Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

baranskia

Member
heLGa 42PC1RR z każdym dniem jest coraz lepsza, BO TANIEJE JUŻ PONIŻEJ 4k PLN

Do nowych nabywców:
:eek:k:
cena nowej heLGi 42PC1RR
OD DZIŚ...
w sieci już...

s
p
a
d
ł
a

poniżej 4k!! PLN :grin:
patrzcie w linku poniżej:
http://wegatv.pl/index.php?p94,lg-42pc1rr :eek:k:
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
O to chodzi! :eek:k:
POLECAM JEJ ZAKUP W TEJ CENIE! _W_A_R_T_O_!
Adam - zdowolony użytkownik (mimo, że przepłaciłem już 1,7 k PLN :( po 7 miesiącach...)
:cool:
 

Sewer

New member
Lg 42PC1R

Mam problem. zakupilem dzis ten sprzet i nie za bardzo wiem jak podlaczyc audio do dvd. samo dvd jest podlaczone przez HDMI ale puscilem jeszcze kabel z audio out do dvd poprzez czincz
prosz o pomoc:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli podłaczyłeś dvd poprzez HDMI do plazmy - to powinieneś mieć dźwięk na ekranie . Sprawdź ustawienia w dvd.
Sprawdź czy przechodzi sygnał podłączajac dvd po euro.
pozdrawiam
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
siemka, czy aby to jest ta slynna plazma o ktorej mowia w europie ze nie ma 42 " jak w symbolu tylko 40" rzeczywiste... niezle sie ponoc machneli... i eisa tez skoro dala nagrode bez mierzenia?? no szok... moglby ktos zmierzyc w domu z posiadaczy :) i dac znac, dzieki i pozdr.

no mam swiezutka reklame marketu model 42PC1RR i opis 42" plazmaz wbudowanym 80gb dyskiem bla bla... a na fotce przekatna 40" widescreen :) i naklejka eisa awards
To ile ma przekatna 100cm czy 105cm ??
 
Ostatnia edycja:

Sewer

New member
no tak ale dvd ma opcje auxa po czinczu digital in po optycznym usb po usb alr nic na temat HDMI nie ma mowy. dla rozjasnienia sprawy jest to kino domowe samsung ht-txq100

a dla ciebie zaraz zmierze przekatna to ci dam prawdziwy rozmiar:)

ale niestety nie mam kabla euro w domu takze kicha. to pewnie jest kwestia ustawienia ale za krotko mam sprzet i jeszcze do konca nie rozgryzlem:cry:
takze nie wiem jeszcze jak otworzyc dzwiek z plazmy na kinie:-?

ale mam czincz i jak dalem z plazmy audio out a w kinie audio in i wciskam na kinie auxa to tez nic nie gra. nie wiem gdzie lezy wina czy po plazmie czy po kinie w ustawieniach?
 

sadaman

New member
42 cale

Witam
Od kilku tygodni jestem posiadaczem Plazmy LG 42PC1R, i od razu rozwiewam wątpliwości co do przekątnej.
Mój egzemplarz po zmierzeniu przekątnej ekranu ujawnił 106,4 cm
A zatem jeżeli 106,4 cm podzielimy przez 2,54 cm (1 cal) to wówczas daje nam to wynik 41,88 Cala / po zaokrągleniu 42" /

Zatem przynajmniej mój egzemplarz nie pochodzi z lewej partii:)
 

sadaman

New member
UUUUUUUU - Kiepska sprawa.
Naszczęście w moim egzemplarzu takich artefaktów nie zauważyłem.
Jednakże z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby owe zielone bajery były spowodowane np kiepskim kablekiem lub wadą karty graficznej z konsoli...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też nie widziałem takich efektów .
Jedynie porównaj - 42 samsunga s91 H oraz jak troche dołożysz - to za kilka dni bedą w sprzedaży w specjalnej cenie plazmy Loewe Modus 42".
 

smoku666

New member
a własnie....
czy ktoś z użytkowników 42PC1RR ewentualnie R, testował ten sprzęt jak działa z PS3 ?

mam zamiar w niedalekiej przyszłosci zakupic tą konsole i zastanawiam sie czy nie będzie takich problemów jak z Pansem..
 

Icehouse

New member
witam wszystkich forumowiczów,

Pisząc pierwszy post na tym forum, sam jestem zdziwiony że jest on właśnie na wątku o plazmach LG. Trzy miesiące śledzenia tego forum, liczne wizyty w MM czy Saturnie, rozmowy ze znajomymi posiadającymi plazmy... Miał być Panasonic PV60, ale te snejki i różne inne stwory ;) Miał być PV70 ale ma świerszcze ;) Generalnie cały zwierzyniec w plazmach panasonica. Pozostałe Samsungi - obarczone wieloma niedociągnięciami, Pioneery - boskie ale drogie itd. itp. etc.

Wracając jednak do tematu LG, po wielu postach, przeglądach i opiniach stanęło na LG 42PC1RR. Będzie kupiony w przyszłym miesiącu. Czy dobry wybór? :) heh nie wiem, pewnie w tym wątku upewnionoby mnie, że tak - w wątku Panasłoników pewnie nie. Zdecydowałem się na LG, pomimo przywiązania do marek uznanych od lat, pomimo wierności jakości etc. Mam wrażenie, że chyba definitywnie firmy typu LG czy Samsung trzeba zaliczać do poważnych konkurentów z tej samej ligi co Panasonic czy Sony - nie mam tu na myśli jedynie technologii plazmowej. Za decyzją o zakupie 42PC1RR przemawia jego zaawansowanie technologiczne (systemy optymalizacji obrazu, redukcji efektu powidoków etc.), wbudowany twardy dysk i możliwość nagrywania programów TV, atrakcyjny design (subiektywna ocena). Nigdy nie miałem żadnego sprzętu tej firmy więc czas przygodę rozpocząć.

Nim jednak zakupię LG mam pytanie do kolegów użytkowników odnośnie podłączeń sygnału. Jak wynika z opisów technicznych telewizor ma dwa wbudowane tunery. Rozumiem, że aby korzystać z uroków PIP muszę podać dwa sygnały - powiedzmy TV SAT via SCART i naziemna via ANT. Żeby mieć PIP dla programów TV SAT powinienem mieć zatem dwa dekodery i podac dwa sygnały na różne wejścia. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić :)

Mam jednak pytanie dotyczące samego nagrywania programów, bo taką funkcję plazma ta podobno posiada? Czy programowanie następuje jak dla klasycznej nagrywarki z twardym dyskiem (takiej informacji udzielił mi średnio zorientowany człowiek na infolinii LG)? Czy w momencie nagrywania plazma przełącza się z trybu stand by w aktywny - czyli jeśli coś ustawię do nagrania,to telewizor się włączy o danej godzinie i będzie wyświetlał dany kanał??? Czy można zaprogramować nagrywanie dla sygnału podanego via SCART (TV SAT)?

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania, bo wydaje mi się że plazma nie ma takich możliwości jak rasowa nagrywarka z twardym dyskiem... ale może się mylę :)
H.
 

cliomax

New member
jestem posiadaczem 42PC1RR od tygodnia, i jedna rzecz mnie zastanawia, po mniej wiecej pol godzinie ogladania plazma emituje bardzo duzo ciepla, i to z przodu, ekran jest prawie ze goracy, czy to normalne w tym modelu??
 

yapa

New member
brak sygnału audio w 42PC1RR

Sewer napisał:
Mam problem. zakupilem dzis ten sprzet i nie za bardzo wiem jak podlaczyc audio do dvd. samo dvd jest podlaczone przez HDMI ale puscilem jeszcze kabel z audio out do dvd poprzez czincz

Witam,

mam podobny dylemat - brak dźwięku z dvd, które jest podłączone przez dvi->hdmi. Jeśli podłączę przez euro dźwięk jest. Czy jest jakiś sprytny patent czy może to wina kabla (przy poruszaniu wtykiem HDMI obraz potrafi zginąć -> brak sygnału)?

pls help
 

jorge

New member
A jak wypada porównianie między 42PC1r a 42PC51? Tnn drugi jest tanszy a wg porównania na stronie lg wynika ze jedyna różnica to pip. Ma ktos jakiego doswiadczenie z oby dwoma modelami?
 

wolk13

New member
Zastanawiałem sie nad tą plazmą ale ostatecznie zakupiłem LG 42PC51. Tak po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem ,że po co mi nagrywanie, jak w telewizji jest wielkie g... Mecze to ja lubię ogladnąć raz i koniec a ja maniakiem nie jestem co by nagrywać jakieś sytuacje i je potem ogladać i analizować. Funkcja PIP jest mi tak potrzebna jak dziura w moście, nigdy tego nie używałem. Obraz lepszy na 42PC51 porównywałem oba w sklepie. Co nowsza matryca to nowsza :eek:k:
 
Do góry