Plazma DAEWOO DPP-32F1

wtv

New member
Nie chce narzekać, jestem zadowolonym właścicielem tego tv i śledze ten wątek forum bo czytam co inni o tym wyborze myślą. Z pewnością polece ten TV wszystkim którzy mają podobne do moich oczekiwania, bo jest to super wybór za stosunkowo niewilką kasę. Nie spotkałem innego TV do 2.5tys. o lepszym obrazie. Może ten analogiczny model LG jest lepszy, ale tego to nie wiem bo nigdzie w sklepach tego nie widać. Jest tylko w sklepach internetowych.
Ja kupiłem TV na minumum 4-5lat, później w zależności od rozwoju techniki pewnie zdecyduje się na większy, lepszy, nowocześniejszy TV wraz z całym osprzętem HD(tunerek sat.,dvd).
Technika idzie tak szybko do przodu,że za 4 lata te obecnie wypasione tv tez będą juz przestarzałe dziadki. Mój kuzyn kupił 3 lata temu tv lcd za 8tys., ja bym teraz mu nie dał za niego 2tys. - ze względu na jakość obrazu.
To chyba koniec czasów, kiedy tv kupowało się na 10 lat i więcej..
 

lepp

New member
Bez reklam
Wtv masz rację, ja kupiłem TV dokładnie z takim samym załozeniem jednak trochę lepszy. Do Deawoo przekonuje ta 5 letnia gwarancja. Jednak osoby które zamierzają kupić ten TV niech dobrze przemyślą czy nie będą chciały ogladać Blu Rayów labo TV HD.
Może ktoś z użytkowników opisałby warunki tej gwarancji. czy jest to pełna 5 letnia czy tylko na przykład na marycę. Oraz jakie są warunki korzystania z tej gwarancji.
 

slaw7018

New member
Nie 5 letnia tylko 4 letnia. Rejestrujesz się na stronie d-e.pl, wysylasz kopię dowodu zakupu i karty grarancyjnej, a oni przysyłają ci świstek, że masz gwarancję na 4 lata
http://d-e.pl/instrukcje/Mistrzowska_Licencja.pdf.
Cał info na ich stronie.

Mam LG od DAEWOO różni go inne menu i brak XD, które moim zdaniem i tak nie polepsza obrazu. Oglądają mecz z włączonym XD w LG przy zmianie kamery obraz ciemnieje i rozjaśnia się i tak po każdej zmianie ujęcia. Denerwowało mnie to więc wyłączyłem i jest ok.
 
Ostatnia edycja:

wtv

New member
gwarancja jest na 4 lata i z tego co piszą to obejmuje wszystko z standardowymi wyłączeniami (uszkodzenia mechaniczne, przepięcia w sieci,itd). Nie doszukałem się specjalnych kruczków, po prostu zasady są takie same jak w innych gwarancjach. Co do HD masz rację, tu nie ma o czym mówić. Ale założenie że to jest tv NIE do hd podkreślane jest w pierwszych wpisach na tym forum. Niby jest wejście HDMI, ale cudów nie ma, nie wyświetli lepiej niż rozdzielczość pozwala.
Nie jestem fanatykiem telewizji i nie poświęcam jej za dużo uwagi więc nowinki typu HD mnie nie pociągają. Bardziej cieszy mnie w tym sam dzwięk i chyba poczynił bym większą inwestycję w wymianę kina domowego na jakieś wypasione z super efektami.
Jeśli chodzi o HD, to wydaje mi się że warto jest jeszcze poczekać. Już masową wchodzą tv z fullhd. Widziałem porównanie hd z fullhd na telewizorze 42cale, faktycznie jest spora różnica.
Prawda jest taka, jeśli chcesz sie bawić w super obraz HD to trzeba by pomyśleć o LCD (a nie półśrodek w postaci plazmy). Z drugiej strony póki co LCD jest do kitu do SD - no może te drogie TV w miare sobie radzą.
Ja w każdym razie daje sobie siana z HD, na te pare latek. Niech ulepszają tą technologię dalej, ja swoje pieniążki wole ulokować w coś innego.
 

wtv

New member
gwarancja jest na 4 lata i z tego co piszą to obejmuje wszystko z standardowymi wyłączeniami (uszkodzenia mechaniczne, przepięcia w sieci,itd). Nie doszukałem się specjalnych kruczków, po prostu zasady są takie same jak w innych gwarancjach. Co do HD masz rację, tu nie ma o czym mówić. Ale założenie że to jest tv NIE do hd podkreślane jest w pierwszych wpisach na tym forum. Niby jest wejście HDMI, ale cudów nie ma, nie wyświetli lepiej niż rozdzielczość pozwala.
Nie jestem fanatykiem telewizji i nie poświęcam jej za dużo uwagi więc nowinki typu HD mnie nie pociągają. Bardziej cieszy mnie w tym sam dzwięk i chyba poczynił bym większą inwestycję w wymianę kina domowego na jakieś wypasione z super efektami.
Jeśli chodzi o HD, to wydaje mi się że warto jest jeszcze poczekać. Już masową wchodzą tv z fullhd. Widziałem porównanie hd z fullhd na telewizorze 42cale, faktycznie jest spora różnica.
Prawda jest taka, jeśli chcesz sie bawić w super obraz HD to trzeba by pomyśleć o LCD (a nie półśrodek w postaci plazmy). Z drugiej strony póki co LCD jest do kitu do SD - no może te drogie TV w miare sobie radzą.
Ja w każdym razie daje sobie siana z HD, na te pare latek. Niech ulepszają tą technologię dalej, ja swoje pieniążki wole ulokować w coś innego.
 

TigerInginier

New member
wtv napisał:
(...)
Ja kupiłem TV na minumum 4-5lat, później w zależności od rozwoju techniki pewnie zdecyduje się na większy, lepszy, nowocześniejszy TV wraz z całym osprzętem HD(tunerek sat.,dvd).
Technika idzie tak szybko do przodu,że za 4 lata te obecnie wypasione tv tez będą juz przestarzałe dziadki. Mój kuzyn kupił 3 lata temu tv lcd za 8tys., ja bym teraz mu nie dał za niego 2tys. - ze względu na jakość obrazu.
To chyba koniec czasów, kiedy tv kupowało się na 10 lat i więcej..
Swięte słowa!!! Mnie też rozsmieszają teksty : kupuje sprzęt na lata! to smieszne bo sprzęt raczej sie nie popsuje ale zestarzeje sie technologicznie i stanie sie mniej użyteczny lub bezużyteczny. Ja mam w domu pełno elektroniki nic sie nie popsuło ale czesc jest bezużyteczna np magnetowid - komu sie chce bawic z tasmami jak mam nagrywarke dvd z twardzielem, komputery które zmieniam średnio co 2 lata a hitem elktronicznego eksponatu jest jedna z pierwszych lustraznek cyfrowych jakie pojawiły sie na rynku - optyka wypas zdjęcia nawet ładne ale zpais na dyskietkach (wbudowany flop) kiedys sprzęt nieziemski kiedy karty pamieci były w cenach zaporowych a dziś g.. warty. Dlatego jak ktoś mysli ze jak wyda na sprzet wiecej to bedzie miał spokój na lata to jest w błedzie. Trzeba sie liczyc z tym ze bedzie sie tego uzywało tak długo jak długo trwa gwarancja a potem to juz moze byc róznie raczej sie nie popsuje ale tzreba sie juz rozglądać za nowoczesnijszym.
 

MadFord

New member
Witajcie
A juz ktoś zna jakieś funkcje "serwisowe" , mam tu na myśli wywołanie
jakiegoś menu serwisowego , sprawdzenie ile godzin juz "świecił" itp.

Mam ten telewizorek od kilku dni i ogólnie bardzo OK , troche mnie rozczarował PIP ale to wynika z tego ze nie dowiedzialem sie wczesniej
w jakim trybie moze pracować. Brakuje mi TV+AV badz AV+PC ze wskazaniem na ten drugi tryb .
 

jarektg

New member
Miałem okazję przetestować w sklepie ten telewizor i niestety mocno się zawiodłem. Sygnał kablowy SD, telewizor postawiony obok około 20 modeli LCD. Niestety obraz z tego telewizora nie zachwyca, wygląda jak gazetowy, niektóre modele LCD wyglądały lepiej. Przy przejściu na 4:3 po bokach szare :/ pasy, nie wiem czy jest możliwość ustawienia czarnych. Jak za ~1800zł naprawdę szkoda pieniędzy i lepiej kupić jakieś pozostałości CRT 100Hz. W tym tygodniu będę miał możliwość przetestowania Panasonica 37PV80 mam nadzieję, że ten TV pokaże klasę.
 

digitalus

Banned
proponowalbym sprawdzic ustawienia menu tego telewizora w sklepie, kontrast na pewno ustawiony w polowie a ostrosc na minimum dlatego pewnie mial slaba jakosc obrazu . ogladalem trzy razy ten telewizor i dopiero go kupilem . uwazam ze to jeden z lepszych telewizorow 32 calowych. na pewno lepszy od kazdego lcd.jesli ktos patrzy tylko na parametry i nie sprawdza jaka jest jakosc obrazu SD z tego telewizora to na pewno go nie kupi. bardzo wazne jest tez zrodlo sygnalu, wtedy mozna przekonac sie ze obraz jest bardzo dobry.stwierdzenie ze szkoda pieniedzy na ten telewizor to bzdura. uwazam ze kazdy lcd to strata pieniedzy bo DPP-32F1 ma bardzo dobry obraz.
montuje anteny satelitarny i moge ocenic "w praniu:) " jaki telewizor ma dobry obraz. tylko dwa razy bylem pozytywnie zaskoczony
1 .telewizor plazmowy pioneer, nie pamietam modelu. chyba dlatego bo cena jest zaporowa:grin:
2. daewoo, dobry obraz i niska cena.
 
Ostatnia edycja:

MadFord

New member
W pełni zgadzam sie z przedmówcą !!

Mam w biurze monitory LCD. Na początku ( a pracuje z grafiką i zdjęciami )
nie mogłem sie przyzwyczaić do "czerni" i faktu ze z kazdej strony obraz jest ciut inny. Masakra jak zdjęcia na poczatku wychodziły po przesiadce z monitorów kineskopowych. Stad po obejrzeniu w roznych "salonach TV", "scian" telewizorow padlo na plazme DPP-32F1 i nie żałuje ! Zdaje sobie sprawe ze to nie jest najwyzszych lotów maszyna ale obraz ma poprawny+ , glownie ogladam sygnal SD a mając małe mieszkanie nie mam problemu ze z kazdego fotela inaczej wygląda obraz o czerni nie wspomne .

Co z funkcjami ukrytymi , Tips&Tricks w tym modelu ?
Naprawde tak mało wiadomo o tej konstrukcji ?
 

jarektg

New member
digitalus napisał:
proponowalbym sprawdzic ustawienia menu tego telewizora w sklepie, kontrast na pewno ustawiony w polowie a ostrosc na minimum dlatego pewnie mial slaba jakosc obrazu . ogladalem trzy razy ten telewizor i dopiero go kupilem . uwazam ze to jeden z lepszych telewizorow 32 calowych. na pewno lepszy od kazdego lcd.jesli ktos patrzy tylko na parametry i nie sprawdza jaka jest jakosc obrazu SD z tego telewizora to na pewno go nie kupi. bardzo wazne jest tez zrodlo sygnalu, wtedy mozna przekonac sie ze obraz jest bardzo dobry.stwierdzenie ze szkoda pieniedzy na ten telewizor to bzdura. uwazam ze kazdy lcd to strata pieniedzy bo DPP-32F1 ma bardzo dobry obraz
W skepie miałem wystarczająco dużo czasu, aby poustawiać wszystkie możliwe parametry telewizora. Także nie opieram się na omamach. Obraz był tak czy tak nie do przyjęcia. Z tym że jest lepszy od LCD też się nie zgadzam, bo jeśli idzie o jakość oddawanego obrazu niektóre LCD lepiej sobie z tym radziły.
Miałem możliwość pełnego przetestowanie tego TV przed zakupem (sygnał analogowy kablówka i zwykła antena), więc może niektórzy użytkownicy przeczytają moją opinię i przynajmniej przed zakupem też sprawdzą jak faktycznie to coś gra. Jechałem do sklepu z zamiarem zakupu tego modelu, na szczęście przetestowałem go na miejscu. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że jakość obrazu z tego telewizora jest dobra. Nie polecam, szkoda pieniędzy.
Miałem nadzieję, że ten TV będzie rozwiązaniem na moje ponad roczne poszukiwania telewizora, LCD odpada ponieważ nie jestem w stanie pogodzić się z brakiem czerni, kątami itd. Z kolei plazma do 2k nie daje zadawalającego obrazu SD. Chociaż patrząc na większe plazmy w marketach z sygnałem SD, też obraz nie zachwyca, jest rozmyty.
Najwyraźniej została ostatnia chwila aby zakupić telewizor CRT29 100Hz, zżera to o połowe mniej prądu a obraz przynajmniej jest do zaakceptowania, jedyny problem to geometria i gabaryty.
Poczekam sobie spokojnie na OLED lub LaserTV. Stosunek ceny do jakości dzisiajeszych TV nie pociesza.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
kazdy sam podejmuje decyzje ale przeciez widac jaki obraz jest na lcd. przede wszystkim zanik szczegolow na obrazie sd, chyba ze ktos bedzie ogladac tv z 10 metrow. ogladam tv z bliska i tylko na telewizorze plazmowym jest dobry obraz , zblizony do telewizorow crt czyli ostry i wyrazny. lcd nadaje sie jako monitor do komputera albo do ogladania tylko programow hdtv z tym moge sie zgodzic ale z sygnalem sd zaden lcd dobrze sobie nie radzi.
 
Ostatnia edycja:

MadFord

New member
Na podstawie jak widac roznych opini, widać ze kazdy
widzi inaczej, co innego i na inne sprawy zwraca uwagę a co
za tym idzie "jakosc" obrazu to subiektywna ocena. Kazdy ma
swoje wzorce i ceni inne parametry. :)
 

digitalus

Banned
jutro zrobie zdjecia tylko poszukam dobrego aparatu bo przez telefon komorkowy nie ma sensu robic zdjec. powiem tylko tyle czarny jest czarny jak plazmie pionieer i nie jest to przesada.sam jestem zdziwiony ze ten telewizor ma taki dobry obraz.nawet pliki divx prezentuja sie bardzo dobrze.czarny kolor jak smola
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
zrobilem zdjecia tak jak umialem.trzy pierwsze zdjecia. zrodlo sygnalu tuner pioneer 1430, 4 zdjecie divx film bond , poczatek filmu czarno bialy. 5 zdjecie , nagrany teledysk z karty dvb w komputerze w formacie mpeg2 i wypalony na plyte dvd. moge jeszcze napisac ze kolor bialy nie jest tak mocno bialy jak w telewizorze lcd. oczywiscie nie na wszystkich kanalach jest taki dobry obraz,wybralem niemiecki zdf i francuski nrj hits, ktore nadaja w formacie 16:9.wiekszosc niemieckich kanalow fta, szczegolnie te ktore nadaja w tym formacie prezentuja sie bardzo dobrze. z polskich kanalow najlepszy obraz na kanale tvn i c+ 16/9. proponuje tez kupic dobry kabel euro, zlocone styki i przewody z miedzi beztlenowej. za 60 do 70 zl. taki kabelek tez ma wplyw na jakosc obrazu i dzwieku.
 

Attachments

  • 11820a2eefb34cc4med.jpg
    11820a2eefb34cc4med.jpg
    42 KB · Wyś: 2747
  • c5af98dfd17e2f31med.jpg
    c5af98dfd17e2f31med.jpg
    25,1 KB · Wyś: 2304
  • e5c894d8ebc5ce5fmed.jpg
    e5c894d8ebc5ce5fmed.jpg
    44 KB · Wyś: 2767
  • 333bfa9c08fe6639med.jpg
    333bfa9c08fe6639med.jpg
    14,9 KB · Wyś: 2251
  • b1c6692988dc3941med.jpg
    b1c6692988dc3941med.jpg
    15,7 KB · Wyś: 3861
Ostatnia edycja:

rafal9997

New member
witam,tez a propo plazmy tylko ze troche wiekszej a mianowicie Daewoo DPP-42A3 czy jest ktos juz moze jej szczesliwym lub pechowym posiadaczem??chcialbym uslyszec jakas opinie odnosnie tego modelu..pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
rafal9997 proponowalbym sprawdzic w sklepie jaka jest jakosc obrazu z tego telewizora bo kazdy zwraca uwage na cos innego. zabralbym swoje pliki na plycie dvd i porownal z innymi telewizorami. wracajac do DPP 32F1 podlaczylem sygnal hd z fergusona 8900 . jakosc obrazu rewelacyjna. obraz lepszy niz w telewizorach o wiekszej rozdzielczosci tzn 1366x768. takie jest moje zdanie.jutro postaram sie zrobic zdjecia
 
Ostatnia edycja:

zabezp

New member
Witam
Zachęcony pozytywnymi opiniami o DPP-32F1 i ja zakupiłem ten telewizorek, chociaż wcześniej plazmy w ogóle nie brałem pod uwagę ze względu na większy pobór mocy w stosunku do LCD.
Po kilku dniach używania mogę powiedzieć, że nie żałuję tej decyzji, a większy pobór prądu przez plazmę to mit. Mogę to stwierdzić ponieważ przeprowadziłem pomiary (miernik profesjonalny firmy LUMEL) i wyszło, że średni pobór mocy jest taki sam lub nawet mniejszy niż w LCD o tym samym rozmiarze. Oczywiście zależy jak mamy ustawioną jasność i kontrast (im wyżej tym więcej pożera prądu), ja na razie ze względu na docieranie mam ustawione na 50 % i przy tych ustawieniach robiłem pomiary.
Poniżej zamieszczam zdjęcie z wykresem poboru mocy.
- moc znamionowa podana przez producenta 200W
- na wykresie w godzinach od 12 do 13.20 oglądałem film z DVD, natomiast później przełączyłem na transmisję Formuły 1. Wyraźnie widać jak skoczyła moc (więcej jasnych scen), a o godzinie 14 jak rozpoczął się wyścig i transmisja z toru, moc jeszcze się zwiększyła (jeszcze więcej jasnych scen) ale i tak średnia moc to około 115 W (tylko kilka TV LCD 32” podaje podobną moc, większość to od 130 do nawet160 W).
- na wykresie zaznaczona jest na czerwono średnia 15 minutowa moc pobierana przez TV.
 

Attachments

  • wykres mocy plazma.jpg
    wykres mocy plazma.jpg
    275,9 KB · Wyś: 459
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry