Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

marsag

New member
wiktoor napisał:
Czy brałeś pod uwagę zakup LG 42PC 1R. Czy wypada słabo przy PV60 i LG 5R. W opiniach wygrywają te dwie plazmy ale nie mogę przełamać się do wygladu PV 60 a LG 5R wydaje mi się olbrzymem.

Szczerze mówiąc to nie, ze względu na design 42PC 1R. O ile 42PX5R wziąłem pod uwagę również ze względu na to że był to najwyższy model w ofercie LG, z bardzo dobrym wyposażeniem, to podjerzewam że zamiast PC1R kupiłbym Panasonica PV 60 który zbiera świetne opinie.

Fakt że PX5 jest olbrzymi, ale jestem właśnie w trakcie przebudowy domu, także dostanie do dyspozycji całą ścianę i będzie się na niej dobrze prezentował.
 

goostol

New member
Mam podłączoną plazmę pc1r pod komputer (GF6600GT) za pomocą kabla dvi-hdmi. Czy komuś udało się uzyskać obraz na tv 720p 60Hz bo ja mam tylko 50Hz. Drugie pytanie jak sobie poradzić z ustawieniem rozdzielczości przy wyświetlaniu 1080i gdyż obraz jest w zwężonym pasku i nie nadaje się do oglądania. Dziękuję i pozdrawiam!
 

Pelikan

New member
W najbliższych dniach odbieram LG 42PC1r. Stanie ona w domu rodziców.
Jako iż od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Panasonica 42PV60E
podziele sie z wami odczuciami i bez ogródek napiszę, która plazma tak naprawdę rządzi :eek:k:
 

Ziemianin

New member
Pytanko dot. kolorów w pc1r

Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem lg 42 pc1r i musze przyznac ze fabryczne ustawienia kolorów pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli ktoś mógłby mi podać jakieś sensowne ustaiwenia barw byłbym wdzięczny.
Pozatym telewizorek spisuje sie dobrze zastrzezeń nie mam, pozdrawiam:)
 

guci0

New member
Drodzy uzytkownicy,

mam problem posiadam LG RR1 z wbudowanym dyskiem. Niestety caly dysk juz zajety. Zgrywalem rowniez filmiki z kamery z nadzieja, ze w jakis latwy sposob bede mogl zgrac te pliki z dysku. Juz nie mam pomyslu. Liczylem na wykrecenie dysku i podlaczenie do komputera, ale siedzi twardo - szkoda ruszac.

Moze ktos z Was poradzil sobie ze zgraniem filmow z dysku. Jakis magiczny kabel, oprogramowanie. Strasznie brakuje temu sprzetowi zlacza USB :(

Bede wdzieczny za info

Pawel
 
Ostatnia edycja:

Draco22

New member
Podłączenie przez HDMI do HDTV

Witaj! mam pytanie natury technicznej, co znacxzy ten cytat? co podłączyłeś do czego? nie rozumię o co chodzi?"Podłączenie przez HDMI do HDTV HDMI do HDTV - wywołało bardzo pozytywne wrażenie", a wczesniej to oglądałeś przez zwyklą antene? a może pokazałbys te podłączenia? dzieki i pozdrawiam
 

Pelikan

New member
klaus71 napisał:
@Pelikan
i jak wypada to porównanie?
Więc jest tak.
LG 42PC1R - wokól ekranu jest czarna listwa, która na pierwszy rzut oka prezentuje się ładnie jednak po pewnym czasie okazuje sie , ze ona jest zbyt "swiecąca" i strasznie odbija swiatlo - to przeszkadza.
Jesli chodzi o jakosc obrazu jesdt OK chociaż Panasonic gra DUZO lepiej.
Chocby sam tryb dynamiczny, który w LG powoduje to ze obraz jest taki jak powinien byc a w Panasonicu tryb dynamiczny daje takiego kopa , ze trzeba oczy mrużyc :D
ogólnie tam gdzie sie koncza mozliwosci obrazu w LG - Panasonic dopiero sie rozkręca :mrgreen:

Pilot LGka to jest cegła, wielki klamot - nie podoba mi sie.
Jedyne co przypadlo mi do gustu w LG to jest Menu, przejrzyste i ładne.

Podsumowując Panasonic według mnie to duzo lepszy wybór.
Oczywiście LG tez daje rade, obraz szczególnie w trybie dynamicznym jest ładny, taki jak powinien być.
Zaletą jest to, że w LG nie ma wentylatorów z tyłu co mnei troche zdziwilo, no ale to na PLUS.
Panas ma 3 wentylki z tylu, ktorych i tak praktycznie nie slychac ;)

Kumpel twierdzi, ze na tym forum jest grupa sprzedawcow, która lobbuje plazme Panasonica dzieki czemu sprzedala sie ona w bardzo duzych ilosciach w naszym kraju.
Ja mu na to odpowiedzialem ze mam to w pupci :D Plazma gra zajebiscie i kosztuje mało.

Na koniec chcialem napisac o "problemie" duszków, który tak gesto wystepuje na tym forum. Tyle sie o tym naczytalem tutaj ze nie wiele brakowalo a bym kupil LCDka.
Ludzie nie ma zadnych duszkow ! Moze w starszych plazmach byl taki problem , teraz go napewno nie ma.
Moim rodzicom nawet o tym nie wspomnialem, uzywaja plazmy LGka jak normalnego telewizora CRT, czyli gra non stop czesto na jednym programie przez pol dnia i nie zobaczyli oni ani ja jeszcze nic co by przypominalo jakikolwiek powidok.
Na swoim Panasonicu tez nie zauwazylem nic podobnego a uzywam go juz pare ladnych miesiecy.

Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

ziomek

New member
Szkoda, ze 42pv60 nie ma PIP.
Tez mam dylemat czy kupic teraz panasa 42pv60 czy lg 42pc1r. Cena podobna, rozdzielczosc taka sama, oba maja 2x hdmi, ale Panas nie ma pip :(
 

tgorka

New member
Pelikan dzieki za mini test porównawczy.

Bardzo fajnie jak ktos ma oba sprzety w domu i spokojnie może je porównać. Niestety z Twojego testu nic konkretnego nie wynika.
Opinie typu
"Jesli chodzi o jakosc obrazu jesdt OK chociaż Panasonic gra DUZO lepiej"
czy "ogólnie tam gdzie sie koncza mozliwosci obrazu w LG - Panasonic dopiero sie rozkręca " tak na prawde nic nam nie wnoszą
Oczywiście nie pisze tego w żaden obrazliwy czy uszczypliwy sposób . Ocena tych tv jest oceną głównie subiektywną ponieważ posiadają podobne parametry i np twóje zdanie "Podsumowując Panasonic według mnie to duzo lepszy wybór." Dlaczego ??? Bo mocniej świeci ?
Wielu z nas stoi własnie przed wyborem plazmy są to dwaj główni konkurenci.
Moja prośba jest taka (oczywiscie jesli mozesz)..
Opisz porównanie obrazu tych tv(nie żadne hd tylko) - kablówka, DVD ,cyfra .

TO SĄ CHYBA NAJCZĘSCIEJ UŻYWANE PRZEZ WIĘKSZOŚĆ Z NAS źródla sygnały i chcac nie chcąc bedziemy jeszcze troche musieli z nich korzystać.

Z góry dziekuje
Tomasz
 

f_o_o

New member
Dzien dobry,

to moj wpierwszy wpis na forum, więc witam :)

Noszę się z myślą kupienia 37-42 plazmy lub lcd. Ostatnio myślałem właśnie o 42PC1R, przeczytałem ten całkiem długi topic i pytanie:
czy to wciąż dobry wybór? napisaliście dużo dobrego o tym tv, ale ostanio, (np. post Pelikana) sugeruje, że już są lepsze konstrukcje w tej cenie (4-6k)

będę wdzięczny za rade, czy zdecydować się na 42PC1RA czy może coś innego (niekoniecznie LG)
 

Brytt

New member
Naprawdę warto...

f_o_o napisał:
Dzien dobry,

to moj wpierwszy wpis na forum, więc witam :)

Noszę się z myślą kupienia 37-42 plazmy lub lcd. Ostatnio myślałem właśnie o 42PC1R, przeczytałem ten całkiem długi topic i pytanie:
czy to wciąż dobry wybór? napisaliście dużo dobrego o tym tv, ale ostanio, (np. post Pelikana) sugeruje, że już są lepsze konstrukcje w tej cenie (4-6k)

będę wdzięczny za rade, czy zdecydować się na 42PC1RA czy może coś innego (niekoniecznie LG)

Mam TV LG 42PC1R i jest to świetny odbiornik. Doskonały obraz z świetnym scalerem i zupełnie przyzwoitym dźwiękiem. Kupuj a nie będziesz żałował. Opinią Pelikana się nie przejmuj
 

Brytt

New member
To nie tak...

Ziemianin napisał:
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem lg 42 pc1r i musze przyznac ze fabryczne ustawienia kolorów pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli ktoś mógłby mi podać jakieś sensowne ustaiwenia barw byłbym wdzięczny.
Pozatym telewizorek spisuje sie dobrze zastrzezeń nie mam, pozdrawiam:)

Kolory musisz ustawić dla warunków w jakich oglądasz programy. Nie ma uniwersalnych ustawień (chyba że fabryczne). Kup sobie płytę testową np.
http://www.cinematic.com.pl/foto/akcesoria/dve.gif i do.......... roboty
W moim przypadku ustawienia fabryczne są nawet niezłe.
Powodzenia.
 

NEPHILIM

New member
Też mam tą plazmę i właśnie przed godziną uaktywniłem n-boxa i z wielką przyjemnością odłączyłem cyfre. Przyznam, że przy cyfrze też miałem ten problem co i Ty ale po godzinnym mieszaniu w kolorach i nie tylko, dałem sobie spokój. Doszedłem do wniosku, iż tego padła dużo nie wyciągnę. Po podłączeniu n-boxa sprawa wygląda już dużo lepiej, ustawiłem na obraz dynamiczny i przynajmniej jak dla mnie obraz jest ok.

Aha a cyfra właśnie ląduje w sypialni przy PHILIPSIE 21 cali, mam nadzieje, że przy nim się sprawdzi.
 

lorek

Member
nbox-Lg42PC1R

Witam

Czy ktoś z korzystających z "n" i PC421R ma problem z rozdziałką 720p po HDMI?
Przy każdym włączeniu tunera przy tej rozdzielczości pojawia się czerwony trójkąt i brak obrazu. Po mieszaniu RES i przełączeniu na 1080i lub 576 zaskakuje i dopiero można przełączyć na 720p. Czy ktoś ma ten problem?



pozdro
 

NEPHILIM

New member
Mam tą samą plazmę i podobny problem. Po każym włączeniu dekodera pojawia się czerwony trókąt a na tv brak sygnału. Dopiero wyłączenie z sieci i włączenie sprawia, że na tv pojawia się sygnał.
42 PC1R mam połączone z n-boxem po HDMI i ustawioną na 1080i.
 

majed

New member
dołączam do tego chóru użytkowników 42pc1R

niestety mam tak samo, chociaż wczoraj po załadowaniu nowego softu przez jakiś czas było dobrze i myslałem że problem usunięty i HDMI działa poprawnie (zaniki dźwięku nadal nie usunięte) dopóki nie spróbowałem z przełączenia rozdzielczości za pomocą RES. I znowu wszystko po staremu, muszę włączać najpierw TV a potem nbox, kombinować z przełączaniem RES na 576i i z powrotem 1080i, resetować nbox,... w końcu coś tam załapie. próbowałem na obudwu wejściach HDMI, na dwóch kablach HDMI. dla uspokojenia, że to nie problem TV dodam, że DVD Samsung HD-950 działa z naszym TV poprawnie

spokój mam tylko wtedy jak przełączę się na komponent i wyjmę z TV kabel HDMI. cóż, czekamy na następną wersję n-softu...

mariusz

ps. zgłaszaliście problem naszego TV do BOK?
 

smoku666

New member
a ja mam takie pytanko do szanownych uzytkowników
LG42PC1R / LG42PC1RR

czy i u was wystepuje problem z CZARNYM KOLOREM (jest własciwie szary), ew. obraz leciutko jakby przez mgle byl... no i ogolnie lekko zabardzo rozjasniony ekran...

macie to samo ???
bo u mnie na dvd, i nBox (hdmi-hdmi) jest tak samo... i nie zabardzo wiem jak to zmienic aby kolor czarny byl taki jak powinien.... no i ta niby mgiełka...
 

jacodvd

New member
Menu Serwisowe.

Bardzo proszę, o podanie hasła do wejścia w menu serwisowe do PC1R. Nie bądźcie tacy i pomożcie. :) Chce sobie zmienić kolor tych okropnych szarych pasków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry