Pliki aktualizacji

Silverek

New member
Nie wiem czy też macie taki problem, ale u mnie po wgraniu softu V511 co jakiś czas telewizor wyświetla nazwę kanału, który jest aktualnie uruchomiony lub podczas grania na konsoli wyskakuje w prawym górnym rogu okienko z informacją o złączu HDMI. Czasem zdarza się to często, czasem rzadko, nie ma reguły. Na sofcie V373 takiego problemu nie uświadczyłem.
 

lwisnick

New member
Wrzuciłem v511 na dysk googla.

https://drive.google.com/drive/folders/1vXfF1A3WtxTTU3CDRWraWyA7xd_dTGgr?usp=sharing

Przypominam, że nie jestem producentem tego oprogramowania i nie odpowiadam za błędy w działaniu. Ja tylko udostępniam plik.

Kilkukrotnie aktualizowałem plikiem pobranym z katalogu 511 i cały czas pokazuje mi, że mam wersję 509. Reset shop wykonany za każdym razem (próbowałem i przed aktualizacją i po aktualizacji). Ktoś ma jakiś pomysł?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kilkukrotnie aktualizowałem plikiem pobranym z katalogu 511 i cały czas pokazuje mi, że mam wersję 509. Reset shop wykonany za każdym razem (próbowałem i przed aktualizacją i po aktualizacji). Ktoś ma jakiś pomysł?

Mam zwykle pomysły ale potrzebuje dokładny opis co wygrywasz, jak podłączasz jakie masz komunikaty. Czarodziejska kula mówi: coś robisz źle i wcale nie zaktualizowales tv...
 

lwisnick

New member
Mam zwykle pomysły ale potrzebuje dokładny opis co wygrywasz, jak podłączasz jakie masz komunikaty. Czarodziejska kula mówi: coś robisz źle i wcale nie zaktualizowales tv...

Wszystko się zgadza, ale co robiłem źle, chyba się nie dowiemy. Po prostu za którymś razem w końcu poszło. Potem tę samą historię miałem z wersją v519. No i jak postanowiłem wrócić do A7 (v369) znowu poszło dopiero za którymś razem, pomimo tego, że za każdym razem wyglądało na to, że TV się aktualizuje (odpowiedni komunikat na ekranie i kilkuminutowe oczekiwanie). Reasumując, problem rozwiązany, ale nie wiadomo w jaki sposób :-/
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale co robiłem źle, chyba się nie dowiemy. Po prostu za którymś razem w końcu poszło. Potem tę samą historię miałem z wersją v519. No i jak postanowiłem wrócić do A7 (v369) znowu poszło dopiero za którymś razem, pomimo tego, że za każdym razem wyglądało na to, że TV się aktualizuje (odpowiedni komunikat na ekranie i kilkuminutowe oczekiwanie). Reasumując, problem rozwiązany, ale nie wiadomo w jaki sposób :-/

Czyli chciałeś się pochwalić/pożalić a wcale nie oczekujesz pomocy...
Grunt, że opanowane. :p
 

SwietaKrowa

New member
Witam, co daje wgranie najnowszej aktualizacji? I gdzie to mozna sprawdzic jaka sie ma aktualnie? Kupilem TV tydzien temu i pisze tylko wersja 8.0.0
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam, co daje wgranie najnowszej aktualizacji? I gdzie to mozna sprawdzic jaka sie ma aktualnie? Kupilem TV tydzien temu i pisze tylko wersja 8.0.0

TCL nie udostępnia historii zmian. Pozostaje czytanie forum, było parę uwag użytkowników.

Dane o tv są w dziwnie nazwanym miejscu
menu/Informacje/Skontaktuj się z nami
wiersz wersja oprogramowania, końcówka po V, ja mam dalej celowo V509
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja mam 500, warto aktualizowac czy zostawic tak jak jest?

każdy ma własne kryteria - sam decyduj

poważne powody zmiany:
- aktualizacja bezpieczeństwa
- opisane zmiany wartościowe dla konkretnego użytkownika

przesłanka:
- istnienie przeszkadzającego błędu i nadzieja, że producent może coś poprawił

Jeśli chodzi o moją osobistą ocenę - dla mnie nie warto.
Bardzo długo używałem v373 i ostatnio dopiero zmieniłem bo alexa. Jak się okazało i tak nie działa.
Wracać też mi się nie chce. To co potrzebuję działa na obydwu. W android 8 bardziej mi się spodobał interfejs użytkownika. Ale to samo masz w 500.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jakiego błędu?

Nie wiem jak to jeszcze napisać....
Ręce mi opadają...

To Ty masz sam ocenić! A nie innych pytać co u CIEBIE nie działa bo taki jest sent Twojego pytania.
Czy jest coś co Ci przeszkadza bo działa nieprawidłowo? Jeśli tak to to może być podany przeze mnie "błąd", dla którego możesz szukać nadziei na poprawę.

Na forum są zgłaszane różne błędy, najczęściej to co u jednej osoby nie działa poprawnie u jakiejś innej działa. Jest kilka wyjątków jak np. amazon - nie widziałem by ktokolwiek potwierdził, że działa.
 
Do góry