Plazma DAEWOO DPP-32F1

Voy

New member
czy ktos go gdzieś widział w Gdańsku ?
Widzial. Na przyklad w Avansie. Byl swego czasu za 999, teraz kosztuje bodajze 1199.

Co do wieszania TV na ścianie, jakiego uchwytu szukać (rozstaw, itd)?
Na stronie Daewoo mozna sciagnac instrukcje w formacie pdf. Na pewno masz tam napisane.

Musze przyznac, ze naprawde pozytywnie zaskoczyl mnie ten telewizor. Ostatecznie kupilem co prawda 32PG6000 ale bardziej z uwagi na ilosc zlacz i wieksze mozliwosci finansowe. Sygnal z dvd, z ktorym mniejsze lcd sobie nie radza, tutaj odbiera kapitalnie. Tylko ze wlasnie malo zlacz, jedno HDMI, ale jest za to optyk.
Reasumujac, jesli macie wiecej kasy a nie mozecie zmiescic 37, brac PG6000. Daewoo jest jednak tansze, i to sporo, roznica rzedu 400 / 500 PLN. W tym przedziale cenowym nie znajdziecie lepszego TV.
 

j00m3r

New member
http://d-e.pl/index.php?navi=006,001&id=46&file=1

waham sie czy sobie go nie kupic ale korci mnie 42PV80
Chciałbym TV do oglądania:
60% Aster może HD Aster
20% filmy z kompa
20% DVD
moze kiedys PS3.

coś polecicie?

dałem ciała w niedziele w arkadii były LCD PHILIPS 37 cali za 1299zł...
zdałem sobie sprawę, że taka okazja dopiero po przejrzeniu ceneo, skapca..
pojechalem we wtorek i juz ani jednego, wiadomo... :rolleyes::rolleyes:

;)
 
Ostatnia edycja:

luk121

New member
Witam mam zamiar kupić sobie ten telewizor ale zastanawia mnie jedna sprawa mieszkam w Warszawie i mam możliwosć odbioru darmowej naziemnej telewizji cyfrowej i mam pytanie czy ten telewizor bedzie mogł bez przeszkud odbierac tą telewizje na stronie pisze ze trzeba miec wejscie DVB-T ale mozna kupic tez specjalny set top box co to umozliwia kanały sa nadawane w MPEG-4 i zastanawia mnie czy na tym telewizorze bede mogl ogladac ta telewizje i jak to bedzie z jakoscia tych progrmow prosze o szybkoa odpowiedz
 

luk121

New member
No właśnie najbardziej chodzi mi o tą jakość może ktoś wie jaka jest jakość ??? A programy Hd bede mogł ogladac na tym TV ale oczywiscie w słabszej jakosci bo tam jest polsat sport HD ale nie ma zwyklego a bym chcial go ogldac nawet kosztem slabszej jakoci gdziesz czytalem ze ten tuner jak podlacze zlaczem HDMI to bede mogl ogladac te programy HD ale w slabszej jakosci ale nie wiem czy to prawda
 

Voy

New member
Jakosc bedzie slabsza ale z odleglosci 2 czy 3 metrow jej nie zauwazysz. Dodatkowo musialbys przeciez miec obok drugi tv z wieksza rozdzielczoscia - wtedy moze ci sie to rzucic w oczy, inaczej nie zwrocisz nawet na to uwagi.

TV bedzie w sieci Avans dostepny ponownie za 999 od 27 stycznia.

Rozstaw otworow na uchwyt: 40 x 20
 

luk121

New member
DZIEKI WIELKI Voy akurat 25 stycznia mam urodzinki wiec na tv bede mial kase a avans mam niedaleko :D :D

Tylko jak by mi ktoś powiedzial jak z jakoscia na tym DVB-T ???

I jeszcze jedno czy ta rozdzielczość 852x480 nie sprawia problemow bo w porownaniu z innymi telewizorami to ta jest troche mala

sory za te pytanie bo wedlug was sa pewnie glupie ale ja sie na tv nie znam :(
 
Ostatnia edycja:

Voy

New member
Powiem tak: za 999 PLN i tak nie kupisz lepszego telewizora. Do analogu nadaje sie znakomicie, sygnal cyfrowy, jak juz bylo mowione, odbierze na lajcie. Nie przejmuj sie wiec tym, tylko sprawdz go w sklepie zanim odbierzesz. Z plazmami roznie moze byc, sam dostalem jedna z pieknym czerwonym punktem na srodku ekranu, na szczescie mieli drugiego.

Co do promocji, bedzie na pewno w Gdansku ale gazetka z 3miasta obejmuje, a przynajmniej powinna cala polnocna Polske.
 

MarekFULLHD

New member
Sory ale ja tego nie rozumiem jak mozna na tym TV odbierac kanaly HD jak ten telewizor nie jest do nich przystosowany ma przeciez za mala rozdzielczosc ??????
 

digitalus

Banned
ogladam kanaly hd z dekodera n-box i ferguson 8900.wygladaja bardzo dobrze szczegolnie kanal n-sport hd.telewizor ma mala rozdzielczosc to fakt ale taka rozdzielczosc przy tej wielkosci ekranu jest wystarczajaca i kanaly hd wygladaja bardzo dobrze.na 6 stronie tego tematu sa zdjecia i nie oddaja one pelnej jakosci obrazu jaki jest na ekranie tego telewizora na kanale National Geographic HD.trzeba byloby postawic dwa telewizory obok siebie .jeden o wiekszej rozdzielczosci wtedy dopiero mozna byloby zauwazyc roznice. ten telewizor na pewno zapewnia zdecydowanie lepsza jakosc obrazu sd od kazdego telewizora lcd. wystarczy zobaczyc zdjecia kanalu ZDF.
ten telewizor nie jest przystosowany do odbioru dvb-t czyli telewizji cyfrowej naziemnej. chyba ze podlaczymy tuner dvb-t
jakosc obrazu z plyt dvd jest bardzo dobra. jesli chodzi o dvix to wersje filmow 2 x po 700 mb tez prezetuja sie bardzo dobrze.
mam starszy model dvd pioneer dv-300, wybralem wlasnie ten model bo nie ma problemu z odczytem plikow mpeg2 z karty dvb w komputerze. podlaczylem dvd do tego telewizora przez wejscie component.
jeden tuner satelitarny do wejscia hdmi.drugi tuner pioneer do wejscia euro
 
Ostatnia edycja:

MarekFULLHD

New member
A jak z jakościa filmow prze DVD i jakie najlepiej kupic?? lepiej rzeby bylo przez zlacze HDMI ?? i jak nagrywac filmy z komputera zeby byla dobra jakosc bo jak nagram normalnego DVIXa to chyba t jakosc nie bedzie najlepsza jaka mozna miec ??????
 

Voy

New member
Wybacz ale zadajesz dziwne pytania. Jaki film kupic? Na dobra sprawe masz wybor jedynie pomiedzy edycja filmu na dvd albo bluray. Jak nie masz odtwarzacza to jasna sprawa, ze musisz kupic film na dvd. Teoretycznie odbior filmu powinien byc lepszy przez HDMI, w tym jednak przypadku podlaczenie przez zwykle Euro bedzie wystarczajace, tym bardziej, ze HDMI przyda ci sie pozniej w celu podlaczenia cyfrowego dekodera. To jest plazma z rozdzielczoscia 852, tu nie trzeba sie bawic w dvd czy komputer z HDMI. Jak odtwarza divx'y to nie wiem, powiem ci jednak, ze na mojej plazmie 32PG6000 wygladaja bardzo dobrze po podlaczeniu przez VGA. Drozszy model nagrywarki raczej nie spowoduje, ze film bedzie nagrany w lepszej jakosci, w kazdym razie nie w sposob zauwazalny a juz na pewno nie na tej plazmie. Jesli masz na mysli nagrywanie divx'ow na kompie to juz w ogole nie bedzie zadnej roznicy. I uwaga na koniec. Ten TV kosztuje 1000 zlotych (+/-). Nie wiem czego bys oczekiwal po telewizorze w takiej cenie, ale zapewniam cie, ze lepszego nie znajdziesz. No chyba ze koniecznie chcesz lcd to kup sobie Mante. A tak serio to mozna sie jeszcze zastanowic nad plazma LG 32PC51 - ma ekstra zlacze HDMI, wyglad typowo LG, ale w tej chwili jest okolo 2x drozsza (ceneo). No albo 32PG6000 - cena pomiedzy tymi dwoma i wyzsza rozdzielczosc.
 

luk121

New member
Ja juz prawie jestem zdecydowany na ta plazme a mam jescze ostatnie pytanie. Jak to jest z tym wypalaniem sie plazm czy ten tv jest na to bardziej podatny niz markowe telewizory????? Przez co sie to wypala i jak temu zapobiec o ile sie da ????
 

Voy

New member
Mysle ze nie jest podatny bardziej niz inne telewizory. Unikaj wlaczania go na caly dzien na jednym kanale i nie bedzie problemu. Nawet jesli na chwile cos sie pojawi to pewnie i tak nie zwrocisz na to uwagi. Nie przejmuj sie tym.
 

luk121

New member
Jeszcze dwa pytania:
1.czy trzeba go docierac i jak to sie robi
2.wypalanie przewarznie sie robi od logo ja jak to jest z czarnymi pasami na dole i gorze ekranu gdy obraz jest panoramiczny w wersji 16:9
 

digitalus

Banned
witam
kupilem ten telewizor pol roku temu, nic sie nie wypalilo.
wlaczyc przesuniecie piksela
wlaczyc obnizanie jasnosci zatrzymanego obrazu
format obrazu 16:9 aby obraz wypelnial caly ekran.tak zostawic na stale
zastosowac "doceranie"
tu mozna o tym przeczytac
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22991&highlight=docieranie
mozna tez starac sie na poczatku korzystania z telewizora unikac logo stacji tvp.bardzo dobra funkcja screen size(przycisk na pilocie) pozwala tak ustawic obraz ze logo tvp nie bedzie widoczne. denerwuje mnie to logo , jest duze i przeszkadza w ogladaniu .chyba ze program bedzie nadawany w pseudo 16:9 czyli z czarnymi pasami na dole i gory ekranu.wtedy logo bedzie widoczne.
na poczatku przez krotki czas testowalem ustawienia dynamiczne na kanale polsatu i tvn nie bylo zadnego zagrozenia ale na tvp po dluzszym ogladaniu kilka godzin powstawal "powidok" znikal po jakims czasie po przelaczeniu na inny kanal.
powidok mozna zlikwidowac tez przez odwracanie obrazu czyli wybielanie, w tym telewizorze jest taka funkcja.albo przez wyjecie kabla antenowego z gniazda i zostawieniu telewizora z " sniegiem" na ekranie.
to standardowa procedura w takim przypadku.
jesli na poczatku korzystania z telewizora zastosujesz ustawienia dynamiczne i bedziesz ogladal tylko kanal tvp to obawiam sie ze logo moze sie wypalic. daltego logo tvp powinno byc zmienione na polprzezroczyste.
 
Ostatnia edycja:

luk121

New member
Ok o o tm wypalaniu juz troche wiem i mowiac szczerze to wlasnie sie tego boje i jestem ciekawy czy te docieranie wpelni mnie ochroni i czy na tym docieraniu TV mozna podlaczyc do komputera bo jak sie gra to często występują w grach stale elementy krore nie znikaja ???
 
Ostatnia edycja:

Voy

New member
Ponownie musze ci przypomniec, ze tv kosztuje 1000 zlotych. Nie spodziewaj sie niewiadomo czego. Obraz bedziesz mial super ale jakosciowo plazma ta jest daleko w tyle za Panasem, Samsungiem czy LG. Mysle ze spokojnie mozna powiedziec, ze jest bardziej podatny na wypalenie niz plazmy innych producentow. Siedzi w niej co prawda panel LG ale nalezy sadzic, ze pewnie jakis niespecjalnie wysokich lotow, inaczej tv kosztowalby 2 tysiace, a nie 1.
Nie wiem co to za gra, w ktorej wystepuje caly czas staly obraz, ale kto wie - dawno zadnej gry nie ruszylem, moze cos sie zmienilo.

luk, nie marudz. Ta plazma, jak na swoja cene jest bardzo dobra. Nic lepszego po prostu nie znajdziesz. Bedziesz musial sie tylko przyzwyczaic do nieruchomej podstawy.
 

digitalus

Banned
witam
prawda jest taka , jesli podlaczymy dobre zrodlo sygnalu np tuner satelitarny i wlaczymy na kanal ktory nadaje z dobra jakoscia np nrj hits. nagrywalem wszystkie koncerty jakie byly na tym kanale:) .kanal niestety zostal juz zakodowany . jakosc obrazu z tego telewizora nie jest gorsza od obrazu z plazmy panasonic.
ten telewizor spokojnie moze konkurowac z plazma panasonic, samsung , lg a nawet pioneer jesli chodzi o kolor czarny.warunek ,dobry sygnal
zaraz wysle na upload fragment teledysku ktory kiedys nagralem(koncertu pink) nie ma mowy ze kolor czarny nie jest czarny.wyslalbym caly ale mam maly transfer wysylania pliku
jesli ktos ma dvd ktore czyta pliki mpeg 2, np pioneer dv-300 prosze wypalic plik na plyte i sprawdzic ze kolor czarny jest bardzo czarny w dpp-32f1.
mam fragmenty filmow w mpeg 2 Mission Impossible 3. nawet pioneer bylby "zdziwiony" jaka moze byc jakosc obrazu z tego telewizora.
link do pliku. test.zip .kazdy moze ocenic jak wyglada kolor czarny. u mnie czarny kolor wyglada bardzo dobrze.
http://www.sendspace.com/file/2c71uw
gdytby ktos nie wiedzial to klikamy na test.zip obok download link
 
Ostatnia edycja:
Do góry