Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Player for AVCHD służy do odtwarzania płytek AVCHD (np nagranych kreatorem AVCHD z PMB) a nie samych plików. Pliki AVCHD możesz odtwarzać w PMB o ile jest udostępniona kartoteka, w której dane pliki się znajdują
 

tanner hall

New member
witam, bardzo prosze o odpowiedź czy ponizsze parametry pozwalają na płynną edycję i odtwarzanie AVCHD przy zachowaniu wysokiej jakosci? A moze czegos brakuje?
- Obudowa ATX PA410587 P4 Enlight, zasilacz 400W, FAN, USB 2.0
- Intel DP35DPM Dragontailpeak, P35, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW,ATX,BULK
- Asus EN8600GT Silent GeForce 8600GT 256MB DDR3, HDTV/DualDVI, HDCP, PCI-E
- Intel Core 2 Q6600 QuadCore,2.4GHz,1066FSB,8MBCache,LGA775,65nm
- Corsair DOMINATOR 2x1024MB 800MHZ DDR2 non-ECC, CL3 DIMM, EPP, DHX Tech.
- Dysk IBM/Hitachi Ultrastar A7K1000, 1TB SATA, 7200RPM, 32MB c., RoHS
- Lite-On multinagrywarka Blu-ray 2xBD-RW 8xDVD+R

Pozdrawiam i zycze szczesliwego Nowego Roku!
 

viValdi

New member
Bez reklam
Konfiguracja wygląda solidnie, na pewno spełnia wymagania sprzętowe większości pakietów NLE.
Trzeba jednak zdecydować się na jakiś edytor.
Np. Pinnacle nie jest w stanie wykorzystać 4 core'ów. W niektórych edytorach zaleca się konkretne karty graficzne. Decyzja co do NLE da ci podstawy do tuningu w/w konfiguracji.
 

unzip

New member
radziox napisał:
Na samym poczatku pasowaloby mi pliki .mts przyciac i scalic w jakims programie w wieksze ujecia zachowujac parametry wyjsciowego pliku:1440x1080 orac dzwiek dd5.1
radziox, i jak - udalo Ci sie znalezc i praktycznie przetestowac jakies wygodne rozwiazanie ktore pozwala na obcinanie i laczenie plikow .mts?

Pytam, bo mam ten sam problem i malo czasu na testy :)

Pozdrawiam,
Pawel
 

czechoj

Member
Panowie czytam ostatnio sporo na ten temat ale nikt mi tego dosłownie nie powiedział...
Mam Pinnacle 11.1 Ultimate + kamerę Sony HDR-SR5 + odtwarzacz blu-ray Sharp BD-HP20S i problem... płyty DVD nagrane z materiału AVCHD przy pomocy Pinnacle (format BDMV) nie są widziane przez odtwarzacz BD, czy jest to wina własnie formatu AVCHD? Zapytam dalej jeśli stworzę projekt oparty o materiał HD z ww kamery i nagram go palnikiem BLU-RAY na płycie BLU-RAY to czy odtwarzacz łyknie taka płytę czy nie (specyfikacja urzadzenia Sharp przewiduje kompatybilność z nośnikami nagranymi dla BD-R v1.1 i BD-RE v2.1). Problem mnie strasznie męczy.....
 

Gucio50

New member
Bez reklam
czechoj napisał:
Panowie czytam ostatnio sporo na ten temat ale nikt mi tego dosłownie nie powiedział...
Mam Pinnacle 11.1 Ultimate + kamerę Sony HDR-SR5 + odtwarzacz blu-ray Sharp BD-HP20S i problem... płyty DVD nagrane z materiału AVCHD przy pomocy Pinnacle (format BDMV) nie są widziane przez odtwarzacz BD, czy jest to wina własnie formatu AVCHD? Zapytam dalej jeśli stworzę projekt oparty o materiał HD z ww kamery i nagram go palnikiem BLU-RAY na płycie BLU-RAY to czy odtwarzacz łyknie taka płytę czy nie (specyfikacja urzadzenia Sharp przewiduje kompatybilność z nośnikami nagranymi dla BD-R v1.1 i BD-RE v2.1). Problem mnie strasznie męczy.....

Tę specyfikacje spełnia kilka odtwarzaczy Blu-Ray, w dokumentacji tylko niestety.

Ani Panasonic, ani Sharp ani znane mi Blu-Ray-e Samsung nie widza płyt nagranych.

Prawdopodobnie konsola Sony PS "umie" ale nie widziałem. Zaniosłem nagrana płytke do salonu Saturn we wrocławiu.
Sprzedawca rzucił mi pogardliwe "ma pan jakis szajs, gdzie to Pan kupił"
Ja mu na to ze u was akurat.
On. No to "u nas wqszystkie" odtwarzają nagrane
Ja. Sprwdźmy
On Proszę bardzo
No i zaden NIE odtworzył.

Zwykle nie słychać nic, obraz jest zielony. :confused:
 

MS HDV

New member
Witam.

Czy mogłbym prosić kogokolwiek o udostępnienie
pliku z nagranym materiałem w formacie AVCHD ?
-najchętniej z kamery Sony i w HD (ale niekoniecz.)
Jeśli to możliwe, to proszę o przesłanie mailem na:
videoediting@world.com

Chciałbym mieć możliwość samemu zweryfikować
jakość pracy nad takimi plikami w programach
Pinnacle i Vegas.

Z gory bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.
 

bebcio11

New member
SONY SR7E +Edycja

Witam . mam pytanie do osob ktore juz konktretnie zaglebily sie w AVCHD . A mianowicie czy program Adobe premiere cs3 radzi sobie z tym formatem i jak z plikiem wynikowym ? Dlaczego pytam bo bardzo bym chcial polaczyc moje dotychczasowe pliki avchd, zrobic jakis fajny filmik z przejsciami dodac zaj..... menu i tutaj wazne nie zgrywac koniecznie na dvd czy disc blue ray, poprostu zrobic avchd dvd.iso lub jakos tak(dokladnie nie wiem jak mogloby to wygladac wiec bez zbednych komentarzy prosze) aby nie stracilo na jakosci i trzymac to jako film na TViX HD M-5100SH, Zeby jak bede odtwarzal to jakby sie mialo swoja videoteke (klikasz na iso i menu wyskakuje wybierasz play lub wybierasz sobie moment ktory chcesz ogladnac)Moglibyscie panowie podac jakies konkretne programy lub jeden ktory od poczatku po zgraniu pliku z kamery obcina dane klipy + dodaje efekty + łączy i zapisuje do pliku w formacie m2ts pozniej tworze menu dodajac swoj plik i nagrywam iso. pisze troszeczke skrotami ale ci co sie zajmuja tym wiedza oco mi idzie.prosze o jakas koŃkretną wypowiedz. dzieki z gory.

ps: i nie piszcie zbednych kmentarzy pokazujacych jak co nie ktorzy to proste, lub zajzyj na forum lub strone. bardzo bym prosil o wypowiedz tu na forum.
ps:
Bawilem sie wczesniej adobe premiere 6 i 7 w formacie dv pal. zgrywalem pliki DV z kamery do adobe dodawalem napisy zdjecia przejscia itp. i konwertowalem do mpeg2 jak juz mialem to potem w TMPGEnc (5in1)Authoring dvd +creator itp dodalem normalne menu i zgrywalem na dvd przy ponownym konwertowaniu ,dzialalo i jakosc byla bardzo zadowlajaca.
ps: klawiatura mi szwankuje wiec jak czegos brakuje to sorki.
 

slimak

New member
Bez reklam
MS HDV napisał:
Rozumiem, że na tej stronie są już pliki przekonwertowane?

A gdzie można znaleźć pliki w oryginalnej formie ?


Pliki są oryginalne. Autor www dodał tylko do nazw wszystkich plików „.mpeg”.

sr7_01.m2ts.mpeg
sr7_01.m2ts

hc7_09.m2t.mpeg
hc7_09.m2t
 

kanqur

New member
bebcio11 napisał:
Moglibyscie panowie podac jakies konkretne programy lub jeden ktory od poczatku po zgraniu pliku z kamery obcina dane klipy + dodaje efekty + łączy i zapisuje do pliku w formacie m2ts pozniej tworze menu dodajac swoj plik i nagrywam iso.
Tak
Ulead DVD MovieFactory ver 5 SE lub wyzej.

Pozdrawiam
kangur
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Warto odnotować, że w najnowszej wersji (version 111 z 14.01.200) programu H264TS_Cutter wprowadzono obsługę plików .m2ts. Mamy więc do dyspozycji kolejny program umożliwiający nam przycinanie takich plików oraz łączenie ich w odpowiednio większe - oczywiście bez przekodowywania. Program działa szybko a otrzymany plik wynikowy na łączeniach nie wykazuje żadnych defektów. Pliki wynikowe bardzo dobrze odtwarzane są też przez Tvixa. Program można by więc uznać za idealny, który ostatecznie rozwiązuje podstawowy problem właścicieli kamer AVCHD. Są jednak pewne niedogodności w posługiwaniu się programem wynkające z faktu, że każdy plik trzeba indywidualnie wczytywać do programu i ustawiać początek i koniec cięcia i dopiero wówczas można go dołączyć do plików wcześniej wczytanych. Nie ma bowiem możliwości załadowania jednocześnie wielu plików .m2ts do okna plików przeznaczonych do połączenia. Twórcy programu wyszli z założenia, że każdy plik będzie indywidualnie przeglądany i dopiero po ustaleniu punktów przycięcia (start i end) będzie dodawany do kolejki plików oczekujących na połączenie. Należy mieć nadzieję, że użytkownicy na forum współpracującym (http://www.movie2digital.de/board.php?boardid=209) będą sygnalizować tę niedogodność i w jakiejś kolejnej wersji programu zostanie ona usunięta.
 
Ostatnia edycja:

YarekP

New member
Vegas 7.0 a authoring

Witam
Od kilku dni probuje cos uzyskac z materialu zrodlowego z kamery HD, aby zgrac to na BlueRay'a i sprobowac odtworzyc TO na stacjonarnym Samsungu 1400 (jesli sie uda...). Renderuje piekne pliki w HD i dalej nic z tym nie moge zrobic. Do palnika BD dostalem CyberLink Producer, ale toto nie pozwala na jakikolwiek authoring bo .... nie widzi plikow *.m2v ani *.m2t... Czym to ugryzc?
Pozdrowienia dla wszystkich
 

Gucio50

New member
Bez reklam
YarekP napisał:
Witam
Od kilku dni probuje cos uzyskac z materialu zrodlowego z kamery HD, aby . Do palnika BD dostalem CyberLink Producer, ale toto nie pozwala na jakikolwiek authoring bo .... nie widzi plikow *.m2v ani *.m2t... Czym to ugryzc?
Pozdrowienia dla wszystkich

Cyber Linkiem Producerem wytworzysz płytę Blu-Ray, tylko trochę cierpliwosci. Czy jakis odtwarzacz to odtworzy, a to juz inna sprawa :p
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Warto odnotować, że w najnowszej wersji (version 111 z 14.01.200) programu H264TS_Cutter wprowadzono obsługę plików .m2ts.

Ściągnąłem go sobie i mam problem. Otóż przy próbie załadowania pliku m2ts pojawia się komunikat następującej treści: "It seems in this TS is no IDR-Frame. It is necessary to set CutIn to I-Frame and Out Frame to B or even All-Frame." Niestety powyższe zmiany niczego nie wnoszą i plik dalej jest niewidoczny, chociaż jego nazwa widnieje na górze w belce okna. Co z tym zrobić?
 

bluray

Banned
Do palnika BD dostalem CyberLink Producer, ale toto nie pozwala na jakikolwiek authoring bo .... nie widzi plikow *.m2v ani *.m2t... Czym to ugryzc?
NERO 8 NeroVision 5. wersja 8.2.8 ma już tryb BD-V.
I AVCHD czywiśie.

Pewnie masz combo LG GGW-H20L.
Tez mam i odpuściłem Cyberlina bo robi tyko stero.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
jarmalik napisał:
Ściągnąłem go sobie i mam problem. Otóż przy próbie załadowania pliku m2ts pojawia się komunikat następującej treści: "It seems in this TS is no IDR-Frame. It is necessary to set CutIn to I-Frame and Out Frame to B or even All-Frame." Niestety powyższe zmiany niczego nie wnoszą i plik dalej jest niewidoczny, chociaż jego nazwa widnieje na górze w belce okna. Co z tym zrobić?

Upewnij się czy masz zainstalowane wymagane dodatki:
.Net 2.0 Framework
DirectX 9.c (August 2007 Release)
AVC / H264 DirectShow Decoder
TS-Splitter (Haali Media Splitter is recommended)
 
Do góry