Plazmy górą .

Xisiek

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

:hmm: teraz troche bardziej rozumiem Twoje podejscie do tego zagadnienia.
Powiedz jednak jak w wypadku telewizora chcialbys stworzyc model referencyjny? Co i jak chcialbys mierzyc?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

z3

New member
Bez reklam
Idąc takim tokiem rozumowania, nie ma na świecie referencyjnych produktów, bo co z tego że większość twierdzi że obecnie produkt x jest najlepszy skoro i tak się znajdzie ktoś kto tak nie uważa i już ten produkt nie jest referencyjny :-D
 

RheeTCT

New member
Oczywiście ,że nie ma.Od dłuższego czasu próbujemy to wytłumaczyć.To jest hasło marketingowe ,używane z upodobaniem przez redaktorków-oceniaczy,którym w recenzjach albo wychodzą bardzo dziwne rzeczy,albo wszystko oceniaja jednakowo.Wystarczy zajrzeć do np.AudioVideo czy VideoMix,tam wszystkie tv mają ocenę 87-88 na 100.I tacy geniusze ukuli ten termin,bo taka jest ich robota czyli wieczne bicie piany.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
powiedziałbym inaczej.

Są produkty referencyjne, jak najbardziej. Ale pod warunkiem posiadania cech wymiernych.....np referencyjne wiertło pod względem swojej twardości, albo karta graficzna w komputerze pod względem ilości klatek/sekundę.....albo dysk twardy pod względem szybkości.

Ale już dysk twardy referencyjny pod względem szybkości może nie być referencyjny jesli chodzi o cichość pracy, mierzoną w decybelach.

Po prostu - wg mnie pojęcie referencyjnego standardu może funkcjonowac tylko w odniesieniu do parametrów wymiernych.

Daltego w wypadku telewizora uważam, że stworzenie takiego standardu jest po prostu niemozliwe.
 

z3

New member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
Wystarczy zajrzeć do np.AudioVideo czy VideoMix,tam wszystkie tv mają ocenę 87-88 na 100.I tacy geniusze ukuli ten termin,bo taka jest ich robota czyli wieczne bicie piany.

I to jest właśnie śmiech na sali, wszsytko jest najlepsze, wszystko jest super, normalnie takie gazety mnie doprowadzają do łez ;]
 

RheeTCT

New member
do Holta

No to znaczy,że inaczej rozumiemy pojęcie referencyjności.Dla mnie dotyczy ono produktu jako całości i dlatego prawie nigdy nie ma sensu,bo zwykle jednego produktu dotyczy wiele cech i to również tych niemierzalnych.
 

Holt_

New member
Bez reklam
zdaje się, że w fizyce istnieje pojęcie ciała doskonale czarnego :) :)

A serio to moim zdaniem ocena stopnia czerni jest niestety dość subiektywna.....

Jakim przymiotnikiem? Bardzo dobra. Co w nim zlego? że jak się nie jej okresli mianem refrencyjnej, to Masta_J się zalamie? No to się załamie :) czego mu rzecz jasna nie życzę.
 

Xisiek

New member
Subiektywna jest wiekszosc ocen, ale nie o to chodzi.
Powtarzam pytanie Holt, jak bys okreslil czern panelu ktory ma ja na najwyzszym poziomie. Mi bowiem przychodzac na mysl dwa przypiotniki:
referencyjna lub wzorcowa.
 

Holt_

New member
Bez reklam
ale to Ty uważasz, że ma ją na najwyższym poziomie. Ktoś może oceniać to inaczej, np że inny TV ma ją na takim samym - ot, o ile się orientuję, forumowicz jagger ma taką opinię o najwyższych modelach Sony. Więc?

To raz, a poza tym jeden parametr to nie telewizor.....i otym tez pisałem w przykładzie z dyskami twardymi....
 

Xisiek

New member
Holt chcialbym jednak wiedziec, jakim przymiotnikiem okreslisz poziom czerni, najbardziej 'czarnego panelu' na rynku.

Czy jest wg mej opinii czy 9 z 10 magazynow branzowych to inna para kaloszy. Po prostu napisz jakiego bys uzyl przymiotnika i tyle.:eek:k:
 

Holt_

New member
Bez reklam
nie użyłbym żadnego, bo uważam że okreslenie najbardziej czarny jest czysto subiektywne. Kropka.

Mogę tylko powiedzieć w swoim imieniu czy dana czerń danego panelu mnie satysfakcjonuje, czy nie. Czy uważam ją za bardzo dobra, czy tylko za dobra, czy wręcz za slabą. Nie ośmieliłbym się być na tyle bezczelny, żeby się domagac uznania mojej opinii za standard, ani tym bardziej w sposób obrzydliwy drwić z posiadaczy innych paneli.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Holt- z wiertłem to przykład bliski ideału(wyjątek-w zasadzie jedna cecha),ale jak już sobie dywagujemy to np.może się ono zbyt szybko nagrzewać(szybciej niż inne) i co ty na to?Albo jakiemuś mechanikowi może się nie podobać,bo np. jest srebrne(kolor),a nie ciemne itd.He,he. Dajmy spokój skrajnościom i tej pustej dyskusji.
Xisiek - czerń kuro może być wzorcowa czy jak chcesz referencyjna.Ale tylko teraz i tylko ona,a nie cały telewizor.Reszta zależy od osobniczych upodobań.Zapytaj fana LCD co myśli o Kuro i jego ewentualnej referencyjności to się dowiesz o czym mówię.
 

z3

New member
Bez reklam
Oczywiście że czerń da się zmierzyć liczbowo kolorymetrem i do tej pory kuro ma najlepszą ze wszystkich tv na rynku:

wyniosi ona:

0,02 cd/m2

być może nowe sony będą miały lepszą czerń jednak dowiemy się po premierze tych tv.
 

Xisiek

New member
Oczywiscie, uzywanie okreslenia referencyjny dla panelu Kuro Pioneera, byloby byc moze lekkim naciagnieciem niemniej dla wielu osob i specjalistow branzowych jest to swoisty wzorzec telewizora. Czy sie komus podoba czy nie, czy sie z tym zgadza czy nie, tak po prostu jest.

Ja akurat sie z tym zgadzam, z prostej przyczyny - nie ma rzeczy idealnych - to oczywiste. Natomias bilans zalet i wad wypada w KURO nalepiej na rynku, choc zapewne znajdziemy modele konkurencji, ktore w danym aspekcie moga byc lepsze od Pioneer'a.

Dlatego w wielu wypadkach specjalisci porownoja swoje produktu wlasnie z Kuro, stawiajac go za punkt odniesienia.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
serio myślisz, że specjaliści od marketingu TV LCd będą oficjalnie porównywać się z plazmą?

A co do meritum - i prawidlowo. Napisaleś - w mojej opinii jest referencyjny. I OK. Taka jest Twoja opinia. W porządku.

Gdybyś, tak jak pewien kolega stąd, dodal jeszcze coś w stylu "jest referencyjny, czy Ci się to, ubogi baranie, podoba, czy nie i możesz się tylko do niego, bidoku, slinić" - to już byloby cholernie daleko od OK :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przepraszam, że wskakuję w środek dyskusji, ale mam pytanko. Możecie powiedzieć czym jest tak zwany kontrast dynamiczny? Producent podaje dla plazmy przykładowo następujące parametry - kontrast 15000:1, dynamiczna stopa kontrastu 1000000:1. Przyznam, że jeszcze nie rozgryzałem tego "dynamicznego" kontrastu.
 
Do góry