Płyty cd w stereo

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie tyle co za dużo, tylko większość już slucha na Tidalach/Spotify w telefonie, lub streamerach. Czasy się zmieniły, CD czy tym bardziej Vinyle, już bardziej dla entuzjastów.
Zobacz, że w niektórych autach już nawet nie ma Playera CD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To raz i zdaje sobie z tego sprawę, a dwa to te tytuły to starocie, kto kupuje płyty tak jak np moja osoba to co chciałem to już mam z tego co oferuje ten sklep, więc tacy ludzie też nie kupują.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie tyle co za dużo, tylko większość już slucha na Tidalach/Spotify w telefonie, lub streamerach. Czasy się zmieniły, CD czy tym bardziej Vinyle, już bardziej dla entuzjastów.
Zobacz, że w niektórych autach już nawet nie ma Playera CD.

Już dawno temu zapowiadano koniec płyt CD ,a jednak płyta trzyma się zaskakująco dobrze chociaż paradoksalnie coraz trudniej jest zbudować odtwarzacz CD z powodu braku napędów .Myślę też że płyty CD pogrążyło to słynne "loudnes war" ludzie zaczęli wtedy wybierać winyle ale nie dlatego ze są technicznie lepsze tylko dlatego że brzmią lepiej
To, że w odtwarzaczach samochodowych nie ma CD akurat mnie nie dziwi ,płyty łatwo się rysują na dodatek mają ograniczoną pojemność do tego samochód wytwarza wstrząsy podczas jazdy co nastręcza problemy z płynnym odczytem ,radzono sobie w tym problemem stosując bufory pamięci ,ale i tak odtwarzacze samochodowe wyposażone w przenośne pamięci karta, pendrive okazały się tutaj lepsze
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie z 10 lat temu jak nie lepiej pewne osobniki pisały tutaj, że za maksymalnie 5 lat nie będzie w sklepach płyt cd czy też winyloych. Wtedy jak i teraz pisałem i piszę, że nas przeżyją te płyty, a na pewno jeszcze kilkanaście lat na spokojnie płyty będą, bo ludzie kupują co widać na innych forach, a o zagranicznych nie wspomnę.:bober:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najnowsza płyta Kombii, kilka kawałków w klimatach tych do których przyzwyczaili nas muzycy tej grupy, a kilka jest zdecydowanie w nowym brzmieniu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten album Kombii widziałem w Biedronce ,więc jak ktoś chce taniej kupić Wcześniej można było mieć tą płytę za 10zł wystarczyło kupić 2 płyty, a kolejne 2 były za darmo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiele zdjęć jak i na żywo u kilku osób widziałem, ale ta kolekcja płyt***wymiata. To dla tych co twierdzą, że fizyczne nośniki są na wykończeniu.
​​​​​​​
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Handlarze u nas mają o wiele większe kolekcje, ostatnio byli w którejś galerii i tak jeżdzą z miejsca na miejsce, generalnie fajnie, że jest taki "klimat".
Na giełdach też całe stosy w kartonach, do wyboru do koloru.
Sam chciałem sprzedać swoją kolekcje, to jak usłyszałem cenę, to powiedziałem, że za takie pieniądze, to wolę sobie z tego zrobić podstawkę na stół.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Stare wydania płyt CD szkoda sprzedawać miały świetną jakość dźwięku ,teraz co wznowienie to gorzej .Podobnie jest z audiofilskimi płytami np złote wydania MFSL te płyty były numerowane też kosztują swoje ,Na tym słynnym portalu ogłoszeniowym jest wystawiona płyta Dire Straits - Brothers in Arms PL- SHM kosztuje 2850zł ,single są też drogie zwłaszcza że singli się nie wznawia
Powiem tak - jeżeli macie stare płyty zwłaszcza poszanowane to szkoda sprzedawać ,handlarz łaskę zrobi da parę groszy a potem się śmieje, że na głupiego natrafił
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przemko, ja pisałem o winylach, mam ich też sporo, a CD kilka setek, można być rzec, że każda jedna to wyprawa do sklepu, kawał historii, pamiętam jak mieszkałem za granicą, to każda wolną chwilę spędzałem w sklepach muzycznych. Szczególnie te w Londynie, jeszcze w czasach, gdzie mogłeś spotkać wyjątkowe persony w takich miejscach. Niesamowity klimat
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku winyli chyba bardziej jest to widoczne - zależy od płyty .Kiedyś JVC produkowało winyle UHQR (ultra) w swojej fabryce w Yokohamie były to płyty "super ciężkie" 240g jedną z ich głównych zalet był idealnie płaski profil dzisiaj takie płyty osiągają spore ceny ,np The Beatles przy świetnym stanie zachowania to koszt 600- 900 dolarów
Na winylach można zarobić lepiej niż na każdej lokacie bankowej wystarczy kupić płytę i potem ją sprzedać .Dobrym przykładem są też płyty Katie Melua zwłaszcza że są numerowane - winyl "Piece By Piece" to jakieś 2 tyś złotych ,single CD też są numerowane jak ktoś ma to lepiej trzymać
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem chyba najlepsza dla mnie z solowych płyt Watersa, dzisiaj już trzeci raz z rzędu się kręci..:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem najmocniejszą stroną Watersa były teksty piosenek ,kiedy go zabrakło w Pink Floyd właśnie z tym były największe problemy
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ta płyta wrzucona przez Bipo jest spoko, pewnie sobie kupię, tylko już nie w tym miesiącu :) W tym miesiącu już 3 płyty odebrałem, 3 kolejne są w zamówieniu i zaraz powinny być do odebrania, plus 2 "Japończyki" zamówione, w tym jedna podwójne wydanie i 3 filmy na BR kupione... starczy, bo mnie wypiszą z rodziny. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To kolejna płyta u mnie M. Duska a ta jest II cz. płyty zawierającej utwory Sinatry w duetach z naszymi wokalistami, choć nie tylko…. Jak dla mnie obie płyty są fajne i warto je mieć o ile ktoś słucha takich klimatów muzycznych. Gościnnie zaśpiewali: N. Kukulska, K. Badach, A. Piaseczny, E. Bem. Tak jak i inne jego płyty tak i ta pod względem wydania ta również cieszy oczy.



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najnowsza płyty Urszuli i Borysewicza, który z okazji swojego 50-cio lecia na scenie zaprosił do nagrania swojej płyty kilkoro artystów z rodzimego podwórka jak np. E. Bem, K. Nosowska, A. Wyszkoni, K. Kowalska, P. Fronczewski, Bracia, ale też np. jest nowa wersja utworu Wciąż bardziej obcy i dwie premierowe utwory. Fajne płyty i gitara Borysewicza, jak zwykle świetna i przyjemnie się słucha jak ten Gość ma ją w swoich rękach.



 
Ostatnia edycja:
Do góry