Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

lorek

Member
Marcin5 napisał:
Skoro mamy wśród nas specjalistę z serwisu LG, to proszę o odpowiedź na kilka pytań:

- Jakież to uszkodzenia mogą powstać na skutek stosowania czarnych pasów przy formacie 4:3? Dlaczego nie ma możliwości wyboru między szarymi i czarnymi?

- Do czego służy tryb "specjalny" występujący wśród różnych formatów obrazu.

Dopisane później:
Chyba jednak niezupełnie zrozumiałem Lorka. On tylko zdaje się zacytował kogoś z serwisu LG. Szkoda...

MarcinN

Do MarciN

Dokładnie to był cytat odpowiedzi jaką otrzymałem z LG Polska na pytanie o przełącznia koloru z szarego na czarny w menu serwisowym. Moje pytanie. Czy brać to ostrzeżenie na poważnie?.

PS. Właśnie rozpakowałem 42PCR1

Lorek
 

Raptor

New member
Dzięki za odpowiedź,
Zdaję sobie sprawę, że PC1R jest bardziej przyszłościowym modelem, ale mnie najbardziej zależy na tym, co jest teraz i w tzw. bardzo niedalekiej przyszłości :) . Tak, jak pisałem, telewizor w ponad 50% będzie chodził pod Cyfrą+ poprzez Scart. Czy w rozdzielczości 1024 Cyfra nie będzie przypadkiem wyglądała gorzej niż na 852, czy może nie ma to znaczenia, bo sygnał jest tak zły, że nie będzie widać różnicy ?

Chciałbym jeszcze zapytać, czy może w moim przypadku i dla moich zastosowań lepiej te 500zł zamiast do 42PC1R dołożyć do 42PX4RV (ze względu na inteligentne oko - mam bardzo jasny pokój od strony południowej). Czy może inteligentne oko to bajer, za który nie warto dopłacać ?
 

bofff

New member
1024

bez strachu przed 1024, mam pv60 zmierzylem sygnal kablowki analogowej byl ok. pzrywiezli podlaczyli i kopara w dol, kolega ma pa50 840 i gorzej u niego wyglada. takze dobry sygnal i 1024 looks gr8 a i Hd przeciez lepiej bedzie wygladac ze o dvd z upscallingiem nie wspomne
 

smoku666

New member
Witam...

czytam to forum juz od tygodnia i doszedłem do wniosku ze czas zmienic TV :grin:

co prawda juz od dawna marudziłem na mojego starego soniaka CRT 21' :wink:
ale po kilku wizytach w sklepach z TV nabrałem apetytu na nowy sprzet...

i tu zaczyna sie mały problem....
moja wiedza na temat plazm/lcd jest znikoma... a wiec i decyzja odnosnie co kupic sprawia mi pewne problemy.

po ostatniej wizycie w sklepie zasliniłem sie na widok LG 42PC1R (przyzwoita cena, choc niestety nie ma 2 tunerow)

dodam tylko ze nie posiadam kablówki ani polsatu cyfr. /cyfry+ .. narazie jade na zwykłej antenie, +mysle nad zakupem np LG DV9900H (przyda sie do divix'ow i normalnych DVD)

nowy TV przedewszystkim bedzie działał na zwykłej antenie +dvd +filmy z komputera

jedyne co juz wiem to ze do nowego tv musze kupic DVD ze zlączem HDMI to podobno poprawia jakosc obrazu na TV .. czyli ten LG DV9900H podobno jest odpowiedni...

oczywiscie sprzedawcy w np. MM nafaszerowali moje oczy obrazem na (42PC1R) ale oczywiscie byly to jakis demka puszczone podobno w HDTV i dlatego byly takie sliczne.

i tu prosiłbym was o pomoc...

1)czy na takim tv 42PC1R podlaczonym do zwykłej anteny nie odpana mi oczy ? bo jakosc obrazu jest podobno bardzo slaba (niestety w MM nie mieli zwykłej anteny aby mi pokazac)

2) czy obraz z dvd bedzie rownie dobry co np na dobrym CRT 32' ?

i czy przypadkiem nie orientujecie sie gdzie w necie ew sklepie mozna sciagnac/przegrac ew. kupic jakies małe (niekoniecznie;) ) filmiki-dema HDTV aby była możliwosc przetestowania wysokiej jakosci obrazu na tym TV we własnym domu ?

3) i prosilbym jeszcze o pomoc w rozszyfrowaniu tajemniczych 720p lub 1080p itp....

... wlasnie znalazlem troche linkow... ale wiekszosc to FTP'y i cos mi nie działaja... czy takie filmiki musze uruchamiac z kompa ? czy mozna to jakos w przyszłosci nagrac na dvd i z plyty odpalic ?

pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zibon

New member
pierwsze godziny z lg42pc1r

dzisiaj odebrałem to cudo. Podłączyłem cyfrę ( standardowy dekoder ) i antenę z dachu. Na cyfrze na niektórych programach jest super na niektóych so,so. Jeżeli chodzi o zwykła antenę to szczególnie zawodzi mnie PTV3. Mam pytanie. Przez jakie port najepiej podłączyć cyfrę, jak narazie mam przez eurozłącze. Czy to optymalne rozwiązanie?
 

Amix

New member
Masz lepsze rozwiązanie ?
Wszystko zależy jakie wyjścia oferuje dekoder c+.
Pionek od c+ ma tylko wyjście przez eurozłącze i nie masz wyboru
 

jax

New member
Sporo mozliwosci, najlepiej DVI-HDMI, potem RGB-RGB (d-sub), nastepnie svideo-svideo albo svideo+ 3,5 jack-scart.
 

adrianus

New member
Po domowemu można ,ale na własną odpowiedzialnośc.Najlepiej na skoblach,które są używane przez cieśli do łaczęnia elementów więźby dachowej.
Mój kuzyn tak zrobił.30 złotych.Ale nie masz możliwości kąta nachylenia.
 

Możej

New member

Attachments

  • ZAWIESZKA%20DUZA_lge.jpg
    ZAWIESZKA%20DUZA_lge.jpg
    6,8 KB · Wyś: 95
Ostatnia edycja:
Do góry