Płyty cd w stereo

Bipo

Active member
Bez reklam
Niedziela na spokojnie z ostatnim albumem studyjnym Queen..:) niestety wydanym już po śmierci wokalisty...:-(.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak jest to wydanie z gazety wyborczej, kiedyś cała kolekcja była do kupienia 15 albumów studyjnych i 9 koncertowych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiejsze zakupy, te dwie płyty Springsteena, pamiętam jak miałem w szkole średniej gramofon to miałem je na winulu..






 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dawniej też trochę dziwnie liczyli wydawnictwa 2 płytowe np .Sandra ,Gary Moore ,OMD kosztowały 20zł czyli tyle ile jedno płytowe
Płyty winylowe też zdrożały o 10zł ,ale Biedronka i tak jest tańsza od takiego np Empiku
Inna sprawa to taka ,że te obecne płyty CD są jakościowo nic nie warte ,kupiłem ostatnio Kate Melua "album No.8" piękna płyta ,ale cóż z tego kiedy słucha się z tego z trudem
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A czytałeś ostatnio o podróbkach z Japonii ?

Masz na myśli płyty ? Mi kupuje dwóch Gości, lub sam kupuje z tych samych sklepów, są to sprawdzone od wielu lat w tej branży działają i nigdy nie było cienia wątpliwości, że coś jest nie tak, ale wiesz jak bardzo chce się oszukać to pewnie zawsze idzie to zrobić.. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka.. :) natomiast większy problem to kable i tutaj to jest masakra. Ostatnio miałem okazję "podziwiać" takie okazy od Kimbera.. ale tak jak wszyscy mówią i piszą, jeśli kabel idzie z Chin , Tajwanu itp to raczej jest wątpliwe, aby był to oryginał.. ale jak znajdują się ludzie , aby takie kable kupić to i będą złodzieje, którzy takie kable robią. To jest proste jak jest na coś zapotrzebowanie to znajdą się tacy co sprostają takim ludziom i zrobią coś co przypomina oryginał, aby takie osoby miały lepsze samopoczucie i możliwość pochwalenie się przed innymi, że mają taki kabel.
A wracając jeszcze do płyt to smutne jest jak złodzieje podrabiają, wiedząc, że dla kupujących takie płyty to jest coś znacznie więcej niż tylko rzecz, to hobby, które sprawia im przyjemność , kiedy mogą sobie posłuchać z takich płyt, które swoje kosztują. A tym bardziej teraz po wyższym kursie waluty i droższej przesyłce z Japonii.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A pisał w jakich sklepach kupował? Jest kilka sklepów pewniaków, ale jeśli w takim sklepie pojawiłby się pracownik oszust to niewątpliwie jest możliwość oszukiwania ludzi. Pytanie czy tak znany sklep jak np cd Japan pozwoliłby sobie, aby przyjąć niesprawdzonego pracownika, wiedząc, że w ich sklepie zaopatruje się taka ilość ludzi ze wszystkich niemalże stron Świata. Dobrze też jest kupować bezpośrednio od dystrybutora, ale wiadomo złodziej, oszust trafić się może w każdym miejscu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Praktycznie wszystkie towary są podrabiane ,więc płyty też .Pewną wskazówka mogą być kody kreskowe macierzy które znajdują się na wewnętrznym pierścieniu płyty CD gdzie znajduje się np. numer matrycy .Każda z wytwórni np .Warner ,Sony ...itd ma swój kod
Taka ciekawostka JVC która produkowała płyty dla wytwórni MCA stosowała kod w postaci kwadratowych bloków (przypominało to trochę popularna grę tetris) kody takie były bardzo trudne do zeskanowania

To jest jakby jedna strona problemu ,druga to taka ,że cześć płyt oryginalnych w ogóle nie powinna trafić na rynek ,na końcowym etapie produkcji jest kontrola jakości ,płyty które nie spełnią standardów powinny być przetopione ale często tak nie jest i płyty takie trafiały na rynek
Często też płyta jednego wykonawcy może brzmieć różnie głównie wynika to z jakości matrycy ,w przypadku płyt CD matryca jest szklana .Po "wybiciu" określonej liczny płyt powinna być wymieniona - tak robią szanujące się wytwórnie .W przypadku masówek pewnie nikt nie zaprząta sobie tym głowy i dyski się "tłucze" dopóki matryca nie pęknie
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niektórzy nie powinni tym biznesem się zajmować, skoro ich nie stać i oszczędzają na ludziach to znaczy, ze czym innym powinni się zająć... Bo płyty są drogie jak na realia wielu Państw takich jak Polska i nie mam tu na myśli wyłącznie tych najlepszych płyt, ale nawet nowości, które wchodzą , albo część płyt znanych wykonawców są drogie nawet powiedzmy w Empiku. Gdzie często gęsto jedna płyta to miesięczny abonament w tidalu w najlepszej jakości, a to tylko jedna płyta..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Doszła mi płytka troszkę z innych klimatów, zamówiłem ich też drugą płytę, powinna być w przyszłym tygodniu z tej składanki jestem zadowolony.


 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnie zakupy.

p.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tanita Tikaram jedna z moich ulubionych płyt kupiłem ja w Niemczech jeszcze marki były
Taka ciekawostka - ten album na CD został wydany powtórnie chyba w 2018r z okazji 30 lecia nagrania płyty zawiera też bonus w postaci dodatkowych utworów co ciekawe z późniejszego okresu niestety nagrany jest fatalnie w porównaniu do oryginalnego wydania z 1988r
Ta płyta ukazała się też na winylu w wersji limitowanej (kolekcjonerskiej) rozkładany gatefold ,sama płyta jest przezroczysta i zawiera odręczne notatki sporządzone przez Tanitę
 
Do góry