Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że wydanie na "zwykłym" krążku może być całkiem fajne.. ja kiedyś kiedyś słuchałem takiego wydania, mój sąsiad jak jeszcze mieszkałem w bloku miał, ale nie pamiętam jak to grało.. miałem tę płytę na taśmie magnetofonowej :- ) i mam do tej pory ... Najgorsze jest to, mam jakieś przeczucie, że II cz tego filmu zostanie spiep.. zarówno fabularnie jak i pod względem muzy.. oby to się nie potwierdziło.. Aczkolwiek wydań tej płyty na cd jest kilka.. nie licząc tej naszej "marketowej" jak i japońskiej w Bluspec..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ps. A już nie powiem o tym jaki mam sentyment do tego filmu i jak bardzo lubiłem/lubię lotnictwo i czym był ten film dla mnie kiedy bylem młodym chłopakiem i kiedy powiedziałem sobie, że chce startować do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lotniczych, bo tak kiedyś bodajże ta uczelnia się nazywała. Dla mnie Krzychu żadne pieniądze nie są warte więcej od latania i niczego w życiu tak nie zazdroszczę jak tym chłopakom, którzy z rana mogą sobie zasiąść w kokpicie za sterami np F-16 .. Nawet mając mniejszą pensję ... nikt tego nie przeżyje co oni czują, kiedy są tam w górze i latają sobie tymi zabawkami .. coś pięknego i żadne pieniądze tego nie dadzą..

Tak jak ja, wypisz, wymaluj ;)
Jako kilku-kilkunastolatek miałem możliwość przesiadywania na lotnisku sportowym w Międzybordziu, niedaleko góry Żar - tam pracował mój wujek, więc mogłem nie tylko posiedzieć w samolotach i szybowcach, ale też usiąść za sterami Jaka-12M i Wilgi mając 14 lat. Było to tylko przez kilka chwil i w dodatku lecieli wtedy moi dziadkowie lub rodzice, ale moment, kiedy pilot puścił drążek i dał nie tylko potrzymać drugi, ale też poczuć kiedy masz wpływ na tor lotu. Kiedy zbyt mocno się rozochociłem i zacząłem robić górki skręcać na boki ojciec powstrzymał mnie od zabawy, bo chyba było im niedobrze :D
Wtedy już miałem totalnego bzika, sklejałem modele, prenumerowałem Skrzydlatą Polskę, Aero, jeździłem na wystawy, itp. Moim marzeniem było dostać się do Dęblina, ale wyniki zdrowotne mi na to nie pozwoliły - wiele miesięcy to przeżywałem. Potem, kiedy Polska kupiła F-16 okazało się, że kolega mieszka na osiedlu pod Ławicą, więc co chwile była okazja obserwować i słyszeć jak F16 przelatują nad głowami, a robiły to na prawdę nisko.
Szybowce też zaliczyłem, spadochrony... Myślę, że jak wiele osób, lubię tę wolność jaką daje powietrze, przestrzeń i jednocześnie adrenalinę.
Był to pierwszy film jaki kupiłem na BD, nawet nie mając jeszcze odtwarzacza ;) Dlatego też tak kocham ten film - miłość do lotnictwa od najmłodszych lat i niespełnione marzenia ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Także widzisz sam jak to jest jak się coś kocha, a niestety nie wyszło w życiu.. ja wszystko przeszedłem, a odpadłem z powodu uwaga !!! kilku setnych, dziesiątych wady wzroku jednego oka. A żeby było śmieszniej w Izraelu piloci latają ze znacznie większymi wadami tego organu, po prostu latają ze szkłami kontaktowymi i nikomu to nie przeszkadza (a defakto pomimo tego są świetnymi pilotami - miałem okazję widzieć ich w akcji), u nas są inne przepisy. Mogłem iść na śmigłowce :) ale to tak jakby chłopak marzył o F1 a powiedzieli mu , że może zasiąść za sportowym focusem i się ścigać w WRC.. i w tym wypadku chyba są większe emocje niż w śmigłowcu.. w realiach RP.
Znasz mnie trochę i wiesz jaki potrafię być szczery, kiedyś na imprezie jeden ze znajomych zapytał się mnie czy oddałbym samochód w zamian za to żeby być pilotem, odpowiedziałem mu że nie tylko jeden :) i nawet sekundy bym się nad tym nie zastanawiał. jeszcze raz powtórzę nawet mając S klasę nie przeżyje się tego co tam w górze za sterami choćby Miga 29, a co dopiero za sterami F-16. Popieprz.. czasem to życie, że..... Siedzisz sobie w fajnym gabinecie, z wypasioną informatyka itp, fajna pensja, a pomimo tego wszystko byś rzucił w diabły, tylko żeby móc być wolnym w chmurach.

Sorki za wpis ale dla mnie Top Gun to nie tylko film czy muzyka z filmu to jest coś znacznie więcej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A wczoraj zakupiłem płytkę -podwójny album tego "inglisz mena" niektórzy młodzi może nie wiedzą co to za Gość. :)



Są to chyba pierwsze płyty z WB jakie mam w swojej kolekcji. Na niektórych piosenkach (szczególnie tych starszych) słychać lata jakie mają za sobą, przy tych nowszych jest znacząco lepiej. Pod względem repertuaru jest prawie wszystko co najlepsze tego artysty. Prawie bo ze dwie, trzy piosenki bym zamienił.
Tak się zastanawiam WB to jest chyba co innego niż Warner cllasic, która to firma również wydaje płyty cd...Może ktoś ma płyty z WC - jak się one prezentują pod względem technicznym?

 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę Warner Classic jest odziałem Warner Bros

Taka ciekawostka własnie dzięki Warner możecie oglądać MTV bowiem ta firma (a właściwie Warner Amex Satelitte ) przekazała na start 20 mln dolarów ,dzięki temu 1.08 1981 o godzinie 12.01 na ekranie telewizorów ukazuje się astronauta wbijający w powierzchnię księżyca flagę z logo stacji ,z głośnika rozlega się pamiętny tekst - Ladies and Gentlemen this is Rock'n Roll
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka ciekawostka własnie dzięki Warner możecie oglądać MTV bowiem ta firma (a właściwie Warner Amex Satelitte ) przekazała na start 20 mln dolarów ,dzięki temu 1.08 1981 o godzinie 12.01 na ekranie telewizorów ukazuje się astronauta wbijający w powierzchnię księżyca flagę z logo stacji ,z głośnika rozlega się pamiętny tekst - Ladies and Gentlemen this is Rock'n Roll

Dziś to by mogli wbijać, ale sztucznego donga. Bo to co się tam wyprawia, to nic innego jak urestwo w czystej postaci, stacja swoim "świeżym" repertuarem odcisnęła nieodwracalne piętno na małolatach.
Z muzyką - od wielu lat, niestety nie ma już nic wspólnego.

[youtube]5t-vbvfGxcE[/youtube]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety MTV się już dawno "stoczyło" ale akurat takie czasy mamy wszystko jest nastawione na zysk ,podobnie jak działalność wielkich koncernów fonograficznych .Wydaje się płyty wykonawców na których można zarobić grube miliony
Zamykając wątek stacji muzycznych ,dla mnie najlepszy był Onyx to była Niemiecka stacja nadająca na Astrze ,sporo ambitnej muzyki .Tam pierwszy raz zobaczyłem Teledyski Sarah Brightamn ,Running ,Donny Lewis .Sophie B Hawkins i innych .Niestety stacja już od dawna nie istnieje
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno wielu z Was wie kto to jest Wojciech Pszoniak :) ale na pewno nikt nie wie jak ten Pan pisze o płytach z muzyką poważną i jazzową, które odsłuchuje w zaciszu swojego domu.. Miałem to szczęście porozmawiać na na innym forum prywatnie z tą zjawiskową postacią, emanująca ciepłem i pomocą w zakresie muzyki poważnej, więc nie wszystkim podpasuje, ale zobaczcie w jaki sposób to robi... naprawdę polecam.. czapki z głów.


nagrania jakościowo wybitne – Subiektywnie o audio
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wow, napisane z pasją, miło się czyta, przebrnąłem ;)
Mam nawet dobre kilka płytek tam opisywanych.
Kto by pomyślał, że z Pszoniaka taki meloman? ;)


Podobnie miło mi się czyta po lika stron dziennie wielką biblię gatunku:
http://www.empik.com/1001-albumow-m...ej-opracowanie-zbiorowe,p1145573743,ksiazka-p
Dzięki uprzejmości Henry-ego, u którego zauważyłem to na półce ;)
Wciąga i przenosisz się w owe czasy.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma za co ;)

Ostatnio, zupełnie przypadkowo trafiła do mojego odtwarzacza płytka George Ezra'y, bardzo przyjemne dźwięki.
Dodatkowo najnowszy album Beck'a, jak zwykle świetnie zrealizowany :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Nie ma za co ;)

Ostatnio, zupełnie przypadkowo trafiła do mojego odtwarzacza płytka George Ezra'y, bardzo przyjemne dźwięki.
Dodatkowo najnowszy album Beck'a, jak zwykle świetnie zrealizowany :eek:k:
Jeff Beck'a czy Beck'a Hansena?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tego młodszego ;)
o Jeff'ie nie wypada pisać po prostu Beck ;)

A z dobrych albumów niezły jest też niedawno wydany Boarding House Reach - Jack'a White'a.
Taka ciekawostka dot. poprzedniej jego płyty:
[youtube]FhSSBOSJqvI[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wow, napisane z pasją, miło się czyta, przebrnąłem ;)
Mam nawet dobre kilka płytek tam opisywanych.
Kto by pomyślał, że z Pszoniaka taki meloman? ;)


Podobnie miło mi się czyta po lika stron dziennie wielką biblię gatunku:
1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej - Opracowanie zbiorowe | Książka w Sklepie EMPIK.COM
Dzięki uprzejmości Henry-ego, u którego zauważyłem to na półce ;)
Wciąga i przenosisz się w owe czasy.

Ja też bym nie powiedział, że to jest taki meloman, ale jak widać pozory mylą.
 

sentyzibi

Well-known member
Tego młodszego ;)
o Jeff'ie nie wypada pisać po prostu Beck ;)

A z dobrych albumów niezły jest też niedawno wydany Boarding House Reach - Jack'a White'a.
Taka ciekawostka dot. poprzedniej jego płyty:
[youtube]FhSSBOSJqvI[/youtube]
Ok, bo już myślałem, że umknęło mi jakieś najnowsze wydawnictwo Jeff'a, ale swoją drogą to "Colors" Hansena umknęło... zresztą coś ostatnio wiele mi umyka, ale remont się przeciąga i "sprzęt" w kartonach się starzeje.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy ma może ktoś z Kolegów to wydanie LOTR ?



Ja mam to starsze wydanie czyli mniej piosenek jest na nim, ale już tak skopane jest, ze to szkoda wkładać do odtwarzacza, całą rodzinę płyty obskakiwały.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Było fajne wydanie na winylu LOTR to zrobili i na cd tylko niestety skręcili troszkę, bo zabrali utworów na cd (jest mniej niż w przypadku wydania, które wyżej widnieje), a dali dodatkowo na DVD.. szkoda..

gif upload
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Odwiedziny w Biedronce i w promocji wszystko po 15zł dużo ciekawych płyt ja wybrałem te:

Powiem tak , płytki wydane bardzo ale to bardzo dobrze. Pewnie to zasługa że płyty wydane przez SONY MUSIC
Celinka brzmi fenomenalnie.... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry