Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

jax

New member
Trynity napisał:
Najlepsze jest to że jak przyjechaliśmy do domu to okazało się, że wszystko jest ok i nawet telewizor się przełącza sam na cyfrę czego nie było od początku po zakupie. :(

Nie nalezy bawic sie za bardzo pilotem i naciskac wszystko lak leci, szczegolnie pilotem ktorym mozna sterowac dvd i vcr. Po wybraniu sterowania dvd funkcje tv przestaja dzialac.

Najpierw zauważyliśmy ogromną różnicę pomiędzy AV1 a AV2. Otóż w jednym obraz z cyfry odbierał pięknie a w drugim strasznie.

Po zmianie złącza w tv zmienialas ustawienia podlaczenia w dekoderze c+?
 

baranskia

Member
I co dalej z tym sprzetem??? jestem bardzo ciekawy...

komonk napisał:
Po około półgodzinnej pracy zgasła lewa strona ekranu . I za diabła nie chce się zaświecić.
Miał może ktoś taki przypadek ? jak zrobić hard reset ?

:krol:
Witam i pytam (gł. w imieniu własnym... i innych forumowiczów potencjalnie zainteresowanych Twoim problemem :)

I co dalej z tym sprzętem??? jestem bardzo ciekaw finału...
  • jak sobie poradziłeś?
  • co było przyczyną?
  • czy był happy end?

Pozdrawiam noworocznie (i żałuję, że nikt Ci nie pomógł na naszym forum :?: - ja sam jestem bardzo początkującym, niedzielnym HD-maniakiem - sorry)!

Adam B. (BiałystOK) :cool:
-------------------
 

bull1977

New member
Witam,
Niedawno kupiłem TV LG 42PC1RR. Menu Ok, funkcje też. Ale panowie zwróćcie uwagę na menu dotyczące programowania nagrywania - lipa jednym słowem. Po ustawieniu daty pokazuje zły dzień tygodnia jak na TV w takiej cenie to poważne niedopatrzenie. A do tego Made in Poland. Niedbalstwo cechą narodową??? Już ustosunkowałem się do tego problemu w Mailu do serwisu LG Poland, jak padnie odpowiedź to wstawię na forum.
Podstawowa sprawa, aby rozwiać wątpliwości występują powidoki(np. logo ztacji0 i nie trzeba pół dnia oglądać jednej stacji, aby je zaobserwować! Druga sprawa to czerń- jaka czerń??? Przełączając np. na AV, aby otrzymać "czarne" tło w nocy można oświetlić pokój, spokojnie traficie do łóżka:). Trzeba trochę pooglądać telewizje, żeby "wypalić" ekran (powiedzmy te 100 godzin). Ustawienia fabryczne wyświetlania to pomyłka prosto z fabryki, tylko ręczne ustawienia. Oglądam na TV kablówkę... Jakość obrazu, to oczywiste, ściśle związana z jakością sygnału kablówki. Jedne programy Ok inne to Hmmm...
Ale przy tych nadawanych z odpowiednią jakością dość przyzwoicie. Na AV2 mam DVD ładnie po prostu ładne(będzie idealnie jak kupię kabel lepszej jakości, lepiej ekranowany). Na HDMI nie miałem okazji. Ale...
podłączyłem kompa przez RGB-PC obraz wprost olśniewający, jak sklepowe reklamy HDTV.
A JEŚLI CHODZI O PORÓWNANIE Z PANASONIKIEM (kolega posiada 42 cale, chyba ten z 60 w symbolu- no ostatni model) obraz może lepszy po stronie panasa gdzieś tak o 7% :) A jeśli chodzi o powidoki to panowie posiadający Panasy: NIE OSZUKUJCIE SIE- macie powidoki. Czerń w panasonic'ach też nie ma głębi 100%, ale jest odrobinkę czarniejsza niż w moim LG. Teraz moja rada, jeśli kablówka to LG, jeśli enka to może :) Panas. Dlaczego? Odpowiedz była w jednym z tekstów, Panas - 0 wodotrysków. W ence są zbędne, dekoder ma je wszystkie- oczywiście ten z dyskiem. A LG nazywany Time Machine to nie przesada. Przykład: Przespałem 20 min filmu i obudziłem się na napisach ;'( , i... jednak koniec był najciekawszy:). Hee
Niektóre programy zdarza mi się oglądać z 1 metra(tylko dobry sygnał), więc nie rozumiem tekstów typu: "będę oglądał z 4m czy kupić mniejszy TV?".
Mówię wam "idź na całość":).
Dla tych, którzy mają kablówkę i "przesiadają się z fiata126p na coś większego, jeśli macie kablówkę parę lat to wymieńcie okablowanie i złączki w domu, a jak macie kumpla w kablu to i przewód prowadzący od skrzynki- często idą one przez piony, w których są liczniki i bezpieczniki, każdy tam zagląda i miesza kablami nadłamując żyłę sygnałową i oplot.
Jestem zadowolony z zakupu tego TV i polecam.
To tylko mój pobieżny i ogólny opis:).

 

Attachments

  • LG_zła_data.jpg
    LG_zła_data.jpg
    38,2 KB · Wyś: 153
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
:) Dzięk-You, setunia! Myślę, że i mnie także przydadzą się Twoje porady...

:)
Dzięk-You, setunia!
Myślę, że i mnie także przydadzą się Twoje porady.

Pozdrawiam! :cool:
Adam
 

baranskia

Member
:) Ja także jestem BARDZO ZADOWOLONY z mojej heLGi PDP TV LG 42PC1RR :)

bull1977 napisał:
Witam,
Niedawno kupiłem TV LG 42PC1RR. Menu Ok, funkcje też. Ale panowie zwróćcie uwagę na menu dotyczące programowania nagrywania - lipa jednym słowem. Po ustawieniu daty pokazuje zły dzień tygodnia jak na TV w takiej cenie to poważne niedopatrzenie. A do tego Made in Poland. Niedbalstwo cechą narodową??? Już ustosunkowałem się do tego problemu w Mailu do serwisu LG Poland, jak padnie odpowiedź to wstawię na forum.
Podstawowa sprawa, aby rozwiać wątpliwości występują powidoki(np. logo ztacji0 i nie trzeba pół dnia oglądać jednej stacji, aby je zaobserwować! Druga sprawa to czerń- jaka czerń??? Przełączając np. na AV, aby otrzymać "czarne" tło w nocy można oświetlić pokój, spokojnie traficie do łóżka:). Trzeba trochę pooglądać telewizje, żeby "wypalić" ekran (powiedzmy te 100 godzin). Ustawienia fabryczne wyświetlania to pomyłka prosto z fabryki, tylko ręczne ustawienia. Oglądam na TV kablówkę... Jakość obrazu, to oczywiste, ściśle związana z jakością sygnału kablówki. Jedne programy Ok inne to Hmmm...
Ale przy tych nadawanych z odpowiednią jakością dość przyzwoicie. Na AV2 mam DVD ładnie po prostu ładne(będzie idealnie jak kupię kabel lepszej jakości, lepiej ekranowany). Na HDMI nie miałem okazji. Ale...
podłączyłem kompa przez RGB-PC obraz wprost olśniewający, jak sklepowe reklamy HDTV.
A JEŚLI CHODZI O PORÓWNANIE Z PANASONIKIEM (kolega posiada 42 cale, chyba ten z 60 w symbolu- no ostatni model) obraz może lepszy po stronie panasa gdzieś tak o 7% :) A jeśli chodzi o powidoki to panowie posiadający Panasy: NIE OSZUKUJCIE SIE- macie powidoki. Czerń w panasonic'ach też nie ma głębi 100%, ale jest odrobinkę czarniejsza niż w moim LG. Teraz moja rada, jeśli kablówka to LG, jeśli enka to może :) Panas. Dlaczego? Odpowiedz była w jednym z tekstów, Panas - 0 wodotrysków. W ence są zbędne, dekoder ma je wszystkie- oczywiście ten z dyskiem. A LG nazywany Time Machine to nie przesada. Przykład: Przespałem 20 min filmu i obudziłem się na napisach ;'( , i... jednak koniec był najciekawszy:). Hee
Niektóre programy zdarza mi się oglądać z 1 metra(tylko dobry sygnał), więc nie rozumiem tekstów typu: "będę oglądał z 4m czy kupić mniejszy TV?".
Mówię wam "idź na całość":).
Dla tych, którzy mają kablówkę i "przesiadają się z fiata126p na coś większego, jeśli macie kablówkę parę lat to wymieńcie okablowanie i złączki w domu, a jak macie kumpla w kablu to i przewód prowadzący od skrzynki- często idą one przez piony, w których są liczniki i bezpieczniki, każdy tam zagląda i miesza kablami nadłamując żyłę sygnałową i oplot.
Jestem zadowolony z zakupu tego TV i polecam.
To tylko mój pobieżny i ogólny opis:).



:krol:
Witam!
Ja także jestem BARDZO ZADOWOLONY z mojej heLGi PDP TV LG 42PC1RR :cool:
Tym bardziej, że u mnie z tą niby-złą-datą było i jest jednak wsjo OK (mam wersję MF-056L Cortez Version: 3.09 Hudson Version: 3.02) więcej szczegółów na:
>>> http://**********.com/index.php?showtopic=3221&st=0&p=33385&#entry33385

Oczywiście i ja także mam parę (naprawdę drobnych) uwag, ALE BEZ PRZESADYZMU! PamiętajMY, że to tylko 24,6 kg i aż ponad 106 cm przekątnej za ONLY 5.700 zł (kwota z 10.11.2006) i to za flagowy model nagrodzony na ostatnich -sierpień 2006 - pokazach EISA
>>> http://www.eisa-awards.org/history/2006-2007/video.html
za takie bajery jak... wbudowany DVR - fakt: trochę zbyt prymitywne w nim funkcje nagrywania) oraz tylko 80-gigabaitowy HDD (dla mnie stanowczo zbyt mały...) I mógłby "mniej palić!" ;)

No, wiadomo: "-Jeszcze się taki nie urodził, coby każdemu dogodził... - to fakt bezdyskusyjny.

Jednak po ponaddwumiesięcznym użytkowaniu tegoż modelu stwierdzam z satysfakcją, że jestem z niego zadowolony aż na 99,99 % a z faktu zakupu (cena i oferowane warunki) to nawet w pełni.
O czym z sadyzfakcją :smile: informuję [wszystkich razem i każdego z osobna] potencjalnie zainteresowanych tymże modelem LG klasy HD-ready.

Adam B.

PS:
Podobno od 10.01.2007 w necie (PlazmaCośtam.pl) jego cena spadła już do 5.499.- PLNów ! ! !
No, to na co jeszcze czekasz? Przegoogluj sieć jeszce raz :szukaj: i... sam/-a zdecyduj :p
:cool:
XoXo
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
kamil napisał:
Zdecydowanie 42" i zdecydowanie Panasonic PV60 - Może wyglad nie powala, ale ma cos w sobie - taka prostota designu bez wodotrysków. Nie jest źle.

Wolę lepszą jakość niz ładniejszy wygląd. Decyzja nalerzy do ciebie

Jesteś może szcześliwym posiadaczem 42pv60? Jesli nie to poczytaj wątek mu poświecony. Jakość wyrobów Panasonka to Legenda z przeszłości. Te plazmy składają w Czechach lub na Słowacji nie pamiętam już gdzie i nasi też tam jeżdżą i opisują to. Tam nie pracuje wykwalifikowana kadra tylko ludzie z łapanek za marne pieniadze robią marna robotę.
W/g mnie cena LG PC1RR jak w tej promocji 5300 w Saturnie to "ino brać"
 

robboj

New member
"setunia" a myslisz ze w fabryce pioneera w angli to pracuje "wykwalifikowana kadra" , nie wiesz - zgadnij , znam osobiscie kilku tych speców , fakt panas ma wade i mam nadzieje ze ja zlikwiduja
wedlug mnie wszystkie plazmy z tego przedzialu cenowego maja niedorobki - jedna ma to druga co innego - wybor nalezy do kupujacego
 

mortas

New member
Jednak reklama nie kłamie- byłem z ciekawości zobaczyć.. i kurcze dałem sie skusić.. - kupiłem sobie monitorek 20" 16/10 :p
 

setunia

New member
Bez reklam
robboj napisał:
"setunia" a myslisz ze w fabryce pioneera w angli to pracuje "wykwalifikowana kadra" , nie wiesz - zgadnij , znam osobiscie kilku tych speców , fakt panas ma wade i mam nadzieje ze ja zlikwiduja
wedlug mnie wszystkie plazmy z tego przedzialu cenowego maja niedorobki - jedna ma to druga co innego - wybor nalezy do kupujacego

I dlatego ja wybrałem LG :p - żółty człowiek dobra fachowiec :-D chociaż faktycznie patrzac na to gdzie produkją te pudełka zostałby tylko Sharp - on produkuje najdalej na wschód, a może tu też sie mylę :confused: Chyba masz rację, musimy założyć wątek poświecony punktacji serwisów poszczególnych firm. W dobie obcinania kosztów produkcji produkt finalny jest tyle wart, ile jego serwis. Może będziemy punktować na + i - serwisy firm, których produkty używamy? Da nam to pojęcie o prawdziwej solidności firmy i o dbałości o klienta, gdy ten jest w kłopocie - no chiba, że już ktoś takowy założył. Zaraz biorę się za sprawdzenie.
 

master_pdp

New member
Raptor napisał:
Witam,
To mój pierwszy post, od jakiegoś czasu z powodu chęci zakupu plazmy śledzę to forum i właśnie trafiłem na dylemat, z którym nie mogę sobie poradzić, a mianowicie:
Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 42PX3RV, kiedy zobaczyłem 42PC1R. Różnica w cenie jest bardzo mała. Telewizora zamierzam używać do trzech rzeczy (ustawione od najważniejszej):
1) oglądanie Cyfry+ poprzez scart
2) filmy z komputera poprzez D-Sub
3) Filmy z DVD

I teraz moje pytanie:
Czy do powyższych zastosowań lepsza będzie rozdzielczość plazmy 1024x768 czy 852x480 . Wydedukowałem sobie, że przy podłączeniu do komputera lepiej będzie wyglądać wyższa rozdzielczość, ale kompletnie nie mam pojęcie jak to jest z Cyfrą+ , a to przecież ona będzie najczęściej gościć na ekranie.
Może jest jeszcze jakiś argument powodujący, że jedna albo druga plazma będzie lepsza do moich zastosowań ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc


Bez wahania WXGA, roznica jest kolosalna.....
PS.42PC5R is comming 15.000:1, SIMPLELINK, cosmomonitor design etc.....
miodio........
 

arekczarny

New member
Witam!
Mam pytanie do urzytkowników LG42PC1RR.
Czy nagrywarka HDD, posiada funkcje magnetowidu np,niema nikogo w domu ustawię kanał, czas i nagrany zostanie dpowiedni program.
 

baranskia

Member
O Yes, Yes, Yes!

arekczarny napisał:
Witam!
Mam pytanie do urzytkowników LG42PC1RR.
Czy nagrywarka HDD, posiada funkcje magnetowidu np,niema nikogo w domu ustawię kanał, czas i nagrany zostanie dpowiedni program.

O, Tak.
Chociaż jest nieco prymitywna (jak dla mnie, bo spodziewałem się więcej po słynnym DVR ;) to jej obsługa jest intuicyjna i prosta.
Ogólnie jest OK - nawet moje dzieciaczki (6 i 10 l.) już umieją ją obsługiwać ;)
Pozdro!
:cool:
 
T

tomecki

Guest
problem z 42pc1r

witam,po przeczytaniu na tym forum dobrych opinii na temat tv 42pc1r kupilem tv. po podlaczeniu pod
tuner sat (kabel euro)obraz tragiczny,
tuner tv cyfrowej naziemnej (kabel euro) obraz slaby,
dvd (kabel hdmi)obraz bardzo dobry,
komputer(kabel vga)obraz bardzo dobry.
wczesniej na tv crt (sony32)obraz z tunerow tv byl duzo lepszy.
czym to jest spowodowane???
czy moze ktos podac jakies dobre ustawienia tego tv,bo ja kombinuje tydzien i dalej nie jestem zadowolony.
czy obraz poprawi sie gdy podepne tuner sat przy pomocy adaptora euro-component(tuner posiada tylko wyjscia rgb i scart)
dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,tomek.:(
 
No niestety, z tego co piszesz wynika że masz kiepski sygnał, ja korzystam z vectry cyfrowej i nie mam czego się czepiać. Co do ustawień zjedź ze wszystkim do 50% oprócz kolorów, które nastaw na 30% i włącz oszczędzanie energi-powinno trochę pomóc.
 

Czarny38

New member
RR a połączenie z "n"

zastanawiam się nad zakupem RR-ki....mam pytanie do użytkowników tego TV i platformy "n" czy są problemy z połączeniem po HDMI?....kiedyś czytałem że są jakieś kłopoty z dźwiękiem....
 

smoku666

New member
Czarny38 napisał:
zastanawiam się nad zakupem RR-ki....mam pytanie do użytkowników tego TV i platformy "n" czy są problemy z połączeniem po HDMI?....kiedyś czytałem że są jakieś kłopoty z dźwiękiem....
heLGa 42PC1RR połączona HDMI z N-Boxem chodzi jak złoto:bober:
 
Do góry