Plazma PS50C7000 3D

Kwachu

New member
W porownaniu z softem 3005.1 3D wyglada przynajmniej jak dla mnie naprawde duzo, duzo lepiej.
Co do problemow z softem 3006.2 poszukaj i poczytaj w necie jest tego sporo.
 

Majestiq

New member
Zaktualizowałem oprogramowanie, ale teraz jest jeszcze gorzej. Wszystko porozmywane :/
Da się downgradować soft do niższej wersji ?
 

Majestiq

New member
Jak to wszystko działa bez problemu, skoro 3d wygląda wciąż żałośnie (mega crosstalk) ?

Próbowałem dziś oglądnąć kolejny film 3d - Resident Evil (~44GB) z PC, pomijając ghosting, opcje odlądania filmu w 3d (nie te 3 standardowe) pojawiają się tylko, gdy ustawi się rozdzielczość w trybie PC czyli max 1680x1050 (dużo mnie kosztowało w ogóle skumanie dlaczego tych opcji nie ma w normalnym trybie HD, który dla tego tv jest standardem).

Po zmniejszeniu rozdzielczości do 1680x1050 pojawiają się interesujące nas tryby, umożliwiające oglądanie filmu w 3D, niestety przy tej rozdzielczości ekran jest mały a dodatkowo reszta ekranu (niewykorzystana) święci na jasno szaro co w ogóle wypacza wszystko.

Jedyny sens to oglądanie takich filmów w pełnej rozdzielczości (pełny ekran), ale skoro tryb 3d (nie side by side, tylko przeplot) który umożliwia oglądanie większości filmów pojawia się tylko w niskich rozdzielczościach, to po co tv 50 lub 63 skoro filmu i tak nie odpali się na full screenie, tylko w oknie otoczonym jasną poświatą ... ?
 

redlum

New member
Bez reklam
W jaki sposób podłączałeś komputer z TV? I jaki masz sprzęt PC (karta graficzna itd)? Czy taki sam problem występuję jak się podłączy TV do stacjonarnego playera 3D?
 

Majestiq

New member
Oglądałem materiały 3d zarówno z komputera PC (Geforce 260 GTX) jak i za pomocą blu ray 3d (ps3) oraz bezpośrednio z tv (pendrive).
Bez znaczenia z jakiego źródła pochodzi sygnał. Ciągle jest tak samo...
 

Rayearth

New member
Od siebie mogę dodać, że czerń w tym modelu nie jest smolista. Ekran cały czas jest podświetlony co skutkuje szarością. Nie tego się spodziewałem.
 

HawkEye

New member
Jak to wszystko działa bez problemu, skoro 3d wygląda wciąż żałośnie (mega crosstalk) ?

Próbowałem dziś oglądnąć kolejny film 3d - Resident Evil (~44GB) z PC, pomijając ghosting, opcje odlądania filmu w 3d (nie te 3 standardowe) pojawiają się tylko, gdy ustawi się rozdzielczość w trybie PC czyli max 1680x1050 (dużo mnie kosztowało w ogóle skumanie dlaczego tych opcji nie ma w normalnym trybie HD, który dla tego tv jest standardem).

Po zmniejszeniu rozdzielczości do 1680x1050 pojawiają się interesujące nas tryby, umożliwiające oglądanie filmu w 3D, niestety przy tej rozdzielczości ekran jest mały a dodatkowo reszta ekranu (niewykorzystana) święci na jasno szaro co w ogóle wypacza wszystko.

Jedyny sens to oglądanie takich filmów w pełnej rozdzielczości (pełny ekran), ale skoro tryb 3d (nie side by side, tylko przeplot) który umożliwia oglądanie większości filmów pojawia się tylko w niskich rozdzielczościach, to po co tv 50 lub 63 skoro filmu i tak nie odpali się na full screenie, tylko w oknie otoczonym jasną poświatą ... ?

Witam
Mam ten TV od soboty i pierwsze co zrobiłem to dopaliłem Resident Evil AF 3d z PC w pełnej rozdzielczości. Nie wiem co robisz źle. Wiem tylko żeby chodziło 3d sprzęt musi obsługiwać HDMI 1.4 i w przypadku NVIDII musisz mieć zainstalowane najnowsze stery 266.58, na wcześniejszych za diabła nie chciało działać. Ja mam GTX 460, te właśnie stery i PC jest podpięty do TV kablem mini-HDMI->HDMI do pierwszego gniazda HDMI w TV.
BTW efekt 3d w tym filmie jest zeje.........fajny :)
Pozdro

PS
Ja mam problem z odpaleniem napisów po dlna. Nazwy takie same i txt i srt nie działają. Nie wiem co mogę jescze z tym zrobić?

-edit-
I mam wszytkie tryby 3d w pełnej rozdzielczości
 
Ostatnia edycja:

bartas225

New member
To jak to w końcu jest z tą czernią? Jedni mówią że słaba, inni że wystarczy coś tam ustawić w opcjach i jest dobra. Jaka jest prawda? Lepsza czerń niż w LCD?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Najlepiej samemu sprawdzić i porównać, później podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.
Dla mnie czerń bardzo dobra i cena super za TV
 

-DaReK-

New member
Nic w ustawieniach nie zmienisz... Czerń jest słaba i tyle, zwłaszcza przy 50Hz (a w takim standardzie nadawana jest telewizja w Europie), oczywiście niektóre tunery umożliwiają podawanie w sygnału w 60Hz, ale skutkuje to znacznym pogorszeniem płynności obrazu. W 60Hz czerń wygląda już nieco lepiej, ale również bez rewelacji. Generalnie w średnio oświetlonym pokoju jest w miarę dobrze, jednak przy zupełnie ciemnym, jest niestety źle. Jak chcesz czerń to bierz panasa v20.
 
Ostatnia edycja:

green10

New member
Witam wszystkich.
Noszę się z zamiarem kupna plazmy PS50C7000, od jakiś 2 tygodni przeglądam to forum i wiele innych.
Po grubszym grzebaniu w sieci jestem prawie już nastawiony na ten model.Pogodziłem się z tym ,że mogę trafić na jedno wielkie bzzzzzzzz lub też nie, jedno co mnie gryzie to te nieszczęsne "powidoki".
Jak to z nimi jest czy są naprawde uciążliwe jeśli już to jak się tego pozbyć:confused::confused::confused:.
Bardzo proszę o pomoc , z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

bartas225

New member
Kurde, jak to możliwe że czerń jest tak słaba? Przecież to plazma... tutaj czarne elementy powinny być wygaszone... nie rozumiem :|
Co do ustawień, to jak urządzenie jest podłączone przez HDMI, to w ustawieniach jest opcja "głębia czerni" (czy coś takiego), i jak się przestawi na niski, to czerń wygląda jak smoła. Prawda to?
Co do Panasa, okulary mi nie pasują, brzydkie i nie wygodne ;/ Poza tym chciałbym mieć PVR
@green10, nie mam tego TV, ale gdzieś w tym temacie było napisane, że powidoki są chwilowe, tzn. po kilku godzinach znikną. A jak nie to jest opcja do ich usuwania. Tak przynajmniej było tutaj napisane ;)
 
Ostatnia edycja:

szakal9999

New member
Powidoki w niczym nie przeszkadzają i wcale ich nie widać podczas oglądania. Natomiast bardzo przeszkadza świadomość że są:) Na szczęście po jakimś czasie znikają.
 

-DaReK-

New member
Kurde, jak to możliwe że czerń jest tak słaba? Przecież to plazma... tutaj czarne elementy powinny być wygaszone... nie rozumiem :|
Co do ustawień, to jak urządzenie jest podłączone przez HDMI, to w ustawieniach jest opcja "głębia czerni" (czy coś takiego), i jak się przestawi na niski, to czerń wygląda jak smoła. Prawda to?
Co do Panasa, okulary mi nie pasują, brzydkie i nie wygodne ;/ Poza tym chciałbym mieć PVR
@green10, nie mam tego TV, ale gdzieś w tym temacie było napisane, że powidoki są chwilowe, tzn. po kilku godzinach znikną. A jak nie to jest opcja do ich usuwania. Tak przynajmniej było tutaj napisane ;)

Niestety wygaszenie nie jest całkowite i zostaje szara poświata, niezależnie od ustawień i trzeba się z tym pogodzić. PVR zbytnio się nie przydaje - nagrasz nim tylko naziemne audycje. Sygnału z hdmi nie można nagrywać...
 

bartas225

New member
Niestety wygaszenie nie jest całkowite i zostaje szara poświata, niezależnie od ustawień i trzeba się z tym pogodzić. PVR zbytnio się nie przydaje - nagrasz nim tylko naziemne audycje. Sygnału z hdmi nie można nagrywać...

Nie śmiej się, ale póki co ja mam tylko DVB-T :p Jestem młody, więc muszę wybrać: albo plazma 50", albo Telewizja na Kartę HD, i sobie uzbierać
 
Do góry