Plazmy górą .

jagger

New member
quote=asoz]Jagger, mam tylko małą radę. Nie ośmieszaj się. Jaki to niby model miałby być lepszy od KURO. X3500, W4000 ??[/quote]
asoz - nie musisz pisać swoich postów w tym tonie. Wstawka z ośmieszaniem jest nie na miejscu. Ja nie piszę co myślę o twoich postach chociaż też mógłbym. Nie zaczynaj więc pyskówki bo nie mam zamiaru ci na nią odpowiadać.

Jak chcesz wiedzieć to są lepsze modele Sony niż X3500 i W4000. To chociażby X4500. I jeśli X3500 był dla mnie tylko ciut lepszy od Kuro to już X4500 jest lepszy zdecydowanie.

I nie chcę się z toba sprzeczać bo wiem, że dla ciebie Kuro i tak jest najlepsze chociaż X4500 nawet nie widziałeś na oczy.
 

Xisiek

New member
kiki napisał:
Amerykanski Home Theater Magazine przeprowadzil subiektywne i obiektywne testy najnowszych telewizorow z 3 grup: plazmy, LCD i
telewizory projekcyjne (tzw. rear projector). Warunki: kazda firma
mogla wystawic jednego kandydata, cena do $4000.

To jest troszke bez sensu, gdyz stosujac podobna analogie mozna porownac powiedzmy Focusa 1.6 TDCi, Corse 1.2, Fabie 1.2, Dacie Logan i Golfa 1.4.
Wowczas wiadomo, ktore auto wygra bez przeprowadzania testu.
Nie zmienia to jednak faktu, ze pokazujac ludziom Kuro i innego rodzaja zrodla obrazu w cenie powiedzmy do 15 000 pln praktycznie rzecz biorac nie ma wiekszych szans aby zwyciezca byl inny.

Prawda tez jest taka, ze w wypadku paneli lcd w ostatnim roku dokonal sie bardzo wyrazny postep w jakosci obrazu (zwlaszcza czern) a w plazmach cos jakby marazm zawital :???: Dlatego dystans lcd do plazm zaczyna sie niebezpiecznie zawezac i choc jestem zwolennikiem PDP to osobiscie coraz czescie zaczynam miec watpliwosci...
Choc poki co nadal mysle, ze jednak plazmy wciaz gora :eek:k:
 

asoz

New member
Poprostu w dziedzinie plazm nic się już nie wymyśli, a te 200hz itd. to żaden postęp. Rzeczą godną uwagi jest np podświetlenie LED. Nie wiem tylko w czym Sony X3500 jest lepszy od KURO. Czerń, nie. Głębia, nie. Paleta barw, nie. Czystość obrysu, nie chciaż już blisko. To wszystko i jeszcze więcej składa się na obraz. A jeśli mamy porównywać do X4500, to może poczekamy także na KURO KRP ??
 

bemx2k

New member
Osoboscie nie jestem zwolennikiem migoczacych Plasm
ale gdzie by nie czytac w necie ,w wiekszosci testow
Pioneer'y z seri KURO wygrywaja ,
to raczej nie zmowa wszystkich servisow ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
ano własnie, nie jesteś i takich jak Ty jest mnóstwo (akurat nie ja), więc własnie z tego powodu nie ma mowy o żadnej referencyjności Kuro jako telewizora. On może być od biedy jakimś wyznacznikeim dla technologii plazmowej, a i to zależy od indywidulanych upodobań.
 

asoz

New member
KURO jest czymś do czego dążą inni, tzn. prezentuje obraz jaki każdy inny producent chciałby osiągnąć, tak ? Tak. A więc jest wyznacznikiem jakości obrazu, a skoro słowo referencyjny oznacza wzór, wzynacznik, myślę, że można śmiało nazwać go referencyjnym.
 

Holt_

New member
Bez reklam
czy Kuro jest czymś do czego dążą inni? A skąd niby mam to wiedzieć? Nie wiem. Nie jestem szefem Sony albo Toshiby.
 

asoz

New member
Ale gdybyś był, zapewne byś chciał, aby zdetronizować KURO, i zwycięrzyć w tylu testach i wyrobić taką reputację. Więc myślę, że inni starają się co najmniej dorównać Pioneer'owi. W mojej teorii nie wiele to jednak zmienia.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Żeby chcieć zdetronizowac, musiałbym wiedzieć na pewno , że coś zajmuje tron.

Moim zdaniem LCD i plazmy to już teraz nie jest wzajemna konkurencja w pełnym tego słowa znaczeniu. Te dwie ligi zaczynają się coraz bardziej oddzielać...liczby sprzedaży o tym mówią...a wkrótce przyjdą OLEDY i pewnie wygonią wszystkich z lasu :)
 

cygan

Member
Holt_ - fakt, te punkty nie muszą być miarodajne, ale czasem nawet jeden może robić dużą różnicę dla nabywcy. Np.w autach przyspieszenie 0-100km/h 10,0s czy 10,3 s to niby żadna różnica, ale przy stówce to już prawie 11 metrów różnicy. Ponad dwie długości auta, aż dwie! W parametrach auta wyjdzie tylko 1pkt. na 1000, ale jaki istotny dla wielu. Może zły przykład, ale wiesz o co chodzi :)






Xisiek - hmm...niby jakie auto? Bo to nie takie oczywiste. Golf 1.4 FSI (dziwnie zapomniałeś podać wersję..) - 120KM,200Nm,197km/h,9.4s.do 100. Pali niemal tyle co ten Focus...no chyba,że chodziło o Golfa, to zwracam honor, ale jak widzisz nie takie oczywiste. Tak odbiegając od tematu :)




Najlepiej podsumował asoz - przeznaczeniem LCD, są gry, komputer i telewizory poniżej trzydziestu siedmiu cali.

Tak generalizując :) Nie zapominajmy, że jest to forum HDTV ! Zauważyłem, że niektóre wypowiedzi nadają się na forum z konsolami a nie Telewizji Wysokiej Rozdzielczości.
 

Holt_

New member
Bez reklam
:) no fajnie, ale co ja jestem, Kubica? Przy zwykłym codziennym użyciu przyspieszenia, to znaczy przy sprawnym wyprzedzaniu, zauważę tę różnicę??? Oj, wątpię. A druga sprawa - czy w takim razie muszę zapłacić za Ferrari skoro będę go używał jak Opla? :)

Przykład podałeś znakomity, bo trafiający w istotę rzeczy :) dla przeciętnego użytkownika telewizora pewne różnice są niedostrzegalne, podobnie jak dla przeciętnego użytkownika samochodu.... :)

pzdr.
 

rudy

New member
Ach,ci wspaniali amerykanie.Widzieli tylko obraz i tak sobie pięknie poustawiali te telewizorki.A co z kalibracją,,wszystkie miały ustawienia fabryczne,sklepowe ,czy indywidualne.Niezły bajer.Pozdrawiam.
 

Xisiek

New member
cygan napisał:
hmm...niby jakie auto? Bo to nie takie oczywiste. Golf 1.4 FSI (dziwnie zapomniałeś podać wersję..) - 120KM,200Nm,197km/h,9.4s.do 100. Pali niemal tyle co ten Focus...no chyba,że chodziło o Golfa, to zwracam honor, ale jak widzisz nie takie oczywiste. Tak odbiegając od tematu :)


To co napisalem jest oczywiste i napisane jak najbardziej poprawnie a to TOBIE zdazyla sie wpadka :mrgreen:
1) Nie zapomnialem podac wersji - podalem 1.4 i tak powinno byc
2) Ty wskazales inna wersje (nawiasem mowiac blednie)
3) Nie istniej wersja Golfa 1.4 FSI, tylko 1,4 TSI (swoja droga powinno byc TFSI)
4) 1.4 TSI nie ma 120 tylko 122 KM, mamy ja takze w innych wersjach mocy i momentu obrotowego - wowczas oprocz sprezarki dochodzi jeszcze kompresor.140,160,170KM odpowiednio 220, 240,240Nm.
Zeby juz byc max precyzyjnym 160KM jest/byla dostepna w VW Jetta

Zanim bedziesz zwracal komus uwage odnosnie merytorycznej poprawnosci jego wypowiedzi badz pewny na 100% tego co sam piszesz, wowczas nikt nie bedzie musial Ciebie poprawiac.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
rudy - nie wiemy jakie były warunki przeprowadzenia tego testu.Być może wszystkie biorące udział urządzenia były kalibrowane i wyciśnięto z nich max możliwości.Co bardziej prawdopodobne to że grały na ustawieniach fabrycznych.No ale wtedy jeśli jakiś przegrał z winy marnych ustawień,to trzeba to uznać za część produktu i sam sobie producent winien.W ten sposób (jak piszesz) można podważyć wyniki każdego testu zwłaszcza podejrzewając działania marketingowe na rzecz zwyciezcy,co niestety dość często się zdarza.Jednak trzeba przyznać,że Pioneery oceniane są wysoko w wielu testach i recenzjach,a to już o czymś świadczy.Nie ulega kwestii,że Kuro jest liderem,ale chodzi o wielkość dystansu jaki dzieli go od konkurencji,a są tacy,którzy tego dystansu JUŻ nie widzą.

O nie,Panowie please! nie zaczynajcie tu sporów motoryzacyjnych,bo to już zupełna masakra będzie.
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
Holt_ napisał:
nie ma mowy o żadnej referencyjności Kuro jako telewizora. On może być od biedy jakimś wyznacznikeim dla technologii plazmowej, a i to zależy od indywidulanych upodobań.

Mysle Holt, ze jednak nie masz racji w tej konkretnej kwestii.8)

LCD podobnie jak PDP to dwie glowne technologie, w ktorych produkuje sie telewizory przeznaczone do ogladania nan najszerzej mowiac materialu video (nie wiem czy to najszczesliwszy zwrot,ale kazdy wie o co chodzi).

Z tego tez wzgledu mozna smialo porownywac rozne telewizory wykonane w obu wyzej przytoczonych technologiach, gdyz ich przeznaczenie jest dokladnie takie samo.

Dlaczego mozemy przyjac dla KURO przydomek referencyjny?
Ano dlatego, ze w gronie 'popularnych' telewizorow oferuje:
- niedoscigniona jakosc i poziom czerni
- znakomite kolory
- znakomite przejscia tonalne
- wybitna gradacja szarosci
itp, itd

A przede wszystkim KURO nie ma konkurencji jesli chodzi o zwykla przyjemnosc obioru wyswietlanego przezen obrazu. Ten panel wciaz oferuje obraz najbardziej zblizony swymi parametrami do starego, dobrego CRT i w moim odczuciu z tego wlasnie wzgledu zbiera wciaz najwyzsze noty wszystkich branzowych specjalistow.

Na podstawie powyzszych argumentow uwazam,ze jak najbardziej ten typ panelu Pioneer'a mozemy okresliac mianem referencyjnego i bedzie to nadwyraz trafne uzycie tego czesto naduzywanego przymiotnika.
 

RheeTCT

New member
Boże,ile można się kłócić o jedno słowo.Daj już spokój.Umówmy się,że dla niektórych to jest tv referencyjny,a dla innych nie.Czy tak trudno przyjąć do wiadomości,że są ludzie którzy wszystkie wymienione przez Ciebie cechy przypisują również np.Panasonikowi PY800?
 

cygan

Member
Xisiek - skoro piszesz, że podałeś oczywiste rzeczy, to czemu oczywiście nie wpadłem na to od razu (jak i zapewne wielu czytających)? Dla mnie Golf 1.4 jest w kilku wersjach.
1) Porównujesz stary silnik VW z nowym Forda...dziwne
2) A skąd mogłeś wiedzieć o jaką mi chodzi(nie jest błędna)?
3) Wcześniej była jako FSI (poszperaj w necie...jakieś 2miliony wyników w Google...)
4) Mam dane FSI-120KM (zapewne pomyłka)http://www.wroom.pl/dane,techniczne,volkswagen,golf.html Po drugie,wytykać 2KM to niesmaczne...










Przytaczanie nadal danych mija się z celem i to nie forum moto. Zresztą przepisywanie danych z neta nic nie wnosi. Tak więc pisałem prawdę, a uwaga nie była złośliwa. Ping pong: Zanim bedziesz zwracal komus uwage odnosnie merytorycznej poprawnosci jego wypowiedzi badz pewny na 100% tego co sam piszesz, wowczas nikt nie bedzie musial Ciebie poprawiac.










Tak z ciekawości, popytaj się osób, trochę interesujących motoryzacją, czy oczywiste jest, co lepsze: Focus 1.6 TDCi czy Golf 1.4. Odpowiedź wszystkich powinna być (według Ciebie) natychmiastowa: Focus.
Nie sądzę.










 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Holt_

New member
Bez reklam
Xisiek napisał:
- niedoscigniona
- znakomite
- znakomite
- wybitna
itp, itd

zwykla przyjemnosc obioru


Na podstawie powyzszych argumentow uwazam

to nie są argumenty :) cały czas tłumaczę - to są subiektywne przymiotniki. Nie można tworzyć standardu referencyjnego na podstawie parametrów subiektywnych, czy to jest naprawdę takie trudne do zrozumienia? ;)
 
Do góry