Pliki AVCHD - co z nimi robić?

daro123

New member
Pozwólcie że i ja zadam całkiem zielone pytanie - czy jeśli nagram na płytę DVD5 surowy materiał *.mts (*.m2ts?) bez tworzenia struktur i authoringu, czy to zostanie odtworzone na PS3 czy BR?
 

gaspar

New member
daro123, jeśli wrzucisz czysty materiał w postaci plików m2ts na dysk dvd, to PS3 je odtworzy bez konieczności authoringu do AVCHD, co jest jedną z zalet PS3. Niektóre stacjonarne playery tego nie potrafią.
 

Stilon

New member
Witam i o poradę proszę. Bawię się ostatnio Caonem HF200 i Vegasem 9 Platinum i mam pytanie co do zapisu. Otóż kamerka nagrywa materiał 1920x1080 50i przy bit rate 24 000 000 (najwyższy). Natomiast w Vegasie po obróbce zapisuje materiał jak plik AVCHD 1920x1080 Pal z użyciem kodeka Sony AVC (plik z końcówką .m2ts) przy możliwym ustawieniu max bit rate 16 000 000. Czy jest możliwość nagrania materiału z tym samym bit rate co plik wejściowy ? Dodam jeszcze, że w rozwijanej liście kodeków Vegasa nie mam mpeg-4, jest tylko mpeg-1 i 2.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jak połączyć pliki Pliki AVCHD -mp4

Witam, jak połączyć pliki Pliki AVCHD -mp4 nakręcone aparatem cyfrowym ( takie same,jak z kamery HD ). Często korzystam z tej funkcji: kilka filmików po 3-4 minity na jeden temat ( wczoraj np. "na sankach " ). Chciałbym z tych kilku filmików zrobić jeden.
 

Shade

New member
Witam i o poradę proszę. Bawię się ostatnio Caonem HF200 i Vegasem 9 Platinum i mam pytanie co do zapisu. Otóż kamerka nagrywa materiał 1920x1080 50i przy bit rate 24 000 000 (najwyższy). Natomiast w Vegasie po obróbce zapisuje materiał jak plik AVCHD 1920x1080 Pal z użyciem kodeka Sony AVC (plik z końcówką .m2ts) przy możliwym ustawieniu max bit rate 16 000 000. Czy jest możliwość nagrania materiału z tym samym bit rate co plik wejściowy ? Dodam jeszcze, że w rozwijanej liście kodeków Vegasa nie mam mpeg-4, jest tylko mpeg-1 i 2.

Witam serdecznie i prosze o poradę. Otóż kupiłem parę dni temu właśnie Canona HF200, i nie mogę dojść dlaczego ani Sony Vegas ani np.Ulead Videostudio , nie odtwarzają plików mts?? Z tego co poczytałem na forum, wielu ludzi używa tych programów do obróbki, a u mnie się nie da. Czy brakuje mi jakiś kodeków może? Czy ktoś się domyśla o co chodzi? Zaznaczam że ogólnie pliki mts mój komp odtwarza.
 

skoczek1155

New member
Problem z pinnacle studio 14

Witam jestem posiadaczem kamery panasonic HDC SD 10 od nie dawna i jestem zadowolony jakosc jest super ale nie mam niestety odtwarzacza blurey wiec konwertuje pliki na MPG2 na dolaczonym programie HD Writer AE 1.5 a nastepnie obrabiam na pinnacle studio14 program jak dla mnie jest super tylko jak potem nagrywam w pliku dvd jakosc jest dobra ale nie wiem czemu mam obciete boki czy ktos moze mi pomuc gdzie cos musze zmienic czy cos dziekuje
 

zieloony

New member
Koledzy mam pytanie.

Jutro zamierzam zakupić dysk zewnętrzny 1.5 TB do tworzenia struktur AVCHD w multiAVCHD i mam pytanie, czy mogę na takim dysku utworzyć 2 partycję i na jednej trzymać strukturę AVCHD a na drugiej "co kolwiek"
I czy PS3 bedzie widziec 2 partycje czy jedną ?


P.S.
Jeżeli powinienem pytać w innym wątku to z góry przepraszam, ale tu też rozmawialiśmy o dyskach jakiś czas temu.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Pytanie wiąże się bezpośrednio z wątkiem, bo przecież PS3 i dyski zewnętrzne są podstawą do gromadzenia i odtwarzania plików AVCHD.
Dwie partycje na dysku oczywiście możesz utworzyć, ale PS3 zobaczy tylko jedną FAT32. Pisałem już kiedyś o tym, ale warto powtórzyć, bo sprawa jest ważna. Jeżeli na dysku utworzysz dwie partycje FAT32, to może się tak zdarzyć, że w PS3 będzie dostępna nie ta, na której ci zależy ze względu na zgromadzony tam materiał i możesz mieć problemy z przekonaniem konsoli do zmiany "optyki widzenia".
 

zieloony

New member
dzięki Sydon777

A co gdybym miał 1 partycję i na niej struktura AVCHD (która znajduje sie przeciez w folderze AVCHD), i obok miał bym 2 folder z różnymi plikami, od zdjec po muzyke lub pliki m2ts

Na penie 8GB zrobiłem strukturę AVCHD oprócz tego dałem kilka folderów ze zdj. i wszystko działało, struktura była, zdjęcia również. Jak to będzie w przypadku większej ilości plików i z większą strukturą ??
 

gaspar

New member
Zanim cokolwiek, to nie jestem do końca przekonany, czy standardowym narzędziem spod windowsa sformatujesz tak duży dysk w jedną partycję FAT32... Będziesz musiał pewnie pogooglać za jakimś alternatywnym formaterem. Przy tak dużej partycji klaster będzie 128kB, ale to nie ma większego znaczenia przy dużych plikach filmowych :)
Tak duży dysk podzieliłbym na 2 partycje, jedną na FAT32 (żeby PS3 widział), a drugą NTFS do zabaw z multiAVCHD i tworzenia na nim nowych projektów.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jest to rozsądna propozycja. Przyjmując, że największa struktura AVCHD możliwa do wykonania to jakieś 700 GB i zostawiając sobie ok. 300 GB na struktury robocze i różnego rodzaju oddzielne pliki filmowe, foto i muzykę (tych możesz mieć dowolną ilość w różnych folderach), to partycja FAT32 ok 1TB jest wystarczająca. Partycję taką błyskawicznie można uzyskać programem fat32format.exe (uruchamianym opcją "uruchom..." i z wpisaną nazwą partycji do formatowania). Pozostała część dysku sformatowana jako NTFS niech będzie przeznaczona wyłącznie do pracy komputerowej lub odtwarzania bezpośrednio w TV (opcja taka staje się coraz powszechniejsza - np Samsung i pliki .MKV), tu bowiem mogą być zapisywane pliki także większe niż 4 GB.
 

nowwoj

New member
Witam wszystkich

Mam pytania dotyczące struktury AVCHD i mam nadzieje, że to odpowiedni wątek. Prosiłbym o odpowiedź lub wskazanie jeśli już to było dyskutowane (nie znalazłem).
1. Czy kamery zapisujące na kartach SD/SDHC zapisują pliki w strukturze, którą później można bezpośrednio(bez konwersji) odtworzyć na telewizorach wyposażonych w gniazdo kart (np. Panasonic z serii G10E). Jeśli nie to jaki jest tego powód?
2. Czy pomiędzy kamerami różnych producentów jest tu różnica w sposobie zapisu. Czy np. Panasonic zapisze we właściwej strukturze a np. Canon już nie?

Z góry dziekuje za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak struktury są odpowiednie. Wyjmujesz kartę z kamery i wkładasz do slotu w TV ( odtwarzacza Blu-Ray).
Ja tak robię, filmuję kamerą Canon odtwarzam w Panasonicu.
( odtwarzacz BD35).
Czy akurat model TV, który podajesz odtwarza pliki video AVCHD - sprawdź w instrukcji, lub najlepiej sprawdź sam.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety kamery różnych producentów na kartach zapisują w różny sposób struktury AVCHD i struktury te mogą być odtwarzane na TV tych samych producentów (jest to jakby sprzedaż wiązana). Canon nie produkuje TV więc musiał dopasować się do standardu BR
Niektóre TV mają sloty na karty pamięci, ale nie odtwarzają struktur AVCHD - np Samsung. Byłoby dobrze, aby w tym zakresie wypowiedzieli się i inni użytkownicy różnych kamer i rodzajów TV co da nam pełniejszy obraz sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to kiepska sprawa, dobrze, że chociaż Canon się dostosował ( dobrze dla posiadaczy kamer Canon).
Chociaż nad nagranym materiałem warto jednak popracować. Dodać menu, przejścia itp. I zapisać później w programie jako AVCHD.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
TV ze slotami na karty (lub ze złączami USB, a więc pośrednio też na karty) są stosunkowo nowym produktem i prducenci muszą kalkulować co im się bardziej opłaca - sytuacja więc będzie się zmieniać i kolejne modele TV powinny stawać się otwarte dla różnych zapisów. Taka jest logika rynku. Tak jak Panasonic się dogadał z Sony na samym początku w sprawie AVCHD (stąd karty z kamer Panasonic, mimo że mają swoją strukturę AVCHD upakowaną w PRIVATE, są czytane przez PS3, dla której zapis struktury AVCHD bazuje na samym folderze AVCHD). Dotychczas kamery HD zapisują pliki AVCHD najprzeróżniej, ale te wszystkie TOD-y, MOV-y, AVI-ki, MP4, MOD-y itp muszą poznikać. Ludzie bowiem przestaną kupować produkty wymagające specyficznego podejścia, gdy jednocześnie te produky nie wnoszą nowej jakości. Aktualnie wiemy dobrze jak to jest z programami do obróbki AVCHD-ponieważ formaty zapisu w kamerach są różne, do importowania plików i ich obróbki służą inywidualne programy, pisane na zamówienie producenta kamery. Ta wolna amerykanka budzi jednak niezadowolenie użytkowników i miejmy nadzieję, że producenci wyciągają z tego odpowiednie wnioski i że w zakresie TV z możliwością odtwarzania filmów z kart pamięci, już jest lub będzie lepiej. Nie ma żadnych powodów, aby struktury AVCHD nie były ujednolicone - zróżnicowanie wynika najczęściej z odmiennego zapisu, który każdy użytkownik sam sobie może zmienić - więc dlaczego producenci tak mają utrudniać życie.
Prawdą jest, że zaawansowani w strukturach nie poprzestaną na tym co nagra kamera, ale zapewne spadające szybko ceny kart pamięci i powiększająca się flota TV mogących takie karty odtwarzać spowoduje, że wielu na tym poprzestanie. I dobrze, bo filmowanie i odtwarzanie w HD ma być dostępne dla każdego, a nie tylko dla hobbystów.
Aktualnie kupując TV z myślą o odtwarzaniu w nim AVCHD z kart od kamery (lub odtwarzacz BR), lub też dokupując kamerę do posiadanego sprzętu tego rodzaju, zawsze należy sprawdzić czy będą ze sobą współpracowały. Tutaj nawet tożsamość producenta nie daje takiej gwarancji (bo przecież jest wielość modeli tego samego producenta), ale też nie można zakładać, że produkty różnych producentów nie mogą ze sobą dobrze współpracować. Każdy z nas ma pewną cząstkową wiedzę na ten temat i dopiero suma takich informacji może stworzyć pełniejszy obraz - piszcie więc co z czym już współpracuje dobrze, bez potrzeby jakichkolwiek zmian w zapisach.
 

zieloony

New member
Partycję taką błyskawicznie można uzyskać programem fat32format.exe .


Jaki klaster mam wybrać ? bo wydaje mi sie że wpisując odpowiednia komendę mogę wybrać wielkość klastrów? czy tak? (poniżej zdjecie)
Jeżeli tak to jaki klaster będzie najlepszy i czym to w ogóle się różni ?
Koledzy jeszcze jedno pytanie w sprawie dysku, który już posiadam :) (1,5 TB)
Przed formatowaniem tym programikiem, podzielić dysk na partycję pod windowsem ??
 

Attachments

  • jpg.jpg
    jpg.jpg
    32,7 KB · Wyś: 716

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W panelu sterowania wybierz narzędzia administaracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami i podziel dysk na partcje i przydziel im oznaczenia literowe, a następnie formatuj. Nie musisz dawać żadnych parametrów (chyba, że chcesz z jakiś powodów narzucić je programowi).
 
Do góry