Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Spróbuj zmienić rozszerzenie tego pliku na jakieś, które respektuje tsMuxer ( w zależności od rodzaju pliku odpowiednio na .vob, .mpg, .m2ts, .ts itp).
 

kazek103

New member
Witam
I nadal nie mogę tego ogarnąć .
Moim celem jest nagranie płytki AVCHD w celu odtwarzania materiału HD na Ps3 .
1.po zgraniu materiału z kamerki programem ImageMixer 3 SE łącze pliki TSSpliterem w wyniku czego powstaje plik który waży dokładnie tyle co suma plików łączonych .
2.zmieniam rozszerzenie pliku na (vob,mpg,m2ts lub ts) a czynię to w ten sposób-opcje folderów-widok-odznaczam(ukryj rozszerzenia znanych plików następnie klikam na plik wynikowy łączenia zmieniam nazwę i po kropce wpisuję np.vob
3.uruchamiam tsMuxer i przy prubie dodania pliku wyskakuje komenda tsMuxer not found!
Co robię nie tak ?
Następnie mam w planach wgranie pliku do multiAVCHD i wypalenie płytki lub wgranie materiału na dysk zewnętrzny
Czy tok mojego rozumowania jest właściwy.Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt .
 

zieloony

New member
No hej, ja robię to tak:
W opcjach w TSspliterze już daje żeby plik docelowy miał rozszeżenie m2ts.
TsMuxera w ogole nie używam, bo przeciez multiAVCHD zmuxuje materiał.Czyli plik .m2ts polaczony tsspliterem wzucam do multiAVCHD i wypalam na pena lub na DVD.
Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
kazek103
To prawda, że multiAVCHD nie wymaga wcześniejszego użycia tsMuxera, ale przecież możemy chcieć przetestować plik połączony przed właściwą kompilacją i tsMuxer to i owo poprawi. Tak czy inaczej, trzeba się upewnić dlaczego tsMuxer twierdzi "not found". Wygląda to tak, jakby wczytywanie nie odbywało się poprzez wskazanie konkretnego pliku, który ma rozszerzenie rozpoznawalne przez program, ale przez wpisanie nazwy pliku, którego program nie lokalizuje. Jeżeli natomaist format pliku byłby niewłaściwy, to program raczej powinien zakomunikować "Can't detect stream".
A jeżeli tsMuxer z jakiegoś powodu sobie nie radzi z plikiem, to i kompilacja w multiAVCHD się wyłoży. Jeżeli jest więc problem, to trzeba go wyjaśnić na poziomie tsMuxer
Przy opcji "Ukryj rozszerzenia znanych plików" powinno nie być zaznaczenia (czyli pusty kwadracik - brak "ptaszeka"). Jeżeli to zaznaczenie jest, wówczas rozszerzenia nie widać i to co wpisuje się po kropce staje się częścią nazwy, a rozszerzenie pozostaje bez zmian. To tak piszę dla upewnienia się, że to twoje klikanie likwiduje "ptaszka", a nie odwrotnie.
Jeżeli są jakieś problemy, to możesz w tsMuxer przy wczytywaniu ustawić typy pliku "All files" i wskazać bezpośrednio nazwę swojego pliku połączonego.
 

janicq

New member
Witam.
Pierwszy raz jestem na tym forum, więc pozdrawiam wszystkich.
A teraz do rzeczy :].
Od jakiegoś czasu posiadam kamerke Sony HDR-SR12. Jako, że dużo kręce zostało mi na niej tylko 2 Gb miejsca już, więc postanowiłem to zrzucić na PS3. Więc jakie było moje zdziwienie, gdy ostatnie nagrania z koncertu A-HA w Łodzi nie chce mi wrzucić na PS3. Mogę je tylko obejrzeć na TV z kamery. Postanowiłem więc sprawdzić, czy nie mają ponad 4GB, ale największy plik ma 2,2 Gb ( zainstalowałem cały soft do kamerki na kompie ). Może wy mi poradzicie jak przeżucić to na PS3. Poza tym chciałem zrzucić to też na HDD jako backup, ale wydaje mi się że Picture Motion Browser jakoś to pakuje albo coś a ja chcę to mieć na kompie w niezmienionej postaci. No i ostatnia sprawa. Właśnie dostałem od żonki pod choinke nagrywarke Blu-Ray LG BE08 ( zewnętrzna na USB ). Czy wiecie jak przegrać pliki z kamerki na płytki BR, żeby to działało w odtwarzaczach BR i PS3 ?
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Pozdrawiam - janicq
 

nagdob

Member
Bez reklam
Program PMB przy ściąganiu filmu z kamery niczego nie skraca, czy kompresuje. Nadaje plikom jedynie nazwę (data i godzina nagrania), zmienia rozszerzenie z .mts na .m2ts i dodaje pliki programowe .modd i .moff.
Mając tak ściągnięte klipy w PMB można je dowolnie nagrywać (jako struktury AVCHD) zarówno na płyty DVD (DL) i BR - jak się ma nagrywarkę BR, a piszesz, że masz.
Doradzam ściągnięcie aktualizacji PMB. Najnowsza wersja to 4.2.10.
A tak swoją drogą, to jesteś odważny nagrać taką masę materiału bez obawy o ewentualną utratę danych (z różnych przyczyn np. awaria dysku itp).
 

janicq

New member
Witam i dzięki za odpowiedź.
A więc tak. Dziś kupiłem płytkę BD-RE i będe kombinował z wypalaniem :D. Co do utraty danych to właśnie wymie niam w PS3 dysk na 500GB a stary 250 i przenośną 320 zostawie właśnie na filmy. Poza tym ponagrywam to na płytki BR.
Zamówiłem też już Pinneacle Studio 14 Ultimate do obróbki i łaczenia filmów.
Poza tym zauważyłem dziwną sprawę. Tak jak już pisałem nie mogę wrzucić z kamery na PS3 paru filmów po około 2GB każdy. Ale jak użyłem PMB i wrzuciłem to najpierw na kompa na dysk przenośny a potem go podłączyłem do PS3 to zobaczył te filmy i normalnie przegrał. Może z tym mi coś poradzicie ? Zaznaczam, że te filmy są jednymi z ostatnich na kamerze - nie ma już miejsca prawie - może dlatego nie mogę ich przegrać bo brakuje pamięci na jakiś bufor albo coś ?
Z góry dzięki za podpowiedź i pozdrawiam - janicq
 

redlum

New member
Bez reklam
Zrób test - backup tego co masz na kamerze. Nastepnie kasujesz z kamery filmy - te które sie przegrywają na PS3. No i sprawdzasz czy po zwolnieniu miejsca na dysku kamery da sie przegrać te pliki co ich wcześniej nie mogłeś.
 

janicq

New member
No i lipa. Wykasowałem połowę filmów z kamery, ale PS3 nadal nie widzi tych filmów. Zrobię jeszcze testa, że wykasuję wszystkie pliki oprócz tych co nie widzi i wtedy spróbuję. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Oprócz tych dużych plików nie widzi jeszcze 2 małych co nagrywałem teraz w wigilję.
Wygląda na to że nie widzi nic od pewnego nagrania. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić albo co mogło się pokopać?

Pozdrawiam - janicq
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że PS3 dla zrzucanych filmów ma określony katalog o określonej pojemności (w zamyśle lista odtwarzania). I może to jest problemem. Nadmieniam, że nie wiem, czy jest tak w rzeczywistości, ale jak kiedyś chciałem wgrać zdjęcia do jednego katalogu (chodzi mi o listę odtwarzania), a było ich bardzo dużo, to pojawił się komunikat, że więcej zdjęć nie może być przyjętych. Może to ma jakiś związek?
 

janicq

New member
Witam.
No i mam kolejny problem. Tamtego nie rozwiązałem - po usunięciu wszystkich filmów i tak tych nie widział, więc po zrzuceniu na dysk zrobiłem format kamerze. Ale teraz mam inny problem. Wrzuciłem to za pomocą PMB i jest .. lipa. Zdjęcia pokazuje normalnie, ale filmy nie. Nie ma obrazka tylko taki przekreślony, jakby czegoś ( kodeka jakiegoś brakowało ). Jak chcę zrobić AVCHD lub DVD dysk to ze zdjęciami nie ma problemu. Ale z filmami pokazuje komunikat:
" Some of the selected media files will not be written to the disc because they are in file formats that are not supported " .
No ręce mi opadły. Przecież zgrywałem to tym programem na dysk a teraz mi mówi że nie ma tego formatu ? Może wiecie jak mi pomóc, bo zaczyna mi już siły do tego brakować. Zrobiłem screenshota i jak znajdę gdzie to wrzucić to dam linka.
Proszę pomóżcie. Dodam tylko, że media playerem odtwarza to normalnie z dysku.

Pozdrawiam - janicq
 

janicq

New member
Nie mogę zedytować mojego postu, więc dodaję tutaj link do screena.

A widzę, że muszę napisać 5 postów, żeby dodać link.

Pozdrawiam - janicq
 

nagdob

Member
Bez reklam
Witam.
Zdjęcia pokazuje normalnie, ale filmy nie. Nie ma obrazka tylko taki przekreślony, jakby czegoś ( kodeka jakiegoś brakowało )...

Pozdrawiam - janicq

Problemem może nie tylko być kodek ale i karta graficzna. Zainstaluj najnowszy sterownik do karty graficznej i jakieś kodeki xp (najnowsze). Powinno pomóc. Gdyby po tych zabiegach było źle, to zainstaluj ponownie PMB.
 

masta_slowik

New member
Mam mały problem z Multiavchd, a doczytałem, że w tym topicku są znawcy tego programu...
Mianowicie, jestem w posiadaniu filmu w katalogu BDMV. Chcę za pomocą programu Multiavchd wrzucić go na dysk usb i odtworzyć na PS3. Niestety nie mogę rozpocząc pracy nad filmem gdyż pojawia się taki oto problem:

[21:33:57] Error obtaining information! (tsMuxeR / 00000.mpls)...
[21:33:57] SmartLabs tsMuxeR. Version 1.10.6 http://www.smlabs.net
[21:33:57] Using audio: A_DTS (ID#4352 / language: eng / delay: 0)
[21:33:57] Using audio: A_AC3 (ID#4353 / language: pol / delay: 0)
[21:33:57] Using subtitles: ID#4608:S_HDMV/PGS Language: eng
[21:33:57] Using subtitles: ID#4609:S_HDMV/PGS Language: pol
[21:33:57] No valid information found! (00000.mpls)...
[21:33:57] No compatible input from (D:\BD\BDMV\PLAYLIST\00000.mpls).
[21:33:57] Skipping to next input media...
[21:33:57] No compatible folders/files processed...

Jeżeli ktoś może mi pomóc to będę bardzo wdzięczny...
Jeżeli już w tym wątku podobna kwestia została poruszona to też proszę o info to wtedy doszukam, poprostu nie chciałem teraz poświęcać czasu na przeszukiwanie 98 stron nie wiedząc czy w ogóle znajdę solucję...
Z góry dziękuję...
 

nagdob

Member
Bez reklam
Spróbuj do multiAVCHD wgrać pliki .m2ts z katalogu STREAM, który jest podkatalogiem BDMV zaznaczając ptaszkiem łączenie plików. Dopiero po tym wykonaj strukturę AVCHD, pamiętając, żeby kompilacja przebiegła jako do PS3.
 

edek103

Member
Prosze o pomoc

Witam!

jestem amatorem ale zostalem posiadaczem aparatu Sony Hx1. Krecifajne filmy HD oczywiscie w formacie AVCHD.

Na PS3 oczywiscie odtwarzam bez problemu ale nie moge np polaczyc kilku plikow, albo pokazac znajomym na ich komuterach.
Przesledzilem wypowiedzi tego watku i widze ze to nie taka latwa sprawa z tym AVCHD.

Moje wymaganiasa niewielkie:

1.Mozliwosc polaczenie plikow AVCHD nagranych na karcie pamieci aparatu
2. Wypalenie plytki w formacie DVD ( z jak najmniejsz utrata jakosci) tak aby mozna bylo odtworzyc u "cioci" na dowolnym odtwarzaczu DVD.

Znalazlem program:
Sony Vegas Movie Studio HD w wersji standard albo Platinium. Czy ktos ma doswiadczenie z tym programem. Czy faktycznie AVCHD mozna latwie laczyc i nagrywac standardowe plyty DVD

Pozdrawiam

Grzesiek
 

nagdob

Member
Bez reklam
Najlepiej używać programu PMB Sony, powinien być dołączony do aparatu. Można w nim robić na płyty DVD zarówno struktury AVCHD jak i zwykłe mpeg2 (DVD).
 
Do góry