall i jej kwartetem (gitara, bass, perkusja). Ich subtelny, zmysłowy akompaniament w wielu utworach dostarcza emocji nie mniejszych, niż wokal Streisand.
Duży wkład w postawanie utworów miał także legendarny kompozytor ("The Shadow of Your Smile") i wielokrotnie nagradzany aranżer Johnny Mandel (poprzednio pracował ze Streisand w 1993 roku przy płycie "Back to Broadway" oraz z Krall przy albumie "When I Look In Your Eyes" z 1998 roku).

Barbra Streisand jest najlepiej sprzedającą się wokalistką w historii i jedyna kobietą, która kwalifikuje się do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów, obok taki ikon muzyki jak Elvis Presley i The Beatles. W trakcie swojej kariery w samych tylko Stanach Zjednoczonych odebrała już 50 Złotych, 30 Platynowych i 12 Multiplatynowych płyt. Poza osiągnięciami muzycznymi, Streisand jest też cenioną aktorka filmowa, teatralną, producentką i reżyserką filmową, scenarzystką i kompozytorką. Przypieczętowaniem jej sukcesów są dwie statuetki Oscara (Najlepsza Aktorka i Najlepsza Piosenka), 11 Złotych Globów, 5 nagród Emmy, 10 Grammy w tym Grammy Lifetime Achievement Award.



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tym razem Il Divo doszła do kolekcji w podwójnym albumie Greatest hits (deluxe edition). Jedyni w swoim rodzaju Il Divo świętując światowy sukces, wydali kolekcje "Greatest Hits", które to wydanie zawiera również cztery, zupełnie nowe utwory.
Pierwsza i wciąż najlepsze klasyczno-popowa grupa, w której skład wchodzą Urs Buhler, Carlos Marin, David Miller and Sebastien Izambard, sprzedała ponad 26 milionów płyt, doczekała się ponad 50 numerów jeden i może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach.
Jakby tego było mało, na koncie ma cztery światowe trasy koncertowe. Ich niesamowita kariera nie zna granic. Uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia Fifa World Cup w 2006 roku, koncertowali u boku Barbry Streisand, a w 2009 roku pojawili się na bal inauguracyjnym prezydenta Baracka Obamy. W tym roku z kolei uświetnili uroczystości diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II.
Poza doskonale znanymi nagraniami, z których wiele wybranych zostało przez fanów, jak "Somewhere", "Unbreak My Heart", "Unchained Melody" czy "Adagio", fani znajdą na płycie nowe wersje przebojów znanych z dorobku Céline Dion ("My Heart Will Go On") czy Whitney Houston ("I Will Always Love You") oraz "I Can't Help Falling In Love With You" i "Alone".
Artyści nagrali ponadto "My Heart Will Go On" (po włosku), "I Will Always Love You" (po hiszpańsku), "I Can't Help Falling In Love With You" (po angielsku) i "Alone" (po hiszpańsku).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiedziałem, dzięki.. jeszcze mógł dobrych kilka lat pośpiewać.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam do odebrania fenomenalną płytę P. Collinsa

Kapitalny koncertowy album „Serious Hits… Live!” miał premierę w 1990 roku. Okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, pokrywając się cztery razy platyną po obu stronach Atlantyku. Dotarł do drugiego miejsca na brytyjskiej liście oraz doczekał się nominacji do BRIT Award.

Piosenki zostały zarejestrowane podczas stadionowego tournée Phila, trwającego siedem miesięcy i promującego album „…But Seriously”. Collins genialnie wykonuje tu, chociażby wielkie przeboje, „In The Air Tonight”, „You Can't Hurry Love”, „Against All Odds (Take A Look At Me Now)”, „Easy Lover” (z udziałem Philipa Baileya z Earth Wind & Fire) albo „Another Day In Paradise”.

Wznowienie stanowi uzupełnienie projektu reedycji nazwanego podtytułem jednego z największych hitów Phila – „Take A Look At Me Now”. W jego ramach ukazały się wszystkie studyjne płyty Anglika. W 2016 roku na rynek trafiła jeszcze kompilacja „Singles”.
 
Do góry