Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
:eek:k::eek:k: 100% zgody inaczej trzeba by było się ewakuować, choć czasem ma się ochotę coś napisać, ale Rodzice wychowali mnie w taki, a nie w inny sposób i niestety nie pozwala mi to napisać tego co czasem powinienem kilku osobom napisać..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie fajne rzeczy piszecie

Wracając na moment do tych płyt ,japońskie wydania przeważnie mają dodatkowe utwory (bonusy) w porównaniu do wydań europejskich .Spotkałem się też z sytuacją kiedy płyty są robione gdzie indziej a kierowane na rynek japoński np. USA for Japan ,ogólnie mam bardzo dobre doświadczenia z płytami wydanymi w USA
Odnośnie plików MQA to mają jedną zasadniczą przewagę - musi być w 100% znane pochodzenie nagrań ,więc można być całkowicie pewnym że została wykorzystana oryginalna taśma studyjna
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja dzisiaj kolejną odebrałem płytę M. Buble nobody but me w wydaniu delux z dodatkowymi trzema utworami i z okładką 3d :). Fajne jazzowe klimaty, ten gość nigdy nie zawodzi.



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fajne płyty mi przyszły, oczywiście dla mnie :)
Jedna to kolejna płyta w mojej kolekcji M. Boltona - A symphony of hits, chcąc upamiętnić swój 50 rok w branży rozrywkowej, Michael Bolton wydaje kolekcję największych hitów, które zostały nagrane z orkiestrą symfoniczną.
Jak ktoś lubi ten głos, który dla mnie jest zjawiskowy to polecam gorąco.
Druga płyta to kolejna w mojej kolekcji M. Buble - Call me irresponsible Tour edition w wydaniu delux- 2 cd, jak jest takowa możliwość to prawie zawsze z tego korzystam, drożej, ale fajnie mieć więcej utworów. :)

Specjalna edycja albumu Call Me Irresponsible, gdzie oprócz standardowej płyty znalazla się dodatkowa, na na niej nigdy wcześniej nie wydany utwór Stuck In The Middle With You, popwe remiksy Lost i Home, Everything w remiksie Boba Rocka wcześniej dostępny jedynie dla człownków fun clubu "Orange Colored Sky" oraz 3 dodatkowe świąteczne piosenki: Let It Snow, The Christmas Song i White Christmas.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejną płytkę fajną otrzymałem, w wersji de luxe*** - podwójne wydanie B. Streisand***The Music…The Mem’ries…The Magic!" I oto ta płytka kolejną setkę otwiera płyt cd u mnie z cyferką na przodzie 7 :)

To dźwiękowe upamiętnienie trasy Barbry Streisand o tej samej nazwie z 2016 roku, której zwieńczeniem był koncert w Miami 5 grudnia.

Występy divy spotkały się z rewelacyjnym przyjęciem, media zachwycały się wyczuciem, z jakim artystka akcentowała niektóre frazy, budując emocje jakich na darmo szukać w dzisiejszej muzyce rozrywkowej (The Miami Herald: "Instynktownie wie, które frazy podkreślić, aby wywołać dreszcze w swoich najbardziej znanych piosenkach", The Baltimore Sun: "Z takim wyczuciem mogłaby porwać słuchaczy śpiewając nawet alfabet!").

Album w sprzedaży ukazuje się w dwóch wersjach: na pojedynczym dysku CD z najlepszymi fragmentami wspomnianego występu oraz w wersji 2CD z jego pełnym zapisem, w tym refleksjami Barbry wypowiadanymi ze sceny o kręceniu filmów i nagrywaniu muzyki, w szczególności ostatniego albumu "Encore Movie Partners Sing Broadway" (gdzie towarzyszą jej m.in. Alec Baldwin, Jamie Foxx, Antonio Banderas, Anne Hathaway, Hugh Jackman czy Melissa McCarthy).

Na płycie jest także utwór "Climb Ev’ry Mountain" ze specjalnym udziałem Jamiego Foxxa. Barbra Streisand jest jedyną artystką w historii, która umieszczała płyty na 1. miejscu list przebojów przez 6 kolejnych dekad. Jest nie tylko cenioną wokalistką i aktorką, ale i producentką, reżyserką, pisarką i kompozytorką. W swojej karierze otrzymała 52 Złote Płyty, 31 Platynowych i 13 Multi-Platynowych, uhonorowaną ją także 2 Oscarami, 5 nagrodami Emmy, Grammy i Złotym Globem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejna płyty B. Streisand , pierwsza z nich Walls, świetnie wydana, papier i jakość zdjęć fenomenalna, dawno już takiej jakości nie miałem w książeczce, mam nadzieję , że sama płyta również fajnie nagrana Na Tidalu sprawdzałem spodobała się , więc trzeba ja mieć w swojej kolekcji.
Barbra Streisand powraca z nową , pełną nowych i specjalnie napisanych na na tę okazję piosenek płytą „Walls”. To kolekcja pięknych, ale jednocześnie zmuszających do refleksji kompozycji, z których część wyszła spod pióra samej Streisand, po latach wracającej do komponowania.

Poza nowymi utworami są tu też nowe wersje klasyków: „Imagine”, „What a Wonderful World” czy napisanego przez duet Bacharach/David standardu „What The World Needs Now”. Przedostatnią piosenką na płycie, idealnie odnosząca się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej jest „Take Care Of This House” autorstwa Leonarda Bernsteina i Alana Jay Lernera.

W trzech współ-skomponowanych przez siebie utworach na płycie - „Don’t Lie To Me”, „The Rain Will Fall” i „What’s On My Mind” Streisand śpiewa o podstawowych wartościach, w jakie wierzy od początku swojej kariery.

Warto wiedzieć, że poza byciem popularną wokalistką, aktorką, reżyserką, producentką, scenarzystką, autorką tekstów i muzyki, Streisand jest też znaną aktywistką społeczną i filantropką.

Na krążku współtworzyła aranżacje wszystkich utworów z Walterem Afanasieffem, Johnem Shanksem i Davidem Fosterem (wszyscy mają na koncie nagrodę Grammy za Producenta Roku) i członkiem Songwriter Hall Of Fame Desmondem Childem.

Najważniejsze przesłanie Barbry zawiera jednak tytułowy utwór „Walls”, napisany dla niej przez stałych współpracowników, a prywatnie także przyjaciół artystki – małżeństwo Marilyn i Alana Bergmanów.

Barbra Streisand jest też jedyną artystką w historii której płyty docierały na 1, miejsca list przebojów przez 6 kolejnych dekad, ma na koncie 2 Oscary, 20 nagród Grammy (w tym dwie specjalne), 5 nagród Emmy, 11 Złotych Globów. W 1977 roku jako pierwsza kobieta otrzymała Oscara (a później także Złotego Globa i nagrodę Emmy) za ponadczasowy standard „Evergreen” z filmu „A Star Is Born”, którego remake aktualnie wchodzi na ekrany kin.

Druga natomiast w wydaniu de lux płyta Encore i właśnie to wydanie ma o 4 utwory więcej, niż to wydanie zwykłe.
Album „Encore: Movie Partners Sing Broadway” to kolejna porcja duetów Barbry Streisand z największymi gwiazdami Hollywood, będąca swoistą kontynuacją świetnie przyjętej płyty „Partners” z 2014 roku. Tym razem na warsztat wzięte zostały kompozycje z najsłynniejszych musicali broadway'owskich, w których prawie 6 dekad temu Barbra stawiała pierwsze kroki. W 10 utworach na podstawowej wersji płyty (i 14 utworach w wersji deluxe) znajdziemy duety Barbry z takimi sławami jak Alec Baldwin, Antonio Banderas, Jamie Foxx, Anne Hathaway, Hugh Jackman i Melissa McCarthy a także specjalny ‘wirtualny duet’ z Anthony’m Newley’em.

Płytą „Encore: Movie Partners Sing Broadway” Streisand powraca do swoich korzeni. Pierwszą popularność zyskała właśnie na broadway’owskich deskach w sztuce „I Can Get It For You Wholesale” (1962) , 2 lata później wcielając się tam w rolę komediantki Fanny Brice w musicalu „Funny Girl”. Także pierwsza w karierze płyta wokalistki „The Barbra Streisand album” z 1963 roku zawierała kilka broadwayowych standardów. Kolejne utrzymane w tych klimatach płyty „The Broadway Album” (1985) i „Back to Broadway” (1993) pokryły się Multi-Platyną. Ostatni krążek studyjny – „Partners” z gościnnym udziałem m.in. Lionela Richie, Michaela Bublé, Andrea Bocelli’ego czy Elvisa Presleya – spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem także w Polsce, gdzie pokryła się Platyną.


 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
lolek nie przestajesz zadziwiać z nowym rokiem ,naściągałeś srebrnych krążków setki .Barbara też byłą świetną aktorką ,nawet był ostatnio z nią film w TVP tylko nie pamiętam tytułu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejne dwie płyty dochodzą B. Streisand, pierwsza to Duets. Na płycie znajduje się 19 kompozycji, a wokalistce towarzyszą takie sławy jak: Celine Dion, Judy Garland, Bryan Adams, Kris Kristofferson, Don Johnson, Barry Gibb, Frank Sinatra, Barry Manilow czy Ray Charles.
Druga to „Back To Brooklyn” to zapis wyjątkowego koncertu Barbry Streisand z jej rodzinnego Brooklynu (Nowy Jork) wraz z 60-osobową orkiestrą symfoniczną. W 2012 roku Barbra zagrała tu po raz pierwszy od kiedy w wieku 16 lat opuściła to miejsce wybierając karierę aktorską i stając się jedną z najpopularniejszych wokalistek wszechczasów. Wśród licznych atrakcji wymienić można m.in. aż 9 nigdy nie wykonywanych przez gwiazdę utworów, duet z aktorem a prywatnie synem artystki Jasonem Gouldem („How Deep Is the Ocean”), duet z włoskim kwartetem Il Volo (wzruszająca wersja “Smile” Charlie Chaplina) oraz aż 3 utwory z akompaniamentem światowej sławy trębacza Chrisa Botti’ego. Botti dodaje swoje solówki do medley’a „What’ll I Do” i “My Funny Valentine” a później udziela się w 2 kompozycjach z soundtracku do “A Star Is Born”—“Lost Inside Of You” i nagrodzonej Oscarem “Evergreen (Love Theme from “A Star Is Born)." Poza wspomnianymi, koncert wypełniają utwory „kochane przez Barbrę, i napisane przez ludzi, których kocha”. Słowami i muzyką Barbra oddaje hołd swoim przyjaciołom Alanowi i Marilyn Bergmanom (“Nice ‘n’ Easy”/ “That Face”/ “The Way He Makes Me Feel”), Jule Styne (“Gypsy”/ “Funny Girl”) i Leonardowi Bernsteinowi (“Make Our Garden Grow”/ “Somewhere”).


 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejne dwie płyty B. Streisand odebrałem i bardzo się cieszę, że jedną z nich udało mi się kupić wersję Delux - Partners Wersja deluxe świetnie przyjętej płyty Barbry Streisand z duetami z największymi współczesnymi (i nie tylko) wokalistami świata. Do zestawu 12 utworów dostępnych na wersji standardowej płyty dołączono tu drugi krążek z 5 dodatkowymi duetami (z Bryanem Adamsem, Barry Manilowem, Frankiem Sinatrą, Barry Gibbem i Babyface'm).

Ta płyta występuje w trzech wersjach: pierwsza 12 utworów, druga jedna płyta 17 utworów i to najfajniejsze wydanie 2 płyty 17 utworów.

Druga to płyta The movie album.
 
Do góry