Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

mactwar

New member
Witam

Hasła nie ma. Jednocześnie wciśnij "MENU" na pilocie i na TV i przytrzymaj kilka sekund - no i jesteś w menu serwisowym.
Pozdrawiam
 

mactwar

New member
Witam

Kilka dni temu zostałem posiadaczem tej plasmy, między innymi dzięki temu forum.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy próbowaliście podłączyć ten panel z amplitunerem.
Bo mi coś ta sztuka nie wychodzi. Podłączam kabel do Audio Out w TV i do odpowiedniego wejścia w amplitunerze i ... cisza.
Czy trzeba wybrać jakąś opcję w Menu TV, czy może kabel jest walnięty???

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

Amix

New member
Trzeba to robić umiejętnie to znaczy puścić przyciski natychmiast po zniknięciu menu
W przeciwnym razie będzie wołanie o hasło
 

mactwar

New member
Amix napisał:
Trzeba to robić umiejętnie to znaczy puścić przyciski natychmiast po zniknięciu menu
W przeciwnym razie będzie wołanie o hasło

a o tym to nie wiedziałem :confused:
Widocznie nieświadomie zrobiłem to na tyle umiejętnie, że nie zapytał mnie o hasło :D
Sorry jacodvd za mylną informację o braku hasła
 

huberto31

New member
laptop+PC1R

witam szanownych forumowiczów
pytanie banalne i pewnie oklepane- Jakim kabelkiem podlączyć laptopa do plazmy? Dodam że komputer nie ma wyjścia hdmi ani dvi
tylko d-sub oraz s-video.
 

Brytt

New member
mactwar napisał:
Witam

Kilka dni temu zostałem posiadaczem tej plasmy, między innymi dzięki temu forum.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy próbowaliście podłączyć ten panel z amplitunerem.
Bo mi coś ta sztuka nie wychodzi. Podłączam kabel do Audio Out w TV i do odpowiedniego wejścia w amplitunerze i ... cisza.
Czy trzeba wybrać jakąś opcję w Menu TV, czy może kabel jest walnięty???

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

To gniazdo audio jest z regulowanym poziomem głośności. Spróbuj zgłośnić dźwięk na TV i ampie, może pomoże. Jeszcze raz sprawdź czy na pewno podłączyłeś kabel do gniazd audio out!
 

mactwar

New member
Brytt napisał:
To gniazdo audio jest z regulowanym poziomem głośności. Spróbuj zgłośnić dźwięk na TV i ampie, może pomoże. Jeszcze raz sprawdź czy na pewno podłączyłeś kabel do gniazd audio out!

Dzięki za pomoc!!!

Kabel był dobrze podłączony. Okazało się, że trzeba podkręcić głośność w TV aż do 70 i wtedy nieśmiało pojawia się głos w głośnikach :neutral:. Oczywiście najpierw trzeba wyłączyć głośniki w TV, bo poziom głośności 70 to troszkę hałasu robi ;)
 

Pelikan

New member
tgorka napisał:
Pelikan dzieki za mini test porównawczy.

Bardzo fajnie jak ktos ma oba sprzety w domu i spokojnie może je porównać. Niestety z Twojego testu nic konkretnego nie wynika.
Opinie typu
"Jesli chodzi o jakosc obrazu jesdt OK chociaż Panasonic gra DUZO lepiej"
czy "ogólnie tam gdzie sie koncza mozliwosci obrazu w LG - Panasonic dopiero sie rozkręca " tak na prawde nic nam nie wnoszą
Oczywiście nie pisze tego w żaden obrazliwy czy uszczypliwy sposób . Ocena tych tv jest oceną głównie subiektywną ponieważ posiadają podobne parametry i np twóje zdanie "Podsumowując Panasonic według mnie to duzo lepszy wybór." Dlaczego ??? Bo mocniej świeci ?
Wielu z nas stoi własnie przed wyborem plazmy są to dwaj główni konkurenci.
Moja prośba jest taka (oczywiscie jesli mozesz)..
Opisz porównanie obrazu tych tv(nie żadne hd tylko) - kablówka, DVD ,cyfra .

TO SĄ CHYBA NAJCZĘSCIEJ UŻYWANE PRZEZ WIĘKSZOŚĆ Z NAS źródla sygnały i chcac nie chcąc bedziemy jeszcze troche musieli z nich korzystać.

Z góry dziekuje
Tomasz

dawno tu nie zaglądałem i widze, ze trzeba odpisac

otóż Tomasz widzisz ja nie jestem zadnym ekspertem w dziedzinie elektroniki czy technologi TV Plazmowych
napisalem ze u siebie w salonie mam Panasonica a obok w domu rodziców w salonie jest LG i tyle
u mnie jest Cyfra i u nich jest Cyfra (nie mamy zadnej kablowki bo takowej tutaj nie ma)
dlaczego sadzisz, ze moja ocena jest ocena subiektywną ?
mam jakis cel w chwaleniu Panasonica ? niby jaki
oba telewizory zaplacilismy z wspolnego, rodzinnego portfela i oba sa tak samo dla nas cenne
pisze tylko iz WEDLUG MNIE Panasonic gra ladniej
ma głębszą czerń, duzo ladniejsze barwy, odcienie,
ogolnie obraz jst ladniejszy no i dzwiek wedlug mnie w LG jest do bani
w Panasie jest git

to tyle z mojej strony
Tomasz oczywiscie , ze ty mozesz miec inne zdanie ale musisz przyjac do wiadomosci to , ze ja mam mozliwosc przetestowania jednoczesnie obu tych TV podlaczonych do tego sygnalu na codzien i duzo przyjemniej oglada mi sie filmy na moim Panasonicu :cool:
 

jax

New member
mactwar napisał:
Dzięki za pomoc!!!

Kabel był dobrze podłączony. Okazało się, że trzeba podkręcić głośność w TV aż do 70 i wtedy nieśmiało pojawia się głos w głośnikach :neutral:. Oczywiście najpierw trzeba wyłączyć głośniki w TV, bo poziom głośności 70 to troszkę hałasu robi ;)

To jakoś dziwnie wam to dziala, ja mam audio out w tv polaczone z audio in w kinie dom. i zawsze sciszam maksymalnie tv i to nie ma zadnego znaczenia co do glosnosci w kinie. Poziom dzwieku zalezy wylacznie od poziomu dzwieku w kinie dom.
 

Fixxxer

New member
jax napisał:
To jakoś dziwnie wam to dziala, ja mam audio out w tv polaczone z audio in w kinie dom. i zawsze sciszam maksymalnie tv i to nie ma zadnego znaczenia co do glosnosci w kinie. Poziom dzwieku zalezy wylacznie od poziomu dzwieku w kinie dom.

w moim px 5 tez działa to tak jak wyzej kolego pisał, najlepiej wyłączyc głośniki w tv i podłośnić do ok 60 i wtydy sygnał na wzmak już daje rade. IMO to powinno działać jako zwykły impuls a natęzenie już sterowane tylko z zewnętrznego wzmacniacza
 

komonk

New member
LG 42PC1R nie świeci pół ekanu

Po około półgodzinnej pracy zgasła lewa strona ekranu . I za diabła nie chce się zaświecić.
Miał może ktoś taki przypadek ? jak zrobić hard reset ?
 

Tomasz

New member
Witaj
przeczytałem na post'cie , że posiadasz LG PC1RR.
Zamierzam takze kupić za około tydzień plazmę. Biorę pod uwage tylko 2 modele :42PV60 I posiadane przez Ciebie LG.
Ceny obecnie spadły. Który TV wybrać. Wiem, że Panasonic jest zachwalany, ale strasznie nie podoba mi sięjego wygląd. Wygląd LG zdecydowanie lepszy. Będę używać plazmy do 95% kablówka, 5% DVD.
Odległość oglądania około 4 metry - tu też proszę o podpowiedż czy 42 cale to nie za dużo, może w tych warunkach 37 będzie OK?

Proszę o odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

Tomasz













adrianus napisał:
No i stało się.Jestem już posiadaczem nie poszukującym.
Pierwsze wrażenia?Nie wiem od czego zacząć.
Na razie nie mam anteny sateliatarnej,mogę się tylko podzielić odczuciami,które towrazyszyły mi przy oglądaniu filmów HD z laptopa po Componencie.Moim zdaniem obraz na plazmie lepszy niż na lcd od laptopa(17 cali Toshiba Qosmio-tru brite 1440x900).Kolory nieprawdopodbne(szczególnie na filmie Coral Reef).
Obraz z DVD bez rewelacji,ale to wina sygnału,bo słaby kabel A/V.Słaby film(same szarzyzny).
DiVX z kompa super.Lepiej nie potrzeba.Ogladalem serial OC z bialym logo telewizji FOX i po zakonczeniu bylo przez chwile widac duszka.Ale zniknął po upływie 20 sekund bez majstrowania.

Kupilem przez sklep internetowy,który okazał sie byc w moim miescie.
Cena najnizsza na Skąpcu.I jeszcze trochę opuścili.
Porównaie z PV 60?Było i nie trzeba było się długo zastanawiać.
Obraz równie dobry ,ale wykonanie Panasonica i design(srebrny kolor i plastik jak z najgorszej zabawki ze sklepu ze wszytskim za 5 złotych) to zawód,którego dzięki Bogu nie muszę przeżywać.
I 1800 PLN mniej.Wszystko w tym temacie.
Więcej,jak się dobiorę jutro.Menu super przejrzyste(polskie).Bez instrukcji wszytsko można ustawić.
 

kamil

New member
Zdecydowanie 42" i zdecydowanie Panasonic PV60 - Może wyglad nie powala, ale ma cos w sobie - taka prostota designu bez wodotrysków. Nie jest źle.

Wolę lepszą jakość niz ładniejszy wygląd. Decyzja nalerzy do ciebie
 

Trynity

New member
Ja własnie dzisiaj oddałam swojego lg 42pc1r bo po 3 dniach się skopał. Najpierw zauważyliśmy ogromną różnicę pomiędzy AV1 a AV2. Otóż w jednym obraz z cyfry odbierał pięknie a w drugim strasznie. Potem okazało się że nie przełącza się automatem po włączeniu cyfry tylko trzeba z pilota samemu przełączyć na av. Jakoś się z tym pogodziliśmy. Natomiast dzisiaj mąż chciał sobie popatrzeć co jest na kablówce i okazało się, że pilot nie przełącza, ani nie przycisza ani wogóle nie da się nic wcisnąc ani wyłączyć telewizora. Pomyśleliśmy że sie zepsuł. Ale po chwili wpadłam na wspaniały pomysł, żeby zobaczyc na cyfrze co się będzie działo. Okazało się, że pilot działa normalnie na AV1, ale nie działa na TV ani AV2. Pojechaliśmy więc do sklepu no i chłopaki chcieli wymienic na nowy. Jednak niesmak pozostał i nie chcemy już więcej LG. Najlepsze jest to że jak przyjechaliśmy do domu to okazało się, że wszystko jest ok i nawet telewizor się przełącza sam na cyfrę czego nie było od początku po zakupie. W ten sposób zostałam na święta bez telewizora. :(
 

barbarianhord

New member
Jak podłaczyć LG 42PC1RR?

Mam zamiar kupić LG 42PC1RR , nie ukrywam że oglądam głównie filmy z pc.Posiadam kartę graficzną ATI RADEON 9800 XV.Mam na niej wyjscia : DVI , D-SUB , oraz TV-OUT.Dotychczas uzywałem TV-Out ze względu na TV CRT Sony.Pytanie : jak podłączyć plazmę czy przez DVI-HDMI , czy przez D-SUB?Obecnie mam podłączOny monitor LCD iYAMA przrez DVI i chciałbym mieć podłączony ten monitor do pracy na pc a plazmę do filmów.Jakie parametry obrazu ustawić na karcie graficznej aby uzyskać najlepszy mozliwy obraz?Czy uzyskam pełne hd?
 

setunia

New member
Bez reklam
Moja plazma to wprawdzie PC3RA, ale nie widzę pod tym względem dużych różnic . Na swojej karcie masz chyba DVI i D-suba, wiec najlepiej Monitor do DVI i plazmę do d-suba , a jesli masz dwa DVI to monitor jak wyżej i plazmę DVI-Hdmi. Moje doświadczenia z Hdmi sa raczej przykre, wiec korzystając z nich polecam D-sub. Obraz jest naprawdę miodzio. Dzisiaj kupiłem Kabel 10m D-sub - D-sub i zaraz p sylwestrze go instaluję po czym podzielę się uwagami w wątku PC3RA. Moja plazma najlepiej pracuje gdy na karcie ustawiam 1280x768 i 60Hz. Na wyjściu z kompa będziesz miał najwyzej rozdzielczość karty grafiki, więc nie fullHD (1920x1080), ale filmy FullHD będziesz mógł oglądać w maksymalnej rozdzielczości plazmy.
 
Ostatnia edycja:

mirmot

New member
Menu LG

Witam
Pytanko następujące szukam kodu dostępu do menu servisowego tv LG 42pc1r
Dzieki pozdrawiam

Edit Tuptus55: otrzymujesz 2 ostrzeżenia. 1 za założenie tematu w złym miejscu, a 2 za założenie tematu który był juz na forum. Przenoszę
 
Do góry