Pliki AVCHD - co z nimi robić?

imigas

New member
abcaa napisał:
TYm programem robisz wszystko i co ważne czytają to wszyskie nowe odtwarzacze Sony, Samsung 1400, PS3.
Nowe odtwarzacze? Czyli mając zwykły odtwarzacz DVD, niekoniecznie nowy, nie jestem w stanie odtworzyć AVCHD na DVD?

Mam odtwarzacz Yamaha DVD-S830, chciałbym kupić kamerę AVCHD (jeszcze nie wiem dokladnie którą). Chciałbym spokojnie obrobić i zachować obraz HD, a następnie odtworzyć go na tym odtwarzaczu (płyta DVD). Czy to jest w tym momencie możliwe?
Niby jest napisane że AVCHD można nagrać na CD/DVD/BD, a jednak już nie jestem pewien niczego. Czy jest jakieś oznaczenie w dokumentacji urządzenia, które wkazuje na akceptacje AVCHD czy coś w tym stylu?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
imigas napisał:
Nowe odtwarzacze? Czyli mając zwykły odtwarzacz DVD, niekoniecznie nowy, nie jestem w stanie odtworzyć AVCHD na DVD?

Mam odtwarzacz Yamaha DVD-S830, chciałbym kupić kamerę AVCHD (jeszcze nie wiem dokladnie którą). Chciałbym spokojnie obrobić i zachować obraz HD, a następnie odtworzyć go na tym odtwarzaczu (płyta DVD). Czy to jest w tym momencie możliwe? dzisiejszy

Niestety nie. AVCHD odtworzysz tylko na wcześniej wskazanych odtwarzaczach, lista ta napewno się zwiększy. DVD to tylko DVD i nic więcej.
Co do kamer polecałbym ci HDV na taśmy jest najmniej problemów z obróbką
HD na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam
 

abcaa

New member
imigas napisał:
A format występujący w kamerach JVC? Bo z tego co widzę nie jest to AVCHD..
A jednak AVCHD. Jeżeli ci się spieszy z zakupem kamery na te nośniki /SD,twardziel/ to kupuj a oprogramowanie do obróbki napewno się polepszy w najbliższym czasie. Myśle że następna wersja Pinnacla 12. będzie dopracowana i nie będzie problemów.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

leszekm

New member
Unlead 11.5 Plus czy Pinacle Studio 11

Ulead VideoStudio 11.5 Plus czy Pinnacle Studio 11
To 1 post:).
Na razie mam zamiar z formatu avchd robić zwykłe avi i przegrywać na dvd ale za rok jak się upowszechni przejść na BR . Te dwa programy też się pewnie doczekają 12 wersji. Który teraz wybrać żeby potem nie przeskakiwać z jednego na drugi i uczyć się go od początku?
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
O programie tsMuxeR już pisałem ale wracam do tego tematu bo ukazała się jego nowa wersja oznaczona jako 1.7.2(b). Jest to wersja traktowana jeszcze jako beta choć w oprawie GUI w testach, które przeprowadziłem sprawdza się rewelacyjnie. Dla mnie najistotniejsze jest to, że teraz pliki .m2ts łączone tym programem odtwarzane są idealnie w PS3. Uprzednio pliki połączone dobrze odtwarzały się w komputerze (u mnie poprzez CyberLink PowerDVD ) natomiast w PS3 obraz był drgający tak, jakby kolejność wyświetlanych półobrazów została odwrócona. W nowej wersji programu mamy też uaktywnioną opcję zapisu Create Blu-ray disc z możliwością insertowania rozdziałów (chapters) w definiowanych równych lub zróżnicowanych przedziałach czasowych - co stwarza dodatkowe możliwości edycyjne plików AVCHD.
Jaką zatem metodykę edycyjną w zakresie AVCHD warto aktualnie stosować gdy chcemy zmieniać także audio?
Ja postępuję następująco:
-przy użyciu programu HD Writer 2.0 (a jest już v. 2.5) dokonuję przeglądu i selekcji wadliwych ujęć lub ich fragmentów. Te czynności z powodzeniem można też wykonać oczywiście posługując się programem Sony PMB.
-otrzymane w powyższy sposób pliki .m2ts łączę w logiczne bloki programem tsMuxeR
-uzyskane z połączeń plików bloki będące w zamyśle odpowiednikami tytułów wczytuję kolejno do Pinnacle Studio 11+ i dokonuję edycji audio z wykorzystaniem podglądu video (dodając muzykę, komentarz i kształtując odpowiednio obwiednię głośności w poszczególnych ścieżkach) -można też oczywiście wykorzystać do tegp celu inny program umożliwiający dobrą edycję audio np Sony Vegas
-wyedytowane audio dla każdego bloku zapisuję w postaci oddzielnego pliku (ponieważ video nie jest zapisywane więc jest to proces bardzo szybki)
-korzystając ponownie z tsMuxeR-a łączę nowo otrzymane pliki audio z przynależnymi im plikami video ("ptaszk" przy źródłowym strumieniu audio powinien być usunięty) - wstawianie nowego strumienia audio w miejsce oryginalnego odbywa się jednoprzebiegowo tzn nie jest potrzebne wcześniejsze demuxowanie plików. Proces jest bardzo szybki.
Postępując w ten sposób uzyskuje się wysoką jakość video w krótkim czasie, bo pliki nie podlegają przekodowaniu (oczywiście sama edycja audio może być dość czasochłonna ale tego za nas nie zrobi żaden program). Jak dotychczs takiej możliwości nie oferuje nam żaden program edycyjny.
Co dalej?
Tak otrzymane pliki .m2ts odpowiednio zatytułowane można nagrać na płytki DVD 4.7 GB i odtwarzać w komputerze lub w PS3 (BR). Nawigację po materiale HD wstępnie ułatwią nam nazwy plików a w obrębie plików suwak czasowy w playerze lub szybkie przewijanie z podglądem (w PS3 do 120x)
Można też pokusić się o nagranie płytki z menu nawigacyjnym. Kojarząc odpowiednio wyniki zapisu Create Blu-ray disk z możliwościami HD Writera tworzenia menu wielotytułowego istnieje taka możliwość przy stosowaniu podstawień w odpowiednich folderach.
Tak czy inaczej tsMuxeR pozwala nam wypłynąć z materiałem AVCHD na szerokie wody bez dalszych oczekiwań, że umożliwi nam to jakiś komercyjny kompleksowy program edycyjny. W świetle tego komercyjny Elecard XMuxer nie wytrzymuje porównania - kosztuje dużo a potrafi znacznie mniej.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
-przy użyciu programu HD Writer 2.0 (a jest już v. 2.5) dokonuję przeglądu i selekcji wadliwych ujęć lub ich fragmentów. Te czynności z powodzeniem można też wykonać oczywiście posługując się programem Sony PMB.

Ależ Sydon, przecież PBM nie potrafi ciąć plików *.m2ts bezstratnie. Zawsze dokonuje ponownego kodowania pogarszając jakość, nie mówiąc o tym jak to długo trwa. Chyba że ja coś źle robię, ale próbowałem już wiele razy i zawsze wychodzi tak samo:-(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zaskoczyłeś mnie stwierdzeniem, że Sony PMB przy dzieleniu plików .m2ts przekodowuje je pogorszając jakość. Ja już odinstalowałem w swoim komputerze ten program bo HD Writer jest dla mnie lepszy ale ciekawi mnie dlaczego tak twierdzisz. Dla mnie było by zupełnie niezrozumiałe dlaczego twórcy programu Sony PMB mieliby stosować przekodowywanie przy dzieleniu plików. Swego czasu porównywałem jakość plików przed i po rozcięciu i nie zauważyłem żadnych różnic w jakości ani też wielkość plików nie wskazywała, że nowe kodowanie ma miejsce. O ile pamiętam to czas zapisu dla przeciętnego pliku po przycięciu to kilkanaście sekund. Wyglada na to, że PMB pozwala ustalić precyzyjnie miejsce cięcia a więc przed zapisem fragmentu zapewne skanuje strukturę pliku i przekodowuje sam rejon cięcia. Musi też zmienić dane informacyjne pliku i oczywiście stworzyć nowy plik .MOOD. Prawdą jest, że HD Writer szybciej obsługuje rozcinanie pliku ale też pozwala na cięcie tylko w określonych miejscach a więc chyba tylko na klatkach kluczowych.
Przy przycinaniu plików w PMB raczej trudno popełniać jakiś błąd bo korzystając z Video Trimming ustawia się tylko Set IN Point i Set OUT Point oraz zapisuje plik.
Jeżeli nie chcesz korzystać z usług PMB przy cięciach to korzystaj z opcji Split & cut w tsMuxeR. Wcześniej trzeba sobie jednak w jakimś programie z podglądem ustalić pozycje cięcia dla poszczególnych plików. Jeżeli się to robi hurtowo (z notatnikiem) to jest do przyjęcia a sama operacja cięcia jest tu błyskaiwczna.
A swoją drogą skoro powstała wątpliwość co do PMB to wartałoby ją wyjaśnić do końca - jest wielu użytkowników tego programu, którzy mogliby się na ten temat wypowiedzieć i jakoś uzasadnić swój punkt widzena.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Sądzę to po czasie przycinania i pogorszeniu jakości obrazu. Przed chwilą przprowadziłem test. Jeden plik przyciąłem do 5 sekund - operacja ta wykonana przy pomocy Sony PBM trwała około 50 sekund. Plik o długości 1 minuty przycinał się ponad dwie minuty, zaś plik (wynikowy) o długości 4:30 przycinał się 3 minuty, jednak wraz z procesem analizy całość trwała ponad 6 minut. Mam komputer z procesorem Athlon 64 3000+. Te same operacje wykonywane programem TSSplitter dzieją się błyskawicznie (kilka sekund). Pogorszenie jakości po podziale przez PBM jest nieznaczne, ale wyraźnie widoczne na jasnych tłach - pojawiają się wówczas migotania spowodowane makroblokami których wogóle nie widać na oryginale. Dodam że po podzieleniu pliku przez TSSplitter obraz jest idealny. Ciekawe, że podział pliku bezpośrednio na kamerze dzieje się błyskawicznie i bez strat jakościowych (kamera z HDD Sony HDR SR7)
 

Tom_Bod

New member
Pasują do siebie?

Wybaczcie lamerskie pytanie, ale czytając wszystkie Wasze posty i tak nie mogę do końca usystematyzować swojej wiedzy.
Zatem konkretnie: :hmm:
- kamera Panasonic HDC-SD5 (AVCHD)
- TV Sharp 52X20

Czy do powyższego zestawu "pasował" będzie odtwarz BR Sharpa
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=335315200?
Czy oznaczać to będzie, że materiał (HD) nagrany kamerą na kartach SD da się w łatwy i przyjemny sposób przerzucić na pytkę DVD (BR?) zjadliwą dla tego odtwarzacza?
pozdrawiam
tomek

Upss... przeczytałem swój liścik i nagłą, brutalna myśl - "odtworzyć" płytkę BR może i się w tym ODTWARZACZU da, ale przecież najpierw materiał z kamery trzeba na takiej płytce WYPALIĆ. Więc potrzebuję nagrywarkę BR a nie odtwarzacz? maskara...:(
Czy raczej nagrywarkę DVD i nagrywać na płytach DVD ale w formacie AVCHD i odtwarzać w odtwarazu BR Sharpa?
Jak widzicie wszystki mi się już miesza... :grin:
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Nie, źle myślisz. Po pierwsze trzeba wiedzieć, że płyta DVD i Bluray niczym się od siebie nie różnią poza ilością miejsca (GB). Więc jak kupisz odtwarzacz BR to możesz w nim odtwarzać oryginalne filmy w BR i także DVD. Dlatego dla ciebie najlepiej będzie jak przewalisz te pliki z kamery do kompa i tam wypalisz je w jakości HD (MPEG2, AVCHD czy jak chcesz) na zwykłą płytę DVD. Niczym nie będzie się to różnić od wypalenia na płycie BR... jakość i tu i tu będzie taka sama czyli HD. A po co tracić kasę i miejsce na płycie BR jak można kupić taniutką płytę DVD.


Wie ktoś gdzie można pobrać HD Writera 2.0?
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
LCC napisał:
Po pierwsze trzeba wiedzieć, że płyta DVD i Bluray niczym się od siebie nie różnią poza ilością miejsca (GB).

poważnie ?
skąd zatem taka róznica w cenie ?

nie jestem ekspertem w dziedzinie, ale to chyba zbyt duże uproszczenie (dotyczy to zarówno dysków tłoczonych <nagranych> jak i czystych nośników)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
LCC, nie wiem, ale sam szukam HD Writer 2.5. Wersję 2.0 dostałem z zakupem kamerki. Przeszukałem już wiele stron, ale nawet na japońskich update'ach, support'ach. itp. Panasonic nie ma tego do pobrania. Uważam, że to dziwna polityka firmy. Napisz na priva.
 

czechoj

Member
LCC napisał:
Nie, źle myślisz. Po pierwsze trzeba wiedzieć, że płyta DVD i Bluray niczym się od siebie nie różnią poza ilością miejsca (GB). Więc jak kupisz odtwarzacz BR to możesz w nim odtwarzać oryginalne filmy w BR i także DVD. Dlatego dla ciebie najlepiej będzie jak przewalisz te pliki z kamery do kompa i tam wypalisz je w jakości HD (MPEG2, AVCHD czy jak chcesz) na zwykłą płytę DVD. Niczym nie będzie się to różnić od wypalenia na płycie BR... jakość i tu i tu będzie taka sama czyli HD. A po co tracić kasę i miejsce na płycie BR jak można kupić taniutką płytę DVD.
Tyle tylko ze płytki tej żaden stacjonarny BD nie odczyta :grin:
 

czechoj

Member
Blu-Ray i owszem ale nie BD-R/RE czyli płyt BD nagrywalnych. Przechodziłem to osobiście, nagrywałem zarówno płyty DVD (z plikami BDMV) jak i BD-R/RE i takowe wyłącznie czyta Playstation 3
 

abcaa

New member
czechoj napisał:
Blu-Ray i owszem ale nie BD-R/RE czyli płyt BD nagrywalnych. Przechodziłem to osobiście, nagrywałem zarówno płyty DVD (z plikami BDMV) jak i BD-R/RE i takowe wyłącznie czyta Playstation 3

Mam Samsunga P1400 i czyta BD-R/RE i AVCHD. Polecam przed zakupem zbrać nagraną płytkę BD-R i sprawdzić w sklepie. Na 5 sztuk czytał tylko ten jeden. Co się okazało pozostałe miały starsze oprogramowanie ale to ponoć nie problem.
Pochwale się, zmieniłem komputer na czterordzeniowy i półtoragodzinny film robił 3,5 godziny!!!!!!!!!! BD-R-sam jestem zaskoczony takim czasem. Programem Ulead Movie Factory 6+ z dodatkiem HD.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry