Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trafiają się rodzynki:) ale trzeba brać też pod uwagę fakt, że te piosenki mają w niektórych przypadkach po 30-40 lat...więc na cuda nie ma co liczyć, a ma się ochotę posłuchać taki czy inny zespół. E. Górniak tak jak pisałem nie jest jakoś źle, ale mam dwie inne studyjne i jest lepiej. Gro zespołów starych jak np. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Róże Europy itp. ciężko dostać w mega jakości.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Doszła kolejna płytka oby była warta tych pieniędzy, bo najwięcej kosztowała mnie patrząc cenę za 1 płytę.. niestety marketowe wydanie słabe..



 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejny zakup, nie mniej jednak tutaj mało jest ludzi co słuchają tego typu klimaty, ale może komuś się przyda...






Jakość nagrania jest jak dla mnie naprawdę zadowalająca. I pioseneczka z gladiatora the best..polecam płytkę tym co lubią A. B. - tenora, kompozytora, autora piosenek, multiinstrumentalistę, producenta muzycznego - dla mnie cudowne "dziecko"

[youtube]GD2THFRoYW0[/youtube]
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U mnie dzisiaj zawitała w odtwarzaczu płytka Pink Floyd -The division Bell: made in Japan pierwsze wydanie 1994r. wydana przez Sony Music Entertaiment (Japan)
url=https://postimg.org/image/n88qw0u0j/]
20180308_201208.jpg
[/url]
Powiem, krótko super nagranie. Nie mam wersji europejskiej ale porównując do innych płyt tego zespołu nagranie jest bardzo dobrej jakości. Jest niesamowita przestrzeń i vocal na tej płycie. Dla miłośników zespołu polecam. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym powiedział taki rodzynek.. czekam na japońskie wydanie Top Gun i szukają mi też w Japonii płytki A. Bocelli.. zobaczymy jak wyjdzie..
 

Henry

Active member
Bez reklam
U mnie dzisiaj zawitała w odtwarzaczu płytka Pink Floyd -The division Bell: made in Japan pierwsze wydanie 1994r. wydana przez Sony Music Entertaiment (Japan)
Mam tę płytę na LP, mimo, że świeże wydanie, jakość też rewelacyjna :eek:k:
Ta płyta jest po prostu świetnie zrealizowana, zresztą na Tidal występuje też remaster w high res, jak masz możliwość, porównaj.

edit:
A oto kolejne nowości do słuchania, dobre bo polskie ;)
Poza tym dobrze zrealizowane i wydane, żadnych kopert, które pojawiają się nawet w przypadku drogich zagranicznych płyt

Black Album ;)


I LAO CHE w dwóch odsłonach
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ktoś lubi tą kapelę to na żywo luknąć trzeba musowo 😃. Kiedyś czytałem na koncert tej grupy gdzieś w Europie (logistyka) jechała w 40 stu tirach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zobaczcie jaka gratka dla tych co mają gramofon jak i dla tych co lubią muzę z LOTR - piękna sprawa.. ja muszę kupić na cd rozszerzone wydanie..


 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ekstra.... kto pożyczy gramofon. ..hihi
Naprawdę piekne wydanie, czy u nas dostępne , orientacyjnie cena?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
około 750 zł - ale pięknie wygląda prawda? Mogły by być płyty cd w takim czymś wydane :) rewelka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejny Japończyk przyleciał tym razem muzyka z mojego jednego z najbardziej ulubionych filmów TOP GUN. Zawsze dodają jakieś dodatkowe piosenki i z reguły są to np koncertowe kawałki danego wykonawcy, w tym wypadku jest inaczej :) tak się zastanawiam dlaczego akurat te, a nie inne..






I pioseneczka z Top Gun, chyba nie ma osoby co by nie znała tego utworu..

[youtube]T2K07LltbPE[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=T2K07LltbPE
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Przeleciałem ostatnio najlepsze płyty Metallica: Load, Reload, Master Of Puppets, And Justice for All..., Right the Lightning i Black Album.

Pojawiły sie remastery Master of Puppets i Right The Lightning, dla mnie dramat, mam Master na Vinylu stare wydanie i brzmi jak trzeba, remater usunął ''brudy'' i jakoś to wszystko wyciszył, nie mój klimat. Right the Lightning znów za bardzo wokale z przodu i gitary, te przede wszystkim, zapomniano o perkusji...

Dla mnie nr 1 to And justice for all... i Black Album, mam obie płyty na CD z Vertigo i brzmią świetnie, wydanie odpowiednio 88r i 2001r.

Black Album mam też kąsek na vinylu z Vertigo i ta brzmi najlepiej. Bez dwóch zdań.

Wracając do CD, planuje kupić dwa wg mnie najlepsze wymienione wyżej albumy w wersjach 'Japan', skoro mogą brzmieć lepiej to pewnie warto. Mam nadzieje że nikt nie weźmie się za remastery tych płyt... Nawet na Tidal brzmią świetnie, tam można sobie porównać najszybciej. Niestety z pojawieniem się na Tidal remasterów skasowali stare wersje kilku płyt.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak to brzmi? To również mój film z pierwszej dziesiątki ;)

Wczoraj przesłuchałem i powiem, że jak dla mnie jest to nieźle nagrane.. w jednej piosence jest malutki problem w pewnych momentach z basem (mam na myśli Take My Breath Away) i o oczywiście w momencie kiedy słucha się bardzo głośno, ale biorę poprawkę na elektronikę + kolumny.. ewentualnie może coś z akustyką.. jak odsłucham na sprzęcie na poziomie odpowiednim to będę wiedział na 100% co jest powodem tej "anomalii" A tak generalnie to jestem zadowolony nie jest za wysoko płyta nagrana, więc nie kluje, ale w kilku piosenkach da się usłyszeć leciuteńkie symbianty, ale nie na tyle żeby to przeszkadzało. W niektórych utworach szczegółowo i dość wyraźnie, ale nie przekracza granicy, gdzie byśmy czuli, że jest próg akceptowalności przekroczony. Pod względem repertuaru jest wszystko co najlepsze było filmie począwszy od wspomnianej piosenki, poprzez Playing With The Boys, która jest nagrana w dwóch wersjach, a skończywszy na instrumentalnych utworach choćby takim jak Memories wiadomo w jakim momencie ta pioseneczka leci w filmie.. uwielbiam ją.. zresztą cała muzyka dla mnie z Top Gun to mistrzostwo.. dla kogoś kto lubi film, to czy zwykłe wydanie jest obowiązkowe..
Dodatkowo w wydaniu made in Japan są 4 piosenki nagrane spoza filmu i myślę, że każdemu podpasują, albo prawie każdemu i przypomną się lata z wczesnej młodości.

Ps. A już nie powiem o tym jaki mam sentyment do tego filmu i jak bardzo lubiłem/lubię lotnictwo i czym był ten film dla mnie kiedy bylem młodym chłopakiem i kiedy powiedziałem sobie, że chce startować do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lotniczych, bo tak kiedyś bodajże ta uczelnia się nazywała. Dla mnie Krzychu żadne pieniądze nie są warte więcej od latania i niczego w życiu tak nie zazdroszczę jak tym chłopakom, którzy z rana mogą sobie zasiąść w kokpicie za sterami np F-16 .. Nawet mając mniejszą pensję ... nikt tego nie przeżyje co oni czują, kiedy są tam w górze i latają sobie tymi zabawkami .. coś pięknego i żadne pieniądze tego nie dadzą..

Tak dla przykładu każdy wie jak bardzo lubię Hobbita czy LOTR - to Top Gun ilość razy jaki go obejrzałem w całości, a o urywkach nie wspomnę to wspomniane filmy P.J. musiałbym chyba co tydzień obejrzeć jeden z nich, aby dorównać do tego ile razy zasiadałem przed tv i oglądałem Top Gun.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To fakt, film jak i muzyka - mistrzostwo.
Mam gdzieś płytę z soundtrackiem, muszę odświeżyć i sprawdzić jak dzisiaj wypadnie, a cd już leciwa, a przecież nie jest powiedziane, że, to żle. Może wręcz przeciwnie. Stare wydanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry