Plazmy górą .

Xisiek

New member
Bogdan kotrast dynamiczny to cos na co nie musisz zwracac najmniejszej uwagi kupujac telewizor. Wybierajac tv musisz go ocenic niestety/stety tylko i wylacznie wlasnymi oczetami ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To akurat wiem, rozumiem i już to przerobiłem, ale dzięki :) Interesuje mnie jak opisywana jest metodologia tego parametru - co to, wg producentów albo wg Was jest. Oprócz tego, że jakaś ściema ;)
 

Xisiek

New member
Holt_ napisał:
serio myślisz, że specjaliści od marketingu TV LCd będą oficjalnie porównywać się z plazmą?

Oficjanie - raczej watpie. Nieoficjanie - inzynierowie zapewne maja go w pamieci przy projektowaniu ;)

PS>Szanuje Twoje zdanie Holt choc sie z nim nie utozsamiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Holt_ napisał:
(...)
Gdybyś, tak jak pewien kolega stąd, dodal jeszcze coś w stylu "jest referencyjny, czy Ci się to, ubogi baranie, podoba, czy nie i możesz się tylko do niego, bidoku, slinić" - to już byloby cholernie daleko od OK :)

Gdyby pewien kolega tak nie czepiał się jak rzep psiego ogona tej celowo przejaskrawionej wypowiedzi było by tez bliżej do OK.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Xisiek napisał:
Powtarzam pytanie Holt, jak bys okreslil czern panelu ktory ma ja na najwyzszym poziomie. Mi bowiem przychodzac na mysl dwa przypiotniki: referencyjna lub wzorcowa.
Mnie zaś przychodzi jedyny sensowny przymiotnik, czyli słowo najlepszy.

ArtS :)
 

BlackC

New member
Mój stary i wyeksploatowany trinitron jak przywiozłem kuro do domu to jak by strasznie zszarzał i świecił już nie tą czernią co kiedyś . :D
 

BlackC

New member
ArtS czepiasz się . :D Ogólnie w tv był kontrast i jasność tak ustawione że czerń była ciemnoszara . Było to dobrze widoczne w ciemnym pokoju . Po załączeniu tv w ciemności czarny ekran " świecił " . Trinitron był już stary i takie ustawienia ratowały ogólnie obraz ale niestety czerń pogarszały . Jak teraz załącze kuro w nocy to w pokoju nadal jest ciemno :p
Nowa czerń świeci lepiej - czyli wcale .
 

rudy

New member
Xisiek napisał:
Holt chcialbym jednak wiedziec, jakim przymiotnikiem okreslisz poziom czerni, najbardziej 'czarnego panelu' na rynku.

Czy jest wg mej opinii czy 9 z 10 magazynow branzowych to inna para kaloszy. Po prostu napisz jakiego bys uzyl przymiotnika i tyle.:eek:k:

CZARNO jak w d...... u murzyna.Jest to chyba najbardziej czarna czarność.
 
Do góry